Roon

V minulých dílech našeho seriálu jsme se již dozvěděli, co to vlastně Roon je, popsali jsme si, proč Roon není „přehrávač“, ani „knihovna“, ale mnohem spíš „ekosystém“ a také jsme si řekli, že výpočetní a správní jádro umí geniálně posloužit pro skutečně sofistikované procházení vaší hudební sbírky. Řekli jsme si také něco o možnostech DSP, tedy o velmi všestranném zpracování signálu, které může pomoci třeba i pro korekci limitů akustiky místnosti.

Add a comment

Roon

Roon, to není jen přehrávač nebo katalog vaší digitální hudební sbírky (i když to je samozřejmě jeho primární úděl) – máte-li dostatečně výkonný hardware, dokáže Roon hotová kouzla moderního věku a to díky svému digitálnímu signálovému zpracování, známějšímu pod zkratkou DSP. V současné době je pak praktickým limitem tohoto řešení jen vaše kreativita v tom, co zvládnete nastavit.

Add a comment

2021 10 31 TST Roon 1

Ve třetím dílu seriálu na téma Roon a to, co jej odlišuje od jiných dostupných přehrávačů od Foobar přes jRiver po Audirvanu a od jiných hudebních knihoven od iTunes přes iMusic až po MusicBee. Roon totiž spojuje všechno dobré do jednoho komplexního celku.

Add a comment

2021 10 31 TST Roon 1

Když už se jednou rozhodnete, že je čas povýšit své digitální poslechové zážitky na vyšší úroveň a tedy že nastal čas pořídit si Roon, co všechno tedy vlastně potřebujete? Nejsnazším krokem je pořízení licence – testovací, měsíční, roční nebo doživotní, k jakékoliv z nich se stačí jen svižně zaregistrovat (případně zaplatit žádaný obolus). Jenže co dál?

Add a comment

2021 10 31 TST Roon 1

Je Roon vhodným řešením právě pro vás? Na to se zkusíme zaměřit v následujícím víceméně pravidelném seriálu krátkých článků, věnujících se tomuto stále populárnějšímu systému pro správu osobní hudební knihovny, který je fakticky gigantickým ekosystémem, který když už jednou proroste do vašich osobních poslechových zvyklostí, tak je nikdy neopustí.

Add a comment

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies