2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 1

Skupina produktů s názvem Heritage od legendární firmy Klipsch z americké Indiany se vrací svým vizuálním pojetím několik dekád nazpět, byť zachovává moderní kvalitu výroby i použití aktuálních technologií. Své zastoupení ve světě Heritage mají i sluchátka a to rovnou velká, odvážně a náležitě luxusně pojatá sluchátka s jednoduchým názvem HP-3.

Klipsch HP-3 jsou skutečně nádherně pojatá a začíná to už u balení - sluchátka dostanete v dřevěném "kufříku" s plexisklovým krytem, skrze nějž se můžete kochat "naplacato" rozloženými sluchátky. Když odšoupnete horní část, objeví se přístup k druhému "šuplíku", v němž je schované příslušenství - zjistíte, že i obyčejný signálový drát může vypadat opravdu pěkně nebo že skládací kovový stojánek je sice poměrně jednoduchá věc, ale opravdu potěší.

Nejhezčí ze všeho jsou ale sluchátka samotná - nejvýraznější jsou mušle s krásnou kresbou, jsou vyrobeny z jediného kusu masivního dřeva. Z vnější strany je na nich nasazený velký kovový kruh vypletený poměrně hustou mřížkou, do dřeva je pak přichycený do měděna laděnými šroubky. Vůbec kombinace industriálně působícího kovu a měděných akcentů působí moc pěkně.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 2

Mušle drží na klasicky působícím rámu, který se ve své části mířící dozadu rozšiřuje a vzniká tak místo pro jack odpojitelného kabelu. Tento základní rám je pak přes další zlacený prvek přichycený na mohutném hlavovém mostu, vypolstrovaném právě tak akorát a potaženém pravou kravskou kůží velmi solidní kvality. Zajímavým prvkem je "metr", který ukazuje stupeň povytažení mušlí.

Velké náušníky jsou pěkně naducané, ovčí kůže je jemná a příjemná, uvnitř mušlí je pak dost místa i pro rozměrné slechy. Díky polootevřené koncepci se vám pak ani po delším poslechu nezapaří uši.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 3

Celkově jsou pak sluchátka skvěle zpracovaná - je na nich vidět, že nejde o pásovou velkovýrobu, ale skutečně o ruční práci. Kvalitu přírodních materiálů podtrhuje i hmotnost 420 gramů.

Tím nejdůležitějším jsou pak pochopitelně reproduktory - Klipsch nazývá zde použité KG-520 biodynamickými měniči. Kónická membrána má průměr 5,2 cm a osazený magnetický systém sílu více než 1 Tesla. Stavebním materiálem membrány je kombinace anorganických vláken a celulózy. Pohyb membrány drží v mezích uretanový závěs.

Klipsch se chlubí tím, že sluchátka mají nízkou impedanci s plochým průběhem křivky a díky své citlivosti by se měla sluchátka dát snadno rozehrát - prý dokonce i telefonem.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 4

Sluchátka mají udávaný frekvenční rozsah 5 - 45 000 Hz (bez udané tolerance), citlivost celkem solidních 98 dB a když vezmeme v potaz jmenovitou impedanci pouhých 25 ohm, měla by být opravdu snadnými partnery pro jakoukoliv elektroniku.

Velká sluchátka Klipsch HP-3 jsme poslouchali zejména s firmou doporučeným, byť lehce neproporčně levným Heritage Headphone Amp, ale také samozřejmě s OPPO UDP-205, Chord Mojo, Apogee Groove nebo také přímo z iPhone 6, abychom ověřili smělé tvrzení o lehkosti rozehrávání (a ano, ujde to, dokud nepřipojíte pořádný zesilovač). Hráli jsme primárně přes top modely USB kabelů Cardas a Nordost a přes filtřík AudioQuest Jitterbug. Srovnávali jsme s našimi domácími beyerdynamic Amiron Home a Sennheiser HD 26 Pro, ale i s Pioneer SE-Master1 nebo SE-Monitor5.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 5

Pulsující basovou linku v "The Hunter Gets Captured by the Game" od Massive Attac ("Batman Forever" | 1995 | Atlantic | 7567-82759-2) zvládla sluchátka na kterémkoliv ze zesilovačů s pocitem naprostého klidu, s nadhledem, bohatostí a se schopností v prakticky jakékoliv hlasitosti předat ty mohutné, temné zvuky, udržet je snadno pod kontrolou a dát jim snad trochu měkčí, ale nádherně velkou podobu, když prostě až fyzicky cítíte ten basový objem. Tohle už je opravdu parádně dospělá, plnohodnotná prezentace basového spektra tak jak si ho přejete mít, s tou správnou pevností a dávkou energie, s pečlivou definicí už od nízkých úrovní.

Sluchátka už vám také dají naprosto samozřejmě naservírované všechny rozdíly mezi CD rippem a 24 bitovou oficiální verzí "Walk on by" Diany Krall ("Quiet Night" | 2009 | Verve | 0602517981256). Jsou tak dospělá a samozřejmá, že oceníte přírůstek i těch nejjemnějších informací i to, jak krásně přirozeně, jak hladce a jemně zní zpěvaččin hlas, oceníte to i díky prezentaci zcela prosté nějaké nucenosti nebo nervozity, je to úžasně samozřejmé a jednoduše dospělé. Možná to na první poslech ani nevypadá, že by sluchátka nějak sršela detaily, ale jejich schopnost nekomplikovaně proniknout všemi vrstvami nahrávky je až překvapivá.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 8

Cinkající výrazné činely v "Indigo Dreamscapes" DeJohnetta, Methenyho, Hancocka a Hollanda ("Parallel Realities Live..." | 1993 | Jazz Door | JD1251/52) byly perfektně integrované v hudebním celku a přesto výjimečně nenásilně čitelné, cítíte, že činel je velkou plochou kovového materiálu, že má svou strukturu a že jeho zvuk doznívá. Každý tón byl rychle a přesně nasazený a jemně, v klidu dotažený do konce. Přes výraznou znělost ale ani při vysoké hlasitosti není v reprodukci ani stopa po jedovatosti, Klipsch jsou ve svém projevu až neskutečně kultivované.

Přes svůj celkově klidnější, zralý a neuspěchaný způsob prezentace nejsou HP-3 nijak stydlivé v prezentaci dynamiky ani u náročnějších nahrávek - třeba Straussův "Radeckého pochod" ve verzi z desky "Dynamic Experience Classics Vol. 1" (2014 | STS Digital | STS6111139) zvládla sluchátka bezvadně předat pocit mohutnosti orchestru i skladby samé, dynamické špičky mají koule a energii, vše je pod kontrolou, ale takovou tou organickou kontrolou s přirozeným nadhledem. Necítíte, že by se orchestr v nějakém okamžiku nemohl dostatečně "nadechnout" nebo měl snad nedostatečný důraz. Vlastně je to paráda i přes to, že nejde o přednes utržený ze řetězu.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 11

To platí i o detailnosti těchto sluchátek - mnohohlas v "Puer natus est nobis" v podání Benediktýnů z kláštera Santo Domingo de Silos ("Chant" | 1994 | MFSL | UDCD 725) byl nenásilně prokreslený, bez pocitu nějakého tlaku na analýzu a přesto je hudba krásně prokreslené, vnímáte samozřejmě a nekomplikovaně jednotlivé hlasy, jejich podobný a přesto unikátní charakter a i když to není studiový über-detail, který by zdůraznil i to nejjemnější vrznutí, je to přirozené rozvrstvení, přirozená prezentace hlavně hudby jako celku, drobný detail v pozadí je skutečně v pozadí, ale pokud chcete, můžete se na něj soustředit, protože tam je a je dobře definovaný.

Heritage HP-3 jsou sluchátka velká, a taková mívají tendenci dobře načrtnout prostor nahrávek, Klipsch se to daří opravdu velmi solidně. Měli jsme pocit, že Mingusova "Flamingo" ("Tijuana Moods" | 2000 | BMG France | 74321749992) má pěkně definovanou šířku i hloubku, že nástroje jsou nenásilně a přesto jistě umístěné na konkrétní pozici a že všechno do sebe zapadá s pocitem realističnosti. Zvuk je spojitý, ne jako hologram, ale přesto naprosto pohodlně přehledný.

2018 03 29 TST Klipsch Heritage HP 3 12

"The Queen and the Soldier" Suzanne Vega ("Tried and True - the Best of" | 1998 | A&M | 540 945-2) má jisté kvalitativní limity, ale s HP-3 na ně vlastně ani nepomyslíte. Ne snad, že byste nevnímali, že je tu sem tam nějaká ostřejší chvilka, ale vůbec to nevadí, Klipsch to svou kultivovaností zahladí a nechávají jen protékat hudbu tím velmi příjemným, kultivovaným, velmi muzikálním způsobem, který vás je spolu s komfortem nošení nepřiměje sundat z uší ani po několika hodinách.

Sluchátka Klipsch HP-3 ze série Heritage nás upřímně překvapila - je znát, že se jim někdo skutečně věnoval a že jde o seriózně promyšlený a koncipovaný produkt, že to nejsou jen "sluchátka pro sluchátka", aby i Klipsch měl své zástupce ve světě dnes populárního drahého osobního poslechu. Promyšlení je znát už v první chvíli, kdy ze stylového kufříku vytáhnete i velmi milý stojánek a všechno tak nějak začne dávat smysl. Pokud vás oslovuje jejich retro vzhled, kvalita zpracování je velmi důvěryhodná a komfort nošení excelentní. Co je na nich však nejlepší, to je kvalita reprodukce, spojující trochu vlastní charakter s vysloveně luxusní muzikálností, s nadhledem, s klidem a přitom s technickou úrovní, kterou si jen za danou cenu můžete přát. Je tam všechno a je to příjemně poskládané, jemné, klidné a hlavně výtečně poslouchatelné za prakticky jakékoliv kombinace hudby, systému a prostředí.

Kč 34 990,-

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ krásný design

+ velmi solidní zpracování

+ parádní pocit nadhledu a přirozenosti

+ bezchybný komfort nošení

+ promyšlené balení včetně stojánku prostě působí dobře

+ luxusní, bohatý zvuk

ZÁPORY

- pokud vám nevadí estetika a cenová hladina, pak nic

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: CPT Praha | www.cptpraha.cz 

 Produkt roku 2018 - hlasujte a vyhrajte

XAVIAN Loudspeakers

Eurostar Ostrava

Studio TYKON

Horn Distribution

Soundstyle

200 200 hifiguide

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140
Grandinote Shinai
Emotiva XPA-DR2
Naim Nait XS
Naim NAP250 (bi-amp)
Naim FlatCap XS
Cambridge CXA80

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205
Teac NT-503
Apogee Groove
Chord Mojo / Chord Poly
Cambridge CXC
The Little Black Box v2
COOD-E TV
Pioneer BDP-LX71

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30
KEF LS50
Fischer&Fischer SN-70

GoldenEar SuperSub X

ANALOG:

VPI Scout
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Pro-Ject Phono Box
Grandinote Celio

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2
InAkustik LS-1603
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2
ZenSati Authentica
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka)

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI)
Nordost Heimdall 2 (ethernet)
Nordost Purple Flare (USB)
AudioQuest Jitterbug
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika)

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2
Nordost Red Dawn
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

IsoTek EVO3 Syncro UNI
IsoTek EVO3 Genesis One
IsoTek EVO3 Titan One
IsoTek EVO3 Corvus
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

beyerdynamic Amiron Home
Sennheiser HD 26 Pro
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

200 300 bose

200 100 emotiva

200 200 kasaudio

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

(Celkem) zásadní posuny v kvalitě

Občas si tak říkám, že je moc dobře, že jsem svůj malý nenápadný sloupek nazval "Nepravidelníkem" - může tak v klidu vycházet párkrát za rok a já se můžu s klidným svědomím věnovat recenzím a dalším věcem, které jsou, upřímně řečeno, zábavnější i přínosnější, než by bylo nějaké nucené moudro...

Číst dál...

200 200 voice 200 200 rpaudio 200 200 kasaudio vpi 200 200 aq 200 200 studiospalicek black friday

200 200 audio visual 200 200 cptpraha 200 200 ketos dynaudio 200 200 mareka audio 200 200 wdq 

200 200 elfton cerven 200 200 logaudio hifi home art vyprodej 200 200 psg 200 200 grandinote 

200 200 audio video kino bratislava 200 200 amarock studio 200 200 htp 200 200 kasaudio 200 200 4ce

1024 200 avspraha 2019

Luxman Česká republika