Solid Tech - referenční high-end audio racky

2019 11 30 TST GMG Power Harmonic Hammer 1

V Čechách se hi-fi technice daří a to nejen co do počtu jejích příznivců, ale také co do počtu konstruktérů. Jednou z nejnovějších značek, které se vrhly na trh, je GMG Power (tedy iniciály tří hlavních postav firmy, z nichž hlavní konstruktér - jedno z G - má za sebou přes 15 let konstruování filtrů pro armádní a letecké aplikace, tedy ty s nejvyššími možnými nároky, a Power jako samozřejmé vysvětlení hlavního zaměření značky). Prvním produktem je pasivní napájecí filtr Harmonic Hammer 3000P, masivní filtr určený až pro šest zařízení.

Že je filtr opravdu masivní, to zjistíte už při zvedání 42 kg, které zařízení váží při nemalých rozměrech 45 x 41 x 15 cm (š x h x v). Může za to i fantasticky provedená (a prý tak řádně drahá) konstrukce z tlustostěnných hliníkových profilů, která sama slouží jako účinná izolace od vzduchem šířeného záření. Přístroj je možná vizuálně celkem jednoduše provedený, ale vyzařuje hodnotu použitých materiálů. Při běžném soužití uvidíte primárně "oko", jediný prvek na čelní stěně - jde o lesklou obrubu, v níž je umístěný přehledný voltmetr, ukazující napětí v síti a to včetně vyznačeného optimálního rozsahu.

Zaujme rozhodně i horní stěna s vyfrézovaným firemním logem, které sice přináší jen vizuální zajímavost, ale dobře ilustruje péči věnovanou celkovému pojetí. To se samozřejmě odráží i na zadním panelu, kde dominuje šestice do úhledné linie vyrovnaných Schuko zásuvek, které výrobce za příplatek umí vyměnit za prémiové verze od Furutech. Tři zásuvky jsou označeny jako HI-CURRENT a v součtu umí dodat trvalých 9 A, čili 2 100 Wattů (špičkově dokonce 4 500 Wattů, což je dost i pro velmi náročné koncové stupně), druhá trojice LOW-CURRENT je omezena 2 A, neboli 450 Watty. Z toho logicky plyne také určení těch prvních pro zesilovače všeho druhu a těch druhých pro zdroje signálu.

2019 11 30 TST GMG Power Harmonic Hammer 2

Každý z okruhů má také svůj vlastní jistič s velmi nízkým odporem, což je řešení neobvykle poctivé. Celý přístroj pak má ještě vlastní spínací kolébku. Na zadní straně se nachází ještě vstupní konektor - jde o málo vídaný typ powerCON, který nabízí precizní spoj i bezpečný přenos napětí. Výrobce dodává k filtru rovnou napájecí kabel (či průměrem spíše masivní hadici) HH-C01, zpracovaný mimochodem neméně dobře jako filtr samotný. Kabel je dvanáctižilový, má rhodiovou koncovku a dvojí stínění nebo také širokospektrální ferrit na konci.

Na zadním panelu je ještě jeden terminál, který lze připojit k aktuálně stále populárnějším zemnícím zařízením a postarat se o úplnou eliminaci případných zemních smyček.

2019 11 30 TST GMG Power Harmonic Hammer 3

To zásadní je ale samozřejmě uvnitř a ani tam poctivost konstrukce neubývá - pěkně provedená vstupní část je od výstupní oddělená poctivou přepážkou, aby záření šířené vzduchem neprocházelo od vstupu do výstupních zásuvek. Nejvíce prostoru tu ale zabírá masivní oddělovací toroidní transformátor, schovaný v bytelném pouzdře na čtveřici silentbloků, díky nimž nepřechází vibrace transformátoru do šasi.

Když se nicméně podíváte na to, jak je každé kritické místo "ošetřeno" ferritem a jak pečlivě je vše uspořádáno, pochopíte, proč se filtr vyrábí ručně.

2019 11 30 TST GMG Power Harmonic Hammer 5

Harmonic Hammer 3000P je koncipován jako plně pasivní řešení - hlavně prý kvůli dlouhé životnosti a také absenci vlastního šumu. Základem je onen oddělovací transformátor s výkonem 3 000 Wattů, jsou tu ale i desky plošných spojů s vícevrstvým pokovením včetně vrstvy zlata pro dosažení vysoké zatížitelnosti (tedy žádná "úzká hrdla").

Samotná filtrační část má osm filtračních stupňů, vnitřní kabeláž je vyrobena z velmi čisté mědi (a za příplatek ji lze vyměnit za čisté stříbro). Je tu baterie vysokokapacitních kondenzátorů s diodovým můstkem (jako celek slouží jako DC filtr, odstraňující stejnosměrnou složku napětí), které lze nicméně též upgradovat na modely od Jantzen a Mundorf.

2019 11 30 TST GMG Power Harmonic Hammer 6

Součástí filtru je také přepěťová ochrana, aktivní i ve vypnutém stavu. Na vstupu absorbuje špičku až 20 000 A, na výstupu dokonce 30 000 A, plazmové jiskřiště bleskojistky zvládne 20 000 A a systém se odpojí při překročení napětí 255 V rozvodné síti. Šikovným řešením je soft start, který zajistí pomalé sycení mocného toroidu (špička nepřekročí 5 A) a tím se nemusíte bát, že by filtr i přes své parametry odboural váš domácí rozvod. Při zapnutí přístrojů mohutný vnitřní toroid trochu zavrní, ale po pár okamžicích je klid, takže se rušení bát nemusíte.

Výrobce udává filtraci radiofrekvenčního a elektromagnetického rušení v pásmu 30 kHz - 1 GHz a to s účinností až 100 dB.

2019 11 30 TST GMG Power Harmonic Hammer 7

Filtr Harmonic Hammer 3000P jsme poslouchali v rámci všech redakčních sestav a to rovnou dva různé exempláře. Krmil OPPO UDP-205 a Normu Revo IPA-140 (kde se poslouchalo přes Harbeth Monitor 30) místo dvojice IsoTek EVO3 Genesis One / EVO3 Titan One, zkoušeli jsme jej také místo IsoTek EVO3 Sirius spolu s Grandinote Shinai, Cambridge CXC a ASUS Xonar Essence One MUSES MKII (přes Fischer&Fischer SN-70), krátce i s Teac NT-503, Emotiva XSP-1 a Emotiva XPA-DR2 místo IsoTek EVO3 Corvus (přes KEF LS50, kde se filtrovalo i napájení subwooferu GoldenEar SuperSub X). O použitých kabelech a dalším příslušenství více viz pravý sloupec -->. Krátce jsme mohli srovnávat také s filtrem Powergrip YG-1.

Linka baskytary v "Power" Marcuse Millera ("M2" | 2001 | Telarc | CD-83534) dostala po zapojení přes filtr Harmonic Hammer "kopanec", byla zřetelně lépe definovaná, konkrétnější, doslova hmatatelnější, s plnějším tělem. Zejména na nejhlubších tónech získala reprodukce zřetelnou strukturu, významně lepší oddělení a ohraničení jednotlivých not a také sebejistotu. Rozdíl byl rozhodně zřetelný i v přímém srovnání s aktivním regenerátorem napětí a dalšími filtračními komponenty, jasně utaženější a údernější, jako kdyby měl zvuk více síly a výbušnosti.

2019 11 30 TST GMG Power Harmonic Hammer 8

Také vokál Bobbyho McFerrina v "Hush Little Baby" ("Hush" | 1992 | SONY Masterworks | SK 48177) řádně rozkvetl, jako kdyby se zpěvák najednou pořádně nadechl a odhodlal - Harmonic Hammer 3000P přináší opravdu excelentní "ticho" signálového pozadí, takže všechno je zřetelnější, konkrétnější a prostě jasnější. Na všech sestavách byl opravdu výrazně lepší pocit vnímané transparentnosti celku, ale i dostupnosti nejjemnějších nuancí. Hlas byl plastičtější a reprodukce byla jednoduše čitelnější, hlas se nafoukl v objemu a získal pevné tělo a celkově i výraznější pocit bohatosti a barevnosti.

Poctivě odfiltrované rušení a excelentně čistý napájecí signál podtrhují čitelnost zejména u těch nejjemnějších zvuků, jako je ševelící dozvuk činelů v "Take Five" Davea Brubecka ("Time Out" | 2009 | Columbia | 88697 39852 2). Linka činelu byla při poslechu přes Harmonic Hammer výraznější, dominantnější a mimo jiné i lépe lokalizovaná, nástroj byl prostě pevnější a přesněji ohraničený. V čistějším a transparentnějším zvuku prostě logicky uslyšíte více informací, je to pocit, jako kdybyste otočili hlasitost o kus doprava.

2019 11 30 TST GMG Power Harmonic Hammer 16

Neměli jsme sice k dispozici mohutné koncové stupně s velkými toroidy, ale ani jeden z redakčních zesilovačů nebyl v žádném okamžiku dynamiky limitovaný a naopak díky přesnějšímu, pevnějšímu a energičtějšímu zvuku zněla všude "Two Bass Hit" Dizzy Gilespieho ("Night in Tunisia" | 2006 | Bluebird | 82876 84866 2) pocitově až dynamičtěji. Bylo to jistě i tím, že tiché pasáže jsou lépe čitelné a zřetelnější.

Opakovaně zmíněné "utišení" šumu a rozháranosti v signálovém pozadí jasně vyneslo do popředí i jemné dozvuky a drobné nuance v "Tribal Dance" Peter Green Splinter Group ("Destiny Road" | 2010 | Snapper Music | SBLUECD055). Reprodukce se pocitově usadila, zklidnila, měla mnohem jistější a soustředěnější vyznění a vůbec - ve zvuku přibude pevnost, přibude razance, přibude pocit organizovanosti a samozřejmosti, takže zvuk je o nezanedbatelně velký kus dospělejší a mnohem více vtahuje, čistší, jasnější a otevřenější.

2019 11 30 TST GMG Power Harmonic Hammer 23

V "Allegro Moderato" ze "Symphony No. 9" Ralpha Vaughana Williamse (1994 | Everest | EVC 9001) bylo patrné, že uklidnění a projasnění reprodukce přináší více vzduchu a při vnímání šířky a hloubky prostoru se nástroje lépe oddělily a rozvrstvily a tím se celá hudební scéna vlastně protáhla v předozadním směru. Zřetelnější subtilní detaily pak podtrhují výrazně snazší čitelnost nahrávky s lepší lokalizací i pocitem, že všechno je o něco větší.

Nejdůležitější ale bylo to, že cokoliv a kdykoliv se do Harmonic Hammer 3000P zapojilo, hrálo prostě zábavněji a třeba taková "Please Read the Letter" od Roberta Planta a Alison Krauss ("Raising Sand" | 2007 | Decca | 475 9382) byl zároveň šťavnatější, údernější a přitom učesanější. Byla také plynulejší a rytmičtější, hlavně ale více vynikl charakter té které sestavy a bylo cítit, že hraje prostě lépe, mnohem blíže teoretickému maximu svých možností a bylo cítit, že filtr skutečně pomáhá.

2019 11 30 TST GMG Power Harmonic Hammer 17

Pasivní filtrační jednotka GMG Power Harmonic Hammer 3000P nejen skvěle vypadá, ale také skvěle funguje - to by mohlo jako konstatování stačit. Je fakt, že při shlédnutí cenovky se zapotíte skoro tak, jako při stěhování filtru na místo, ale přístroj kusově vyráběný v Evropě, s velkým podílem ruční práce a z neošizených materiálů a součástek prostě nemůže stát to, co zařízení z velkosériové výroby - navíc i přístroje s podobnou koncepcí (dejme tomu AudioQuest Niagara 7000) stojí v podstatě stejné peníze. Zásadní rozhodně je to, že přestože je tedy Harmonic Hammer 3000P pěkně drahým zařízením, dělá svou práci na sto procent, filtruje precizně a u všech připojených zařízení ve všech sestavách bylo prohloubení poslechového zážitku nezanedbatelné, ba naopak. V GMG Power vyrobili precizní filtrační jednotku v luxusním obalu, která může směle konkurovat prakticky čemukoliv, co je na trhu aktuálně k dispozici, je to opravdu high-endový, poctivě postavený filtr, který funguje.

Kč 279 990,- - cena v době recenze

Kč 330 000,- - cena od 1.1. 2021

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE - VNITŘNOSTI

--- --- --- --- ---

KLADY

+ pečlivá a smysluplná konstrukce

+ vliv byl zřetelný v každé připojené sestavě

+ žádný problém se startovacími proudy

+ excelentní zpracování

+ dostatečná zásoba energie i pro náročné dynamické špičky

ZÁPORY

- cena je mimořádně prémiová

--- --- --- --- ---

VÝROBCE: GMG Power | www.gmgpower.cz 

PRODÁVÁ: Luxusní Elektronika | www.l-e.cz 

PRODÁVÁ (SK): Audiofeel | www.audiofeel.sk 

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

Audio Video Kino Bratislava 2024

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Musical Fidelity M8xi [2]
Grandinote Shinai
Cambridge CXA81 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC [1]
Métronome Le Player 3 [1] + [2]
EverSolo DMP-A6 [3]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
EverSolo DAC-Z8 [2]
Apogee Groove [5]
Cambridge CXC [3]
Zidoo Z9X Pro [1] 
Zidoo Z9X [2]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

KEF Blade One Meta [1]
Fyne Audio F1-5 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
+ HEXMAT Eclipse
+ HEXMAT Molekula
+ IsoAcoustics Gaia III
Grandinote Celio [4]
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH
DS Audio ST-50

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Valhalla 2 (bi-wire jumper) [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
ZenSati Authentica [2]

SIGNÁLOVÉ XLR
KrautWire Super Symetric Gold [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [3]
TelluriumQ Black
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie
Cardas Clear (sluchátka)
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7u [1] 
SOtM dCBL-CAT7 [1]
SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB)
Nordost Blue Heaven (coax)
Nordost Purple Flare (USB) [5]
2x AudioQuest Jitterbug FMJ [2]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Valhalla 2 [1]
Cardas Clear Beyond XL C19 [1]
VYDA Laboratories Orion [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premier [2]
IsoTek EVO3 Optimum [2]
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek V5 Sigmas [1]
Norost QSource [1]
IsoTek V5 Titan [2]
IsoTek V5 Polaris [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
Denon PerL Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

SOtM sNH-10G & sCLK-EX [1]
SOtM iSO-CAT6 SE [1]
SOtM iSO-CAT7 [1]
Solid Tech Feet of Silence [1]
Solid Tech IsoBlack [1]
Cardas Multi Blocks [1]
Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost Sort Lift [1]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics Gaia I [1]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
AudioQuest Fog Lifters [2]
AudioQuest Noise-Stoppers [1] + [2]
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
akustické prvky ASI Sugar Cubes [2]
SONOS One SL
65" UHD Philips 65OLED806 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [3]
NEO HIGH END Tripod [2]

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Pure Sound Karlovy Vary

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies