2015 12 16 TST Chord Mojo 1

"Mojo" definuje výkladový slovník jako slangový výraz pro šarm či osobní kouzlo. V současnosti vedou konotace tohoto slova také k sexappealu, sebevědomí nebo šikovnosti. Prostě a jednoduše, pokud má něco "mojo", je to přitažlivé. Možná právě proto zvolil tento název i britských Chord pro svůj nový mobilní sluchátkový zesilovač a D/A převodník, s nímž se snaží navázat na úspěchy referenčního modelu Hugo.

Mojo je přístroj maličký, určený z jednoho každého úhlu pohledu na cesty či na stůl (ostatně výrobce říká, že primárním cílem bylo oslovit muziku milující uživatele chytrých telefonů). Ukrývá se v celokovovém těle s rozměry 8 x 6 x 2 cm (h x š x v) a váhou ani ne čtvrt kila. Tělo je kovové jednak proto, že to skutečně dobře vypadá, jednak i proto, že funguje jako chladič - při přehrávání a nabíjení se z Mojo stává takový maličký přímotop.

2015 12 16 TST Chord Mojo 2

Černě eloxovaný hliníkový kvádr, opracovaný z jediného kusu hliníku, je na jedné ze svých delších hran prohloubený, aby na něm vyniklo firemní logo, na protilehlé straně najdete důlky dokonce tři. V nich jsou tři kuličky pro ovládání hlasitosti a zapnutí / vypnutí. Kuličky se volně otáčí, což je trochu matoucí, neb pro aktivaci jejich funkce je musíte zmáčknout. Je to drobné vítězství formy nad funkcí, ale na druhou stranu ovládání není rozhodně nepříjemné.

Na jednom z kratších boků nalezneme sadu vstupních konektorů, vtěsnal se sem digitální vstupní konektor koaxiální v podobě 3,5 mm jacku, je tu dvojice USB konektorů (jeden je výhradně pro nabíjení, druhý zase výhradně pro přehrávání), je tu ale i plnohodnotný optický vstup v klasické podobě. Na druhém boku je pak jen dvojice výstupních 3,5 mm analogových jacků pro připojení sluchátek. Není ale možné připojit sluchátka symetricky, pouze paralelně použít dvoje sluchátka.

Je fakt, že oproti vyšším (a násobně dražším) firemním produktům působí Mojo docela obyčejně (vzhledem, nikoliv zpracováním) a nebýt barevně žhnoucích kuliček ovládacích prvků (hlasitost mění barvu podle nastavené úrovně, spínací kulička zase podle vzorkovací frekvence), ani byste netipovali, že je to produkt Chord, firmy známé svými extravagantními a luxusně pojatými kreacemi. Je to nicméně zřejmě daň za atraktivní cenu.

2015 12 16 TST Chord Mojo 3

Uvnitř Mojo najdete Li-Po baterii, která se nabije z nuly do plna během zhruba čtyř hodin, je jí možné dobíjet i během přehrávání bez paměťového efektu (pak se ale Mojo dají téměř smažit vajíčka) a vydrží pak na nějakých osm hodin provozu.

Ačkoliv obvodové řešení stojí na tom z Chord Hugo (tedy jsou tu specifické firemní FPGA filtry a další řešení), oproti němu tu není žádný Bluetooth, žádná nastavení pro crossfeed a další. Výrobce ho zjednodušil až na dřeň, takže skutečně zbyl "jen" D/A převodník a sluchátkový zesilovač. Mojo nabízí díky originálním firemním řešením excelentní dynamiku 125 dB, která se vyrovná těm nejlepším na trhu. To vše s extrémně nízkou hodnotou celkového harmonického zkreslení 0,00017%.

I tak ale najdete u Mojo to zásadní - podporu PCM i DSD signálů, těch prvních až do rozlišení 32 bit / 768 kHz a těch druhých až po DSD512. Přehrajte tak v podstatě cokoliv, co se dnes dá oficiálně sehnat a zrovna u DSD512 něco, co se vlastně sehnat nedá.

2015 12 16 TST Chord Mojo 4

Sluchátkový zesilovač pak má dost páry, aby rozhýbal až 800 Ohmová sluchátka. Do běžné "mobilní" impedance 32 Ohm poskytuje výkon 720 mW, do zátěže 600 Ohm pak ještě stále použitelných 35 mW.

Chord Mojo jsme poslouchali se sluchátky Sennheiser HD 26 Pro, Sennheiser IE 8, Koss Porta Pro CZ a jako digitální USB zdroj v sestavách s Naim Nait XS, Cambridge CXA80, Gato Audio INT-150 a Viola Crescendo / Viola Concerto. Porovnávali jsme s mobilními přehrávači FiiO X7 a Pioneer XDP-100R a USB D/A převodníkem Apogee Groove. Na velkých sestavách se poslouchalo s Harbeth Monitor 30, Xavian Perla, Gato Audio PM-6 nebo OceanWay Sausalito.

Výrazná basová linka v "Here Come the Bastards" z disku "Sailing the Seas of Cheese" od Primus (FLAC | 24 - 96) byla v podání Chord Mojo velmi slušně sytá, ale hlavně utažená, energická a napumpovaná, snad až příliš divoká a razantní, ač pocitově pod plnou kontrolou. Autorita v reprodukci je vynikající, bas zesilovač doslova vyrazí i z malých sluchátek, až máte pocit, že kdesi uvnitř maličkého přístroje běží jaderný reaktor. Definice je výborná, jinak to nazvat nelze, Mojo se k signálu chová velmi panovačně a nepouští ho z pod kontroly ani na okamžik - za nás by trochu uvolněnosti možná i prospělo, větší model Hugo je podobný, ale obdarovaný jakýmsi pocitem dospělejšího nadhledu, Mojo hraje trochu více na drama, je to trochu excentričtější projev, ale v mezích rozumu a kultivovanosti. V basové lince také už rozlišil jednotlivé polohy a rozehrané struny a udržel kontrolu nad celým průběhem tónu.

2015 12 16 TST Chord Mojo 5

Ve Watersově "Good Morning Little Schoolgirl" z desky "Folk Singer" (FLAC | 24 - 192) panovala excelentní, až lehce krystalická čistota, zvuk byl velice přesný a jadrný. Mojo i přes nijak extrémní výkon působí jako že má v zásobě obrovskou výkonovou rezervu. Hlas zněl hebce a pevně, kytara pak byla velmi živá a už přesvědčivě dřevěná. Oproti velkým modelům Hugo tu schází v reprodukci něco váhy a možná i trochu objemu, zvuk je utaženější a třeba kov strun se nerozezní TAK precizně jako u Huga, ale zase tak moc mu nechybí - rozhodné méně, než by napovídal cenový rozdíl. Mojo svou autoritou doslova propasíruje skrze sluchátka až nečekaně mnoho informací.

Vibrafon s činely, nesoucí se v "Misery" od Dave´s True Story ("Unauthorized" | FLAC | 24 - 96), působí velice čistě, konkrétně a s velice atraktivní znělostí, byť i tam je oproti vyšší modelům zřejmá rezerva. Mojo jako kdyby tón vzalo, napumpovalo energií a vystřelilo do světa. Je tu mnoho detailů, reprodukce je velice autoritativní, ale přitom dostatečně jemná, aby nebyla vulgární či ostrá. Výborně Mojo vystihuje charakter kovu, v kategorii těchto deseti, dvaceti tisícových přístrojů přímo vynikajícně.

2015 12 16 TST Chord Mojo 6

S aktivním charakterem Chord Mojo se pojí i velice dobrá dynamika, "Air Rejoice Greatly" z Handelova "Mesiáše" v podání Dunedin Consort (FLAC | 24 - 88,2) byla svou otevřeností, dramatem a vnitřní energií příkladně zvládnutou reprodukcí a ideálním vzorem pro kategorií do nějakých 30 tisíc. Mojo doslova rozvibruje jakákoliv sluchátka, nechá jimi proudit obrovské množství energie a neztrácí páru, ať už hrajete tiše či opravdu hlasitě. Mojo hraje sytě, autoritativně a přitom s až arogantní kontrolou, která nemá v dané třídě konkurenci. Vše má důraz a drajv a zdá se, že zvuk už i dýchá, byť to není úplně uvolněná, ale spíš akční reprodukce.

Úvodní rozzářené velejemné kovové perkuse ve "Wichita Lineman" od Barb Jungr (FLAC | 24 - 44,1) byly skvěle prokreslené, snad až lehounce zdůrazněné a velice dobře oddělené, každý tón měl jasné a jisté ohraničení. Mojo vytahuje už i poměrně drobné nuance zvuků nástrojů i hlasu zpěvačky, působí tak hodně bohatě, byť ne úplně jednotlivé informace rozvrstvuje, k tomu schází v reprodukci maličko klidu navíc. Mojo prostě vezme hudbu a poctivě se snaží zahrát úplně vše, abyste nepřišli o jediný detail. Přes onu důraznost ale nepůsobí hrubě, což přičítáme firemním obvodům a nepoužití běžných čipů a filtrů.

2015 12 16 TST Chord Mojo 7

V rámci kategorie je bezproblémově suverénní i podání prostoru - "Andreas, André" z "Mira" od Jienat (FLAC | 16 - 44,1) zazněla s volností a přehledem, velmi kompaktní a homogenní, byť prostor není úplně vzdušný a vycházející až mimo sluchátka, drží se spíše uvnitř vaší hlavy. Má ovšem už hloubku a v pravolevém i předozadním směru je velmi pevný. Celková přehlednost a lokalizace jsou "už dostatečné", dalo by se říct.

Pevný, energický, autoritativní a dynamický přednes umí skvěle zdůraznit rytmus skladby a udržet vaši pozornost u poslechu. Post-rockoví Mogwai se svou "White Noise" z "Hardcore Will Never Die, But You Will" (FLAC | 16 - 44,1) zněli plynule, velmi zábavně a muzikálně, dramaticky a energicky v bicích, čistě a přesně u elektrických kytar a pevně a hluboce u basové linky. Zvuk nepůsobí úplně rychle a transparentně, spíše hutněji a mohutněji, ale zvládá vystihnout každý moment s obratností zkušeného hudebníka, ani se nezapotí.

2015 12 16 TST Chord Mojo 8

Chord Mojo je sympatický pokus přenést co největší část zaslouženě chválených technologií firmy Chord do už relativně mainstreamového světa. Cenou za to se stalo výrazné zjednodušení vizuální, kdy přístroj působí přes skvělé zpracování a svítící kuličky ovládacích prvků trochu ordinérně, stejně jako za atraktivní cenou stojí ořezání některých prvků typu displeje, nepřítomnost ovládání crossfeedu a filtrů nebo nemožnost symetrického zapojení sluchátek. Pokud ale tyto "vymoženosti" nepotřebujete k životu (a po poslechu Mojo se zdá, že vlastně ne), nabízí Mojo opravdu velkou porci ze zvuku svých velkých bratrů, sdílí s nimi dynamiku, plnost a sytost, sdílí velmi dobré rozlišení a kontrolu, která přes relativně běžný výstupní výkon dokáže "nakopnout" libovolná sluchátka. Chod Mojo by si měl poslechnout úplně každý a obzvláště ten, kdo hledá velmi dobrý zvuk na cesty či na stůl. Ve dvacetitisícové kategorii patří Mojo na vrchol a nebude působit nesmyslně ani ještě o další cenový šuplíček výš.

Kč 15 990,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ bytelné zpracování

+ kompaktní rozměry

+ čistý, pevný a dynamický zvuk

+ velmi férová cena

+ nevyčerpatelná podpora PCM a DSD signálů

ZÁPORY

- trochu nešikovně vyřešené napájení (obzvláště na cesty)

- design je trochu obyčejný

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: Voice Audio | www.voice-audio.cz 

Audiohappening 2024

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

AAI - ultimativní audiofilské kabely

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Musical Fidelity M8xi [2]
Grandinote Shinai
Moon 250i v2
Cambridge CXA81 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC [1]
Métronome Le Player 3 [1] + [2]
EverSolo DMP-A6 [3]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
EverSolo DAC-Z8 [2]
Apogee Groove [5]
Cambridge CXC [3]
Zidoo Z9X Pro [1] 
Zidoo Z9X [2]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

KEF Blade One Meta [1]
Fyne Audio F1-5 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102
s314 Omicron

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
+ HEXMAT Eclipse
+ HEXMAT Molekula
+ IsoAcoustics Gaia III
Grandinote Celio [4]
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH
DS Audio ST-50

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Valhalla 2 (bi-wire jumper) [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
InAkustik LS-1603 [2]
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
KrautWire Super Symetric Gold [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [3]
TelluriumQ Black
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie
Cardas Clear (sluchátka)
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7u [1] 
SOtM dCBL-CAT7 [1]
SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB)
Nordost Blue Heaven (coax)
Nordost Purple Flare (USB) [5]
2x AudioQuest Jitterbug FMJ [2]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Valhalla 2 [1]
Cardas Clear Beyond XL C19 [1]
VYDA Laboratories Orion [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premier [2]
IsoTek EVO3 Optimum [2]
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek V5 Sigmas [1]
Norost QSource [1]
SOtM sPS-500
IsoTek V5 Titan [2]
IsoTek V5 Polaris
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [3]
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
Denon PerL Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

SOtM sNH-10G & sCLK-EX [1]
SOtM iSO-CAT6 SE [1]
SOtM iSO-CAT7 [1]
Solid Tech Feet of Silence [1]
Solid Tech IsoBlack [1]
Cardas Multi Blocks [1]
Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost Sort Lift [1]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics Gaia I [1]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
AudioQuest Fog Lifters [2]
AudioQuest Noise-Stoppers [1] + [2]
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
akustické prvky ASI Sugar Cubes [2]
SONOS One SL
65" UHD Philips 65OLED806 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [3]
NEO HIGH END Tripod [2]

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

HiFi Morava - Audiovector

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Audiohappening 204

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies