2023 09 30 TST TIDAL Dolby Atmos 1

Streamovací službu TIDAL patrně díky mohutnému rozmachu hudby přehrávané po síti a internetu v poslední dekádě zaznamenal každý. Dá se asi říci, že jde o platformu, která pomohla etablovat digitální stream jako plnohodnotnou formu poslechu, což rozhodně není málo – ale dnes samozřejmě je na výběr v dobré kvalitě mnohem víc. A tak se v TIDAL rozhodli zkusit být zase jednou těmi, kdo zkusí ustálit v očích audiofilů něco nového. To „něco“ je formát Dolby Atmos pro ty, kteří si předplácí vyšší tarif HiFi Plus.

Add a comment

Roon

Dost možná by se dalo říci, že hudební knihovna / přehrávač / signálový procesor / digitální zázrak Roon je skutečně všestranným a všehoschopným řešením pro každého, kdo si chce svou knihovnu lokálních souborů a online streamů uspořádat a užívat na maximum. Jednou z méně dokumentovaných vlastností tohoto systému je pak i ukládání hudebních CD.

Add a comment

Roon ARC

Patrně nejlepší aktuální platforma pro ty, kteří chtějí obhospodařovávat svou digitální sbírku hudby a ovládat jakkoliv košatou soustavu komponentů, tedy Roon, se dočkal po pár letech své existence výrazného upgradu na verzi 2. Ačkoliv na povrchu je to stále týž Roon, pod kapotou se urodila řada nových algoritmů, majících za účel zpříjemnit vaše vychutnávání hudby ještě víc.

Add a comment

Roon

Během pěti prvních dílů seriálu o Roon jsme si řekli, co to vlastně Roon je, jak funguje jeho knihovna, k čemu lze využít DSP, proč se liší od jiných přehrávačů a co všechno k takovému zážitku potřebujete.
Dnes bychom si tak v krátkosti mohli zodpovědět další důležitou otázku, která zní „Jak Roon dokáže ovládat moje zařízení“. Je to otázka zásadní hlavně proto, že Roon, přestože k tomu jeho digitální povaha svádí, není určen pouze pro streamery.

Add a comment

Roon

V minulých dílech našeho seriálu jsme se již dozvěděli, co to vlastně Roon je, popsali jsme si, proč Roon není „přehrávač“, ani „knihovna“, ale mnohem spíš „ekosystém“ a také jsme si řekli, že výpočetní a správní jádro umí geniálně posloužit pro skutečně sofistikované procházení vaší hudební sbírky. Řekli jsme si také něco o možnostech DSP, tedy o velmi všestranném zpracování signálu, které může pomoci třeba i pro korekci limitů akustiky místnosti.

Add a comment

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

Audio Video Kino Bratislava 2024

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Pure Sound Karlovy Vary

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies