2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione 1

Nejprestižněji vnímaný a na světovém (i domácím koneckonců) trhu high-endových reprosoustav nejvýraznější český výrobce – Xavian, sídlící ve hostivickém mlýně na dohled Prahy – několik let nazpět uvedl do svého katalogu poměrně atypický produkt. Reprosoustavy Quarta s velkými skříněmi a pojetím, skládajícím poklonu stále vzpomínaným reprosoustavám ze 60. – 80. let 20. století. Quarta se nedávno dočkala přepracované verze Quarta Evoluzione a týmž procesem prošla i jejich menší sestra Terza, ovšem zde se nová generace proměnila podstatně výrazněji.

Přesto stále snadno poznáte, že Terza Evoluzione spadá pod křídla firemní řady Classic, navazující na zmíněného ducha klasických historických modelů a to s ambicí nabídnout zvuk až monitorového typu za přispění dnes nijak obvyklé koncepce.

I když je Terza Evoluzione menším z dvou modelů, pořád je to kus reprosoustav, skříně jsou vyrobeny z MDF profilů tloušťky 2,2 cm, mají výšku 58 cm, šířku 30 cm a hloubku 35 cm, i kvůli opravdu mimořádně poctivému vnitřnímu systému příček váží 29 kg a to bez doprovodného příplatkového stojanu, který jim mimochodem sluší.

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione 2

Povrch reprosoustav je vyzdoben prémiovými, ručně nanášenými dýhami v luxusním hlubokém lesku – provedení u Xavianu patřilo vždy mezi vynikající a Terza Evoluzione nabízí světovou špičku. Originální je pak plaketa s modelovým označením, kterou najdete asymetricky na každém kusu v páru, vždy ale mezi tweeterem a střeďákem. Je to pěkně zpracovaný kousek kovu, další z okazů na zlatou éru high-fidelity.

Vpředu najdete třípásmové osazení, kde se proměna do vývojové verze Evoluzione projevila nejvíce – tradičně používané reproduktory AudioBarletta nahradily modely od Scan-Speak. Proč taková změna? Jak výrobce říká, jde o skutečnost, že po dlouhé době záměrům a žádaným parametrům konceptu vyhovovala standardní produkce a nebylo tak nutné vyvíjet nesériové a přizpůsobené měniče. Přesto se z každé dávky měniče vybírají a párují, aby u reprosoustav platilo slibované „referenční“ sladění páru do tolerance +/- 0,5 dB.

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione 3

Na zadní straně najdete jen další úhledný štítek s mnoha informacemi o samotných reprosoustavách a jejich parametrech, pod ním dvě sady úhledně srovnaných zakázkových terminálů pro pohodlné a bezpečné uchycení reproduktorových kabelů. Mezigenerační posun stvrzuje kulatý matně černý kovový štítek v horní části, nesoucí nápis Evoluzione.

Jak už bylo řečeno, osazení Terza Evoluzione je zcela nové a po dlouhé době jde o první model, nespoléhající na vlastní kapacity značky AudioBarletta. Výškám je vyhrazena kopulka o průměru 2,6 cm, látkový vrchlík je ručně impregnovaný a používá dvojitý magnetický okruh pro dosažení vysoké přesnosti a citlivosti. Reproduktor má vyhrazenou pracovní komoru, do níž ústí odvětrávání motoru.

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione 4

Na středech hraje 15 cm membrána, vyrobená ze skelných vláken a také následně impregnovaná. Geometrie membrány je semiexponenciální. V basové sekci je připraven zapumpovat 22,2 cm široký kónus s inverzní prachovkou. Jde o membránu z nelisovaného papíru, k němuž jsou pro větší pevnost přidávána uhlíková vlákna. To celé je pak zavěšeno na výrazné vlnce gumového závěsu s vysokou poddajností. Magnetický systém rozhýbává cívku o průměru 4,2 cm a využívá technologii zkratovacích měděných kroužků pro zpřesnění chodu. Basový reproduktor také využívá firemní technologii Stasis, kdy je jeho zadní strana opřená přes systém elastomerů do několika vnitřních žeber, čímž se zamezuje pohybu při vysokých výkonech a zlepšuje se tak mimo jiné i impedanční průběh a s ním i kontrola reprodukce.

Spolu s novým osazením je logicky zapotřebí také nová frekvenční výhybka – pásma se dělí na úrovních 400 a 2 600 Hz za pomoci prémiových součástek od Jantzen a Mundorf – odpory Mundorf mají toleranci 1% a cívky s kondenzátory Mundorf / Jantzen jsou v 3% toleranci. Oproti původní generaci je výhybka jednodušší, aby snáze proudila energie a reprodukce byla živější. Filtry mezi pásmy mají proměnlivou strmost.

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione 5

Nově provedené je také vnitřní tlumení, kombinující bitumen a několik druhů měkkých materiálů, které vyplňují téměř celý vnitřní prostor (tedy ten, který zbývá mezi otevřenými vertikálními i horizontálními žebry).

Výsledkem nových úprav je frekvenční odpověď 39 – 30 000 Hz (-3 dB), charakteristická citlivost standardních 86 dB / 2,83 V / m a jmenovitá impedance 8 ohm.

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione 6

Terza Evoluzione jsme poslouchali v hlavní redakční sestavě, kde se srovnávali s Quarta Evoluzione a to na systému OPPO UDP-205 / Métronome DSc1 / Norma Revo SC-2 LN / Norma Revo PA 160 MR / GMG Power Harmonic Hammer 3000P, vše propojeno kabeláží Nordost Heimdall 2. Na obdobném systému, kde byl ale zdrojem Bluesound NODE přes modul převodníku v SC-2 LN jsme Terza Evoluzione poslouchali také v showroomu Xavian a to přes filtr IsoTek EVO3 Aquarius a kabely Xavian Mondiale II a Xavian Aulos.

Nejhlubší polohy klavíru v „Never Felt Less Like Dancing“ od Katie Melua („Ketevan“ | 2013 | Dramatico | DRAMCD0095) možná nejsou tak „masité“, jako u Quarta Evoluzione, nicméně jsou až překvapivě hmatatelné a důrazné, ve větší místnosti už nejsou ideální, v menším prostoru jsou ale naopak skvěle rychlé a důrazné jako pneumatické kladivo, mají napětí a pružnou pevnost. Protože tu není nijak akcentován objem, velmi snadno vyniknout také jednotlivé polohy nástrojů, hloubky jsou rozmanité a velmi, velmi dobře (byť i trošku suše) artikulované. Excelentní bas ale vyžaduje vhodné podmínky, zejména proporce poslechového prostoru.

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione 7

Až monitorová upřímnost panuje také v oblasti, kde pracuje středotónový reproduktor. Sbor v „Gloria“ (Thomas Tallis | „The Complete Works“ | 2004 | Brilliant | 93612) byl velmi soustředěně, konkrétně podaný, zvuk je krásně čistý a přes jistý dotek suše nepřikrášleného stylu to není stroze odtažitá reprodukce, stále je tu cítit hlavně přirozenost a organičnost typická pro Xavian. Rozlišení a „průzračnost“ reprodukce jsou na výtečné úrovni, je to zvuk utaženější a soustředěnější než u Quarta Evoluzione, zároveň ale také lehčí, agilnější, takže vlastně výtečně snadno vyniknou ty jemné detaily v pozadí, doznívání echa v prostoru a podobně.

Činely a vysoké tóny v „The Red One“ (Metheny / Scofield | „I Can See Your House From Here“ | 1994 | Blue Note | 7243 8 27765 2 9) jsou prubířským kamenem pro lecjaký systém, Terza Evoluzione tu poměrně „napřímo“ ukazují kvalitu nahrávky – a protože tohle je skutečně velmi dobrá nahrávka, i výsledek je přímo skvělý. Jasný, velmi znělý a velmi živý, cinkot je pevný a neztrácí se ani pod (mimochodem výtečně frázovaným a jako z praku šlapajícím) výrazným basem. Rozhodně se nám líbila konkrétní jadrnost, možná jsou o kousek tenčí, než u Quarta Evoluzione, ale působí přítomnější a jasnější.

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione 11

V Cheskyho orchestrální „Ben’s Farm in Vermont“ („The Ultimate Headphone Demonstration Disc“ | 2014 | Chesky Records | JD361) bylo cítit, že Terza Evoluzione hrají kompaktně a pevně, hudba je utažená a má ve správných okamžicích působivý, soustředěný důraz. Platí to dokonce i potichu, Terza Evoluzione jsou živé a působí citlivě, rozhodně „dýchají“ ochotněji a snáze než Quarta Evoluzione, takže i v nižších úrovních nabízí u závěrečného „žďuchnutí“ orchestru pocit fyzičnosti, opět nejochotněji v menších místnostech.

Terza Evoluzione patrně doposud nejvíc ze všech reprosoustav Xavian splňuje ideál referenčního monitoru; hrají lehce sušším, spořádaným způsobem, ovšem bez nějakého studeného technicistního odstupu. Árie „Fuori il danaro!“ z Pucciniho „La Bohéma“ (Solti / LSO / John Alldis Choir | 1988 | BMG | 74321 39496 2) zněla upřímně, ukazovala přeci jen straší nahrávku, ale zároveň tu byly pěkné detaily a velmi dobře oddělené hlasy. Spořádanost je poctivě high-endová, čitelnost snadná, díky lehkosti reprodukce se pak zdají i jemné informace poměrně pronikavé a samozřejmé, není třeba je „dobývat“.

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione 13

Hudební scénu v Elgarově „Violin Concerto in B minor, op. 61“ (Hahn / Davis / LSO | 2004 | Deutsche Grammophon | 028947487326) vykreslily Terza Evoluzione s dostatkem prostoru, proporce jsou vlastně kupodivu obdobně velké jako u Quarta Evoluzione, pocit oproštění zvuku od ozvučnic pak snad dokonce i o kousíček lepší, jako kdyby menší skříně snáze a ochotněji mizely z místnosti. Zvuk je posazený za ozvučnicemi, pěkně soustředěný, s dobře oddělenými hlavními houslemi a snadno lokalizovatelnými nástrojovými sekcemi orchestru, je tu pořádek, přesnost a čitelnost, ovšem soudě podle všech dalších poslouchaných materiálů jsou reprosoustavy jednoduše upřímné – citelněji diferencují špatné, průměrné a dobré nahrávky. U těch opravdu dobrých je prostor (a vše ostatní, samozřejmě) krásný, stejně zřetelně ale vnímáte i případné limity nahrávek – tak nějak jak se na monitorový styl sluší a patří.

Když už jsme to nakousli, třeba u solidně průměrné (docela dobré, přesto ovšem v některých aspektech trochu „duté“) nahrávky „Hymn“ od Ultravox („Dancing with Tears in My Eyes“ | 1997 | EMI Gold | 724385513220) je jasně znát pěkný rytmus, ale omezeně prezentní vokální rozsah nebo naopak říznější vyšší středy a výšky, nic z toho ale není „kousavé“, Terza Evoluzione jednoduše ukazuje co a jak. Je to zvuk citelně upřímnější, než u Quarta Evoluzione, zejména patrně kvůli tenčímu a sušeji laděnému stylu.

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione 17

Terza Evoluzione se jeví jako poměrně zajímavý „bod zvratu“ v současné produkci pyšné (i pyšně!) české značky Xavian – drží sice stále ten světově excelentní standard luxusního zpracování, stále se nebojí jít si vlastní, dnes neobvyklou cestou velkých korpusů ve stylu zlaté éry hi-fi a stále má v sobě kdesi hluboko tu vřelou esenci lásky k hudbě, díky které zvuk Xavian snadno promlouvá k uším i duším. Terza Evoluzione nicméně mění ustálené standardy, ať už použitím měničů Scan-Speak, nebo laděním „na preciznost“, na vyrovnanost a sušší informativnost, než doposud bylo zvykem (a to i v porovnání s Quarta Evoluzione, která udělal krok stejným směrem jako první, i když to byl krok poněkud menší). Terza Evoluzione jsou krásné, živé, lehce hrající reprosoustavy s velmi vyrovnaným, čistým a přímočaře, byť ne únavně čistým zvukem. Pokud tak chcete skutečně autentické, až puristicky monitorové hi-fi v luxusním a nádherném balení, dost možná má Xavian jediný takový model na světě a Terza Evoluzione stojí (v malé a střední místnosti) rozhodně za poslech!

MĚŘENÍ

Měření frekvenční charakteristiky probíhalo ze vzdálenosti 1 m v ose mezi tweeterem a středotónovým měničem a to v uzavřeném semireverberantním prostoru s podlahovou plochou cca 50 metrů čtverečních, standardním zatlumením (basové pasti a absorpčně-difúzní panely Sonitus Acoustics, koberce, velké plochy sedaček, rozlehlá knihovna, podhled vyplněný vatou, záclony a těžké závěsy,...), byť bez rozsáhlých akustických úprav.

Měření lze pokládat za 100% věrohodné v pásmu 200 Hz a výše, v pásmu 10 - 200 Hz je vidět vliv akustiky místnosti. Měřeno bylo pomocí software Clio Pocket a kalibrovaného mikrofonu, reprosoustavy byly umístěny v poslechové pozici patrné z doprovodných fotografií.

Software neměří anechoickou odezvu, ale frekvenční odpověď s přihlédnutím k zůstatku energie v čase - jde tedy nikoliv o změřený teoretický ideál toho, co reprosoustavy umí, ale o to, jak se reprosoustavy chovaly v konkrétních akustických podmínkách.

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione m1

Frekvenční odezva - v ose (červená) a pod úhlem 30° (černá)

Odečtěte si běžný vliv poslechového místa v oblasti kolem 180 Hz a získáte v celkovém pohledu velmi vyrovnanou frekvenční odezvu a čistý průběh bez problémů. Fakticky v téměř ideální rovině hrají Terza Evoluzione od 45 do 20 000 Hz, pokud chcete naprosto ideální rovinu, pak musíte trefit úhel kolem 15 stupňů, neb na 17 kHz je jinak v přímém směru maličko více energie a v třicetistupňovém natočení už zase o špetku méně. Celkově je ale takováto odpověd obdivuhodně srovnaná a skutečně prakticky monitorová.

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione m2

Frekvenční odezva – v ose (červená) a vertikálně pod úhlem 30° pod osou (žlutá) a 30° nad osou tweeteru (zelená)

Neměli byste se nijak výrazně výškově odchylovat od oblasti mezi tweeterem a středotónovým reproduktorem.

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione m3

Frekvenční odezva – basová část (červená) a středo-výšková část (zelená)

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione m4

Frekvenční odezva – jednotlivé měniče v blízkém poli

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione m6

Frekvenční odezva na poslechovém místě (FFT) - levý kanál (červená) a pravý kanál (černá)

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione m7

Frekvenční odezva na poslechovém místě (impuls) - levý kanál (červená) a pravý kanál (černá)

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione m8

Celkové harmonické zkreslení (zelená linka)

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione m9

Zkreslení 2. (žlutá) a 3. (oranžová) harmonickou

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione m10

Waterfall

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione m11

Impulsní odezva @ 1 m v ose tweeteru

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione m12

Step response @ 1 m v ose tweeteru

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione m13

Impedance (červená) a elektrická fáze (černá)

Na křivce impedance je vidět mimořádně pečlivá kompenzace jejího průběhu – první peak, reprezentující zhruba ladící kmitočet ozvučnice, je vyhlazený a nebude tak klást nároky na zesilovač, linka se drží nad 5 ohmy, ve většině průběhu jde o poctivě 6 ohmové reprosoustavy. Není tu vidět žádné rezonance nebo jiné problémy, jen poklidný, čistý průběh. Také elektrická fáze je nesmírně klidná, v důležitých oblastech osciluje kolem ideální nuly a nikdy se ani zdaleka nepřiblíží k hranicím ideálních mezí. Tohle jsou prakticky ideální vlastnosti.

2021 10 31 TST Xavian Terza Evoluzione m14

CSD z výstupu akcelerometru v polovině výšky bočního panelu @ 2,83 V

Komplexní vnitřní struktura ozvučnice nese své ovoce a je vidět mnohem víc „prosakující“ šumové dno akcelerometru, než nějaké vlastní rezonance panelů. A pokud už je nějaká drobnost vidět na cca 1 800 Hz, prakticky okamžitě ustává. I zde je vidět velký kus práce při optimalizaci.

VHODNÁ MÍSTNOST

MALÁ [<-- 20m2] [ +/- ] | STŘEDNÍ [--> 20m2 / <-- 40m2] [ ✓] | VELKÁ [--> 40m2] [ × ]

Kč 189 990,-

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ naprosto špičkové provedení

+ čistý, přesný a skutečně monitorovací charakter

+ rychlý, utažený a konkrétní zvuk

+ dobrý pocit energie a živosti

+ celková lehkost a svižnost přednesu

ZÁPORY

- zvukové podání je přeci jen poněkud sušší a „upřímnější“

- basová odezva je optimální v menších místnostech a poblíž zdí, přestože reprosoustavy svádí vzhledem k velikosti i k umístění do velkých prostor

--- --- --- --- ---

VÝROBCE: XAVIAN | www.xavian.cz | https://eshop.xavian.cz

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

Audio Video Kino Bratislava 2024

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Musical Fidelity M8xi [2]
Grandinote Shinai
Cambridge CXA81 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC [1]
Métronome Le Player 3 [1] + [2]
EverSolo DMP-A6 [3]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
EverSolo DAC-Z8 [2]
Apogee Groove [5]
Cambridge CXC [3]
Zidoo Z9X Pro [1] 
Zidoo Z9X [2]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

KEF Blade One Meta [1]
Fyne Audio F1-5 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
+ HEXMAT Eclipse
+ HEXMAT Molekula
+ IsoAcoustics Gaia III
Grandinote Celio [4]
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH
DS Audio ST-50

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Valhalla 2 (bi-wire jumper) [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
ZenSati Authentica [2]

SIGNÁLOVÉ XLR
KrautWire Super Symetric Gold [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [3]
TelluriumQ Black
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie
Cardas Clear (sluchátka)
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7u [1] 
SOtM dCBL-CAT7 [1]
SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB)
Nordost Blue Heaven (coax)
Nordost Purple Flare (USB) [5]
2x AudioQuest Jitterbug FMJ [2]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Valhalla 2 [1]
Cardas Clear Beyond XL C19 [1]
VYDA Laboratories Orion [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premier [2]
IsoTek EVO3 Optimum [2]
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek V5 Sigmas [1]
Norost QSource [1]
IsoTek V5 Titan [2]
IsoTek V5 Polaris [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
Denon PerL Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

SOtM sNH-10G & sCLK-EX [1]
SOtM iSO-CAT6 SE [1]
SOtM iSO-CAT7 [1]
Solid Tech Feet of Silence [1]
Solid Tech IsoBlack [1]
Cardas Multi Blocks [1]
Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost Sort Lift [1]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics Gaia I [1]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
AudioQuest Fog Lifters [2]
AudioQuest Noise-Stoppers [1] + [2]
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
akustické prvky ASI Sugar Cubes [2]
SONOS One SL
65" UHD Philips 65OLED806 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [3]
NEO HIGH END Tripod [2]

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Pure Sound Karlovy Vary

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies