Russ Andrews MiniZap

Společnost Russ Andrews uvádí na trh nejnovější výrobek z řady filtrů MiniZap™ - RJ45 MiniZap.

Russ Andrews RJ45 MiniZap byl navržen tak, aby "zvyšoval výkon počítačových audio systémů prostřednictvím redukce vysokofrekvenčního šumu".

RUSS ANDREWS RJ45 MINIZAP
Tato nově vyvinutá třída filtrů, které se zapojují do volné zásuvky RJ45 na směrovači nebo síťovém přepínači, případně na televizoru, streameru nebo převodníku, je modifikovaná Zobelova síť, která byla navržena tak, aby pohlcovala a odváděla vysokofrekvenční a elektromagnetické rušení způsobené špičkami vyvolanými střídavým napájením. Tyto špičky jsou často způsobeny zařízeními, jako jsou bezdrátové sítě, což podle Russe Andrewse činí použití filtru MiniZap v systémech založených na streamování zvuku obzvláště důležitým.

Russ Andrews tvrdí, že RJ45 MiniZap funguje na RF a supervysokých frekvencích a má za následek snížení dopadu těchto nežádoucích šumových špiček na šířku zvukového pásma, aniž by ovlivňoval samotné zvukové frekvence. Ve speciálně navrženém zadním krytu jsou umístěny čtyři filtry MiniZap, které jsou připojeny k uzamykatelné zástrčce RJ45 Telegartner pro robustní připojení k zásuvce.

ZAPPERATORS
Vývoj Zapperatorů vznikl jako přímý výsledek práce, kterou Russ Andrews provedl v 90. letech minulého století a která se týkala vlivu rychlých špiček RF a EMI na síťové napájení a slyšitelného "zadušení" detailů, které způsobují v audio signálech. Odborníci na síťové napájení Ben Duncan a Paul Houlden vytvořili Zapperators, aby těmto efektům čelili, a své výsledky zveřejnili v bílé knize "A New Zobel Network for Audio".

RUSS ANDREWS
Russ Andrews k novému RJ45 MiniZap říká: "Počítačový zvuk je tak důležitou součástí dnešních hi-fi systémů, že jsme považovali za důležité přinést výhody naší technologie Zapperator i do této oblasti. Ironií je, že právě slyšitelný negativní efekt toho, že mám počítač v blízkosti své hi-fi soupravy, mě přiměl uvědomit si, že existuje souvislost mezi emisemi z takovýchto zařízení a kvalitou zvuku." A dodává: "Schopnost miniaturizovat tuto technologii a umístit ji do zástrčky RJ45 způsobila revoluci v mém požitku z počítačového zvuku."

Add a comment

Ensemble

Ensembleexperience DIRONDO DRIVE - jako speciální CD gramofon - posouvá hranice v poslední zbývající oblasti, kterou je zásadnější zpracování digitálních dat. Díky speciálnímu algoritmu přepočítává DSP data a zasazuje je do přesnějšího časového rámce, čímž dospívá k rozšířenému virtuálnímu rozlišení 19½ bitu.

Přepočítaná data se dále vyznačují velmi nízkou úrovní jitteru a vykazují vynikající linearitu fáze. Pečlivě navržený napájecí zdroj je vybaven oddělovacím transformátorem lékařské třídy.

Přeprava CD referenční kvality (transport) s profesionální mechanikou CD Pro-2M s horním vkládáním
Technologie zpracování signálu Bit-Zoom poskytuje převzorkovaný, prakticky bez jitteru, bitově vylepšený digitální signál
se vzorkovací frekvencí 48 kHz, 96 kHz nebo 192 kHz digitální inverze fáze pomocí dálkového ovládání nebo ovládání na panelu
digitální výstupy: 75 ohmů koaxiální (švýcarská přesnost)
a 110 ohmový symetrický (mini-XLR), střídavě přepínatelné
napájení s velmi nízkým šumem a vlastním oddělovacím transformátorem.
DIRONDO DRIVE nabízí uživateli možnost určit vzorkovací frekvenci výstupních dat (48, 96 nebo 192 kHz) stiskem dvou tlačítek na čelním panelu.

Další kombinací tlačítek je možné přidat "dither" (spektrální šum používaný v digitální technologii k linearizaci a zlepšení převodu), což poskytuje možnost zkrotit agresivní a jasně znějící nahrávky.

Na svých dvou výstupech (BNC a symetrický 110 ohmový přes mini-XLR, alternativně přepínatelný) poskytuje DIRONDO DRIVE signál, který v rukou kvalitního D/A převodníku prezentuje hudbu v takové kvalitě, že formáty vyššího řádu často vykazují pouze teoretickou převahu.

Add a comment

Earman Colibri

Chicagská společnost Earmen oznámila svou nejnovější novinku - prémiový vyvážený D/A převodník/sluchátkový zesilovač/předzesilovač Colibri s bateriovým napájením.

Colibri, který společnost propaguje jako "vše, co jste chtěli, a vše, co jste potřebovali", je cenově dostupným řešením pro zajištění nejvyšší kvality přehrávání hudby na cestách.

Speciálně navržené, vyvážené, bateriově napájené zařízení je malé, ale výkonné a nabízí výdrž až 5 hodin na nabití. Napájení z baterie poskytuje mimořádně čistý a stabilní stejnosměrný proud, čímž se vyhýbá problémům se znečištěním způsobeným šumem RFI/EMI.

Srdcem zařízení Colibri je vlajková loď řady ESS ES9281 PRO DAC. Řada ESS SABRE PRO nastavuje nové měřítko v oblasti špičkového zvuku tím, že nabízí nejvyšší dynamický rozsah (DNR) s působivě nízkou úrovní celkového harmonického zkreslení plus šumu (THD+N). Colibri podporuje soubory Hi-Res PCM až do 32bit/384kHz PCM, DoP, DSD64, DSD128 a MQA.

Tlačítka přehrávače Earmen Colibri umožňují plné ovládání zařízení a hudby bez použití zdroje nebo telefonu. Je vyroben z hliníkového bloku a frézován CNC, takže nabízí výjimečnou odolnost.

Mezi vstupy patří USB C samice (DATA), USB C samice (nabíjení). Mezi nabízené výstupy patří vyvážený 4,4 mm a SE 3,5 mm. Výstupní výkon je udáván až 280 mW@32Ω a až 560 mW@16Ω (4,4 mm) a až 75 mW@32Ω a až 150 mW@16Ω (3,5 mm). THD +N je uváděno 0,002 % (4,4 mm) a 0,001 % (3,5 mm).

Add a comment

Piega Ace

S estetickými reproduktory Ace 50 Wireless a Ace 30 Wireless představuje Piega kompaktní zvukový systém "vše v jednom" s integrovanými platformami pro streamování a prvotřídní kvalitou zvuku.

Elegantní hliníkové skříně jsou k dispozici ve stříbrném, černém a bílém provedení. Ikonický eliptický tvar skříně vytvořil designér Stephan Hürlemann také pro novou řadu Piega Ace Wireless.

S využíváním online streamovacích služeb se změnily podmínky pro poslech hudby. Místo otáčení desky nebo CD se oblíbené skladby přenášejí do stereofonního systému prostřednictvím chytrého telefonu nebo hudebního streameru. Na základě toho se trend v oblasti hi-fi silně ubírá směrem k "aktivní technologii", a proto Piega dále optimalizuje bezdrátové přehrávání hudby a zdokonaluje kvalitu zvuku.

1. prosince 2021 představí specialisté na akustiku sídlící u Curyšského jezera ve Švýcarsku novou řadu Ace Wireless - nádherně navržené kompaktní streamovací reproduktory, které lze harmonicky začlenit do jakéhokoli obytného prostoru. Řada původně zahrnuje podlahové reproduktory Ace 50 Wireless a kompaktní regálové reproduktory Ace 30 Wireless. Společné pro reproduktory jsou integrované streamovací platformy Google Chromecast, Spotify Connect (včetně Spotify HiFi), Bluetooth, možnost integrace do systému správy hudby Roon ("Roon Ready") a také integrace televizního zařízení prostřednictvím HDMI eARC nebo WiSA.

Protokol HDMI eARC ("Enhanced Audio Return Channel") je součástí současného standardu HDMI 2.1 a umožňuje kromě obrazového signálu přenášet i zvuková data a prostorové formáty včetně Dolby Atmos a DTS:X. WiSA je název mezinárodní asociace Wireless Speaker & Audio Association, která certifikuje televizory, zesilovače, streamery a řídicí centra tak, aby tyto komponenty mohly být použity i k bezdrátovému ovládání kompletního systému domácího kina.

Bezdrátové reproduktory Ace společnosti Piega lze přeměnit na univerzální zvukový systém, který lze ovládat pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo dálkového ovladače televizoru. Stereofonní pár bezdrátových reproduktorů Ace se skládá z jednoho reproduktoru Tx a jednoho reproduktoru Rx. Tx (vysílač) vysílá hudbu ve vysokém rozlišení bezdrátově do jednoho (nebo více) Rx (= přijímač). Naproti tomu vícekanálový systém Ace Wireless se skládá pouze z reproduktorů Rx. V tomto případě přebírá funkci vysílání televizor podporující WiSA nebo rozbočovač WiSA. Specializovaní prodejci společnosti Piega sestavují správnou kombinaci pro každého zákazníka individuálně.

Navzdory svým kompaktním rozměrům překvapí Piega Ace 30 Wireless obrovským výkonem: kombinace 12cm basového a středového reproduktoru, páskového výškového reproduktoru Piega AMT, digitálního signálového procesoru (DSP) a integrovaného 100wattového zesilovače zajišťuje silné basy a vyvážený, detailní zvuk. Ještě působivější jsou štíhlé podlahové reproduktory Ace 50 Wireless, které jsou navrženy jako klasický třípásmový systém. Kromě výškového reproduktoru AMT a 120mm středotónového reproduktoru integrovaného v samostatné komoře skříně jsou k dispozici čtyři 120mm basové reproduktory MDS. DSP zajišťuje optimální vyladění zvuku, zatímco bohaté 200wattové zesilovače dynamicky a výkonně ozvučí jakoukoli hudební či kineastickou produkci.

Add a comment

Schiit Loki

Poslouchejte hudbu tak, jak jste ji zamýšleli vy (ne umělec). Společnost Schiit Audio oznámila dostupnost Loki Max, šestipásmového ekvalizéru navrženého tak, aby vyhovoval potřebám špičkových systémů. Díky dálkovému ovládání s reléovými potenciometry, čistě indukčně-kondenzátorové topologii a plně diskrétnímu provedení s vysokonapěťovým napájením byl Loki Max navržen jako jeden z nejlepších ekvalizérů pro domácí poslech, vůbec - k dostání na schiit.com za 1499 USD.

Koncepce ekvalizérů se společnosti Schiit Audio zjevně daří od uvedení cenově dostupných modelů Loki Mini (a Mini ) a Lokius. Společnost se rozhodla jít v tomto přístupu ještě dál a nabídnout dálkové ovládání, které uživatelům umožní nastavit frekvenční odezvu jejich systému z poslechového křesla, a přidala reléové potenciometry pro přesné sladění kanálů a opakovatelné nastavení. Vše diskrétní, bez integrovaných obvodů v signálové cestě, neboli jak říká společnost, "náš pokus o vytvoření nejlepšího možného ekvalizéru s maximální transparentností a minimem kompromisů. Je to ekvalizér, který se může podívat přímo na legendární ekvalizéry z minulých let a říct: "Jo, to máme... a dálkové ovládání.".

"Loki Max je završením naší rodiny produktů pro regulaci tónu," říká Jason Stoddard, spoluzakladatel společnosti Schiit Audio. "Je to cenově bezkonkurenční, naprosto bombastická, superhigh-endová verze, která má obstát s těmi nejlepšími high-endovými ekvalizéry. Jedná se o jediný reléový-ladder-potenciometrický, dálkově ovládaný, plně diskrétní ekvalizér s LC filtrem na současném trhu."

Loki Max nabízí plné dálkové ovládání a přednastavené ekvalizační profily pro konkrétní systém nebo nahrávky, což uživatelům umožňuje přístup k oběma možnostem z dálkového ovládání. Dodávaný ruční ovladač z frézovaného hliníku umožňuje přímý přístup ke všem 6 frekvenčním pásmům, volbě vstupu, bypassu a předvolbám. Rozhodně není určen pro nikoho, kdo poslouchá vinyl a potřebuje neustále stát, aby mohl čistit a obracet desky.

Tento dálkový ovladač otáčí motorizovanými potenciometry, které indikují polohu nastavení, ale skutečné potenciometry použité v Loki Max jsou mnohem sofistikovanější. Každé pásmo využívá banku 10 relé, která vytvářejí 31 přesně sladěných kroků na kanál, pro dokonalou "nulovou" úroveň a 15 volitelných úrovní zesílení nebo snížení. Tyto reléové potenciometry jsou mnohem složitější než reléové atenuátory a vyžadují vlastní firmware a mikroprocesorové řízení.

Loki Max jde také naplno, pokud jde o filtrování. Jedná se o 100% indukčně-kondenzátorový (LC) filtrovaný ekvalizér s proměnným Q, včetně 4 vlastních 80 % niklových cívek vyrobených speciálně pro Schiit. LC filtrace eliminuje potřebu zesilovacího stupně pro každé pásmo a umožňuje Loki Max použít jediný diskrétní zesilovací stupeň s proudovou zpětnou vazbou, který je řízen dvoustupňovým "superbufferem" s proměnnou zátěží pro jednoduchou signálovou cestu a extrémně nízkou hladinu šumu. Loki Max je také plně diskrétní, od vstupních sumátorů až po výstupní diferenciální stupeň Nexus.

Pro napájení je Loki Max vybaven interním lineárním zdrojem s transformátorem 48VA a čtyřmi napěťovými lištami +/-16V a +/-32V, z nichž každá je dvojitě regulovaná pro velmi nízký šum. Samostatný vysokoproudový zdroj 5V napájí mikroprocesor a 72 relé.

"Navzdory těmto heroickým specifikacím a jedinečným schopnostem je Loki Max cenově stále na dosah mnoha audiofilům," dodává Jason. "Jsme hrdí na to, že jsme dokázali zkonstruovat tak jedinečný produkt a vyrábět ho bez cenovky jako u automobilů - a vyrábět ho tady v USA."

Loki Max byl navržen a vyroben v Kalifornii, přičemž drtivá většina nákladů připadá na americké firmy vyrábějící součástky v USA. Šasi, transformátory, cívky a desky plošných spojů pro Loki Max od společnosti Schiit jsou vyrobeny v Kalifornii. Společnost Schiit má výrobní závody ve Valencii v Kalifornii a v Corpus Christi v Texasu.

Add a comment

Xavian Terza Evoluzione

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

200 200 soundstyle

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

05 200 200 tykon

Fischer&Fischer high end reprosoustavy

Amarock Studio | KEF - PASS LABS - HARBETH

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

Hornmanufaktur - jen hudba 16 200 200 cpt 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk HIFI STYL

    Bowers & WIlkins Zeppelin

PASS LABS Studio Špalíček - Ostrava Marantz AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Audio Video Show Praha 2022

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies