2021 10 31 TST Roon 1

Ve třetím dílu seriálu na téma Roon a to, co jej odlišuje od jiných dostupných přehrávačů od Foobar přes jRiver po Audirvanu a od jiných hudebních knihoven od iTunes přes iMusic až po MusicBee. Roon totiž spojuje všechno dobré do jednoho komplexního celku.

Add a comment

2021 10 31 TST Roon 1

Když už se jednou rozhodnete, že je čas povýšit své digitální poslechové zážitky na vyšší úroveň a tedy že nastal čas pořídit si Roon, co všechno tedy vlastně potřebujete? Nejsnazším krokem je pořízení licence – testovací, měsíční, roční nebo doživotní, k jakékoliv z nich se stačí jen svižně zaregistrovat (případně zaplatit žádaný obolus). Jenže co dál?

Add a comment

2021 10 31 TST Roon 1

Je Roon vhodným řešením právě pro vás? Na to se zkusíme zaměřit v následujícím víceméně pravidelném seriálu krátkých článků, věnujících se tomuto stále populárnějšímu systému pro správu osobní hudební knihovny, který je fakticky gigantickým ekosystémem, který když už jednou proroste do vašich osobních poslechových zvyklostí, tak je nikdy neopustí.

Add a comment

2017 03 16 TEO Jak na TIDAL Master 1

Pokud jste objevili pro své potěšení svět streamování, jistě vám neušla jedna z audiofilněji se tvářících služeb - TIDAL. A pokud se zajímáte o přehrávání digitálních souborů obecně, dost možná vám neušlo ani uvedení formátu MQA v roce 2015 - ten vyvinul Bob Stuart (jinak mozek stojící za značkou Meridian) a jde v podstatě o matematicky velmi chytře vyřešenou "skládačku", která poskytuje o hodně účinnější kompresi než třeba FLAC, čímž studiovou kvalitu zkomprimuje natolik, že je streamovatelná.

Add a comment

2016 04 12 TEO rozdíly LED TV 1

OLED, Edge LED, Direct LED, 4K, Ultra HD, SUHD, RGB, RGBW... Zkratek a pojmů, v nichž se zájemce o novou televizi musí více či méně orientovat je téměř nekonečně a mnohé z nich, ač označují velmi podobné technologie, se často zaměňují. Což v praktickém životě příliš nevadí, nicméně je dobré mít alespoň základní představu o tom, proč podobně znějící názvy mohou způsobit rozdíl i několika tisíc korun v pořizovací ceně.

Add a comment

Xavian Terza Evoluzione

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

200 200 soundstyle

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

05 200 200 tykon

Fischer&Fischer high end reprosoustavy

Amarock Studio | KEF - PASS LABS - HARBETH

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

Hornmanufaktur - jen hudba 16 200 200 cpt 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk HIFI STYL

    Bowers & WIlkins Zeppelin

PASS LABS Studio Špalíček - Ostrava Marantz AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Audio Video Show Praha 2022

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies