AKTUÁLNÍ VÝPRODEJ REDAKČNÍCH KOMPONENTŮ

Plně funkční krásné kousky, které prostě jen zbytečně a dlouho leží nevyužívané v redakční sbírce. Udělejte si radost.

PŘEHLED ZDE

 

 

Musical Fidelity MX-stream

Přetiskujeme zprávu společnosti Perfect Sound Group:

Nový streamer od společnosti Musical Fidelity v sobě odráží tradiční filosofii značky a klade důraz na dlouholetou použitelnost. MX-stream přináší klasický příjemný, transparentní zvuk s vysokým detailem a otevřenou softwarovou architekturu, která umožní přístroji zůstat aktuální klidně i 10 let. MX-Stream se řadí mezi network bridge komponenty a stačí ho tedy připojit k DA převodníku, který disponuje USB vstupem. Toto oddělení je opět součástí vize společnosti Musical Fidelity, kde audiofilního zvuku je možné dosáhnout pouze tehdy, když jsou jednotlivé komponenty od sebe odděleny a vzájemně se neovlivňují.

Podporované streamovací služby
- Poslouží jako síťový most s vysokým rozlišením
- Spotify, Tidal, Qobuz, HIGHRESAUDIO, TuneIn
- Certifikace Roon + Roon Ready
- Shareport (Airplay), UPNP/DLNA, Bluetooth
- USB disky, NAS uložiště
*některé funkce a možnosti zatím nejsou plně dostupné a čekají na schválení/autorizaci.

MX-Stream lze ovládat hned několika způsoby, dokonce i bez připojení k internetu či aplikace. A byl navržen tak, aby odolal neustálému vývoji a změnám v oblasti IT a aplikací. V bodech níže naleznete všechny možnosti ovládání:
Webový prohlížeč – mobilní zařízení, tablety a PC/notebooky (jakýkoliv operační systém či prohlížeč) - snadná možnost ovládání, stejné rozhraní jako u aplikace.
Bluetooth/Airplay - rychlá a snadná možnost streamování.
Oficiální aplikace Musical Fidelity MX-Stream - dostupná pro iOS a Android zařízení.
Aplikace třetích stran - lze použít např. Tidal Connect nebo Spotify Connect a další...
UPNP Aplikace - např. mConnect Lite pro přehrávání z lokálních uložišť.
Roon
Ovládání offline - streamer disponuje vlastním Hotspotem a lze se k němu připojit i bez sítě.
Ovládání pomocí dotykového displeje či bezdrátové myši/klávesnice - díky USB vstupu a HDMI lze streamer ovládat i pomocí externího příslušenství.
*některé funkce a možnosti zatím nejsou plně dostupné a čekají na schválení/autorizaci.

Klíčové vlastnosti streameru:
- Network bridge s vysokým rozlišením
- Kompatibilní s jakýmkoliv moderním DAC s USB vstupem
- Kompletně optimalizovaný design pro dokonalý zvuk:
- Software pro audiofilní přehrávání
- Regulace šumu a detoxikační sekce
- Sekce hodin s nízkým šumem pro USB a WiFi
- Synchronizované hodiny, prokládané fáze, vícenásobné kapacitory
- Ripování CD (vyžaduje externí USB CD mechaniku)
- Lze ovládat pomocí chytrých zařízení, PC/laptopu a dalších výše zmiňovaných
- HDMI video výstup pro zobrazení údajů a servis

Maloobchodní cena: 25 490 kč / 999 EUR

Add a comment

AKTUALIZOVÁNO 06.12.2022

Další období životní a hlavně pracovní reflexe mne přivedlo k tomu, že jsem se propracoval svou absolutně přeplněnou pracovnou a shledal, že vášeň vlastnit tolik krásných přístrojů je úžasná, ale zároveň velmi nepraktická. Některá zařízení jsou téměř nehraná a mohla by dělat radost někde jinde, navíc je tu a tam dobré udělat zásadní řez a proměnit své zvukové preference, ergo chtěl bych zakoupit jiné krásné nové přístroje jako každý z nás :).

Konkrétní informace, případně fotografie na dotaz. Využijte, prosím, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. K velké části výrobků jsou originální obaly, záruka není u žádného.

NORDOST QB8

- pasivní napájecí lišta
- stav: plně funkční, vizuálně bez poškození, bez originálního obalu (ideální osobní předání Praha, Středočeský kraj, Ostrava,...)

- PŮVODNÍ CENA: 42 990,- Kč
- AKTUÁLNÍ CENA: 25 000,- Kč

View the embedded image gallery online at:
https://www.hifi-voice.com/vsimli-jsme-si#sigProId452232f98c

NORDOST FREY (2 m)

- napájecí kabel s koncovkou C19 IsoTek (zakázková úprava dovozcem)
- stav: jako nový, bez obalu

- PŮVODNÍ CENA: 59 190,- Kč
- AKTUÁLNÍ CENA: 25 000,- Kč 

ISOACOUSTIC DELOS (ořech) - 46 x 38 x 9,5 cm

- antivibrační deska z masivního dřeva s integrovanými nožičkami
- stav: jako nový, bez obalu

- PŮVODNÍ CENA: 15 200,- Kč
- AKTUÁLNÍ CENA: 7 000,- Kč

PHILIPS GO 4000

- bezdrátová sluchátka přes uši pro sport
- stav: plně funkční, originální obal, nikdy nevybalená

- PŮVODNÍ CENA: 1 390,- Kč
- AKTUÁLNÍ CENA: 500,- Kč

View the embedded image gallery online at:
https://www.hifi-voice.com/vsimli-jsme-si#sigProId5fe02c6763

 

 

Add a comment

Rekkord Brush

Kartáček na vinyly Rekkord
Čerstvá novinka z Rekkord Audio dorazila. Jedná se o stylový kartáček na desky, který ke gramofonům neodmyslitelně patří.

MOC je 379 Kč / 14,99 EUR

F400 v lesklé černé a makasaru
Společně s novým kartáčkem dorazily i již dříve avizované barevné verze automatického gramofonu F400. Jedná se o luxusně vypadající lesklou černou a velmi elegantní makasar. 

Obě barevné verze mají stejnou MOC: 22 990 Kč / 879 EUR.

Koupíte u www.perfectsoundgroup.cz 

Add a comment

BOSE QuietComfort II

Přetiskujeme zprávu společnosti BaSys CS:

Nová sluchátka Bose QuietComfort Earbuds II překvapují v mnoha ohledech. Oproti předchozí generaci je každý „špunt“ asi o třetinu menší a váží méně než 7 gramů. Kromě toho zajišťují díky novému algoritmu pro rozpoznávání zachycených zvuků lepší srozumitelnost hlasu při handsfree hovorech v hlasitém prostředí. Na jedno nabití hrají až 6 hodin a baterie vestavěná v pouzdře připojitelném přes USB-C umožňuje jejich další trojnásobné dobití. Jsou kompatibilní se zařízeními Apple i Android, využívají rozhraní Bluetooth® 5.3 a splňují specifikaci IPX4, takže odolají dešti i potu. I uchycení do uší pro pohodlný celodenní poslech zaznamenalo zásadní změnu – skládá se totiž ze dvou samostatných silikonových částí. První je sada koncovek do uší Fit Kit a druhou je pásek Stability Band, pomocí kterého se sluchátka pevně a přitom komfortně „zašroubují“ do ušního boltce. Balení obsahuje tři velikosti obou částí a v případě potřeby bude možné samostatně dokoupit sadu dalších extra malých a extra velkých koncovek. Největším benefitem nových Bose QuietComfort Earbuds je ale kalibrace a optimalizace zvuku pro individuální anatomii každého ucha a s ní související exkluzivní vlastnosti.

Individuální kalibrace zvuku pro každé ucho a test správné koncovky do ší

Ve sluchátkách QuietComfort Earbuds II představuje Bose poprvé průkopnickou technologii kalibrace zvuku CustomTune, která přizpůsobí zvuk i ANC uchu konkrétního uživatele. Proces kalibrace se aktivuje vždy při nasazení. Pomocí speciálního tónu a mikrofonu umístěného na vnitřní straně si sluchátka automaticky změří akustické vlastnosti zvukovodu a naměřené hodnoty jsou použity k úpravě reprodukce. Princip je podobný, jako při kalibraci zvuku pro danou poslechovou místnost a celý proces trvá méně než půl vteřiny. S využitím aplikace Bose Music lze navíc spustit test, který zkontroluje optimální utěsnění v uších a správnost volby velikosti použitých koncovek FitBit Pokud špunty netěsní správně, vyzve aplikace uživatele k výměně, a to pro každé ucho zvlášť. Výsledný zvuk je díky tomu přesně takový, jaký má být: živý, vyrovnaný, čistý a velmi působivý.

Nejlepší ANC na světě

Technologie CustomTune s mikrofony uvnitř sluchátek je využita nejen při přehrávání hudby, ale také pro výrazně efektivnější aktivní potlačení nežádoucích ruchů z okolí (ANC). Díky těmto mikrofonům totiž sluchátka „slyší“ zvuky, které se reálně dostávají k ušním bubínkům uživatele, například hlasy spolupracovníků nebo křičící děti v autobuse, a elektronika se na ně může zaměřit při procesu potlačení. S pomocí CustomTune je tak možné neustále přizpůsobovat vlastnosti ANC měnícím se podmínkám a dosáhnout nejlepší úrovně potlačení ruchů.

Každý špunt sluchátek QC Earbuds II využívá celkem čtyři mikrofony – jeden je umístěn uvnitř a tři další snímají nežádoucí ruchy okolí z vnější strany. Všechna naměřená data zpracovává během zlomku milisekundy výkonný elektronický čip využívající exkluzivní algoritmus, který vytváří výsledný signál.

„Od doby, kdy jsme na trh přinesli aktivní potlačení hluku, se snažíme stále hledat a posouvat další hranice v oblasti konstrukce, technologie i designu. Sluchátka QuietComfort Earbuds II jsou v tomto ohledu dalším velkým pokrokem,“ konstatuje Raza Haider, produktový ředitel společnosti Bose. „V Bose věříme v moc hudby a QC Earbuds II vás obrazně řečeno přenesou na koncert a vyvolají ve vás silné emoce, které hudba přináší. Pro každého posluchače se umí individuálně naladit a přinášejí zvuk, který vás pohltí.“

Inteligentní režim Aware pro komunikaci s okolím bez sundání sluchátek

Inteligentní systém CustomTune zlepšuje také vlastnosti režimu Aware, který umožňuje uživateli v případě potřeby vnímat zvuky okolí, například při rozhovoru s kolegou, komunikaci s prodavačem v obchodě nebo třeba při čekání na hlášení v letištní hale. V Aware módu propouští sluchátka naopak díky mikrofonům vestavěným na vnější straně k uším přirozený zvuk zvenčí s tím, že inteligentní řízení ActiveSense reaguje i v tuto chvíli při nenadálém zvýšení hluku optimálním dočasným potlačením a udržuje neustále pohodový poslech. Režim Aware se aktivuje delším podržením prstu na sluchátku s tím, že v aplikaci může uživatel určit, zda chce pro spuštění využívat levé či pravé sluchátko.

Všechny běžné funkce, jako přehrávání a pozastavení obsahu, ovládání hlasitosti, přeskakování skladeb a přijímání či ukončování hovorů, lze ovládat pomocí intuitivních dotykových gest na levém i pravém sluchátku. Další funkce, jako například ekvalizér, nastavení režimů ANC dle potřeb uživatele, nebo dokonce interakci s dalšími audio zařízeními Bose, nabízí aplikace Bose Music.

Bose QuietComfort Earbuds II v barvě Triple Black budou na našem trhu k dostání už na přelomu září a října za doporučenou koncovou cenu 7 690 Kč. V listopadu přijde na trh také barevné provedení Soapstone.

Add a comment

Cambridge Eko

Cambridge Audio se připojuje k Earth/Percent

Společnost Cambridge Audio se stala zakládajícím dárcem charitativní organizace EarthPercent, kterou spoluzaložil kultovní umělec a producent Brian Eno s cílem financovat smysluplné akce v oblasti klimatu. Vedle umělců, jako jsou Coldplay a Billie Eilish, jsou první audio značkou, která tak učinila.

Jsou odhodláni hledat řešení, žít a pracovat udržitelnějším způsobem. S EarthPercent budou podporovat jejich práci a povzbuzovat ostatní v našem oboru, aby přispívali na charitu.

Add a comment

XAVIAN Concertino - výjimečná nabídka

Perfect Sound Group

DENON SHOP | e-shop hi-fi a domácí kino

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs 200 200 elfton 2021 200 200 rodel audio 200 200 hifiguide Panter | dovozce značek Sennheiser a ProAc

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Bowers & Wilkins 700 S3

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies