Node Audio Hylixa

S britskou značkou Node Audio (a modely) Hylixa a Hylixa Signature jsme se již setkali (ve spodní části textu Jak to slyší v zahraničí - díl VI. - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení ) konkrétně s originálními reprosoustavami Node Hylixa Signature (s inovativní konstrukcí) viz úvodní, následná a závěrená fotografie. Dnes stejný výrobce, tak trochu stejně inovativně, bojuje proti vibracím. A ty jak Hi-Fi, tak našemu sluchu i celému tělu škodí Vibrace přenášené na člověka - SZÚ | Oficiální web Státního zdravotního ústavu v Praze odkaz je trochu nadsázka, ale jen trochu - onen urputný boj v Hi-Fi světě proti rušivým vibracím napříč kontinenty probíhající, je naprosto správný a "jen tak dál a víc a houšť".

Node Audio Hylixa

Dnes o tom nejmenším Hi-Fi "komponentu" na úvodní fotografii, novince značky, jenž ho sama popisuje (viz úvodní titulek, nebo také): "Nejefektivnější upgrade vašeho systému". Novince která dostala jméno NODE AUDIO SS-1 EQUIPMENT SUPPORT SYSTEM.

Node SS-1

Node Audio SS-1 (rsp. celý systém podpory - odizolování od vibrací) je víc než jen běžná antivibrační izolace. Každý "puk" SS-1 obsahuje více než jen izolaci, ale také kombinaci nerezové oceli, keramiky a polymerů, které ve vzájemné souhře omezují, kontrolují a zachycují mikrovibrace a rozptýlená magnetická pole z elektronických zařízení, jako jsou transformátory, napájecí kondicionéry, propojovací bloky, napájecí zdroje, streamery, převodníky či zesilovače.

Jejich otočná hlava umožňuje "dokonalý kontakt se spodní stranou zařízení pro maximální přenos energie", říká společnost Node. "Může být optimálně umístěna pod vnitřními součástmi citlivými na zvuk, jako jsou napájecí transformátory, hodiny, kondenzátory a transportní mechaniky, včetně HDD atd. jednak jako odvod vibrací, ale také k soustředění rozptýlených magnetických polí, která by jinak mohla pronikat přes jiné vnitřní součásti. Vnitřní geometrie SS-1 zase pomáhá zabránit nežádoucím vibracím přenášeným okolím, aby se šířily zpět do systému," tvrdí společnost Node.

Jak název napovídá, Support System 1 je základem pro celý ekosystém příslušenství vybudovaného kolem základních izolátorů. Jeho šroubové závity poskytují možnosti rozšíření, včetně držáků racků, kabelových podstavců a kobercových hrotů, přičemž do budoucna spol0čnoste plánuje další rozšíření.

Node SS-1

Node SS-1

Node SS-1

Node SS-1

Node SS-1

Node SS-1

 Node SS-1

Node SS-1

Node SS-1

Výše "běžná" verze, níže s podporou SS-1 ("absolutní" řešení)

Node SS-1

Node SS-1

Node SS-1

Node SS-1

Doporučené ceny Node Audio:
SS-1 Set (3/4 ks) - £810/1.080
SS-1 Spider Rack Mounts Set (4ks) - £393
Carpet Spikes Set (4/6/8/10ks) - £367/550/734/918
Cable Supports Set (6/8/10ks): - £1.670/2.225/2.785

Node Audio Hylixa 

Add a comment

Heed helikon 30th

Heed Helikon 30th anniversary amplifiers - to je to oč tu běží. K 30. výročí značky 3 krabicový zesilovač (předzesilovač, 2 monobloky) v limitované 30ti kusové edici, se specifickým výstupem NOS a dnes již nevyráběnými vazebními kondenzátory Nichicon Gold v plně vyvážené topologii Nexus v můstkovém režimu jejich proprietárních duálních obvodů, které produkují násobky základního výkonu. Zkráceně (asi) mňamka.

Předzesilovač a mono výkonové stupně Heed Helikon
Právě 30 let vyrábí Heed Audio jednu z nejvýkonnějších audio elektronik za "dostupné" peníze na světě. Kdysi začali základními high-endovými modely, jejichž výkon byl za hranicí jejich ceny (integrovaný zesilovač Obelisk, gramofon Quasar, sluchátkový zesilovač CanAmp), neustále nejen zlepšovali původní portfolio  produktů, ale expandovali směrem vzhůru do vyšších pater a výkonnostních kategorií, nejprve kompletní řadou Obelisk, pak Thesis, nadchl úžasný CD přehrávač / transport Delta, zaujal  integráč Lagrange posouvajícím úroveň na některé z vyšších úrovní high-endového výkonu a muzikalit, tak tenhle výrobce nyní představuje linkový a mono zesilovače Helikon. Neslyšeli jsme, ale dle solidní zdrojů se (opět) řadí k hudebně nejuspokojivějším modelům na trhu (za vlastně skoro "rozumnou cenu").

Pohled na Hi-Fi slovy Head Audio: "Jsme daleko od toho, abychom vás ztratili z technického hlediska. Naším cílem není naučit vás naší profesi nebo vám poskytnout čísla, která se pouze liší od ostatních zařízení. Elektronické specifikace a „správnost“ jsou pouze jedním aspektem a nestačí k vytvoření dokonalé reprodukce hudby. Přesto bychom vám měli osvětlit některé speciality, díky kterým jsou produkty Heed jedinečné a vyčnívají z davu. Přirozeně je nemožné udělat hudební dojem pouze slovy. Je nutné si poslechnout si a až pak srovnávat mezi technickými a zvukovými vlastnostmi našich produktů." 

Předzesilovač a monobloky  heed (svůj název sami většinou píší s malým "h") Helikon budou prodávané jako sladěný set, budou nejprve limitovány speciální produkcí 30 kusů k 30. výročí, s použitím velmi speciálních sladěných výstupních zařízení NOS a již nepoužívaných a velmi žádaných vazebních kondenzátorů Nichicon Gold v plně vyvážené, nejnovější implementaci jejich topologie Nexus, využívající můstkový režim jejich patentovaných zrcadlených duálních obvodů, který produkuje čtyřnásobek výstupního výkonu základního obvodu v každém z monobloků.  Firemní mottem je: "Zapomeňte na Hi-Fi, pamatujte na hudbu."

Heed helikon 30th

Doporučená cena (setu): 24.000/27.500 EUR/USD (ceny jsou vždy pouze orientační, konkrétní koncová cena v daném místě záleží na lokálním DPH a dalších ekonomických faktorech jako cena dopravy, clo..)

Heed Audio

Neb fotografií k heed Helikon 30th Anniversary  je málo + firma (ze "vzdáleného" Maďarska) je v našich krajích spíš neznámá, podívejme se jí na zoubek:

heed Thesis

THESIS série - 7 produktů (LAMBDA - předzesilovač; ALPHA - digital/analog předzesiloVač; DELTA - přehrávač CD; PHI - phono; OMEGA - monobloky; GAMMA - stereo zesilovač; PI - napájecí zdroj)

Thesis lambda

Heed Thesis CD

Lambda předzesilovač (£3.099 / 3.500€) a Delta CD přehrávač  (3.400€) - obr. výše; PHI phono předzesilovač (2.600€) níže

heed phono

heed Thesis

heed Gamma

Thesis Omega (3.900€/ks) monobloky a Gamma stereo koncový zesiloavč (3.750€) výše; předzesilovač Alfa (2.500€); napájecí zdroj níže (2.750€)

Thesis lambda

heed Thesis

heed Thesis

Tak to byla "nejrozsáhlejší" řada, nyní exkluzivní LAGRANGE - čítající 1 integrovaný zesilovač (£5.000/$5.800/6.600€)

heed Lagrange

heed Lagrange

heed Lagrange

heed Lagrange

heed Lagrange

heed Lagrange

Řada OBELISK a její 3 (i když také spíš 1) modely - integrovaný zesilovač SI; externí zdroj PX (filtruje napájení) a externí napájecí zdroj X2 (napájí předzesilovač)

heed Obelisk

heed Obelisk

heed Obelisk

heed Obelisk

Chýlíme se k závěru - 2členná řada ELIXIR a oba modely spolu - ELIXIR integrovaný zesilovač (£1.500) a DAC Abacus (£1.650.00)

heed ABACUS

heed ELIXIR a ABACUS

Závěrečnou spíše doplňkovou řadou je MODULAR LINE a její nabídka sluchátkových a MM/MC zesilovačů (od 445 do 1.270€)

Heed MODULAR LINE

Heed MODULAR LINE

Add a comment

Vincent SA-T7 Diamnod

Německý výrobce se sídlem v městě Iffezheim na pravém břehu Rýna mezi Černým lesem a francouzskou hranicí, jenž léta drží svůj  designovo technologicko cenový kurz, nově přichází ve své řadě tubeLine s novým předzesilovačem Vincent SA-T7 Diamond. Od předchozích verzí ho na první pohled neodlišuje nic, uvnitř je ale razatní změna. 

Vincent SA-T7 Diamnod

Nejdříve to co je "postaru", i tato verze je stále vybavena integrovanou D/A konverzní kartou (DAC na bázi PCM 5102 s 24-bit/192 kHz) doplněnou o integrovaný Bluetooth přijímač. Přední panel tradičně z masivního hliníku a otvorem / oknem s výhledem na elektronku. To "ponovu" se nachází uvnitř, dříve používané pentody byly nahrazeny 4 vzácnými elektronkami TELEKUNKEN PCF 803, ke kterým je přidána vstupní elektronka 85A2 (ta na vás svítí z toho okna - detail obr. níže) stejného původu.

Vincent SP-T700

Vlastní nově vyvinutá technologie „Best Pentode“ slovy konstruktéra p. Blöhma eliminuje šum elektrického proudu často spojený s pentodovými trubicemi; řešení má za následek mnohem vyšší zisk a současně nižší šum na pozadí. Vnitřní uspořádání je pečlivě organizováni do samostatných sekcí oddělených / stíněných hliníkovými stěnami.

Vincent SA-T7 Diamnod

SPECIFIKACE (SA-T7 Diamond)
Frekvenční rozsah: 10Hz – 100kHz +/- 0,1dB
Výstupní napětí: 3V
Míra zkreslení: < 0,001 % (1 kHz, výstupní napětí 2Veff an 10 KOhm)
Zesílení: typ. 13,3 dB (Volume Control max. Gain)
Vstupní citlivost: 430 mV (2V výstupní napětí)
Odstup signál/šum:  > 100 dB (A)
Vstupní impedance: > 22 kOhm
Maximální spotřeba: 58 wattů
Vstup: 6x stereo RCA, 1x optický, 1x koaxiální, 1x Bluetooth
Rozhraní: 2x stereo RCA Pre-Out, 1x Stereo RCA Rec-Out, 2x 3,5 mm Jack (ovládání napájení)
Elektronky: 4x Telefunken PCF 803, 1 x 85A2
Přehrávatelné formáty: WAV, FLAC, APE, LPCM, MP3, ACC, AC3, WMA
Barva: černá/stříbrná
Rozměry: 430 x 135 x 370 mm
Hmotnost: 8,5 kg

Vincent SA-T7 Diamnod

Vincent SA-T7 Diamnod

Doporučená cena: 3.999 EUR/USD (ceny jsou vždy pouze orientační, konkrétní koncová cena v daném místě záleží na lokálním DPH a dalších ekonomických faktorech jako cena dopravy, clo..)

Vincent SA-T7 Diamnod

Vhodným partnerem novince je mono zesilovač Vincent SP-T700 (2.199€):

Vincent SP-T700

Vincent SP-T700

Vincent SP-T700

SPECIFIKACE (SP-T700)
Frekvenční rozsah: 20Hz - 20kHz +/- 0,5dB
Výkon RMS 8Ω: 150 Wattů
Výkon RMS 4Ω: 300 Wattů
Třída výkonu A / 8 ohmů: 10 W
Činitel zkreslení: < 0,01 % (1 kHz, 1 watt); < 0,1 % (1 kHz, 25 wattů)
Vstupní citlivost: 1 V (pro 25 wattů RMS při 4 ohmech)
Odstup signálu od šumu: > 90 dB
Vstupní impedance: > 22 kOhm
Max. příkon: 306 wattů
Vstupy: 1x monofonní RCA, 1x 3,5 mm jack konektor (ovládání výkonu)
Výstupy:  2x 2 reproduktorové terminály, 1x 3,5 mm jack konektor (ovládání napájení)
Elektronky: 1x 6S3P-EV; 1x 6SCH9P, 1x 6Z4
Barva: černá / stříbrná
Rozměry: 210 x 263 x 400 mm
Hmotnost: 16 kg

Vincent SP-T700

Add a comment

DSC08631 1

Poslechové studio HiFi MORAVA vás zve na poslech ultimativní sestavy:

* Reproduktory A.C.T.3 Zero, P3.0 a P1.0 od prestižního britského výrobce Wilson Benesch
* Monobloky X600.8 a třídílný modulární předzesilovač XP-32 legendární americké značky Pass Labs
* Set gramofonové přenosky a předzesilovače DS-W3 set japonských DS Audio
* Gramofon česko-rakouské společnosti E.A.T. Fortissimo S + 12" raménko C-Note
* Lampový DAC převodník Baltic 4 a filtraci Kraftwerk 10 polské legendy LampizátOr
* Uzemnění a redukci šumu GNR 5.1 Plus Tchajwanské společnosti Telos
* Stojan Exoteryc Audio Rack od španělských výrobců luxusního hi-fi příslušenství a nábytku Artesania Audio
* Vše propojíme kabeláží od holandských Crystal Cable a Siltech
* O tlumící prvky se postará korejská společnost Hifistay a jejich Ballerino 88 triple swing set

Podrobnosti akce, která je pro zájemce k dispozici po předchozím objednání, najdete na https://www.hifimorava.cz/ultimate-sound-experience/

Add a comment

 

Realtek

Společnost Realtek Semiconductor Corp. je výrobce a vývojář integrovaných obvodů. Realtek byl založen v říjnu 1987 a od roku 1998 jsou akcie společnosti obchodovány na tchajwanské burze cenných papírů (kdo včas koupil neprohloupil). Hlavní sídlo firmy se nachází ve vědeckém parku Hsinchu (říká se mu tchajwanské Silicon Valley) na ostrově Tchaj-wan. 80% z ca 6500 zaměstnanců pracuje ve vývoji a výzkumu. Společnost je č. 1 světového trhu s integrovanými obvody pro kabelové sítě LAN a zvukovými kodeky a je jedním z nejúspěšnějších světových výrobců integrovaných obvodů.

Po trochu rozsáhlém úvodu - proč o ní mluvíme? Vlastně to opět kompletně vysvětluje titulek - s pomocí umělé inteligence vyvinuli a na výstavě AWE China Expo 2024 představili přepínatelné zvukové řešení Wi-Fi/Bluetooth včetně možnosti umělé inteligence v připojených aplikacích. Jde o hybridní AIoT Audio SoC, který podporuje dvoupásmovou Wi-Fi 6 (2,4 GHz/5 GHz) a duální režim Bluetooth 5.2, aby tak umožnil aplikace pro přehrávání zvuku s nízkou latencí a vysokým rozlišením. 

Proti naší šedé kůře mozkové vysoká efektivita umělé inteligence (AI - nemusí spát, ani jíst, samé plusy snad jen ta drobnost Téma: Série Terminátor od nejhoršího k nejlepšímu - filmserver.cz ) se rychle uplatňuje v každodenním životě a produktech. Jako přední poskytovatel čipů začlenil Realtek do svých řešení síťové komunikace chytrou technologii AI, která pokrývá připojená zařízení využívající bezdrátové technologie Bluetooth a Wi-Fi, včetně nízkoenergetického řešení síťových kamer s umělou inteligencí, které integruje bezdrátovou dvoupásmovou kameru SoC technologii s využitím akceleračního motoru AI NN pro podporu vestavěných rozpoznávání obrazu.

Realtek

Jako dodavatel řešení konektivity pro řadu předních značek rozšiřuje Realtek také svou Wi-Fi řadu SoC, které kombinují nízkou spotřebu energie s podporou AIoT Audio. Jsou vhodné pro všemožná řešení, včetně aplikací pro ukládání energie v domácnosti, IP kamer s nízkou spotřebou, nositelných zařízení, přenosových modulů inteligentních dveřních zámků, domácího kina  Wi-Fi reprosoustav. Nové čipy AIoT Audio od Realtek podporují Wi-Fi vysoce propustné audio řešení, které se vyznačuje hardwarovým synchronizačním mechanismem specifickým pro zvuk, vysokou rychlostí zpracování CPU/MCU a schopnostmi s nízkou latencí. Specifikace přenosu tohoto řešení využívá dvoupásmové Wi-Fi 6 (2,4 GHz/5 GHz) a duální režim Bluetooth 5.2, které jsou schopné podporovat přehrávání zvuku až do 24 bitů/96 kHz až v 7.1 kanálech. AIoT Audio také umožňuje bezproblémové přepínání mezi Wi-Fi a Bluetooth podle požadavků aplikace způsobem, který je pro uživatele transparentní.

Nejnovější Wi-Fi 7 třípásmové řešení routeru Realtek se může pochlubit více než 7 Gbps souběžnou propustností a má také schopnost rychle vyčistit kanály DFS. Stejně jako ostatní řešení Realtek Wi-Fi je i toto vybaveno exkluzivním AI QoS enginem společnosti, který dokáže zrychlit výkon aplikací citlivých na latenci a nabízí uživatelům bezprecedentní optimální zážitek prostřednictvím adaptivního ovládání. Technologie umělé inteligence se prudce neustále a rozsah jejích aplikací rozšiřuje, Realtek proto urychluje uvedení řešení AI pro širokou škálu potřeb. 

Realtek

Text výše je malým výběrem z rozsáhlé zprávy, ale oboru Hi-Fi se týkající - a možná se do pár let budeme divit jak moc (a to na obr. níže - na tom nejspíš něco bude)

Realtek

Add a comment

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies