Mega DAC

Svět má nový D/A převodník!

Mega Usb Dac Orpheus

Filozofie a koncepce jsou při konstrukci audio zařízení nesmírně důležité. Jak říká známý audio guru: Všechny dac zní, ale záleží na tom, jak jsou zkonstruovány. Podle naší koncepce minimalistického zapojení - jednoduchá digitální část, bateriové napájení a analogový filtr tvořený výstupními transformátory jsme vytvořili náš nový dac. Vylepšili jsme digitální část, čímž jsme výrazně snížili digitální jitter. Čip dac je vlajkovou lodí jednoho z předních výrobců zvukových čipů, který jsme speciálně vybrali. Pracuje v režimu diferenciálního výstupu bez společné země. Sekce dac je napájena třemi samostatnými ultra nízkošumovými stabilizátory LDO. Všechny kondenzátory jsou s nízkým ESR od firmy Nichicon. Dac je zapojen stříbrně. Mega lze rozšířit na úroveň SE se samostatným napájením a symetrickými výstupy XLR.

Převodník USB

Náš převodník používá převodník USB na I2S s čipem XMOS. Převodník Xmos používá přetaktování, čímž výrazně snižuje jitter. Výstupy I2S, S/PDIF, oscilátory a re-clock jsou galvanicky odděleny od procesoru XMOS a země USB. Galvanické oddělení eliminuje běžný šum pocházející z počítače. K dispozici je galvanicky oddělený externí vstup hlavních hodin.Modul USB je napájen pomocí samostatné napájecí desky s velmi nízkým šumem.

Analogový stupeň

Analogový dolnopropustný filtr je nesmírně důležitý. Musí mít jednoduchou konstrukci a nesmí vnášet do zvuku fázové a frekvenční zkreslení, nebo jak je to v přírodě - " dokonalost jednoduchosti ". Výstupní analogový filtr je realizován pomocí výstupních transformátorů bez použití aktivních součástek (elektronek, operačních zesilovačů nebo diskrétních tranzistorů), které zhoršují kvalitu zvuku. Výstupní transformátor je dokonalý LPF. Po přidání transformátoru k diferenciálnímu výstupu dacu se zvukové pole hluboce zvětší a je odolné proti poslechu. Zvuk je čistý a znamenitý. Basy jsou hluboké a úderné. Brilantní a hedvábné vysoké frekvence

Baterie nebo bez baterie

Baterie nebo bez baterie. To je věčná otázka. Samozřejmě baterie. Zvuk z bateriového dacu je čistší s neuvěřitelně širokou zvukovou scénou a hlubokými basy. Při použití baterie je zvuk očištěn od šumů z napájení a negativních intermodulačních zkreslení způsobených kladnou zpětnou vazbou mezi napájecím zdrojem a sekcí dacu. Bez nabíjení můžete poslouchat 6 hodin. V boxu dacu je namontována kvalitní baterie 12V/2,2 Ah.

Technické údaje

Frekvenční odezva: 10 Hz - 100 kHz +/-0,3 dB
Výstupní úroveň: 2Vp-p
Dynamický rozsah: 2,5 Vp-2,5 Hz: 125 dB
Digitální vstupy: 1 SPDIF, 1 AES /EBU ,USB B
Digitální rozlišení: Režim USB: 32bit/ 192kHz, režim SPDIF: 24bit/96kHz.
Digitální formáty: Digitální formát: Flac, Wav, Ape, MP3.
Analogové výstupy: Analogové výstupy: RCA (volitelně XLR)
Rozměry: 330 X70 X330
Hmotnost: 3 kg

Více na https://www.rtaudiodesign.com/w/products/dacs/mega-dac/

Add a comment

Sonitus Visilio

Moderní a stylový akustický panel Visilio v sobě kombinuje absorpční vrstvu z prémiového PET materiálu a 16 mm vysoké MDF lamely. MDF část panelu lze dodat ve čtyřech barvách a akustický podklad PET ve třech barvách.

Standardní rozměry panelu jsou:
1200 x 600 x 41 mm (25 mm PET + 16 mm MDF lamely)
600 x 600 x 41 mm
*Standardní balení obsahuje 2 kusy

Individuálně lze provést tyto úpravy:
Délka panelu až 3 m (1 kus).
Samostatné MDF boční konce pro levou nebo pravou stranu.
Panel bez jednoho nebo obou bočních MDF konců.
Tloušťka absorpčního materiálu PET PREMIUM může být 12, 25 nebo 40 mm.
Maloobchodní ceny různých variant a kombinací nalezente v oficiálním ceníku.

Model PET Frame
Velmi efektivní panel s nadčasovým designem. PET Frame se skládá z 8 mm rámu vyrobeného z MDF a několika vrstev absorpčních materiálů. Poslední a viditelná vrstva je vyrobena z jemné PET látky pro příjemný vzhled.

Látku lze dodat ve čtyřech a MDF rám ve dvou barvách. Balení obsahuje 2 kusy. Velikost panelu je 600 x 600 x 60 mm. Cena za balení je 4 390Kč. Model zobrazený v horním obrázku je s individuálním potiskem ve vzoru mramoru. 

Model Wave - X

Absorpční panel pro střední a vysoké frekvence v moderním designu s absorpcí třídy A. Panel kombinuje PU akustickou pěnu o vyšší tvrdosti a vrstvu látky z PET. Vzadu je panel usazen na třívrstvé MDF desce pro lepší pevnost. Wave-X lze uchytit pomocí systému magnetů nebo lepidlem Acoufix.

Panel lze dodat ve čtyřech barvách a balení obsahuje 4 kusy. Velikost panelu je 600 x 600 x 105 mm (nejvyšší bod). Cena za balení je 7 190Kč.

Custom print - individuální potisk
Modely PET Frame a Fiber Panel lze individuálně potisknout. Lze potisknout jeden panel nebo z více panelů vytvořit jeden obrazec či motiv. Model PET Frame lze dodat i v menším rozměru 300 x 300 mm, díky tomu si můžete více pohrát s prostorem a výsledným vzhledem.

PET Frame (60 x 60 x 3,3 cm) - 1 kus panelu - 2 490Kč
PET Frame (30 x 30 x 3,3 cm) - 1 kus panelu - 895Kč
Fiber Panel (120 x 60 x 6 cm) - 1 kus panelu - 3 990Kč

Add a comment

Hisense

Naprostá novinka, řada chytrých televizorů Hisense U7HQ, přináší svěží vítr a solidní výbavu do střední kategorie 4K TV. Nabídne strhující podívanou na streamované filmy, sportovní přenosy nebo vlastní obsah v ultra HD kvalitě, ale rozbuší i srdce herních fanoušků. TV s ULED obrazovkou s kvantovými tečkami, lokálním podsvícením v celé ploše, 120Hz obnovovací frekvencí, umělou inteligencí a profesionálním herním režimem podporuje i kinotechnologie Dolby Vision a Dolby Atmos. Nabízí dokonalé audio-vizuální zázemí, a tak není divu, že se tato TV stává oficiálním televizorem pro blížící se Mistrovství světa ve fotbale. Přichází ve dvou velikostech úhlopříčky – větší 65U7HQ se bude prodávat za 26 990 Kčč, 55U7HQ pak za 20 990 Kč.

ULED obrazovka s kvantovými tečkami
ULED neboli Ultra LED je termín používaný výrobcem televizí Hisense, který označuje soubor dvacítky různých patentů týkajících se vylepšení klasické LED obrazovky ve čtyřech oblastech: 4K rozlišení, ultra širokého barevného gamutu, lokálního stmívání a vysokorychlostní projekce. Výsledkem je ostrý obraz se širokou paletou barev a perfektní přechody při zobrazení pohybu, což oceníte při sledování akčních filmů nebo sportovních přenosů.
Tento typ obrazovky má i nová řada Hisense U7HQ. Inovovaná ULED obrazovka s kvantovými tečkami umožňuje věrně reprodukovat více než miliardu odstínů barev. Červená, zelená a modrá barva se zobrazuje daleko intenzivněji a přesněji, než je u běžných TV obvyklé.

Umělá inteligence pro nejlepší dynamiku obrazu
Televizor disponuje umělou inteligencí pro optimalizaci obrazu AI Picture Optimization, která v reálném čase automaticky rozpozná a optimalizuje nastavení dynamiky obrazu podle obsahu, na který se zrovna díváte. Jakýkoliv akční film, sportovní utkání nebo třeba dokument o architektuře tak uvidíte v maximální možné kvalitě. Díky možnosti upscalingu, tedy optimalizace vysílaného obrazu na 4K rozlišení, si můžete vychutnat ve vysoké kvalitě i běžné televizní vysílání.

32 stmívacích zón
S funkcí lokálního stmívání v celé ploše obrazovky (Full Array Local Dimming) dokáže TV řídit podsvícení v tmavých oblastech obrazu, aniž by přitom ovlivnila jas ve světlých oblastech. Podsvícení LED světly je přitom na obrazovce rozděleno na 32 zón, jejichž podsvícení se ovládá samostatně. Výsledkem jsou výraznější a kontrastnější barvy obrazu s čistými přechody mezi tmavými a světlými oblasti obrazu s mnoha detaily.

Kinotechnologie pro obraz i zvuk
TV podporuje všechny HDR formáty. Podmanivou podívanou ještě umocňuje i kinotechnologie Dolby Vision se sytými a bohatými barvami, ostrými křivkami a precizně vykreslenými detaily, a to nejen ve scénách zalitých sluncem, ale i v temných částech obrazu. Barvy budou až 40krát jasnější a černá až 10krát tmavší.
O pohlcují zvukový zážitek se pak postarají další technologie známé z kina, a sice Dolby Atmos a DTS Virtual: X, které kolem diváka vytvoří virtualizované 360stupňové zvukové pole. Výsledkem je prostorový, realistický a přesně vybalancovaný zvuk bez zkreslení a ořezávání. Prožitek bude intenzívní a strhující, jako byste byli vy sami hlavní hrdinové akce bez ohledu na vzdálenost od obrazovky i na to, na jakém místě budete zrovna sedět.

MEMC pro plynulý pohyb
Máte rádi sportovní přenosy nebo akční filmy a hry? Pak oceníte obrazovku s obnovovací frekvencí 120 Hz, která zajistí plynulý a ostře ohraničený obraz bez rozmazání nebo problikávání. Technologie MEMC zase zaručuje díky vkládání mezisnímku plynulý pohyb i při prudké změně scény nebo při rychlých pohybech kamery.

Chytré funkce
Prostřednictvím chytrých funkcí televizoru s rychlým čipsetem Hi-View Engine a nejnovější verze operačního systému VIDAA U6.0 se můžete jednoduše a intuitivně připojit ke všemu, co máte rádi. Usnadní vám to i celá řada předinstalovaných aplikací včetně českých.

Game PRO
TV má k dispozici další lahůdku, a to profesionální herní režim Game PRO s technologií AMD FreeSync Premium a moderním spojením přes HDMI 2.1. Podpora rozhraní eARC – tedy vylepšeného kanálu pro zpětnou komunikaci – umožňuje přenášet kvalitní zvuk v mnohem širším zvukovém pásmu.
Po zapnutí herní konzole se televizor sám přepne do herního režimu, který se rovnou spouští přes automatický mód nízké latence (ALLM). Díky tomu je minimalizované zpoždění vstupu z ovladače a naopak interakce při hraní oblíbených her je na maximu.
Hisense U7HQ je oficiálním televizorem nadcházejícího MS ve fotbale, které se odehraje v Kataru na sklonku roku. Právě míří do prodeje – 65palcová verze 65U7HQ za cenu 26 990 Kč, menší 55palcová 55U7HQ za 20 990 Kč. Největší fotbalový svátek si tak už můžete naplno vychutnat s dokonalým obrazem a zvukem. A díky unikátní aplikaci uefa.tv, kterou mají jen TV Hisense, si užijete i informace ze zákulisí a další bonusové materiály. TV jde ovládat i hlasem přes službu VIDAA VOICE.

Nový 4K televizor Hisense 65U7HQ nadchne vyspělými technologiemi i elegantním designem za skvělou cenu a ideálně poslouží nejen filmovým, ale i herním a sportovním fanouškům. TV s kinotechnologiemi Dolby Vision®, HDR a Dolby Atmos používá přímé podsvícení celé ULED obrazovky s 32 nezávislými stmívacími zónami. Umělá inteligence i vrstva kvantových teček (Quantum Dot) se postarají o přirozené barvy bez přesycení, správnou dynamiku obrazu a dokonalou reprodukci detailů v tmavých i světlých částech obrazu současně i za bílého dne. 120 Hz panel a funkce MEMC s vkládáním mezisnímku pak zajišťuje plynulý obraz například při sportovních přenosech, akčních filmových scénách nebo při hraní her. Ostatně pro hráče je tato TV ideální – má profesionální herní režim s připojením přes HDMI 2.1, podporu přenosu 120 Hz signálu a technologii AMD FreeSync Premium, která plně přizpůsobí frekvenci obrazovky potřebám konkrétní hry. Televize využívá vlastní inteligentní platformu VIDAA U 6.0. s rychlým a přehledným uživatelským rozhraním a zpřístupňuje řadu globálních i českých aplikací, jejichž nabídka se neustále rozšiřuje. Doporučená cena je 26 990 Kč.

Add a comment

Rotel Diamond

Dva nové modely Rotel “Diamond Series” připomínají, demonstrují a slaví 60 leté dědictví značky, kterou v roce 1961 v japonském Tokiu založil s neutuchajícím závazkem kvality a vášní pro výjimečný zvuk pan Tomoki Tachikawa. Rodina Tachikawa řídí a vlastní značku Rotel dodnes. Modelová řada Diamond obsahuje DAC CD transport DT-6000 a integrovaný zesilovač RA-6000. Oba komponenty promlouvají novým jazykem industriálního designu v moderním stylu a zároveň vzdávají hold generacím modelů z minulosti.

Jak se od významné oslavy sluší a patří, komponenty Diamond nabízejí mimořádně vysoký standard zvukového projevu, jež je výsledkem kombinace obvodového řešení převzatého z řady Michi a velmi kvalitní zakázkové součástkové základny. To vynáší tyto nové výrobky na špičku sortimentu Rotel. DAC CD transport DT-6000 je nekompromisním zdrojem pro náročné audiofily a milovníky hudby, který probudí zvuk do neslýchané přesnosti. Středobodem modelu DT-6000 je osmikanálový D-A převodník ESS Sabre ES9028PRO nakonfigurovaný jako dvojice čtyř monofonních převodníků vyhrazená pro levý a pravý audio kanál. Obvody zpracování dat digitálních streamů extrahují zvukové nuance s mimořádnou čistotou, smyslem pro detail a výjimečně nízkou hladinou šumu. DAC napájí plně diferenciální výstupní filtry vlastní konstrukce osazené pro realistickou reprodukci pečlivě vyladěnými součástkami. DT-6000 je napájen toroidním transformátorem vlastní výroby a sestavou vysokokapacitních filtračních kondenzátorů se štěrbinovou folií a nízkým rozptylem vířivých proudů. Všechny důležité obvody jsou napájeny nezávislými, od sebe izolovanými zdroji, proto je zbytkový šum a zkreslení ještě nižší.

Vstup PC-USB podporuje kódování MQA a reprodukci hudebních souborů ve formátu DSD. Koaxiální a optická digitální rozhraní jsou ideální pro připojení audio streamerů a mediálních přehrávačů s výstupním signálem PCM a rozlišením až 32bit/384kHz. Nekompromisní kvalita reprodukce je samozřejmě poskytována také od šasi odpruženou CD mechanikou s výsuvným podavačem disků.

Integrovaný zesilovač RA-6000 dodává s využitím technických a akustických řešení převzatých od vlajkových lodí série Michi při 4 ohmové zátěži poctivých 2 x 350 W. Velké péče bylo věnováno především zapojení a výběru součástkové základny ve zvukových obvodech a konstrukci napájecího zdroje. Zároveň se navázalo na již dosažená zlepšení modelů Rotel MKII. Řada vstupů umožňuje připojení současných, ale i starších zdrojů. K dispozici jsou tři koaxiální a tři optické digitální vstupy, tři analogové vstupy RCA, USB vstup pro PC s podporou MQA, Bluetooth aptXTM HD pro bezdrátové streamování ve vysoké kvalitě, symetrický vstup XLR, USB vstup na předním panelu pro výrobky iOS a v neposlední řadě vstup PHONO pro gramofony osazené přenoskou MM potěší příznivce vinylových desek.

RA-6000 a DT-6000 série Diamond jsou dostupné v provedení Black a Silver u autorizovaných prodejců Rotel na přelomu srpna a září 2022.

DOPORUČENÉ CENY:

• RA-6000: 115000 Kč
• DT-6000: 59000 Kč

Add a comment

KEF LSX 2

Přetiskujeme zprávu společnosti Perfect Sound Group:

Zažijte zvukovou radost, kterou přináší špičkový bezdrátový hi-fi systém KEF LSX II. Poslechněte si každý detail své oblíbené skladby, pociťte napětí z nejnovějších herních titulů nebo si užijte poslední filmové novinky. LSX II je kompaktní bezdrátový reproduktorový systém, jenž přináší vysoce autentický a přesný zvuk do vašeho obývacího pokoje, kanceláře či studia.

Reproduktory využívají více než 60 let zkušeností společnosti KEF, jedná se nástupce velmi oceňovaného modelu LSX. LSX II přináší moderní a minimalistický design vytvořený renomovaným průmyslovým designérem Michaelem Youngem a vyznačují se technologickými inovacemi a bezkonkurenční konektivitou pro zintenzivnění zážitků z poslechu hudby.

Reproduktory LSX II jsou všestranné a představují další generaci systémů reproduktorů plug&play. Díky nové bezdrátové platformě W2, neomezeným možnostem připojení, jedné aplikaci KEF Connect a rozsáhlým možnostem streamování můžete hudbu poslouchat bez jakýchkoliv starostí. Připojte se k televizi, stolnímu počítači, notebooku, konzoli nebo gramofonu a místnost se okamžitě naplní přirozeným zvukem typickým pro KEF reprosoustavy.

Nejnovější aplikace KEF Connect poskytuje nepřetržitou kontrolu nad reproduktory z dlaně ruky. Jakmile jsou reproduktory rozbaleny, aplikace nabídne intuitivní proces, který zajistí jednoduché nastavení a dokonalou konfiguraci podle uživatele. Snadné připojení pro streamování, ovládání a nastavení dává možnost přizpůsobit si zvuk a upravit LSX II tak, aby co nejlépe vyhovovaly požadovanému prostoru.

Reproduktory LSX II jsou k dispozici v pěti povrchových úpravách: modely Mineral White a Lava Red s matným saténovým čelem a vysoce lesklým lakem na kabinetu, zatímco Carbon Black a Cobalt Blue jsou oděny do speciálně navržené látky od dánského textilního návrháře Kvadrat. Edice Soundwave od Terence Conrana byla jednou z posledních spoluprací ikonického britského návrháře. Verze obsahuje vzor „zvukové vlny" vetkaný do jedinečné tkaniny Kvadrat doplněný o Conranovu charakteristickou modř na zadním bassreflexu a měniči. 

Klíčové vlastnosti reproduktorů KEF LSX 2. generace:

☑ Přehrává všechny hlavní hudební služby a podporuje všechny hlavní zvukové formáty.

☑ DSD, MQA a PCM až do rozlišení 24bit/384kHz.

☑ Komplexní konektivita pro televizor, notebook a jakékoliv další vybavení (USB-C, HDMI ARC, analogový vstup, výstup pro subwoofer).

☑ Revoluční Uni-Q měnič 11. generace pro přesný, nezkreslený zvuk.

☑ Music Integrity Engine pro bohatý a plný zvuk.

☑ Výkon systému: LF 70W třída D, HF 30W třída D, Max. SPL: 102 dB.

☑ Intuitivní aplikace KEF Connect s uživatelsky příjemným prostředím.

☑ Detailní nastavení EQ prostřednictvím aplikace KEF Connect.

☑ Design by Michael Young.

☑ Optimalizovaný design kabinetu pro nejlepší akustický výkon.

☑ Montážní vložky pro upevnění na policové držáky P1, podlahový stojan S1 a nástěnný držák B1.

☑ K dispozici v 5 povrchových úpravách.

Každý aspekt bezdrátového systému LSX II byl pečlivě zvážen, aby doplnil a vylepšil zážitek z domácí zábavy. Od multi-room konektivity s dalšími bezdrátovými reproduktory přes Airplay 2, Chromecast nebo Roon až po finální vzhled s barevně sladěnými volitelnými podlahovými stojany S1 nebo podstavcem na stůl P1 a nástěnným držákem B1. Možnosti LSX II jsou prostě neomezené.

Maloobchodní cena 34 990Kč

Add a comment

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies