2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 1

Skupina produktů s názvem Heritage od legendární firmy Klipsch z americké Indiany se vrací svým vizuálním pojetím několik dekád nazpět, byť zachovává moderní kvalitu výroby i použití aktuálních technologií. Své zastoupení ve světě Heritage mají i sluchátka a to rovnou velká, odvážně a náležitě luxusně pojatá sluchátka s jednoduchým názvem HP-3.

Klipsch HP-3 jsou skutečně nádherně pojatá a začíná to už u balení - sluchátka dostanete v dřevěném "kufříku" s plexisklovým krytem, skrze nějž se můžete kochat "naplacato" rozloženými sluchátky. Když odšoupnete horní část, objeví se přístup k druhému "šuplíku", v němž je schované příslušenství - zjistíte, že i obyčejný signálový drát může vypadat opravdu pěkně nebo že skládací kovový stojánek je sice poměrně jednoduchá věc, ale opravdu potěší.

Nejhezčí ze všeho jsou ale sluchátka samotná - nejvýraznější jsou mušle s krásnou kresbou, jsou vyrobeny z jediného kusu masivního dřeva. Z vnější strany je na nich nasazený velký kovový kruh vypletený poměrně hustou mřížkou, do dřeva je pak přichycený do měděna laděnými šroubky. Vůbec kombinace industriálně působícího kovu a měděných akcentů působí moc pěkně.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 2

Mušle drží na klasicky působícím rámu, který se ve své části mířící dozadu rozšiřuje a vzniká tak místo pro jack odpojitelného kabelu. Tento základní rám je pak přes další zlacený prvek přichycený na mohutném hlavovém mostu, vypolstrovaném právě tak akorát a potaženém pravou kravskou kůží velmi solidní kvality. Zajímavým prvkem je "metr", který ukazuje stupeň povytažení mušlí.

Velké náušníky jsou pěkně naducané, ovčí kůže je jemná a příjemná, uvnitř mušlí je pak dost místa i pro rozměrné slechy. Díky polootevřené koncepci se vám pak ani po delším poslechu nezapaří uši.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 3

Celkově jsou pak sluchátka skvěle zpracovaná - je na nich vidět, že nejde o pásovou velkovýrobu, ale skutečně o ruční práci. Kvalitu přírodních materiálů podtrhuje i hmotnost 420 gramů.

Tím nejdůležitějším jsou pak pochopitelně reproduktory - Klipsch nazývá zde použité KG-520 biodynamickými měniči. Kónická membrána má průměr 5,2 cm a osazený magnetický systém sílu více než 1 Tesla. Stavebním materiálem membrány je kombinace anorganických vláken a celulózy. Pohyb membrány drží v mezích uretanový závěs.

Klipsch se chlubí tím, že sluchátka mají nízkou impedanci s plochým průběhem křivky a díky své citlivosti by se měla sluchátka dát snadno rozehrát - prý dokonce i telefonem.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 4

Sluchátka mají udávaný frekvenční rozsah 5 - 45 000 Hz (bez udané tolerance), citlivost celkem solidních 98 dB a když vezmeme v potaz jmenovitou impedanci pouhých 25 ohm, měla by být opravdu snadnými partnery pro jakoukoliv elektroniku.

Velká sluchátka Klipsch HP-3 jsme poslouchali zejména s firmou doporučeným, byť lehce neproporčně levným Heritage Headphone Amp, ale také samozřejmě s OPPO UDP-205, Chord Mojo, Apogee Groove nebo také přímo z iPhone 6, abychom ověřili smělé tvrzení o lehkosti rozehrávání (a ano, ujde to, dokud nepřipojíte pořádný zesilovač). Hráli jsme primárně přes top modely USB kabelů Cardas a Nordost a přes filtřík AudioQuest Jitterbug. Srovnávali jsme s našimi domácími beyerdynamic Amiron Home a Sennheiser HD 26 Pro, ale i s Pioneer SE-Master1 nebo SE-Monitor5.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 5

Pulsující basovou linku v "The Hunter Gets Captured by the Game" od Massive Attac ("Batman Forever" | 1995 | Atlantic | 7567-82759-2) zvládla sluchátka na kterémkoliv ze zesilovačů s pocitem naprostého klidu, s nadhledem, bohatostí a se schopností v prakticky jakékoliv hlasitosti předat ty mohutné, temné zvuky, udržet je snadno pod kontrolou a dát jim snad trochu měkčí, ale nádherně velkou podobu, když prostě až fyzicky cítíte ten basový objem. Tohle už je opravdu parádně dospělá, plnohodnotná prezentace basového spektra tak jak si ho přejete mít, s tou správnou pevností a dávkou energie, s pečlivou definicí už od nízkých úrovní.

Sluchátka už vám také dají naprosto samozřejmě naservírované všechny rozdíly mezi CD rippem a 24 bitovou oficiální verzí "Walk on by" Diany Krall ("Quiet Night" | 2009 | Verve | 0602517981256). Jsou tak dospělá a samozřejmá, že oceníte přírůstek i těch nejjemnějších informací i to, jak krásně přirozeně, jak hladce a jemně zní zpěvaččin hlas, oceníte to i díky prezentaci zcela prosté nějaké nucenosti nebo nervozity, je to úžasně samozřejmé a jednoduše dospělé. Možná to na první poslech ani nevypadá, že by sluchátka nějak sršela detaily, ale jejich schopnost nekomplikovaně proniknout všemi vrstvami nahrávky je až překvapivá.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 8

Cinkající výrazné činely v "Indigo Dreamscapes" DeJohnetta, Methenyho, Hancocka a Hollanda ("Parallel Realities Live..." | 1993 | Jazz Door | JD1251/52) byly perfektně integrované v hudebním celku a přesto výjimečně nenásilně čitelné, cítíte, že činel je velkou plochou kovového materiálu, že má svou strukturu a že jeho zvuk doznívá. Každý tón byl rychle a přesně nasazený a jemně, v klidu dotažený do konce. Přes výraznou znělost ale ani při vysoké hlasitosti není v reprodukci ani stopa po jedovatosti, Klipsch jsou ve svém projevu až neskutečně kultivované.

Přes svůj celkově klidnější, zralý a neuspěchaný způsob prezentace nejsou HP-3 nijak stydlivé v prezentaci dynamiky ani u náročnějších nahrávek - třeba Straussův "Radeckého pochod" ve verzi z desky "Dynamic Experience Classics Vol. 1" (2014 | STS Digital | STS6111139) zvládla sluchátka bezvadně předat pocit mohutnosti orchestru i skladby samé, dynamické špičky mají koule a energii, vše je pod kontrolou, ale takovou tou organickou kontrolou s přirozeným nadhledem. Necítíte, že by se orchestr v nějakém okamžiku nemohl dostatečně "nadechnout" nebo měl snad nedostatečný důraz. Vlastně je to paráda i přes to, že nejde o přednes utržený ze řetězu.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 11

To platí i o detailnosti těchto sluchátek - mnohohlas v "Puer natus est nobis" v podání Benediktýnů z kláštera Santo Domingo de Silos ("Chant" | 1994 | MFSL | UDCD 725) byl nenásilně prokreslený, bez pocitu nějakého tlaku na analýzu a přesto je hudba krásně prokreslené, vnímáte samozřejmě a nekomplikovaně jednotlivé hlasy, jejich podobný a přesto unikátní charakter a i když to není studiový über-detail, který by zdůraznil i to nejjemnější vrznutí, je to přirozené rozvrstvení, přirozená prezentace hlavně hudby jako celku, drobný detail v pozadí je skutečně v pozadí, ale pokud chcete, můžete se na něj soustředit, protože tam je a je dobře definovaný.

Heritage HP-3 jsou sluchátka velká, a taková mívají tendenci dobře načrtnout prostor nahrávek, Klipsch se to daří opravdu velmi solidně. Měli jsme pocit, že Mingusova "Flamingo" ("Tijuana Moods" | 2000 | BMG France | 74321749992) má pěkně definovanou šířku i hloubku, že nástroje jsou nenásilně a přesto jistě umístěné na konkrétní pozici a že všechno do sebe zapadá s pocitem realističnosti. Zvuk je spojitý, ne jako hologram, ale přesto naprosto pohodlně přehledný.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 12

"The Queen and the Soldier" Suzanne Vega ("Tried and True - the Best of" | 1998 | A&M | 540 945-2) má jisté kvalitativní limity, ale s HP-3 na ně vlastně ani nepomyslíte. Ne snad, že byste nevnímali, že je tu sem tam nějaká ostřejší chvilka, ale vůbec to nevadí, Klipsch to svou kultivovaností zahladí a nechávají jen protékat hudbu tím velmi příjemným, kultivovaným, velmi muzikálním způsobem, který vás je spolu s komfortem nošení nepřiměje sundat z uší ani po několika hodinách.

Sluchátka Klipsch HP-3 ze série Heritage nás upřímně překvapila - je znát, že se jim někdo skutečně věnoval a že jde o seriózně promyšlený a koncipovaný produkt, že to nejsou jen "sluchátka pro sluchátka", aby i Klipsch měl své zástupce ve světě dnes populárního drahého osobního poslechu. Promyšlení je znát už v první chvíli, kdy ze stylového kufříku vytáhnete i velmi milý stojánek a všechno tak nějak začne dávat smysl. Pokud vás oslovuje jejich retro vzhled, kvalita zpracování je velmi důvěryhodná a komfort nošení excelentní. Co je na nich však nejlepší, to je kvalita reprodukce, spojující trochu vlastní charakter s vysloveně luxusní muzikálností, s nadhledem, s klidem a přitom s technickou úrovní, kterou si jen za danou cenu můžete přát. Je tam všechno a je to příjemně poskládané, jemné, klidné a hlavně výtečně poslouchatelné za prakticky jakékoliv kombinace hudby, systému a prostředí.

Kč 34 990,-

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ krásný design

+ velmi solidní zpracování

+ parádní pocit nadhledu a přirozenosti

+ bezchybný komfort nošení

+ promyšlené balení včetně stojánku prostě působí dobře

+ luxusní, bohatý zvuk

ZÁPORY

- pokud vám nevadí estetika a cenová hladina, pak nic

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: CPT Praha | www.cptpraha.cz 

Ortofon přenosky

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

Supra Cables

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

1) HLAVNÍ SESTAVA
2) NEARFIELD SESTAVA
3) STŘEDNÍ SESTAVA
4) VINYLOVÁ SESTAVA
5) MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA80 [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Emotiva ERC-4 [3]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
ASUS Xonar Essence One MUSES MKII [3]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30 [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [3]
+ Rega Elys 2

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica [2]
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [2]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
Mudra Powerchord
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek EVO3 Syncro UNI [1]
IsoTek EVO3 Genesis One [1]
IsoTek EVO3 Titan One [1]
IsoTek EVO3 Aquarius [2]
IsoTek EVO3 Sirius
IsoTek EVO3 Corvus [2]
Nordost Qbase Qb8 [2]
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]+[5]
AKG N700NC
Sennheiser HD 26 Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 3 [1]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [2]
zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio