2021 02 28 TST Dynamique Audio Halo 2 1

Malá britská kabelová manufaktura Dynamique Audio stojí na umu a nápadech zakladatele Daniela Hassanyho. Na to, že firma je to malá, najdete v jejím výrobním programu všemožné typy kabeláže, stejně jako poměrně dost výkonnostních úrovní (řad). Značka pak myslí i na milovníky sluchátkového poslechu – do redakce nedávno přibyl nejvyšší model z nabídky, Halo 2, který roku 2020 prošel „rekonstrukcí“.

Když kabel rozbalíte z úhledné černé krabičky, překvapí vás dozajista tloušťka a robustnost konstrukce. Kabel je v pěkném tkaném opletu, mezi konektorem a tlumícím článkem je světlý, směrem k mušlím pak je každá větev zřetelně tenčí a tmavá. Konektory jsou na obou koncích skutečně masivní – vzorek měl 3,5 mm jacky na straně u sluchátek (obrovské, kovové a velmi důvěryhodné) a 6,3 mm Neutrik na vstupní straně. Konektory i jejich napojení působí „nesmrtelně“. Vybrat si pak můžete konektory podle svých sluchátek.

Přes tloušťku a váhu (ta je mimochodem až trochu nepohodlná, nejednou cítíte hmotu, která vám táhne bradu k hrudníku, zejména po hodině či dvou – budete muset najít správné uložení) se s kabelem velmi snadno manipuluje, je ohebný a pružný.

2021 02 28 TST Dynamique Audio Halo 2 2

Místo, kde se signálový vodič rozděluje, je ohraničené antivibračním tunýlkem v pouzdře z kovu a uhlíkového vlákna. Také vnější oplet není jen estetickou záležitostí, ale slouží také pro absorpci vibrací – kabel netrpí žádnou mikrofoničností.

Konstrukce kabelu pak vychází z principů obvyklých u Dynamique Audio. Jde o osm stříbrných vodičů (čistoty 99,99%) ve spirálovité geometrii, což brání indukci nežádoucího rušení ze vzduchu. Čtyři vodiče mají průřez 0,25 mm2, další čtyři 0,14 mm2. Vodiče jsou izolované v teflonu a mají mezi sebou vzduchovou mezeru.

2021 02 28 TST Dynamique Audio Halo 2 3

Halo 2 jsme zkoušeli primárně na RME ADI-2 DAC FS (ale i Chord Mojo a Apogee Groove) a sluchátkách Focal Clear, byť se již vystřídal také u Focal Radiance, beyerdynamic T1 (3G) nebo beyerdynamic T5 (3G). Porovnávali jsme s kabelem dodávaným přímo s Clear (ten nabízel zvuk těžší, hutnější a pomalejší) a s Radiance, ale také s Cardas Clear (ten více vytáhl vokál, ale jinak zněl jaksi opatrněji). Zdrojem signálu byl Roon.

Sytě nahraná baskytara v „Bílý den“ Anety Langerové („Dvě slunce“ | 2020 | Art Shock | AS002-2) byla výborně čitelná, utažená a vlastně nedominantní a přesto pocitově přítomná a velmi konkrétní. Kabel přidal reprodukci na průbojnosti a napjatosti, ovšem korektním, nevnucujícím se způsobem. Ze všech zkoušených pak působil nejplynuleji, neuspěchaně, ale s precizním timingem.

2021 02 28 TST Dynamique Audio Halo 2 4

Zpěv Robina Gibba v „Mother of Love“ („My favorite Christmas Carols“ | 2006 | edel records | 0177622ERE) byl oproti „továrnímu“ kabelu výrazně jasnější, díky tomu ale zároveň vynikla místy až hraniční tvrdost a prezentnost nahrávky. Halo 2 zdůrazní analytickou stránku reprodukce, každá drobná jednotlivost ve středním pásmu je jako vytesaná do kamene. Sluchátka Focal Clear zněla s Halo 2 nejtransparentněji a nejjasněji, stejně tak nejanalytičtěji, co jsme je kdy slyšeli – a není to přitom detailnost a jasnost vulgární nebo technicistní, je to prostě velmi energické a velmi zřetelné.

Linka činelu v „Abandoned Masquerade“ Diany Krall („The Girl in the Other Room“ | 2004 | Verve | 0602498622469) byla luxusně prokreslená, možná místy až maličko jasnější a výraznější (byť nemalá část padá i na nahrávku samotnou). Čitelnost každého úderu a jeho doznívání je perfektní až po ten nejjemnější záchvěv, který zvládnou extrahovat sluchátka samotná. Činel sám pak byl ze všech testovaných kabelů přes Halo 2 nejplastičtější a nejkonkrétnější.

2021 02 28 TST Dynamique Audio Halo 2 6

Velká dynamika živáku „Something Holy“ od Alice Phoebe Lou („Live at Funkhaus“ | 2020 | AWAL | APL010) dostála slibu, který výrobce přijímá už ve svém názvu. Dynamické rozdíly jsou podané sebejistě, energie není nijak škrcená, naopak volně proudí a zvuk je oproti továrním kablům živý, nakopnutý a intenzivnější, prostě má větší sílu, větší vervu a drajv.

Ze „Seven Steps to Heaven“ ze stejnojmenné desky Milese Davise (2005 | Columbia | COL 519509 2) vyniklo při použití kabelu Halo 2 prostě a jednoduše více detailů. Zvuk byl rozhodně poměrně dost na analytické straně spektra, pro milovníky informativnosti a jemnůstek je to to pravé ořechové, i když spolu s pořádnou porcí informací dostanete zároveň i relativně nekompromisní informace o nedostatcích řetězce nebo nahrávek a s říznějším zvukem zesilovače (ať už je to Chord Mojo nebo RME ADI-2 DAC FS) můžete být až na hraně – je to ale hlavně tím, že Halo 2 prostě nabízí všechno jako na dlani bez snahy činit zvuk hezkým, je prostě takový, jaký je.

2021 02 28 TST Dynamique Audio Halo 2 7

Rozdíly ve vnímání prostoru nahrávek nebyly velikosti „o parník“, přesto bylo cítit, že zprava doleva putující zvuky a efekty v „Rising Runner Missed by Endless Sender“ od Tangerine Dream („Cyclone“ | 1995 | Virgin | 7243 8 40251 20) šly dál na obě strany a hudba byla uvolněnější, nebyl v ní žádný pocit centrálního těžiště mezi ušima. Ony efekty a jednotlivé zvuky mají naprosto přesně lokalizované dráhy a celá scéna je přehledná a konkrétní.

Rytmická, houpavá a veselá „Swingin‘ Safari“ Bert Kaempferta („Vinyl Classics Vol. 2“ | 2014 | stereoplay | 03-14) klapala a šlapala, ještě více se s Halo 2 otevřela, bubny byly údernější a rytmická linka měla větší odpich. S takhle dobrou nahrávkou si všechno sedne na své místo a sluchátkový poslech už má atributy skutečného high-endu, kde nic nechybí a chce se vám poslouchat dál, dál a dál.

2021 02 28 TST Dynamique Audio Halo 2 10

Britská značka Dynamique Audio nabízí u svých kabelů velmi dobrý poměr ceny a výkonu a i když k některým konstrukčním prvkům přistupuje (v porovnání s populárními „velkými“ značkami) tak trochu neortodoxně, vždy si můžete být jisti, že jejich řešení je provedené poctivě. Platí to i pro jejich vrcholný sluchátkový signálový kabel Halo 2, který reprodukci jakýchkoliv připojených sluchátek prostě rozsvítil, vnesl do reprodukce více detailů, více vzduchu i – ve shodě s firemním jménem – více dynamiky. Není levný a rozhodně není lehký (takže pozor na krční páteř), ale pokud oceníte analytičnost, konkrétnost a živost nahrávek, Halo 2 je skvělým partnerem, který vaši sluchátkovou sestavu nechá skutečně plně zazářit.

cca Kč 17 000,- / 1,5 m

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ výtečná kvalita výroby

+ skvělé zvýraznění detailů

+ frekvenční vyrovnanost

+ čistší a jasnější i než dražší konkurence

+ parádní mechanický kontakt konektorů

ZÁPORY

- svou vahou je až nepohodlný

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: Dynamique Audio | www.dynamiqueaudio.com 

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Grandinote Shinai [2]
Cambridge CXA81 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC1 [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
RME ADI-2 DAC FS [2]
Teac NT-503 [3]
Apogee Groove [5]
Cambridge CXC [3]
Zidoo Z9X
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Xavian Quarta Evoluzione [1]
Fyne Audio F1-5 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [3]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie
Cardas Clear (sluchátka)
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7u [1] 
SOtM dCBL-CAT7 [1]
SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB)
Nordost Blue Heaven (coax)
Nordost Purple Flare (USB) [5]
2x AudioQuest Jitterbug FMJ [2]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Valhalla 2 [1]
VYDA Laboratories Orion [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [2]
Nordost Red Dawn
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
SOtM sPS-500 [1]
iFi iPower pro RME [2]
IsoTek EVO3 Syncro UNI [2]
IsoTek EVO3 Genesis One [2]
IsoTek EVO3 Titan One [2]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
Bowers & Wilkins PI7 [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

SOtM sNH-10G & sCLK-EX [1]
Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics DELOS 1815W1 [4]
IsoAcoustics DELOS 1815W2 [2]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
AudioQuest Fog Lifters [1] + [2]
AudioQuest Noise-Stoppers [1] + [2]
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
akustické prvky ASI Sugar Cubes [2]
SONOS One SL
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies