ROTEL Michi zesilovače

2017 03 16 TST Audio Analogue Puccini Anniversary 1

Italská firma Audio Analogue vyrábí elektroniku výhradně ručně a výhradně ve své domovské továrně nedaleko Pisy už od roku 1996. Své výrobky pojmenovává - na italskou společnost nikoliv netradičně - po známých skladatelích klasické hudby - nejinak tomu je u integrovaného zesilovače Puccini Anniversary, kterýžto je oslavou dvacetiletého výročí firmy.

Integrovaný zesilovač Puccini Anniversary vznikal ve spolupráci s designérským studiem Airtech a je menším ze dvou modelů ve výroční modelové řadě. Že na jeho exteriér vztáhl ruku někdo, kdo rozumí křivkám, tvarům a proporcím je zjevné, přes zjevnou jednoduchost stoj dokáže vzbudit dojem elegance a jižanského šarmu.

2017 03 16 TST Audio Analogue Puccini Anniversary 4

Tlustý čelní panel je velmi pěkně opracovaný, přímo prostředkem prochází hluboká vertikální rýha, tvořící osu velikého kola, které slouží pro zapnutí / vypnutí, ovládání hlasitosti i přepínání vstupů s ohledem na to, jak dlouho na něj tlačíte. Aktivitu zesilovače oznamují maličké, ale o to intenzivněji svítící bílé diody - pětice vlevo ukazuje aktivní vstup, skupina šestnácti vpravo pak zase hlasitost (jakkoliv koncertní hlasitost v běžné místnosti s málo citlivými bednami se nachází někde uprostřed...), ještě o kousek dál doprava je do hloubky zapracované čidlo pro příkazy dálkového ovladače.

Značka výrobce i designového studia je krásně zapracována do horní hrany čelního panelu. Že zesilovač by asi neměl přijít někam do skříňky krom elegantního vzhledu naznačuje i opravdu hodně bohatě perforovaný horní kryt.

2017 03 16 TST Audio Analogue Puccini Anniversary 6

Ten přechází do již poněkud jednodušeji zpracovaného zadního panelu (ale i to se zdá v Itálii být častým jevem). Alespoň je ale udělaný velmi přehledně a to důležité, tedy konektory, jsou kvalitní - vstupy pro levý a pravý kanál se symetricky rozchází do stran směrem od středu, kde leží i napájecí zásuvka, čtyři mají formu RCA konektorů a jeden XLR. Reproduktorové terminály jsou pak fortelné křídlové matice, se kterými se fantasticky pracuje v kombinaci s jakýmkoliv kabelem.

Velmi solidní konstrukce je vidět i uvnitř - je tu mohutný toroidní transformátor s výkonem 700VA, na bocích vidíte mohutné chladiče, k nimž jsou přišroubovány tři výkonové tranzistory (na každém kanále) ON Semiconductor. Regulace hlasitosti je řešena digitálními potenciometry Analog Devices, na každém kanále jsou dva. Strmost hlasitosti je pak nastavitelná. Rozložení zesilovače ctí plně přístup dual mono, měděné signálové cesty jsou pro lepší vodivost pozlacené.

2017 03 16 TST Audio Analogue Puccini Anniversary 7

Zesilovač samotný není velký ani rozměry (15,5 kg při šířce 44,5, výšce 12 a hloubce 39 cm), ani výkonem (80 Wattů na kanál do 8 ohm, byť deklaruje stabilitu do 2 ohm, kde je výkon 300 Watt), přesto nabízí na integrované řešení naprosto férové parametry. Mimo jiné jde o pracovní rozsah 0 - 80 000 Hz při -3 dB nebo třeba o odstup signálu a šumu přes 110 dB.

Puccini Anniversary jsme poslouchali v rámci našich běžných sestav, tj. alternoval v sestavách Naim Nait XS + Naim FlatCap XS / Naim NAP250 / OPPO BDP-105D / VPI Scout / Harbeth Monitor 30, Norma Revo IPA-70B / ASUS Xonar Essence One MUSES MKII / Xavian Premio nebo Cambridge CXA80 / Cambridge CXC / Xavian Perla (kde jsme používali ASUS jako DAC). Poslouchalo se přes kabely ZenSati Authentica - další komponenty viz redakční výbava v pravém sloupci ->.

2017 03 16 TST Audio Analogue Puccini Anniversary 10

V rámci své kategorie a nejen v ní nás zesilovač hodně potěšil a vlastně i překvapil svou autoritou, kontrolou a jistotou v nejspodnějším pásmu. Kontrabas Charlieho Hadena v "No lonely nights" ("American Dreams" | 2002 | Universal Music | 064 096-2) byl mocný, mohutný a robustní, navíc napříč reprosoustavami výtečně kontrolovaný, tak plný, barevný a jistý, že byste to od integrovaného zesilovač snad ani nečekali. Nebyl ani trochu technický, naopak přirozeně hřejivý a s parádně vykreslenými a diferencovanými polohami. Každé brouknutí mělo jednak impuls, jednak ale i sirupovitou něhu a pružnost. Basové spektrum je tu možná o dýchnutí objemnější, ale rozhodně v sobě nese tu správnou signaturu dospělého, radostného high-endu.

Ona globální šťavnatost a radost z muziky je hodně patrná i ve středním pásmu, vokál Kurta Ellinga v "Undun" ("Nightmoves" | 2007 | Concord Jazz | 0888072302631) byl barevný, bohatý a velký, přitom ale příjemně hladký a vstřícně hezký, s lehoučkým nádechem tepla a přes absenci nějaké technické analytičnosti byl už i nádherně prokreslený, plastický, komplexní a živý. Zesilovač hraje velmi muzikálně, nabízí sytý přednes a až jakou fyzičnost, zemitou konkrétnost a plnokrevnou energii, která budí nejen v rámci kategorie zdání blízkosti zpěváka.

2017 03 16 TST Audio Analogue Puccini Anniversary 9

Ona semknutá energičnost pak pokračovala i skrze nejvyšší pásmo, kovové perkuse v Rollinsově "In a sentimenal mood" ("With Modern Jazz Quartet" | 1988 | Prestige | 00025218111126) nebyly přehnaně znělé nebo vypíchnuté, opět spíše zemité, ale velké, plné a jasné, se spoustou energie a zejména činel byl výtečně rozlišený, každý dopad paličky rozvibroval nádherně kovové tóny, rozsvítil se a pozvolna, s velmi dobrou kontrolou uhasínal. Předností je tu hlavně hladkost a barevnost, radostná reprodukce v jakékoliv poslechové hladině.

Spoustu energie dokáže Puccini Anniversary proměnit i do výtečné dynamiky - na integrovaný zesilovač dokázal Dvořákově "Novosvětské" v podání České filharmonie a Václava Neumanna (1994 | Denon | CO-78828) udělit famózní dynamiku, dynamické špičky mají sílu bouracího kladiva a úžasnou, nakažlivou samozřejmost. Dynamická jistota je obdivuhodná a velký orchestr je prostě velký, jistý a požehnaně energický. Výbuchy tympánů jsou pravými orgiemi plnosti a dramatu, i přesto zesilovač zůstává měkčí, "pohodlný" a vysloveně krásně hrající.

2017 03 16 TST Audio Analogue Puccini Anniversary 11

Své rozlišení nedává Pucinni Anniversary nijak okázale najevo, je to prostě jeden z jeho samozřejmě působících atributů, ale i tady na poměry své třídy funguje výtečně - v "Bang Bang Bang" Tracy Chapman ("Collection" | 2001 | Elektra | 7559-62700-2) působil zvuk velmi přirozeně a klidně, vše bylo nádherně snadno čitelné, nenásilné, beze stopy tlaku a nástroje měly kolem sebe spoustu vzduchu, každá linka byla jasná a přirozená, vokál vpředu spolu s kytarou, ostatní kousek vzadu a i když asi najdete o kousek analytičtější stroje, které umí zdůraznit ještě jemnější nuance, ta vyvážená autenticita a komplexnost u Audio Analogue je prostě parádní.

Pevný, jistý přednes dobře podtrhuje i podání prostoru v hudební scéně - "Don´t say a word" od Phantom Limb ("Phantom Limb" | 2009 | Naim Audio | naimcd120) nabídla nástroje s realistickými proporcemi, pěkně rozprostřené na scéně v pravolevém směru s pořádnou porcí vzduchu a prostoru mezi nimi a skálopevným usazením a lokalizací. Hloubka je tu férová, byť úplně trojrozměrný hologram Puccini Anniversary nekreslí. Organizace a pevnost je nicméně parádní.

2017 03 16 TST Audio Analogue Puccini Anniversary 12

Audio Analogue Puccini Anniversary má ale rozhodně nejsilnější trumf v nakažlivé, vášnivé muzikálnosti, s níž se vkládá do libovolné hudby. Cavevova "Dig, Lazarus, Dig!!!" ze stejnojmenné desky (2008 | Mute | CDSTUMM277) byla jednoduše jízda - s úžasnou snadností zesilovač zkrotil trochu divoké syntezátorové linky, aniž by jim ale ubral naléhavost nebo zřetelnost, poskládal obraz divoké hudby s klidem a jistotou a zafungoval jako zesilovač muzikálnosti a radosti z poslechu - prostě se naprosto v pohodě, naprosto nekonfliktně a naprosto úžasně snadno poslouchá potichu i nahlas, po první skladbě i po pátém cédéčku...

Integrovaný zesilovač Audio Analogue Puccini Anniversary se nebývale povedl. Decentní vzhledem, adekvátní výbavou, ale fantastický zvukem - tak muzikální, tak plný, dospělý, živý a nakažlivě muzikální zvuk abyste v této cenové hladině pohledali. Pokud pátráte po integrovaném stroji, který prostě umí hrát, který možná není striktně perfekcionistickým studiovým nástrojem, ale plnokrevným muzikantem a jehož zvuk dokáže do vašeho krevního řečiště vyplavit adrenalin, endorfin a bůhvíjaké další štěstí, pak jste na správné adrese. Puccini Anniversary je výjimečně zábavný a krásný, nic dalšího říkat netřeba.

Kč 99 000,-

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE - VNITŘNOSTI

--- --- --- --- ---

KLADY

+ bas a jeho kontrola a objem

+ celková muzikálnost a podmanivost

+ dynamika

+ pěkné zpracování

ZÁPORY

- v některých kombinacích může být basu i trochu víc

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: Mareka Audio | www.marekaaudio.cz 

Přenosky Ortofon

Xavian Quarta Evoluzione

AKCE KEF

Polk Audio | hi-fi reproustavy

GMG Power

AV Center

Dynaudio se slevou

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

VOIX Premium Audio

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC1 [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
Emotiva ERC-4 [2]
RME ADI-2 DAC FS [2]
Teac NT-503 [3]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Xavian Quarta Evoluzione [1]
KEF LS50 Meta [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]
2x REL T/Zero MKIII [3]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [2]
+ Rega Elys 2
Pro-Ject Tube Box S2
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie [2]
Cardas Clear (sluchátka) [5]
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7 [1]
+ SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax) [1]
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [2]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
iFi iPower pro RME [2]
IsoTek EVO3 Syncro UNI [2]
IsoTek EVO3 Genesis One [2]
IsoTek EVO3 Titan One [2]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E [3]

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
AKG N700NC
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics DELOS 1815W1 [4]
IsoAcoustics DELOS 1815W2 [2]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

Dynaudio EMIT 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE Superhifi Lepší Zvuk

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

VPI gramofony a pračky LP Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio