2017 03 28 TST Advance Acoustic WTX Microstreamer 1

Moderní doba, moderní možnosti - je to vlastně jen pár let, kdy streamování bylo obskurní novinkou a bylo prohlašováno za "nedostatečně hi-fi", dnes jsou už k dispozici nepřeberné možnosti nasávání digitálních jedniček a nul po domácí i celosvětové síti. Můžete si snadno koupit streamer za stovky tisíc, ale můžete si koupit i zařízení s cenou v řádu jednotek tisíc.

Právě do té druhé kategorie patří novinka od francouzských Advance Acoustic, velmi kompaktní zařízení WTX-Microstreamer. Jde o přístroj doslova do dlaně, jednak rozměry, jednak tím, že se ovládá z aplikace pro mobilní zařízení.

WTX-Microstreamer se ukrývá v těle o v podstatě čtvercovém půdorysu 7,5 x 5,5 cm (rozdíl tvoří víceméně jen vyčuhující jeden pár RCA konektorů) s výškou 1,4 cm, plastové tělo je kvůli větrání perforované a vlastně prosté všech prvků. Vše nutné se skrývá na bocích. Na jednom jsou již zmiňované dva cinche ve standardním rozestupu (takže u některých komponentů bude potřeba koupit kabely), na protilehlé straně je maličký otvor pro napájení externím pulsním zdrojem (škoda, že to není relativně standardní USB), na jedné z hran je pak (až příliš) jasná modrá dioda indikující Wi-Fi spojení a WPS tlačítko pro automatické nastavení.

2017 03 28 TST Advance Acoustic WTX Microstreamer 3

Vše ostatní se řídí aplikací - prvotní nastavení je maličko nekomfortní (v tom smyslu, že musíte zadávat ručně IP adresu apod.), ale neměl by být problém ho s trochou snahy a praxe zvládnout. Konektivita funguje i na dálku, v praxi přes tři relativně tlusté zdi v bytě v cihlovém domě stream nevypadával, což bylo s absencí antény až nečekané.

Obslužná aplikace je tu klíčem k úspěchu - sítí prochází rychle, snadno a logicky se volí hudba k přehrání a jde regulovat i hlasitost, takže použití je snadné, dokonce si můžete nastavit i budík nebo vypnutí po nastavené době. Tak trochu se WTX-Microstreamer vlastně chová jako lifestylové bezdrátové reprodukotry - což je z pohledu komfortu každodenního užívání určitě dobře.

V aplikaci snadno brouzdáte jak lokálními zdroji hudby jako jsou NAS či domácí počítače, tak internetem se všemi jeho rádii, ale i službami jako Spotify nebo TIDAL - za dané peníze nelze chtít víc. Aplikace pak přehraje krom běžných formátů typu MP3 i APE, FLAC, WAV, AAC, ALAC nebo WMA a to až do rozlišení 24 bit / 192 kHz.

2017 03 28 TST Advance Acoustic WTX Microstreamer 5

Digitálně-analogový převod má na starosti solidní čip Wolfson WM8740, disponující odstupem signálu a šumu na (nejen pro danou cenovou třídu) neuvěřitelně dobré hodnotě 117 dB.

Advance Acoustic WTX-Microstreamer jsme poslouchali na řadě zesilovačů, včetně domácí sestavy Naim Nait XS + Naim FlatCap XS / Naim NAP25, případně Norma Revo IPA-70B či Cambridge CXA80, ale také na Audionet WATT. Porovnávalo se se zvukem OPPO BDP-105D a to na Harbeth Monitor 30, Xavian Perla a Xavian Premio s kabel ZenSati Authentica. Další vybavení viz pravý sloupec ->.

Na to, že jde o jednoduchou krabičku v super atraktivní cenové kategorii, nezdá si svým zvukem s entry level streamery kategorie kolem 10 000,-. Basová linka v "Nu Nu" Avishai Cohena ("Continuo" | FLAC | 16 - 44,1) byla vlastně velmi podobná svou pevností a čitelností základním CD přehrávačům i základním streamerům, už měla slušný objem a i když stále zůstala přeci jen na okrajích trochu rozvolněná, bylo cítit dost objemu, zejména na danou cenovou třídu. Bas navíc nemá tendenci čnít ani zapadat, takže funguje dobře. Možná je ho o dýchnutí víc, ale to v dostupnějších systémech spíše pomůže pocitu objemnosti a důrazu.

2017 03 28 TST Advance Acoustic WTX Microstreamer 10

Taktéž vokální pásmo v "Time after time" od Jeni Fleming Acoustic Trio ("Best audiophile voices vol. 7" | FLAC | 16 - 44,1) bylo takové decentně hebké, klidné a působilo bohatě, objemně a s důrazem na pocit barevnosti. Samotná čistota byla s ohledem na cenu velice dobrá, detail pak ne na zkoumání nuancí jednotlivých nádechů, ale víc než dostatečně dobrý, aby nahrávka byla přehledná.

Linka činelu a dalších tónů z nejvyššího pásma v "Edit" Reginy Spektor ("Begin to hope" | FLAC | 16 - 44,1) sice měla poměrně kratší dozvuk, ale už až překvapivě slušně oddělné tóny, kov byl neagresivní a celkově by se přednes dal asi nazvat opatrnějším, ale přitom příjemným a zřetelným.

Dynamika zvuku pak je na vysloveně dobré úrovni a i hudba typu "Theatrum universi" Oskara Rózsi ("Under my spell" | FLAC | 16 - 44,1) působí při své komplexnosti živě. Možná by mohla být cítit o kousek větší hutnost, ale pokud budete mít k dynamice jakoukoliv připomínku, zkuste se znovu podívat na cenovku a najít do 15 000,- lepší výsledek. WTX-Microstreamer sází na trochu šťavnatější a bohatší přednes, zůstává ale v klidu.

2017 03 28 TST Advance Acoustic WTX Microstreamer 4

Nějaké vysloveně delikátní detaily a rozpracování do studiové analytičnosti byste asi od WTX-Microstreamer ani nečekali, přesto dokázal maličký přístroj v McMillanově "Missa brevis kyrie" ("Tenebrae" | FLAC | 24 - 88,2) díky celkovému klidu a dobré čitelnosti s tichým pozadím víc než solidně vykreslit dost informace a jakkoliv elementy v pozadí jsou spíše tišší, jsou i tak k zaslechnutí. Hlavní linky pak jsou dokonce dobře čitelné. V rámci pořizovací ceny dokonce parádní.

Prostor hudební scény v Bartókově "Rapsodii pro housle a orchestr č. 2" v podání Kavakose, Nagyho a Chaillyho ("Bartók - Rapsodie" | FLAC | 24 - 96) byl naprosto bezproblémový, dobře rozložený v pravolevém směru a už i maličko otevřený směrem do hloubky, opět tak nějak v klidu podaný, možná ne dokonale vybroušený jako u high-endových zařízení, přesto solidně přehledný.

WTX-Microstreamer nabízí spíše muzikální pohled na vaši diskotéku, hraje trochu svým klidným způsobem, ale i tak má Springsteenova "Atlantic City" ("Nebraska" | FLAC | 24 - 192) nějaký ten náboj, za dané peníze se to pak hlavně příjemně, hladce a nenásilně poslouchá. Je tu cítit důraz na barevnost, je to spíše šťavnaté a prostě příjemné.

2017 03 28 TST Advance Acoustic WTX Microstreamer 11

Maličký Advance Acoustic WTX-Microstreamer se prostě povedl - za dané peníze má jen stěží nějakou konkurenci, jeho jediným praktickým limitem v základní kategorii se tak může stát pevný rozestup cinchových konektorů, který u atypických strojů budete muset vyřešit nějakými kabely. Ale jinak? Kompaktní rozměry, dobrá a stabilní konektivita do domácí sítě i v těžším prostředí, férový zvuk s příjemným a nekonfliktním laděním a dobrá aplikace, která prostě funguje. Co víc chtít. Pokud hledáte cestu, jak co nejsnáze a nejlevněji otevřít svou sestavu streamování z lokálních i internetových zdrojů, tak jste dost možná právě našli...

Kč 4 200,-

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ cena

+ zvuk jako od streamerů za cca 10 000,-

+ fajnová aplikace Advance Playstream se spoustou funkcí

+ dobrý dosah i přes zdi bez výpadků

ZÁPORY

- prvotní konfigurace by mohla být ještě o kousek jednodušší

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: RP Audio | www.rpaudio.cz 

XAVIAN Loudspeakers

Eurostar Ostrava

Studio TYKON

Horn Distribution

Soundstyle

200 200 hifiguide

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140
Grandinote Shinai
Emotiva XPA-DR2
Naim Nait XS
Naim NAP250 (bi-amp)
Naim FlatCap XS
Cambridge CXA80

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205
Teac NT-503
Apogee Groove
Chord Mojo / Chord Poly
Cambridge CXC
The Little Black Box v2
COOD-E TV
Pioneer BDP-LX71

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30
KEF LS50
Fischer&Fischer SN-70

GoldenEar SuperSub X

ANALOG:

VPI Scout
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Pro-Ject Phono Box
Grandinote Celio

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2
InAkustik LS-1603
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2
ZenSati Authentica
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka)

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI)
Nordost Heimdall 2 (ethernet)
Nordost Purple Flare (USB)
AudioQuest Jitterbug
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika)

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2
Nordost Red Dawn
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

IsoTek EVO3 Syncro UNI
IsoTek EVO3 Genesis One
IsoTek EVO3 Titan One
IsoTek EVO3 Corvus
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

beyerdynamic Amiron Home
Sennheiser HD 26 Pro
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

200 300 bose

200 100 emotiva

200 200 kasaudio

 

200 200 voice 200 200 rpaudio 200 200 kasaudio vpi 200 200 aq 200 200 studiospalicek black friday

200 200 audio visual 200 200 cptpraha 200 200 ketos dynaudio 200 200 mareka audio 200 200 wdq 

200 200 elfton cerven 200 200 logaudio hifi home art vyprodej 200 200 psg 200 200 grandinote 

200 200 audio video kino bratislava 200 200 amarock studio 200 200 htp 200 200 kasaudio 200 200 4ce

1024 200 avspraha 2019

Luxman Česká republika