Accuphase DF-75

DDK aneb digitální dělič kanálů, prostě Accuphase DF-75 - přichází v 5. generaci (kterou od té 1. dělí asi to co vás od vašeho pra-pra-pradědečka - by snad šel popsat evoluční vývoj u digitální elektroniky). Než budeme pokračovat bezpečnostní upozornění značky proti (hezky česky jim říkáme) šmejdům (důvod je jasný, viz zde závěrečná i dřívější zmínky o japonských domácích cenách - a fiškusové co podobných situací zkouší využít se vždy najdou (i)proto se již těšíme na fiskální EUnii, ale zpět k Hi-Fi):

About Parallel Export Products
V poslední době se objevily zprávy o dalším (pře)prodeji výrobků Accuphase mimo Japonsko. Výrobky Accuphase jsou vyráběny a prodávány tak, aby splňovaly bezpečnostní předpisy zemí, ve kterých jsou prodávány. Pokud jsou výrobky splňující bezpečnostní předpisy Japonska používány v cizích zemích, hrozí riziko vznícení nebo jiných závad a skutečně došlo k vážným nehodám. Společnost Accuphase důrazně nedoporučuje pořizovat si výrobky s japonskými bezpečnostními předpisy nebo upravené zboží, které je paralelně vyváženo. Místo toho vás vyzýváme, abyste se při nákupu všech výrobků Accuphase spolehli na naše důvěryhodné autorizované prodejce.

Accuphase DF-75     

Výše nastupující Accuphase DF-75 / níže končící model DF-65

Accuphase DF-65

Accuphase DF-65

Když jsme sáhli do té historie, připomeňme "kde se vzalo (tu se vzalo)" Accuphase

1946 - 2011 | KENWOOD - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

DF-75 je 5. generací Accuphase digitálních děličů kanálů, ale vlastně (celkově, včetně analogových předchůdců - už) firemní 11. generace - bráno od prvního modelu F-5 představeného světu Léta Páně 1976. A současně je to 5. generace digitálních řešení počínajících DF-35 v roce 1999. Jedná se o první úplnou modelovou změnu za zhruba sedm let od předchozího modelu „DF-65“ vyráběného od roku 2017 (viz 2x obr. výše).

Accuphase DF-75

Obvod AD/DA převodníku má vyšší výkon než předchozí model. AD převodník je Asahi Kasei Micro Devices ''AK5578'' a D/A převodník je osazen ES9028PRO od ESS Technology ve 4 paralelních konfiguracích (obr. výše). Oba využívají patentovanou technologii ANCC pro zlepšení separace a snížení šumu.

Accuphase DF-75

Analog Devices ADSP-21565KSWZ10 (obr. výše) je použit jako DSP pro další zlepšení přesnosti výpočtů filtrů. Spolu s tím byla rozšířena mezní frekvence z předchozích 59ti na 3101 bodů, což výrazně zvýšilo míru volnosti v nastavení. Nastavení lze provádět v krocích po 0,1 Hz od 10 Hz do 99,9 Hz, v krocích po 1 Hz od 100 Hz do 999 Hz, v krocích po 10 Hz od 1 kHz do 9,99 kHz a v krocích po 100 Hz od 10 kHz do 50 kHz.

DF-75 je vybaven funkcí zpoždění, která upravuje dobu zpoždění mezi repro jednotkami - kompenzátorem zpoždění, který automaticky kompenzuje zpoždění při průchodu filtrem (obr. níže). Protože byla vyřešena omezení kapacity paměti DSP, která existovala u předchozích modelů, je nyní možné přesně nastavit hodnoty zpoždění i při použití 2 jednotek v kombinaci. Proti dřívějšku byl přidán vypínač displeje pro vypnutí všech displejů kromě LED s logem. Když je světlo vypnuté, všechna nastavení, včetně vstupu, jsou deaktivována, což zabraňuje náhodným změnám nastavení.

Accuphase DF-75

VLASTNOSTI a SPECIFIKACE (Accuphase DF-75)
¤ plně digitální dělič kanálů pro zpracování signálu vybavený vysokorychlostním, vysoce přesným výpočetním DSP
¤ standardně vybaveno 4kanálovou (4cestnou) dělicí jednotkou
¤ estavěná mezní frekvence bohatých "3101 bodů"
¤ vybaveno strmým sklonem charakteristickým "96dB/oktávu"
¤ vybaveno „funkcí zpoždění“, která upravuje dobu zpoždění mezi reproduktorovými jednotkami
¤ vybaveno „kompenzátorem zpoždění“, který automaticky kompenzuje zpoždění při průchodu filtrem
¤ vybaven ANCC 4-okruhovým paralelním měničem A/D převodníku
¤ vybaveno ANCC 4-okruhovým paralelním měničem "MDS+" D/A převodníkem
¤ možné změnit na "monofonní specifikaci"
¤ boční panel s povrchem z přírodního dřeva
¤ bbsahuje napájecí kabel APL-1 s extra silným 5-žilovým OFC vodičem s důrazem na kvalitu zvuku
Vstupy: 
analog (2x) - 1x RCA, 1x XLR
digital (3x) - 1x optický; 1x koaxiální; 1x HS-LINK
Výstupy: 4 analogové (A až D)
Spotřeba energie: 33W
Rozměry: 465 x 151 x 396 mm 
Hmotnost: 15,1 kg

Accuphase DF-75

Doporučená cena: značka světové ceny neuvádí, ale vypadá to na 9.990 US$ / 1,078.000 japonských jenů (nepřepočítávejte to - ano japonské ceny domácích výrobů můžete většinou jen začít závidět a plánovat přestěhování Klobouk dolů v téhle době.. | ACCUPHASE - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení , ale prostě - ceny jsou vždy pouze orientační, konkrétní koncová cena v daném místě záleží na lokálním DPH a dalších ekonomických faktorech jako cena dopravy, clo..)

Accuphase DF-75 

Add a comment

Raidho X2.6

Raidho Acoustics - inovacemi nabitá dánská značka známá tím, že posouvá hranice zvukového inženýrství, hrdě oznamuje světovou premiéru své nejnovější nabídky v řadě X. Řada X znamená eXtreme výkon za cenu. Samozřejmě se nejedná o levné produkty, a to podle jakéhokoli standardu. Zbrusu nové Raidho X2.6 obsahují výškový reproduktor, který je odvozen od TD6 - modelu za 230 tisíc €. Jako ostatní je i X2.6 také postaven v Dánsku, osazen měniči které jsou vyráběny ručně. To za ca desetinu ceny "vzoru" od kterého je odvozen.

Raidho X2.6

Ambice X2.6 jsou stejné jako u každé reprosoustavy Raidho (snažíme se dosáhnout - říká výrobce):
¤ extrémně nízké hladiny šumu / nulového zabarvení zvuku
¤ dramatický, energický zvuk s velmi širokou zvukovou kulisou
¤ aby jste slyšeli každý detail / ale nepocítili žádnou únavu z poslechu
¤ vše velmi snadné na poslech
¤ jedinečná zvukové holografie

Raidho X2.6

(136) Raidho TD6 - 225000 EUR #audiophile #hifi #loudspeaker #audio #hifiaudio #highend #loudspeakers - YouTube

Raidho X2.6

Pásový výškový reproduktor
Náš patentovaný páskový výškový reproduktor Raidho Ribbon (obr. výše) s ochrannou známkou má jedinečný design. Je kompletně navržen a postaven ručně v Dánsku. Abychom byli přesní, jedná se o Planar Magnetic Tweeter kvůli stopám ve fólii. Fólie má tloušťku 11 mikronů, což znamená, že má 50krát menší hmotnost ve srovnání s konvenčním kupolovým výškovým reproduktorem. Důvodem je skutečnost, že kmitací cívka je ve fólii a má extrémně nízká hmotnost (20 miligramů) - výsledkem jsou prakticky nulové / žádné rezonance nebo zkreslení a bod zlomu je na neuvěřitelných 82 KHz!

Raidho X2.6

Vše co slyšíte zařizují (obr. i text) výše / níže

Raidho X2.6

Keramické basové měniče
Konečně pohonná jednotka, která dokáže držet krok s páskovým výškovým reproduktorem Raidho! Základem naší membrány je hliníkový kužel, který je sám o sobě velmi tuhý a tuhý. Jednou z výzev hliníku je, že má svůj vlastní odlišný zvuk. Abychom tomu u Raidho zabránili, jsou všechny měniče potaženy tenkou vrstvou keramiky. Povlak se nanáší plazmovým procesem, který váže keramický povlak na hliník. S keramickými kužely z oxidu hlinitého byly max. frekvence zvýšeny na 12,5 kHz, což nastavuje vysoký standard pro rezonance kuželového měniče - celý systém pohonné jednotky je umělecké dílo. Vysoce pevné neodymové magnety umožňují maximální kontrolu v této jedinečné konstrukci.

Raidho X2.6

Raidho X2.6

SPECIFIKACE (Raidho X2.6)
Typ: 2,5 pásmová sloupová reprosoustava
Frekvenční rozsah: 32 Hz – 50 KHz
Nominální mpedance: >6 Ω
Citlivost: 87 dB 2,83 V
Měniče:
¤ 1x utěsněný páskový výškový reproduktor
¤ 2x 6,5” keramický měnič
Zesílení: >100 W
Terminály: jednovodičové design Raidho
Povrchová úprava: černý klavír a bílý klavír (jsou standard, další barvy k dispozici na vyžádání)
Rozměry: 360 x 1065 x 410 mm (včetně patek)
Hmotnost: 30 kg

Raidho X2.6

Cena: 20/21 tisíc £/€ (pár - v závislosti na provedení - ceny jsou vždy pouze orientační, konkrétní koncová cena v daném místě záleží na lokálním DPH a dalších ekonomických faktorech jako cena dopravy, clo..)

Raidho X2.6

DANTAX Radio A/S (vlastními slovy)
Společnost DANTAX Radio A/S (dnes Raidho; Scansonic; GamuT Audio) byla založená v roce 1971. Na samém začátku byly díly  nakupovány od jiných výrobců a poté sestavovány Dantax. Prodej rychle rostl a brzy bylo v Pandrupu (severní pobřeží Jutského poloostrova - Dánsko) postaveno malé zařízení na výrobu reproduktorů. 70. léta se stala zlatým věkem hifi a Dantax se tím, že nabízí dobrou hodnotu za peníze, stal na tomto trhu zavedenou značkou. Léta Páně 1977 Dantax převzal továrnu Scan Speak – světově proslulého výrobce vysoce kvalitních reproduktorových jednotek. Ve stejném období přidal Dantax do svého portfolia značku Scansonic. V Pandrupu byla postavena zcela nová továrna Scans Speak a společná odbornost společností Dantax a Scan Speak vedla v následujících letech k výrobě široké škály vynikajících modelů reproduktorů. Nového milníku bylo dosaženo v roce 1984, kdy společnost vstoupila na burzu cenných papírů v Kodani. Krom toho, že je Dantax výrobcem reproduktorů, stal se v průběhu let také distributorem řady  značek v oblasti Hi-Fi. 1997 byla továrna na reproduktory prodána a od té doby společnost vyvíjí a vyrábí svůj sortiment v úzké spolupráci s partnery v jiných zemích. V roce 2009 začala nová éra, když Dantax převzal fantastický projekt reprosoustav Raidho Acoustics (protože:

Dvě eL - jedno malé druhé velké | AXXESS - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Tento nový podnik (Raidho) byl dalším významným milníkem v historii Dantax. Hi-Fi puristé z celého světa považují Raidho za jeden z nejlepších repro vyvinutých a v současnosti vyráběných. Široká škála cen a ocenění od recenzentů, časopisů a Hi-Fi show po celém světě tento úhel pohledu posiluje. Společnost Raidho nedávno vyvinula a vyrobila řadu reprosoustav, které byly celosvětově prodávány pod značkou Scansonic. Přestože má Dantax dlouhou historii, společnost je dnes v srdci mladá a má znalosti a odborné znalosti, aby zajistila, že společnost bude mít světlou budoucnost - Dantax je dnes veřejně obchodovanou společností v Dánsku.

Raidho X2.6

Add a comment

Cirrus Audio

Že je Austin město co stojí za návštěvu, čtenář ví. Jsou tam malí zajímaví výrobci...

Z hlavního města (live) hudby | AUSTIN AUDIO WORKS - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

...i drobet větší, konkrétně: Cirrus Logic Inc. - jenž do světa vyslal "netiskovou" zprávu která se částečně týká Hi-Fi (a jejich "zdůvodnění" - na jejich obvodech nahrávat ve studiu a pak přehrávat u vás, něco do sebe má. Nuže Cirrus Logic je americký dodavatel polovodičů, založený Léta Páně 1981 v Salt Lake City (i tam to pravidelný čtenář zná..

Křižovatka Západu | SPATIAL AUDIO LAB - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení )

...který se o 3 roky později přesunul do Silicon Valley a změnil název na ten dnešní -   specializuje se na integrované obvody analogových, smíšených signálů a audio DSP. Od roku 1998 pak  sídlí společnost v Austinu v Texasu a právě ti nám spestřili léto svým  "7 jednou ranou", konkrétně oznámili: Novou řadu vlajkových produktů audio převodníků

Cirrus Audio

Audio D/A převodníky:
CS4302P
Vysoce výkonný 2kanálový digitálně-analogový převodník

CS4304P
Vysoce výkonný 4kanálový digitálně-analogový převodník

CS4308P
Vysoce výkonný 8kanálový digitálně-analogový převodník

Mono/stereo kodeky:
CS4282P
Vysoce výkonný stereo zvukový kodek

Audio A/D převodníky:
CS5302P
Vysoce výkonný 2kanálový analogově-digitální převodník

CS5304P
Vysoce výkonný 4kanálový analogově-digitální převodník

CS5308P
Vysoce výkonný 8kanálový analogově-digitální převodník

Cirrus Logic Pro Audio (aktuální číslo je 3.880 - platných nebo v probíhajícím řízení - patentů) nenabízí jen implementaci nových funkcí a lepší parametry, současně vlatně i "opak" toho co vyžaduje zmíněné - špičkovou energetickou účinnost 10 mW/ch pro své nové  8/4kanálové DAC, což podtrhuje dlouhodobý závazek uvádět na trh energeticky čím dál účinnější úspornější produkty. Všechna tato nová zařízení jsou 32bitová a nabízejí vzorkovací frekvence až 768 kHz, 129 dB dynamického rozsahu pro CS4302P/CS4282P a 123 dB u CS4304/8P. THD+N pro  všechny je -114dB nebo nižší.

Cirrus Audio

„Touha společnosti Cirrus Logic nadále nastavovat měřítko kvality zvuku je obdivu(chvály)hodná, nové modely jsou navrženy aby se bezchybně integrovaly s různorodým spektrem audio zařízení, od USB audio rozhraní až po profesionální repro či hudební nástroje. Přidání hybridního systému řízení zisku (loňská novinka, další krok v boji se šumem a "praskáním") do CODEC a nových ADC je změnou hry pro systémovou integraci. Překlad - z menších přístrojů levněji a snáze lepší zvuk, čeká všechny od profesionálních studií po audiofily (a nebojte spíš se budeme věnovat až těm výsledným audio krabičkám, ne tomu co je v nich, maximálně si přečtete že tam nějaký ten Cirrus Logic je - v testu nějaké značky koncernu Harman, Marantz, Pioneer, Panasonic, Onkyo, Samsung, Sony...), kteří ale teď mají dovolenou prázdniny prostě léto (a komu se text nelíbil) tak šup zpátky do vody..

Léto

Add a comment

KEF Music Gallery

KEF Music Gallery

‘Listen and believe’ aneb motto KEF „Poslouchejte a věřte“ dorazilo do Londýna. Ale postupně - o značce informujeme:

Pro náhlé výbuchy energie | KEF - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Opakování matka (i) hifisty | KEF - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

LSX II LT podrobnosti | KEF - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Tu a tam i nějaký testík napíše(D.B.)me:

KEF - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

A vloni jsme při otvíračce doporučovali co dělat až budete v Tokiu...

Co dělat (dnes od 11:00) v Tokiu - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

(137) KEF Music Gallery Tokyo. #hifi #kef #audiophile - YouTube

... tak dnes dtto až budete v Londýně. Minulý měsíc byla v centru britské megapole (Londýn, domorodci vyslovují: ˈlɔndɔn, má 9 milionů obyvatel, ale s okolím kritérie megapole "nad 10" hravě splňuje, pro toho co to tam nezná realita - nadšení "už jsme tam" při projetí kolem cedule  LONDON kroťte, bez přehánění vás do centra čeká ještě hoďka i víc času jízdy autem přes kruhové objezdy se středem velikosti obruče na cvičení i fotbalového hřiště a stále rovně vpřed - je to opravdu rozsáhle rozlehlé  velkoměsto) otevřena nová KEF Music Gallery London

KEF Music Gallery Londýn

KEF Music Gallery Londýn

Prostory KEF Music Gallery London jsou rozloženy ve 2 podlažích na 5.000 čtverečních stopách (asi 500 m2) a jsou globální vlajkovou lodí značky  (Tokio jsme si v den otevření představili) ještě existuje KEF Music Gallery Hong Kong a také menší KEF Music Studio Chengdu (po našem Čcheng-tu - 21milionové město v Číně) a ještě KEF Music Lounge New Jersey (USA)

KEF Music Gallery

KEF Music Gallery

Vybavení a styl všech prostor napříč planetou se dost hodně podobají až splývají (to k našemu původnímu záměru, že rozepíšeme které to / ono je odkud - obr. níže méně známé čínské město Chéngdū / Čcheng-tu / 成都 s počtem obyvatel Česka + Slovenska + Dánska).

KEF Music Gallery

KEF Music Gallery Londýn

Tady jsme (skoro) doma (říká KEF - obr. výše Londýn), takže:
KEF Music Gallery London je naší třetí (do Music Lounge N.J. vás musí vzít autorizovaný prodejce) a nejambicióznější vlajkovou destinací k dnešnímu dni a ilustruje naše odhodlání sdílet kouzlo skvělého zvuku se spotřebiteli po celém světě a poskytnout našim partnerům platformu pro spolupráci, jejímž prostřednictvím můžeme společně poskytovat jedinečné pohlcující high- věrnostní zkušenosti širšímu publiku.“
Grace Lo, prezidentka KEF a vedoucí globálního marketingu (foto níže)

Grace Lo KEF 

KEF Music Gallery London je určena jak audiofilům milovníkům hudby, ale i filmu. Je místem relaxace, objevování  a potěchy z hudby a kvalitních high fidely produktů - prokazující dlouhodobý závazek značky kombinace zvukových kvalit a skvělého designu. Prostory londýnské Music Gallery jsou navrženy britským architektonickým a interiérovým studiem Conran and Partners. Galerie se nachází v přízemí a je městskou oázou a domovem hig fidelity kavárny (to je opravdu její název) KEFé. Místo pro milovníky hudby a kávy, kde si mohou poslechnout a užít si eklektický mix klasických a současných hudebních žánrů.

Intimní prostor sousedící s galerií The Studio je k dispozici hudebníkům, umělcům a spolupracovníkům, aby mohli vytvářet a užívat si zvuk. Místnost je vybavena akustikou speciálně navrženou pro minimalizaci hluku na pozadí a je plně vybavena pro použití jako podcastingové studio, nahrávací prostor nebo intimní poslechová místnost. Víceúčelová oblast The Studio je navržena s inspirací k bezdozvukové komoře v moderním výzkumném a vývojovém centru KEF v Maidstone. Obr. níže - kde takhle v roce 1961 KEF začínal:

KEF 1961

...a tohle tam dělal...

KEF history

KEF history

KEF history

KEF history

KEF Music Gallery London najdete na adrese 42-48 Great Portland Street, Londýn, Velká Británie

KEF Music Gallery

KEF Music Gallery Londýn

Add a comment

PMC Speakers

Výše spokojený majitel reprosoustav (tenhle konkrétně) od Anno Domini 1999 / níže spokojený majitel značky - od začátku

PMC Speakers

Výše Peter Thomas / níže pro značku typická konstrukce

PMC Speakers

ČTĚTE DÁLE, JE TOHO MNOHO! ↓

Add a comment

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

Audio Video Kino Bratislava 2024

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Pure Sound Karlovy Vary

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies