HIFIStyl

2023 03 12 TST Vimberg Mino 1

Německá značka Vimberg je finančně dostupnější, velikostně snesitelnější a designově řekněme o něco modernější odnoží ultra high-endových TIDAL, respektive jejich divize na výrobu reprosoustav. Vimberg je tedy poměrně mladou značkou, sídlí poblíž Kolína nad Rýnem a v současném portfoliu má pouhé tři reprosoustavy – regálovky Amea, velký sloupek Tonda a střední „optimální“ podlahový model Mino.

Technologicky Vimberg staví na dvou dekádách zkušeností vývojářského týmu nekompromisní značky TIDAL, používá nicméně jednodušší konstrukční postupy i dostupnější součástky, čímž se reprosoustavy stávají přeci jen o dost zaplatitelnější, byť stále patří mezi velmi drahá řešení.

Mino jakožto prostřední model působí tak trochu jako zmenšenina zhruba sedmkrát dražšího sloupku TIDAL Akira. Ozvučnice je ostře řezaná, přední i zadní stěna jsou v záklonu (ovšem ne pod stejným úhlem, takže netvoří paralelní plochy), spodní a horní deska zase stoupají zepředu dozadu směrem vzhůru. Boky jsou pak rovné. Mino jsou poměrně dost velké – mají výšku 128 cm, šířku 26,2 cm a hloubku u základny 53,4 cm, přičemž váží zřetelných 72 kg.

2023 03 12 TST Vimberg Mino 2

Skříň stojí na dvou profilech, vysoustružených z masivních hliníkových bloků do zdánlivě jednoduchého tvaru, který je ale různorodě lomený. Na konci každého ramene je jednoduše vypadající šroubovací nožička, složená ovšem z pěti různých prvků, zajišťujících izolaci od podlahy. Jedna z vrstev je i teflonová.

Konstrukce ozvučnic, zkrášlených hlubokým polyesterovým lakem či matnými povrchy Velvetec, staví na voděodolném komprimovaném vláknitém laminátu s vysokou hustotou. V místech montáže měničů je čelní deska vyztužena ještě hliníkovými profily. Reproduktorů je vpředu rovnou pět, středovýšková sekce je zasazena ve vlastním modulu, kde je ještě více hliníkových částí a HDF deska a jako pevný celek jsou vrchní dvě pásma fyzicky oddělená od rezonancí zbytku kabinetu.

2023 03 12 TST Vimberg Mino 3

Svislé hrany čelního panelu jsou sražené, aby se omezil prostor pro nežádoucí odrazy, zadní stěna pak hostí dvojici bassreflexů – jeden nahoře, druhý dole. Lze je uživatelsky ladit podle toho, jak hluboko nechá vaše akustika reprosoustavy hrát. Reproduktorové terminály jsou uspořádány netypicky vertikálně a je tu pouze jediný pár. Jde o konektory Argento, odlité ze speciálního polymeru, díky němuž nedochází k magnetické interakci se zapojenými kabely.

Kompletní osazení měniči využívá měniče Accuton CELL se sendvičovými membránami. Ta pro vysoké tóny má průměr 3 cm a pro středy 9 cm, jde o obrácené kopule z hliníku a keramiky. Trojice basových reproduktorů má průměr 16,8 cm, kopulky konvexního tvaru a konstrukci z tvarového sendviče se vzorem včelích pláství na hliníkovém základu. Zajímavostí je možnost za nemalý příplatek zhruba ve výši třetiny celkové ceny vyměnit keramický výškáč za ten z umělého diamantu, což lze mimochodem udělat i kdykoliv později.

2023 03 12 TST Vimberg Mino 10

Uvnitř ozvučnic najdete velké množství vzpěr a velmi pečlivě propracovanou frekvenční výhybku na těžké základně na dně prostoru, využívající výhradně prémiové součástky značek Mundorf a Duelund. Jsou montované na deskách plošných spojů a konstruovány nejen s ohledem na spojení měničů a optimalizaci impulsu, ale také na zachování rozumné citlivosti a nekritické úrovně impedance, což se občas u high-endových reprosoustav nedaří (protože konstruktér spoléhá na to, že to zesilovače v této třídě prostě zvládnou). Měnič jsou s výhybkou spojeny koaxiálním kabelem Mogami.

V kolonce technických parametrů nenajdete definici frekvenčního rozsahu, ale s ohledem na to, že je výrobce označuje za „třípásmové plnorozsahové“, mělo by jít o 20 – 20 000 Hz. Dozvíte se o jmenovité impedanci 4 ohmy s minimem na 3,8 ohm na 100 Hz, stejně jako o citlivosti 89 dB / 1 kHz / 2,83 V / m, což v daném kontextu znamená v podstatě průměrnou hodnotu.

2023 03 12 TST Vimberg Mino 5

Vimberg Mino jsem poslouchali dva plné dny v ostravském studiu Špalíček a porovnávali je s B&W 802 D4 a hlavně s Vivid Audio Gyia G2. Hrálo se na dvou systémech, první den to byl Brinkmann Nyquist Mk II / Brinkmann Marconi Mk II / Brinkmann Mono, vše propojené zprvu Ricable Invictus a poté Cardas Clear Sky. Druhý den se hrálo přes Accuphase DP-570 / Accuphase C-2540 / Accuphase A-75, tady bylo propojeno jen přes zmíněné Clearaudio. Vždy se napájelo dokonce dvojicí filtrů IsoTek V5 Titan a vždy bylo zdrojem Roon jádro v Innuos ZENmini Mk3 s příplatkovým napájecím zdrojem (v druhé sestavě pak i zmíněné SACD).

Kdybychom neseděli, podklesli bychom jistě údivem do kolen, když Esperanza Spalding poprvé přiložila prsty na struny svého kontrabasu v „Little Fly“ („Chamber Music Society“ | 2010 | Heads Up | 31810-02). Každý jeden tón nástroje je neomezený, plný a volný, kontrabas stojí před vámi s takovou samozřejmostí a jistotou, že se tají dech. Zvuk je velikánský, nesvázaný ničím krom vámi nastavené hlasitosti a už od nizounké úrovně (předzesilovač Brinkmann ukazoval hodnotu 1, nejnižší možnou) má bas tvar, oddělení a artikulované ohraničení. Při správné hlasitosti to je pak přesvědčivě realistický nástroj, má tělo, váhu a sílu, která prochází podlahou až do kostí. A když hrajete nahlas, Mino neztrácí tu absolutní nadřazenost, s níž zvuk dirigují a jejich síla by dokázala prohnat hřebík betonovým panelem. Basový výkon je s ohledem na velikost ozvučnic naprosto neuvěřitelný, šokující a přibíjející k židli. Navíc si můžete zatlumit horní nebo dolní bassreflex, přičemž každý poloha mění výsledek trochu jinak, nám se ale rozhodně líbil nejvíc zvuk „neucpaný“. S každým dalším brnknutím bylo jasné, proč Vimberg neudává frekvenční rozsah – není to třeba, je tu vše a jen v opravdu velké místnosti budete potřebovat větší sloupek.

2023 03 12 TST Vimberg Mino 14

Krátce jsme pak zkusili skutečně skvostnou nahrávku varhan v Bachově „Tokátě BWV 565“ („Audiophile Test“ | 2008 | ABC Records | HD-150) začínající mohutným úderem do kostelního zvonu a pokračující velkolepě sejmutými tóny nejsložitějšího ze všech nástrojů. Mino jsou basově tak výjimečné, že udržely i masu varhanního zvuku pod kontrolou a pumpovaly tak ohromující množství energie s takovou přesností, že to bylo skutečně jako v kostele a budilo to až nábožnou pokoru. Jak trojice běžně velkých měničů zvládne tohle, to je fascinující.

Svou absolutní kontrolu prokazují Mino také ve střední pásmu, kde zpěv Barby Streisand i Barryho Gibba v „All The Children“ z alba „Guilty Pleasures“ (2005 | Columbia | 8287672662 2) měl fantastickou razanci (kterou má sama nahrávka), ale ani špetku agresivity, únavnosti nebo nepříjemnosti, lhostejno, zda se půlnočně ševelilo nebo koncertně tavilo. Mino umí všechno, hrají s jistotou, jíž by mohly závidět konstrukce dvojnásob drahé. Je to intenzivní a perfekcionalistické, ač nikde není ani stopy po nějaké syntetičnosti, umělosti, pocitu, že jde o pouhou reprodukci – tohle je v praxi dokonalá rekonstrukce toho, co je ve vašem záznamu. Obecně v této třídě mluvit o čitelnosti nebo prokreslení není třeba, přesto Vimberg Mino překonává limity i tady. Čistota, zřetelnost, blízkost, realistické proporce, vrstvy a plasticita, to všechno s zdá být jako z jiného světa. Vokály jsou přímo holografické, hmatatelně přítomné, nic nezůstává skryto. Rozlišení až do posledního zachvění hlasivek nebo doznění tónu nástrojů je perfektně kontrolované, pevné, ale ne tvrdé. Těžko definovat vyšší standard, nejen v kategorii kolem milionu.

2023 03 12 TST Vimberg Mino 17

Přestože jsme poslouchali verzi Mino bez diamantového výškáče, všemožný cinkot v kytarové „Albatross“ od Fleetwood Mac („The Pious Bird of Good Omen“ | 2004 | nahráno 1969 | BHOR | 018471900367) byl i tak bezmála perfektní. Žádná agresivita, zato zdravá průbojnost, fantastické prokreslení, kdy vnímáte činel až do jeho nejposlednějšího zachvění, ačkoliv kolem zaznívají myriády dalších informací. Vimberg ale vykreslují nahrávku nejskutečněji, jak to jenom jde, vzbuzují mimořádný pocit přítomnosti a blízkosti. Navíc umí výjimečně podat i hmotu, ten fyzický rozměr nástroje. Reprosoustavy zcela a úplně odhalují nahrávku a řetězec, přesto mají dar shůry (nebo spíše od Jörna Janczaka) a nejsou zlé ani ke špatným nahrávkám. Úžasné je každopádně to, kterak každý detail dopadu paličky na bronzovou plochu činelu, který se podařilo do záznamu otisknout, přechází s nesmírnou snadností do místnosti a je vykreslen bezmála holograficky.

Tak jako nemají Vimberg Mino limit frekvenční, tak nemají v reálně velkých prostorách ani limit dynamický. Navíc jejich mikrodynamika ve spojení s perfektní kontrolou a čistotou přináší vjem živoucích, dýchajících nahrávek s dynamickými odstíny už od skutečně extrémně nízkých hlasitostí a jakákoliv úprava směrem vzhůru zachovává poměry a jistotu úchvatným způsobem. Kontrola je mimořádně samozřejmá, tak by se ale dala popsat celá řada reprosoustav – Mino řídí dění způsobem, který i v této crème de la crème patří na sám vrchol. Dynamika záznamu Vivaldiho „Koncertu č. 2 v C dur, RV 188-1“ v interpretaci komorního smyčcového orchestru I Solisti Italiani („12 Concerti Op. 7“ | 1993 | Denon | CO-75498) byla tak skutečná, že se zavřenými očima to bylo jako sedět v koncertní síni, ale malé, soukromé, definované jedním středně velkým pokojem. Že jsou hráči rozřazeni s precizností figurek na šachovnici, to není tak šokující, jako to, s jakou autoritou a absolutní jistotou zazní každé vzepětí hudby. Tady už jednoduše dochází superlativy, je to bezmála soukromý koncert.

2023 03 12 TST Vimberg Mino 24

„Medley“ (nebo přesněji celým názvem „Medley: Prayers for Charlie from the Devil at Four O'clock / The Lonely from the Twilight Zone“) Davida Sanborna („Another Hand“ | 1991 | Elektra | 7559-61088-2) zazněla v obou sestavách s přehledem a rozlišením, které se vymykají i ultra vysokým standardům této kategorie. Už jsme řekli, že v praxi libovolná hlasitost zůstává stejná – jen při nejnižších extrémech samozřejmě uvadá síla basu, ale to hrajete na úrovni, jíž přehluší i spadnutí špendlíku. A přesto i tam je zvuk organizovaný, čistý, zřetelný a čitelný. Mino hrají první ligu, jejich výkon v reálu limituje jen připojený řetězec a úroveň použité nahrávky. Není cítit omezení, energie proudí jak je třeba, jsou patrné i ty nejjemnější detaily, které ani mnohé výrazně dražší modely nenabídnou a přitom tu není ni ta nejmenší kapka nějaké strohosti či technicistnosti. Je to tak dokonale homogenní, čistý a jasně hrající systém, že máte pocit, že prostě „jen hraje“, jako by to byla ta největší samozřejmost na světě. Tak čistý, tak přesný, tak normální. Ani nejkomplexnější momenty velmi složité nahrávky netrpí žádnou zastřeností, žádnou nejistotou, když Mino rozvinou svůj zvuk a postaví před vás hologram.

Jsme-li u hologramu, zcela uchvacující a pohlcující byl způsob, jímž Mino naložily s Dolphyho avantgardní, živou a trylkující „Gazzelloni“ („Out to Lunch! | 1999 | nahráno 1964 | Blue Note | 7243 4 98793 2 4), která je často trnem v uchu kvůli svému hodně přímočarému, až tvrdému a strohému záznamu. Ne tak přes Vimberg, tady byla hudba úplně jednoduše poslouchatelná, takže i ultra tvrdý a pichlavý zvuk vibrafonu sejmutého patrně z milimetrových vzdáleností byl čistý, jasný, ale ne otravný, únavný nebo agresivní, stejně jako pískající flétna. Fascinujícím aspektem (ano, dalším) reprodukce Mino je organizovanost hudby ať už sedíte, ležíte, stojíte nebo popocházíte zleva doprava. Vyzařování je tak homogenní, tak stejné ve všech úhlech a pozicích, že se o umisťování reprosoustav nemusíte zase až tak moc starat, musíte je dát jen do správné vzdálenosti od zdi kvůli basu, dopřát jim rozestup (unesou 3 – 4 metry bez problémů, o to větší bude zvukový obraz) a jen si pohodlně sednout. Scéna zůstává spojitá, přehledná a i když ve stoje v jisté blízkosti zvuk lehce ztrácí energii na výškách, ve všech ostatních pozicích zůstávají Mino stejné, což vypovídá o ultra excelentním sfázování měničů a jejich ideálním časovém sladění. Výsledkem je jedinečná volnost podání prostoru – nejen, že nahrávka expanduje zprava doleva a zepředu dozadu tak, že pokryje celou místnost, ale velký zvuk vás obklopí a vtáhne. Není to „vy tady a tam hudba“, s Vimberg Mino jste uvnitř.

2023 03 12 TST Vimberg Mino 25

Už jsme nakousli téma tolerantnosti Mino vůči řekněme horším, problematičtějším nahrávkám – „Man of Our Times“ od Genesis („Duke“ | 2007 | nahráno 1980 | Atlantic | 0603497996438) je spíše záznam nevyzpytatelný, neb někdy zní zábavně na levné a běžné sestavě, jindy ani super drahý systém neobstojí a občas je to zase úplně obráceně. Vimberg však jako kdyby hudbu otevřel, zpracoval a přetrasformoval, udělal z 2D skicy plnohodnotný trojdimenzionální obraz. Rockový rytmus má sílu, drajv a geniální autoritu, důraz, přesto zůstává etalonem civilizovanosti. Vyloupnul se i obyčejně (upřímně, téměř vždy) lehce zastřený zpěv Phila Collinse. Je tu prostě všechno a spolu s tím i otrkaným posluchačům vstávají chloupky na zátylku a naskakuje husí kůže.

Vimberg Mino jsou výjimečné. I ve sférách, kde výborné je už všechno, nabízí něco navíc. Upřímně dost navíc – dokonce tolik, že jsou srovnatelné s mnohem dražšími řešeními. Navíc dostanete sloupek ne nesmyslně velký, nádherně a luxusně udělaný, nenáročný na umístění v místnosti (má-li dostatečnou výměnu, aby mohl zvuk dýchat) a v zásadě nijak moc náročný na elektroniku, jejíž charakter s radostí ukazuje, ale prakticky jen v dobrém. Poslechový den s Mino se tak protáhl na dva a i po skončení kritických poslechů a měření jsme jen seděli, zkoušeli, přehazovali, kombinovali, hráli si a poslouchali, kochali se. To se otrlým posluchačům nestává zase tak často, ale tady se to stalo, protože Vimberg Mino září jako maják do dálky a vyčnívají mezi všemi. Neméně sympatické je i to, že konstruktéři z firmy se nezaklínají žádnými tajnými věděními, materiály ze Saturnu nebo technologiemi směněnými o půlnoci na křižovatce s ďáblem za vlastní duši. Říkají, že to prostě jen dělají pořádně a poctivě – a ono je to slyšet. Vimberg Mino jsou referencí, u níž není úplně potřeba uvádět ani cenovou kategorii. Jestliže vás hudba baví, udělejte to pro sebe a jděte si ji poslechnout přes Vimberg Mino. Bude to životní zážitek…

MĚŘENÍ

Měření frekvenční charakteristiky probíhalo ze vzdálenosti 1 m v ose mezi tweeterem a středotónovým měničem a to v uzavřeném semireverberantním prostoru s podlahovou plochou cca 25 metrů čtverečních, minimálním zatlumením s běžnými prvky jako jsou závěsy, koberec nebo sedačka.

Měření lze pokládat za 100% věrohodné v pásmu 200 Hz a výše, v pásmu 10 - 200 Hz je vidět vliv akustiky místnosti. Měřeno bylo pomocí software Clio Pocket a kalibrovaného mikrofonu, reprosoustavy byly umístěny v poslechové pozici patrné z doprovodných fotografií. Měří se v referenční ose při průměrné úrovni akustického tlaku 80 dB / 1 m.

Software neměří anechoickou odezvu, ale frekvenční odpověď s přihlédnutím k zůstatku energie v čase - jde tedy nikoliv o změřený teoretický ideál toho, co reprosoustavy umí, ale o to, jak se reprosoustavy chovaly v konkrétních akustických podmínkách.

2023 03 12 TST Vimberg Mino m1

Frekvenční odezva - v ose (červená) a pod úhlem 30° (černá)

Frekvenční odpověď ukazuje dost z vlivu místnosti, ale i to, že Mino hrají bez problémů od 30 Hz, v akusticky odladěnějším prostoru by zvládly patrně i níže, jsou tedy v praxi plnorozsahové. Křivka má velmi mírný sklon, což by mělo značit, že přednes nebude suchý. Obecně je ale vyrovnanost špičková, stejně jako nesměrovost. Jen těžko to jde lépe bez ohledu na cenovou kategorii. Tady už má větší vliv místnost a její vlastnosti, nežli samotné reprosoustavy.

2023 03 12 TST Vimberg Mino m2

Frekvenční odezva – v ose (červená) a vertikálně pod úhlem 30° pod osou (žlutá) a 30° nad osou tweeteru (zelená)

Vyjma poslechové pozice v leže na podlaze (kde už není tolik výšek) jsou Mino srovnané vertikálně i horizontálně, rozdíly jsou mimořádně malé a to se samozřejmě promítá i do homogennosti reprodukce.

2023 03 12 TST Vimberg Mino m3

Frekvenční odezva – jednotlivé měniče a bassreflex v blízkém poli

Tady je zajímavé vidět, že každý bassreflex se chová mírně jinak, i jeho zatlumení tedy bude fungovat jinak – což se ostatně poslechově potvrdilo.

2023 03 12 TST Vimberg Mino m4

Frekvenční odezva na poslechovém místě (FFT) - levý kanál (červená) a pravý kanál (černá)

2023 03 12 TST Vimberg Mino m5

Frekvenční odezva na poslechovém místě (impuls) - levý kanál (červená) a pravý kanál (černá)

2023 03 12 TST Vimberg Mino m6

Frekvenční odezva na poslechovém místě (impuls) – celý pár

2023 03 12 TST Vimberg Mino m7

Celkové harmonické zkreslení (zelená linka)

2023 03 12 TST Vimberg Mino m8

Zkreslení 2. (žlutá) a 3. (oranžová) harmonickou

2023 03 12 TST Vimberg Mino m9

Waterfall

2023 03 12 TST Vimberg Mino m10

Impulsní odezva @ 1 m v ose tweeteru

2023 03 12 TST Vimberg Mino m11

Step response @ 1 m v ose tweeteru

2023 03 12 TST Vimberg Mino m12 unplugged

Impedance (červená) a elektrická fáze (černá)

Impedanční křivka leží sice relativně nízko osciluje mezi 4 a 6 ohmy, ale je krásně srovnaná, bez špiček a prudkých přechodů. Ladící frekvence leží na zhruba 34 Hz. Elektrická fáze též nevybočuje z optima, zůstává v celém audio pásmu velmi jednoduchá. Mino nebudou žádný zesilovač nepřiměřeně zatěžovat.

2023 03 12 TST Vimberg Mino m12 plugged cervena nahore

Impedance s ucpaným horním reflexem (červená), s ucpaným spodním reflexem (zelená) a oběma (zlatá)

2023 03 12 TST Vimberg Mino m13

CSD z výstupu akcelerometru v polovině výšky bočního panelu @ 2,83 V

Ani na 20 Hz není vidět prakticky žádná energie, která by vystupovala nad šumové dno akcelerometru. Kabinet je neuvěřitelně pevný a potvrzuje, že Vimberg (a TIDAL) plní své proklamace o eliminaci jakýchkoliv rezonancí.

VHODNÁ MÍSTNOST

MALÁ [<-- 20m2] [ × ] | STŘEDNÍ [--> 20m2 / <-- 40m2] [ +/- ] | VELKÁ [--> 40m2] [ ✓]

Kč 990 000,- - keramický tweeter – černý nebo bílý lesk

Kč 1 266 000,- - diamantový tweeter – černý nebo bílý lesk

Kč 967 500,- - keramický tweeter – matné barvy

Kč 1 234 500,- - diamantový tweeter – matné barvy

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ absolutní reference, srovnatelná s reprosoustavami třídy 1 500 000,- (někdy i víc)

+ bezchybné zpracování

+ moderní vzhled a v zásadě kompaktní rozměry

+ skutečně plný frekvenční rozsah

+ autorita, dynamika a síla projevu

+ rozlišení, překonávající očekávání

+ uhrančivá živost a plnost projevu

+ netechnický, a přesto brilantní projev

+ prakticky úplná nesměrovost

ZÁPORY

- nic

--- --- --- --- ---

DOVOZCE: Thrill Audio | www.thrillaudio.eu 

PRODÁVÁ: Studio Špalíček | www.studiospalicek.cz 

XAVIAN Virtuosa Anniversario

Perfect Sound Group

DENON SHOP | e-shop hi-fi a domácí kino

AV Center - hi-fi studio Praha Vinohrady

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

High-End Audio Studio

200 200 hifiguide

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Grandinote Shinai [2]
Cambridge CXA81 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

- [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
EverSolo DAC-Z8 [2]
RME ADI-2 DAC FS [3]
Teac NT-503
Apogee Groove [5]
Cambridge CXC [3]
Zidoo Z9X
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

- [1]
Fyne Audio F1-5 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH
DS Audio ST-50

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
InAkustik LS-1603 [2]
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
KrautWire Super Symetric Gold [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [3]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie
Cardas Clear (sluchátka)
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7u [1] 
SOtM dCBL-CAT7 [1]
SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB)
Nordost Blue Heaven (coax)
Nordost Purple Flare (USB) [5]
2x AudioQuest Jitterbug FMJ [2]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Valhalla 2 [1]
VYDA Laboratories Orion [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
SOtM sPS-500 [1]
iFi iPower (pro RME) [2]
IsoTek V5 Polaris [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
Bowers & Wilkins PI7 [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

SOtM sNH-10G & sCLK-EX [1]
SOtM iSO-CAT6 SE [1]
SOtM iSO-CAT7 [1]
Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics DELOS 1815W1 [4]
IsoAcoustics DELOS 1815W2 [2]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
AudioQuest Fog Lifters [1] + [2]
AudioQuest Noise-Stoppers [1] + [2]
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
akustické prvky ASI Sugar Cubes [2]
SONOS One SL
65" UHD Philips 65OLED806 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
NEO HIGH END Tripod [3]

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs 200 200 elfton 2021 200 200 rodel audio Roth Audio Panter | dovozce značek Sennheiser a ProAc

Musical Fidelity

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies