2016 11 01 TST IsoTek EVO3 Venus 1

IsoTek, firmu Keitha Martina, zabývající se vývojem a výrobou v současnosti patrně nejlepších přístrojů pro filtraci napájecího napětí audio komponentů, asi netřeba hlouběji představovat. Šíře firemního portfolia a nabídka filtrů s cenami od úrovně lepší večeře v centru některé z metropolí západního světa až po hladinu, v níž už se v některých oblastech České republiky dá koupit relativně zachovalý byt pro tříčlennou rodinu, mluví sama za sebe, stejně jako množství ocenění, která Martin sbírá v množství, v němž pravěcí lovci sbírali zuby svých zvířecích trofejí.

V současnosti katalogu vede třetí generace přístrojů (respektive řešení v nich), označovaná jako EVO3. Portfolio se dělí do řad Discovery pro levnější sestavy, Performance pro běžné hi-fi, Select pro náročné přístroje, Mosaic pro ty, kteří chtějí to nejlepší pro jednotlivé přístroje a Ultimate, což jsou filtr a generátor čisté sinusovky, za něž by se nemusela stydět ani precizní laboratoř.

Vraťme se ale na začátek cesty, k modelu Venus, který je vlastně prvním filtrem mezi firemními přístroji - pod ním jsou trochu lepší rozvodné lišty s ochranou Polaris, Corvus a Mini Mira. I EVO3 Venus patří mezi lifestylová řešení (třeba tím, že zásuvky jsou pro co nejsnazší přístup nahoře na nízkém, plochém těle filtru), vychází ze základního Polaris, ale přidává lepší filtraci i ochranu.

2016 11 01 TST IsoTek EVO3 Venus 2

Filtr EVO3 Venus má jednu vstupní a pět výstupních zásuvek, váží pouhý kilogram při rozměrech 8 x 4,5 x 48 cm (š x v x h) a snadno se položí na zem nebo upevní na zeď. Bílý, lesklý krycí plech filtru vypadá pěkně a nebude trnem v oku v libovolném obývacím prostoru.

Filtrační obvody uvnitř umí odstranit až 30 dB radiofrekvenčního rušení, zásuvky jsou zapojeny nezávisle, takže z jedné do druhé neproniká rušení a filtr má delta topologii. Sekvenční ochrany dokážou zvládnout nápor až 13 500 A, standardně a trvale umí EVO3 Venus až 10A. Filtr samotný pak zvládne zpracovat až 2 300 Wattů trvalého příkonu.

2016 11 01 TST IsoTek EVO3 Venus 3

Bližší popis vnitřních součástek si Keith Martin nechává tak trochu pro sebe, chlubí se jen kabeláží z postříbřené mědi s teflonovým dielektrikem.

IsoTek EVO3 Venus jsme poslouchali téměř výhradně s kabelem IsoTek EVO3 Initium (který za 1 990,- odpovídá jen cenou, tak si hlavně s filtrem prostě sedne a funguje). Porovnávalo se s DIY rozvodnicí a velkým ISOL-8 Substation Integra. Hrálo se pak na redakční sestavu Naim Nait XS + Naim FlatCap XS s OPPO BDP-105D, hrálo se i na Norma Revo IPA-70B nebo set Cambridge CXA80 s Cambridge CXC (a mimochodem, tam EVO3 Venus zapadl skvěle nejen cenou, ale i poměrem cena / zlepšení). Poslouchalo se přes Harbeth Monitor 30, Xavian Perla, Tannoy Mercury 7.2 nebo Piega Classic 40.2, chviličku zesiloval ještě set Quad Artera Play / Quad Artera Stereo (který filtr už trochu dusil) nebo Teac AI-501DA (kterému celkem pomohl). Používaly se kabely ZenSati Authentica, KrautWire Lifetime série a TelluriumQ Silver a Black sérií.

2016 11 01 TST IsoTek EVO3 Venus 6

Ve "Spiritual" Charlieho Hadena a Pata Methenyho ("Beyond the Missouri Sky" | 1997 | Verve | 537 130-2) se po zapojení filtru s kabelem basová linka oproti zapojení do zdi maličko utáhla a sevřela, jako kdyby nástroj měl najednou o kousíček víc prostoru, byl o kousíček zřetelnější, pocit hloubky nebo hutnosti se víceméně nezměnil. Celkově se zdálo, že basová linka získá trošičku na robustnosti a je o něco kontrolovanější, což bývá příznak toho, že filtr pracuje a z napájecího napětí přeci jen něco odstraňuje.

Kolem hlasu Vince Jonese v "This is the woman" ("Moving through taboos" | 2003 | Universal | VJ 356N) se zejména na sestavě Cambridge Audio objevil vzduch, díky kterému jako kdyby nahrávka jako celek působila zřetelněji a čitelněji, vlastně by se dalo říct, že po zapojení filtru byl dojem z nahrávky vždy o kousek lepší, jako by byla živější, méně strohá, byť rozdíl není propastný a oceníte ho zejména u zaplatitelných sestav - tam ale ostatně EVO3 Venus dobře pasuje.

2016 11 01 TST IsoTek EVO3 Venus 8

Tentýž drobný, ale potěšující rozdíl potkal i reprodukci výšek v "Like Minds" Garyho Burtona ("Like Minds" | 2003 | Concord | SACD-1029-6); po zapojení jsme měli pocit, že se lépe oddělily jednotlivé údery jak na vibrafonu (který je ale celkem vpředu a zřetelný), tak hlavně na činelech trochu hozených do pozadí. Jemný ševel najednou získal další polohy, čitelnější strukturu a také se protáhl dozvuk, respektive doznívání bylo snazší při běžné hlasitosti sledovat - drobnost ke drobnost vedla k jednoznačnému krůčku vpřed, ke snazšímu poslouchání.

Podání dynamických špiček ve Vivaldiho "La Stravaganza Concerto op. 4 no. 3" ("Crystal Cable Arabesque" | 2009 | Crystal Cable | CC200901) se téměř nezměnilo, byť opět bylo cítit jakousi jen nelehce slovy popsatelnou změnu - nejsnáze snad říct, že přibylo trošku kontroly nebo možná že jednoduše lépe vyniknout jednotlivé nástrojové linky díky o něco tiššímu, černějšímu pozadí s méně ruchy - není to wow efekt na první poslech, ale čím více nahrávek si pustíte, tím zřetelněji ho budete vnímat, zejména v tišších pasážích.

2016 11 01 TST IsoTek EVO3 Venus 9

Ono přesnější a zřetelnější vyznění pak pomáhá zaslechnout i jemnější detaily - opět nejde o revoluční změnu a wow pocit, ale třeba ve "What a wonderful world", duetu Katie Melua a Evy Cassidy ("2008" | Dramatico | DRAMCD0040) z alba "Collection" bylo cítit, že v hudbě se dá snáze orientovat, je jaksi ne úplně snadno definovatelně příjemnější, méně plochá, jakkoliv se nezdálo, že by kdesi přibyla výrazná plasticita, detaily nebo nové zvuky. Snad to bylo celkově lepším, o kousek přesnějších oddělením jednotlivých tónů.

To samo přes kopírák lze říct o podání prostoru v Mahlerově "6. symfonii" v podání České filharmonie pod taktovkou Václava Neumanna (2006 | Octavia Records | OVCL-00259). O něco lepší čitelnost jednotlivých nástrojových linek v celku jako kdyby snáze pomohla i lokalizaci, byť třeba na šířku a hloubku scény se nezdál filtr mít nějaký vliv. A opět tu byl onen pocit "Lépe se to poslouchá, ale těžko přesně říct proč".

2016 11 01 TST IsoTek EVO3 Venus 11

Nejmarkantněji se IsoTek EVO3 Venus projevil u reprodukce "Africa" od Toto ("Blu-spec CD - Feel the Difference" | 2009 | SONY Music Japan | SICP 20048-9) - konkrétně se mu podařilo zřetelně zkrotit poněkud cinkavější činely a říznější kytarovou linku, takže i na dostupnější sestavě se dalo poslouchat třeba o něco více nahlas.

IsoTek EVO3 Venus je naprosto základní zařízení, které se netřeba stydět nazývat filtrem - jeho vliv je nedramatický, ale na druhou stranu postřehnutelný a zcela odpovídající očekáváním celkové kategorie "+/- 10 000,- i s kabelem". Dostatek zásuvek pro jednoduchou sestavu (byť v nepraktickém rozložení pro lomené konektory či síťové zdrojíčky větších rozměrů), slyšitelný efekt filtrace, který tak akorát o krůček posune dostupnější sestavy, k nimž je filtr určen a v neposlední řadě ochranný účel dělá z kombinace IsoTek EVO3 Venus a IsoTek EVO3 Initium solidní vstupní bránu do světa lepšího napájení komponentů. A samotný kabel EVO3 Initium je tak dobrý, že by se mohl stát zhmotněním toho, jak má vypadat "běžné" napájení.

Kč 8 990,- - IsoTek EVO3 Venus
Kč 1 990,- - IsoTek EVO3 Initium

Kč 10 590,- - set EVO3 Venus + EVO3 Initium

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ výjimečně atraktivní cena za rozumný filtr a kabel

+ je cítit zlepšení v čistotě

+ dostatek zásuvek, které utáhnou i střední A/V systém

+ kabel EVO3 Initium je za dané peníze prostě skvělý

ZÁPORY

- nepraktický, pokud máte třeba "lomené" konektory nebo spínané zdrojíčky apod.

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: Perfect Sound Group | www.perfectsoundgroup.cz 

XAVIAN Loudspeakers

Eurostar Ostrava

Studio TYKON

Horn Distribution

Soundstyle

200 200 hifiguide

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140
Grandinote Shinai
Emotiva XPA-DR2
Naim Nait XS
Naim NAP250 (bi-amp)
Naim FlatCap XS
Cambridge CXA80

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205
Teac NT-503
Apogee Groove
Chord Mojo / Chord Poly
Cambridge CXC
The Little Black Box v2
COOD-E TV
Pioneer BDP-LX71

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30
KEF LS50
Fischer&Fischer SN-70

GoldenEar SuperSub X

ANALOG:

VPI Scout
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Pro-Ject Phono Box
Grandinote Celio

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2
InAkustik LS-1603
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2
ZenSati Authentica
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka)

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI)
Nordost Heimdall 2 (ethernet)
Nordost Purple Flare (USB)
AudioQuest Jitterbug
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika)

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2
Nordost Red Dawn
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

IsoTek EVO3 Syncro UNI
IsoTek EVO3 Genesis One
IsoTek EVO3 Titan One
IsoTek EVO3 Corvus
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

beyerdynamic Amiron Home
Sennheiser HD 26 Pro
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

200 300 bose

200 100 emotiva

200 200 kasaudio

 

200 200 voice 200 200 rpaudio 200 200 kasaudio vpi 200 200 aq 200 200 studiospalicek black friday

200 200 audio visual 200 200 cptpraha 200 200 ketos dynaudio 200 200 mareka audio 200 200 wdq 

200 200 elfton cerven 200 200 logaudio hifi home art vyprodej 200 200 psg 200 200 grandinote 

200 200 audio video kino bratislava 200 200 amarock studio 200 200 htp 200 200 kasaudio 200 200 4ce

1024 200 avspraha 2019

Luxman Česká republika