AQWO 2

AQWO byl vyvinut a uveden na trh v roce 2018, okamžitě uspěl mezi audiofily a rychle se stal bestsellerem. AQWO 2 se objeví v podobném, ale zcela novém šasi, se 100% novým elektronickým designem, novým DAC procesorem, novým firmwarem, vylepšeným dotykovým displejem a streamováním uvnitř! A samozřejmě zůstane osazena slavná možnost lampového výstupu.

Add a comment

Mingus Septet

Marten píše: "Naše současná produktová řada je nejsilnější, jaká kdy byla, a s rostoucím mezinárodním zájmem jsme hrdí na výkonnost jednotlivých řad a modelů. V letošním roce jsme se rozhodli konsolidovat naše úsilí a přinést na trh jediný produkt, který doplní námi zavedenou řadu. Věříme, že tento produkt předčí očekávání našich zákazníků, a nemůžeme se dočkat, až si jej budou moci vyzkoušet na vlastní kůži."

Mingus Septet je ideální pro ty, kteří obdivují sílu a výkon Mingus Orchestra, ale chtějí poslech v lounge stylu. Díky mnoha podobnostem se svým protějškem přináší Mingus Septet výkon na vysoké úrovni bez kompromisů. Je plnohodnotný, s hlubokými basy a širokou dynamikou. Úroveň zvuku je pro nás novým paradigmatem.

Mingus Septet je čtyřpásmový reproduktor se sedmi měniči, který je vybaven novými zakázkovými diamantovými výškovými měniči Marten a beryliovými vysokotónovými měniči: výsledek čtyřletého výzkumu a vývoje. Reproduktor se dále může pochlubit keramickými středobasovými měniči, hliníkovými sendvičovými voštinovými basovými měniči a 10" pasivními basovými měniči. Mingus Septet využívá náš crossover prvního řádu, který byl upraven tak, aby co nejlépe využil nové zakázkové měniče. Vnitřní zapojení Jorma zajišťuje vynikající výkon s proslulým stíněním pro transparentní zvuk.

V letošním roce uvádíme na trh povrchové úpravy Marten Finishes, které nabízejí možnosti přizpůsobení modelu Mingus Septet: dřevěné vrchní a spodní desky lze zvolit v řadě barevných laků, stejně jako naše charakteristické masivní dřevo. Tato možnost bude k dispozici i pro další modely řady Mingus.

Mingus Septet je vybaven izolátory Marten Isolators, navrženými s technologií IsoAcoustics pro lepší redukci rezonance a řízení zkreslení. Hliníkové lemování poskytuje jemný designový detail a zvyšuje tlumení rezonance. Mingus Septet je možné upgradovat na edici Statement.

První poslech přinesl velmi příznivé výsledky a výkon Mingus Septet nás překvapil.

Specifikace

- Od 108 000 EUR
(v závislosti na dřevěné povrchové úpravě)
- Možnost rozšíření na verzi Statement Edition od 122 000 €
- Čtyřpásmový
- Výhybky prvního řádu
- 1" zakázkové výškové reproduktory z čistého diamantu
- 3" zakázkové vysoké středové reproduktory z čistého berylia
- 7" čistě keramické středobasové pásmo
- 8" hliníkový sendvičový voštinový basový reproduktor (2)
- 10" pasivní hliníkový sendvič (2)
- Vnitřní zapojení Jorma
- Vrchní a spodní desky z masivního nebo lakovaného dřeva
- Hliníkové obložení
- Izolátory Marten

Add a comment

Infigo

Infigo Audio, prestižní kanadská společnost, která navrhuje a vyrábí zesilovače, převodníky a kabely pro milovníky hudby a audiofily, kteří jsou připraveni investovat do skvěle navržené elektroniky, dnes oznámila dvoukanálový zesilovač Method 6.

Nový Method 6 (SRP: 20 000 USD), který se vyznačuje mnoha stejnými vlastnostmi jako uznávaný monoblokový zesilovač Method 3, je příkladem přístupu společnosti Infigo Audio k navrhování produktů "bez zkratek". Stejně jako jeho předchůdce je Method 6 vybaven architekturou třídy A, ale s jedinečnou konstrukcí, která udržuje nízkou teplotu, která není pro zesilovače třídy A typická.

"Třída A je standardem pro nejvýkonnější a zvukově nejpříjemnější zesilovače, ale někdy je elektronika tak horká, že dokáže vytopit místnost," říká Hans Looman, generální ředitel společnosti Infigo Audio, Inc. "Tento problém se nám podařilo vyřešit vývojem nízkoteplotní třídy A, která obsahuje více menších, chytře zkreslených výstupních zařízení namísto běžnější praxe, kdy se do zesilovače začleňuje méně a větších zařízení. Tímto způsobem jsme rozprostřeli teplo na větší plochu bez silné koncentrace, která často vede k elektronice, která je příliš horká na dotek."

Nízkoteplotní třída A se vyznačuje eliminací křížového zkreslení s velmi rychlou přechodovou odezvou. Díky tomuto vývoji zůstává zvuk úderný, ostrý a čistý, zatímco zesilovač zůstává chladný na dotek. Nižší provozní teplota nízkoteplotní třídy A časem maximalizuje životnost zesilovače.

Vrcholem zesilovačů Infigo Audio je firemní systém DCBA™. DCBA neboli DC Bias Adjustment vyrovnává výstupní úroveň stejnosměrného proudu, aniž by omezoval nízkofrekvenční výstup. Odezva basů je hutná, mohutná, s eliminací fázového zkreslení na nižších frekvencích díky odstranění kondenzátorů ve zvukové cestě. Rozsah nízkých frekvencí sahá až k 0 Hz, přičemž samostatný ochranný obvod odpojí reproduktory, pokud úroveň stejnosměrného proudu ve vstupním signálu dosáhne příliš vysoké úrovně.

Z estetického hlediska se Method 6 pohodlně hodí do jakéhokoli špičkového audio systému, ale zejména v kombinaci s komponenty Infigo Audio. Je k dispozici ve stříbrné a černé barvě a stejně jako u veškeré elektroniky Infigo je pevná horní část odnímatelná, což umožňuje pohled na vnitřní obvody, které jsou chráněny průhledným krytem.

Výrazný průmyslový design modelu Method 6 s rozměry 6 "V x 16,5" Š ve spodní části x 18" Š v horní části x 13" D přispívá k jeho schopnosti reprodukovat detaily, rozměry a pocit z živého vystoupení. Jmenovitý výkon je 2 x 100 W při 8 ohmech, šířka pásma je 0 Hz - 200 kHz (-3 dB), zisk 26 dB, citlivost 2 V pro maximální výkon a jmenovité napětí 120 V AC / 240 V AC s možností volby, 50/60 Hz.

Dodává pan Looman: "Každý výrobek s logem Infigo Audio je to, čemu říkám 'FAB' - kombinace funkcí, výhod a přínosů. Stejně jako naše ostatní elektronika, i Method 6 splňuje jasnou a specifickou roli v tom, co jsme si předsevzali vytvořit jako štíhlý, vysoce zaměřený výběr produktů."

Add a comment

KERR K200

Nový model Kerr K200 je třípásmový reproduktor pro montáž na stojan. "Přebírá mnoho stejných prvků, které činí náš referenční model K100 tak výjimečným, a představuje je ve formátu, který je mnohem lépe zvládnutelný pro širší škálu prostor," říká designér Jes Kerr. Navzdory svým miniaturnějším rozměrům dokáže Kerr K200 zprostředkovat překvapivě velkou část výkonu špičkového modelu K100, včetně jeho působivé frekvenční odezvy, schopnosti zvládnout výkon a pocitu zvukového rozsahu.

Model K200 je vyroben výhradně z 24mm překližky z baltské břízy. Stejně jako všechny modely Kerr je vybaven unikátním firemním zatížením přenosové linky Kerr Acoustic, v němž je dosaženo skutečného průlomu ve frekvenční odezvě a protažení prostřednictvím výjimečně dobře kontrolovaných a protažených basů spolu s jasnými, nezabarvenými středy.

Reproduktory Kerr Acoustic se vyznačují kombinací měničů, která je v oblasti domácího i profesionálního audia vzácná, a model K200 není výjimkou. Na spodním konci se nachází zcela nový 10palcový basový měnič Radial od firmy Volt z Dorsetu, který je spojen s 3palcovým středotónovým měničem z klenuté tkaniny s nízkým zkreslením a 60mm výškovým měničem True Ribbon.

"Již nějakou dobu používáme 12palcový basový reproduktor Volt v našem referenčním modelu K100 a jeho výkon nás ohromil. Je nám tedy ctí, že jsme se stali prvním výrobcem, který tento nový, velmi speciální reproduktor uvedl do komerčního produktu," vysvětluje Kerr.

"U profesionálních reproduktorů je to tak," dodává, "že jsou navrženy tak, aby byly ostře detailní a realistické - a aby byly stále realističtější, jakmile zvýšíte hlasitost. Pro domácího audiofila může být tato kombinace přesnosti, energie a muzikálnosti stejně neodolatelná."

Ať už požadujete bezkompromisní řešení monitoringu ve svém mixážním / masteringovém studiu, nebo dokonalou reprodukci jemných detailů ve svém osobním systému, K200 zaručuje skutečně odhalující a plně rozšířený zvukový výkon. Je k dispozici v řadě povrchových úprav z pravé dřevěné dýhy, včetně dubu, ořechu a rosenutu, a také v saténovém nebo vysoce lesklém laku v libovolné barvě RAL.

Add a comment

master reference

Společnost Carl Tatz Design vydala verze Mk II svých uznávaných referenčních monitorů Master. Studiové monitory PFM HD-1000 mají nyní aktualizovaný pasivní crossover a vylepšený vnitřní kabinet, zatímco špičkový model PFM UHD-1000 bi-amp, který se při řízení crossoveru spoléhá na procesor PhantomFocus, má také novou vnitřní architekturu kabinetu.

 

Podle Carla Tatze, veterána v oblasti designu studiových systémů z Nashvillu, přinášejí vylepšení osvědčených monitorů jemně otevřenější zvuk vokálního pásma a ještě pevnější podání nízkých a středních frekvencí. Tatz je tvůrcem systému PhantomFocus a řady monitorů PFM 1000, které jsou základem úspěchu společnosti, jež má za reference stovky komerčních studií.

"Vždy se snažíme zdokonalovat vše, co děláme, a protože nyní máme novou laboratoř PhantomFocus MixRoom, mohli jsme otestovat některé nápady, které jsem chtěl vyzkoušet, a výsledkem jsou nové iterace Mk II," vysvětluje Carl Tatz.

Oba studiové monitory jsou navrženy na základě stejného známého konceptu s 1,5" dvojitým kuželovým portem a 3/4" HDF samonosnou lichoběžníkovou konstrukcí s nízkoprofilovou soustavou měničů D'Appolito. Model HD-1000 používá patentovaný 1" výškový reproduktor s kruhovou kopulovitou membránou, s patentovaným symetrickým motorem s dvojitým pohonem (SD-2), systémem AirCirc s pěti neodymovými magnety a difrakci tlumící gumovou přední částí s fázovou zátkou. Oba woofery jsou 5,63" jednotky Uniflow z hliníkového tlakového odlitku se systémem dvojitých magnetů a 3" hliníkovou kmitací cívkou.

Zdokonalený Master Reference Monitor PFM UHD-1000 Mk II používá stejnou 1" kroužkovou kopulovou membránu se symetrickým motorem SD-2 s dvojitým pohonem a čelní deskou z tlakově litého hliníku s gumovým nátěrem. Dva 5,5" woofery s černě eloxovanými hliníkovými kužely jsou hlavními odlišnostmi. Oba monitory jsou odděleny od povrchu, na kterém stojí, díky zakázkovému integrovanému systému pistonického oddělovače od společnosti IsoAcoustics.

Monitory PFM HD-1000 Mk II (na obrázku výše) jsou nyní k dispozici také jako upgrade monitorů Mk I a první pár byl nedávno uveden do provozu ve studiu Audio 51 Music společnosti Crystal Gayle, které se nachází v Nashvillu. "Ve srovnání s předchozí verzí, která byla už tak úžasná, na mě udělaly dojem zejména pevnější nízké tóny a otevřenější zvuk vokálů," komentuje inženýr Audio 51 Music Chris Gatzimos. Inženýr/producent Ryan McFadden ve svém studiu The Nest, které se nachází v MixRoomu PhantomFocus v Nashvillu, také upgradoval své PFM HD-1000 na specifikace Mk II. K dispozici je také upgrade PFM UHD-1000 Mk II, který je méně náročný, protože není nutná výměna crossoveru. V obou případech je nutné přeladění na místě.

Mezi nadcházející instalace HD-1000 Mk II patří dvě místnosti v The Panhandle House v texaském Dentonu a nový 5.1 PhantomFocus MixRoom ve studiu Cool Brick v coloradském Carbondale u Aspenu.

Carl Tatz Design (CTD) je oceňovaná designérská firma nabízející designové a poradenské služby majitelům domů a profesionálům v zábavním průmyslu.

 

Add a comment

XAVIAN Virtuosa Anniversario

Perfect Sound Group

McIntosh TradeUp Program

AV Center - hi-fi studio Praha Vinohrady

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

High-End Audio Studio

HIFI GUIDE

HEXMAT

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Audiophilia Nervosa #1

Všichni chceme, aby "to hrálo" co nejlépe, že? Proto řešíme nejen zesilovač a reprosoustavy, ale i všemožná vylepšení digitálních i analogových zdrojů, ti odvážnější též kabelů a napájení, takoví ti úplně nejzapálenější jdou i po akustice místností nebo bižuterii jako jsou podložky, nožičky, tlumítka a neopak rozvibrovávátka (s trochou snahy v audio oboru najdete úplně cokoliv). Ale to hlavní, tedy samotné nahrávky, bereme jaksi jako samozřejmost.

Číst dál...

200 200 avs 200 200 elfton 2021 200 200 rodel audio Roth Audio Panter | dovozce značek Sennheiser a ProAc

Musical Fidelity

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies