Solid Tech - referenční high-end audio racky

2024 06 30 TST Synergistic Research UEF LAN Performance Enahncer 1

Různá slibná vylepšovátka a udělátka jsou nedílnou součástí současného světa hi-fi techniky, kdy se zdá, že spolu s celkem zřetelně rostoucím rozlišením systémů v každém jejich stupni se adekvátně tomu tím víc projevují všemožné doplňky od různorodých podložek komponentů a kabelů až třeba po onačejší a exotičtější řešení. Na ty jsou velcí specialisté kalifornští Synergistic Research, kteří zdánlivě ignorují zavedené principy a přírodní zákony, aby své nápady vtělili do mimořádně široké řady všelijakého příslušenství pro ošetření většinově zanedbávaných elementů reprodukčního řetězce.

Řada doplňků UEF Performance Enhancer vlastně není úplně neobvyklá – jde o kompaktní moduly, mající všeobecně za úkol snížit šum ve vašem systému (ale tak to vlastně popisuje dnes skoro každý). Můžete si zvolit formu do USB portu, do napájecí zásuvky, XLR nebo RCA konektoru. A v neposlední řadě i do ethernetové zásuvky, kterýžto kousek jsme měli k dispozici my.

UEF Ethernet Performance Enhancer svými rozměry nepříliš překračuje standardní robustní koncovky prémiových LAN kabelů, místro drátu tu však čouhá jen nějaký centimetr nebo dva uhlíkového vlákna s firemním logem.

2024 06 30 TST Synergistic Research UEF LAN Performance Enahncer 2

Faktickou funkcí má být primárně filtrace vysokofrekvenčních signálů mimo audio pásmo, které by mohly zkreslit výslednou reprodukci zejména na výškách. No a to je také všechno, co k tomu výrobce říká. Synergistic Research jsou celkem známi právě tím, že nepopisují svá technická řešení a chtějí, abyste je zkusili a poslouchali.

Jedinou další špetku informací lze přisypat ohledně zkratky UEF, která značí Uniform Energy Field. Má tedy jít o materiálové řešení, jaksi harmonizující (pravděpodobně elektromagnetická) pole. Ale ani tady vlastně nijak hlubší rozbor a popis k dispozici není.

2024 06 30 TST Synergistic Research UEF LAN Performance Enahncer 3

UEF Ethernet Performance Enhancer jsme zkusili v obyčejném síťovém přepínači, který pracuje u pracovního stolu s Apple iMac (Roon klient), EverSolo DAC-Z8 a Musical Fidelity M8xi, kde se poslouchalo přes Fyne Audio F1-5. Tady jsme, upřímně, vliv nezpozorovali.

Poté putoval harmonizér do switche SOtM sNH-10G, kde se poslouchalo přes Roon, Métronome DSC, Norma Revo SC-2 LN / Norma Revo PA 160 MR a to na KEF Blade One Meta. Vše bylo napojeno přes IsoTek V5 Sigmas a mix kabeláže Nordost Heimdall 2 a Valhalla 2 s KrautWire Super Symetric a VYDA Laboratories ORION. O dalším příslušenství se dozvíte v pravém sloupci -->.

2024 06 30 TST Synergistic Research UEF LAN Performance Enahncer 8

Tady už rozdíl patrný byl, ne tak významný, ale v zásadě ve stejném duchu, jako když jsme Roon jádro, switch a dva přítomné Nordost Qpoint napojili na napájecí zdroj QSource nebo dříve, když jsme komponenty přizemnili pomocí systému QKore. Předtím rozhodně nebylo nic špatně, ale zvuk měl najednou prostě o špetičku větší klid. Že by UEF Ethernet Performance Enhancer nějak ovlivňoval rušení, které nutně najdete v každém metalickém spojení mezi komponenty? Kdo ví…

Když jsme párkrát zkusili UEF Ethernet Performance Enhancer zasunout / vyndat, zdály se úderné basové linky v „Gentlemen“ ze stejnojmenného alba The Afghan Whigs (1993 | Elektra | 0075596150125) o kousek pevnější na hranách, zejména kopák jako kdyby byl razantnější. Rozdíl to byl drobný, ovšem pokud můžeme říct, tak vždy se při pokusech opakující.

2024 06 30 TST Synergistic Research UEF LAN Performance Enahncer 7

Nejvíc se nám zdálo, že dotek klidu vnesl UEF Ethernet Performance Enhancer do přeci jen trochu prominentních sykavek Grace Potter v „Love is Love“ („Daylight“ | 2019 | Fantasy | 0888072117396). Když byl harmonizér (či jak tento doplněk nazvat) v sestavě, zdál se vokál o něco klidnější a tím jasnější. Nemění se sám charakter sestavy, svým způsobem to podobá momentu, kdy večer okolí ztichne, zmizí auta, ruch sousedů a hudba – ač stejná – zní trošku blíž.

Opravdu to pak působilo tak, že čím vyšší reprodukovaná frekvence, tak tím zřetelnější rozdíl (ač stále jde spíše o dotek). Činely v „Moon Song“ Cécile McLorin Salvant („Ghost Song“ | 2022 | nonesuch | 0075597914672) se posunuly o krůček od decentního ševelení k cinkání, dává-li to vyjádření smysl. Na konci tónu se prostě vynoří další kousek dozvuku, maličko se podtrhne jeho komplexní průběh.

2024 06 30 TST Synergistic Research UEF LAN Performance Enahncer 6

Celkový dynamický impakt Wagnerovy „Walküre“ (Leonie Rysanek / Karl Böhm / Bayreuth Festival Orchestra | 1997 | Classic CD | 81) se vlastně úplně nezměnil, ale kousek, kde dominuje zpěvaččin dramatický soprán se právě ten zdál být o něco soustředěnější nebo vytaženější, o dýchnutí pronikavější.

Na ne úplně obvyklém spojení dvou klavírů (Katia & Marielle Labéque) a dvou kytar (David Chalmin, Bryce Dessner), které ve zdánlivě jednoduchých kompozicích ukrývá spoustu hezky nahraných detailů, se zdálo, že reprodukce je s UEF Ethernet Performance Enhancer o něco maličko živější, jakoby blíž, prostě pevněji reprodukovaná. Není možné ukázat prstem na jakoukoliv jednotlivost, která by se najednou objevila nebo že by zmizel nějaký příkrov a přesto, zasuňte zařízení od Synergistic Research a hudba zní, jako když zesílíte hlasitost o stupínek nebo dva.

2024 06 30 TST Synergistic Research UEF LAN Performance Enahncer 5

A nebo šlapající jihofrancouzsky popová „Help Yourself Out“ (Hyphen Hyphen | „C’est la vie“ | 2023 | Parlophone | 0190296150043) – ta prostě jako kdyby opět zněla trochu „hlasitěji“, možná razantněji. Změna není velká, ale je to takový ten styl změny, kdy když jich uděláte ve svém systému víc, rozhodně je tam chcete mít.

UEF Ethernet Performance Enhancer je trochu „black box“, zařízení blíže nespecifikovaných vlastností a principů, nicméně je také z těch, které – pokud máte stream jako svůj důležitý zdroj signálu – dost možná stojí za to vyzkoušet. Nepřevrátí váš systém vzhůru nohama, ale má-li tato sestava už skutečně výtečné rozlišení a jestliže cítíte, že ostatnímu už jste se pověnovali a posloucháte vyladěnou sestavu v akusticky ošetřeném prostoru, může být z těch, co přinesou další procento k výslednému poslechovému zážitku. Cena není úplně nízká, nicméně na trhu najdete i mnoho o hodně dražších řešení pro „mírný upgrade“. Můžete tomu samozřejmě s klidným svědomím nevěřit a říkat si, že jedničky a nuly jsou pořád jedničky a nuly, ale zkuste se na to podívat jinak - UEF Ethernet Performance Enhancer nijak neovlivňuje protékající signál ani bity, ale (tedy dle našeho odhadu) metalickou infrastrukturu, která snadno může nést i všelijaké rušení. Ať už je to každopádně čím chce, jako doplněk pro úplně finální fázi ladění vaší sestavy stojí UEF Ethernet Performance Enhancer za vyzkoušení, ať už výsledek toho zážitku bude jakkoliv.

Kč 7 990,-

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ vlastně nepřehnaná cena

+ kompaktní podoba

+ i jeden kus měl pocitově vnímatelný účinek

+ výrobce říká, že efekt by měl být kumulativní

ZÁPORY

- pokud vás neodrazuje lehce ezoterický feeling, pak asi nic

--- --- --- --- ---

DOVOZCE: Roth Audio | www.rothaudio.eu 

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

Audio Video Kino Bratislava 2024

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Musical Fidelity M8xi [2]
Grandinote Shinai
Cambridge CXA81 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC [1]
Métronome Le Player 3 [1] + [2]
EverSolo DMP-A6 [3]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
EverSolo DAC-Z8 [2]
Apogee Groove [5]
Cambridge CXC [3]
Zidoo Z9X Pro [1] 
Zidoo Z9X [2]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

KEF Blade One Meta [1]
Fyne Audio F1-5 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
+ HEXMAT Eclipse
+ HEXMAT Molekula
+ IsoAcoustics Gaia III
Grandinote Celio [4]
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH
DS Audio ST-50

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Valhalla 2 (bi-wire jumper) [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
ZenSati Authentica [2]

SIGNÁLOVÉ XLR
KrautWire Super Symetric Gold [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [3]
TelluriumQ Black
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie
Cardas Clear (sluchátka)
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7u [1] 
SOtM dCBL-CAT7 [1]
SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB)
Nordost Blue Heaven (coax)
Nordost Purple Flare (USB) [5]
2x AudioQuest Jitterbug FMJ [2]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Valhalla 2 [1]
Cardas Clear Beyond XL C19 [1]
VYDA Laboratories Orion [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premier [2]
IsoTek EVO3 Optimum [2]
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek V5 Sigmas [1]
Norost QSource [1]
IsoTek V5 Titan [2]
IsoTek V5 Polaris [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
Denon PerL Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

SOtM sNH-10G & sCLK-EX [1]
SOtM iSO-CAT6 SE [1]
SOtM iSO-CAT7 [1]
Solid Tech Feet of Silence [1]
Solid Tech IsoBlack [1]
Cardas Multi Blocks [1]
Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost Sort Lift [1]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics Gaia I [1]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
AudioQuest Fog Lifters [2]
AudioQuest Noise-Stoppers [1] + [2]
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
akustické prvky ASI Sugar Cubes [2]
SONOS One SL
65" UHD Philips 65OLED806 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [3]
NEO HIGH END Tripod [2]

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Pure Sound Karlovy Vary

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies