2015 12 29 TST Audio Technica ATH MSR7 1

Firma Audio Technica představila nová sluchátka s elegantním provedením, patřící do střední cenové kategorie. Model ATH-MSR7 se také chlubí certifikací Hi-Res Audio, která má zajistit dostatečnou kvalitu pro poznání rozdílu mezi standardním a vysokým rozlišením. Elegantní design, malá váha a uzavřená koncepce v zaplatitelné úrovni z nich dělají zajímavý produkt pro každodenní nošení i domácí poslech.

ATH-MSR7 vypadají jednoduše báječně, o tom žádná. Zejména v hnědé působí neotřele a přitom i luxusně. Uzavřené mušle přes uši jsou za měniči relativně hluboké, celkově poměrně robustní konstrukce ale působí kompaktně. Mušle se díky své velikosti a uchycení příjemně "přisají" i k větším uším a díky hodně bohatému polstrování náušníků jednak netlačí ani po delší době, jednak také překvapivě slušně izolují od okolí. Tvary působí velmi čistě, jednoduše a elegantně, kov a koženka zase bytelně a kvalitně.

2015 12 29 TST Audio Technica ATH MSR7 2

Líbilo se nám, že sluchátka sedí na hlavně velmi příjemně a měkce, bohatě vypolstrovaný hlavový most v kůži přilne k hlavě, ale ani po delší době není přítlak nepříjemný. Stejně tak je třeba pochválit rozsah nastavení, kdy sluchátka rozumně sednou i na velkou hlavu.

V mušlích, vyrobených z kombinace hliníku a hořčíku, najdete o něco větší než standardní měniče - membrány mají průměr 4,5 cm a jejich cívky jsou vyrobeny z poměděného hliníkového drátu. V konstrukci je použito dvojité zatlumení ozvučnic pro minimalizaci rezonancí, čemuž mají napomáhat i větrací otvory kolem měničů.

Signál se do sluchátek dostává jedním ze tří dodávaných kabelů (kratší, dlouhý a kratší s ovládáním), na obou stranách najdete 3,5 mm jack.

2015 12 29 TST Audio Technica ATH MSR7 3

ATH-MSR7 nabízí frekvenční rozsah 5 - 40 000 Hz, impedanci 35 Ohm, zajišťující snadné rozehrání i z mobilních zdrojů signálu a na velká sluchátka rozumnou citlivost 100 dB / mW. Váha sluchátek se drží na velmi přijatelných 290 gramech.

Sluchátka Audio Technica ATH-MSR7 jsme poslouchali se sluchátkovými zesilovači Apogee Groove a ASUS Xonar Essence One MUSES MKII, ale také na sluchátkových výstupech Naim Nait XS a Cambridge CXA80. Zdrojem signálu byl buď počítač, nebo Naim CD5si a Cambridge CXC, případně Denon DNP-730AE a mobilní přehrávače FiiO X7 a Pioneer XDP-100R. Srovnávali jsme s qJAYS, Sennheiser HD 26 Pro, Sennheiser IE 8 nebo Koss Porta Pro CZ.

2015 12 29 TST Audio Technica ATH MSR7 4

ATH-MSR7 hrají velmi poklidně a uvolněně, ve spodním pásmu by to ale chtělo více razance a možná i o něco více objemu. Kontrabas uvádějící "The Beat Goes On" od Patricie Barber nebyl špatný, spíše civilní a solidně definovaný, ale jaksi bez impulsu, s menší váhou, jako kdyby stál poněkud daleko od mikrofonu. Sluchátka nicméně relativně dobře vykreslují jeho brouknutí, stejně jako už máte pocit, že tam kdesi vzadu už přeci jen rezonuje dřevěný korpus. Jednolitý bas už se začíná v měničích trochu rozplétat a naznačovat různorodost poloh, byť zůstává právě hlavně u naznačení.

Sluchátka mají tendenci nezveličovat ani nehrát "na krásu" ani ve středním pásmu, tam už byl ale třeba vokál Cary Dillon v "The Parting Glass" pěkně znělý a objemově přiměřený, se slušným prokreslením, ač tahle sluchátka jako studiové monitory určitě neposlouží. Středy jsou uvolněné, poklidné, nádech sametu je tu jen lehoučký a uklidňující ty nejpříkřejší sykavky při vyšších hlasitostech. Zpěvačka před vámi sice plasticky nevyskočí, ale zaostření hlasu je dobré, samotné řečové pásmo čisté a vzhledem k investici bezproblémové.

2015 12 29 TST Audio Technica ATH MSR7 5

Zajímavé je, že do nejvyššího pásma jako kdyby proudilo nejvíce energie a také jako kdyby se tu zvuk zpevnil a zkonkrétnil, jako kdyby někdo stáhnul tu zmíněnou lehoučkou vrstvičku sametu. Ale neznamená to, že by výšky hrály nějak nepříjemně, třeba činely a vibrafon v "Misery" od Dave´s True Story jsou velmi znělé, pevné a zcela adekvátně objemné. Přednes je autoritativní, takže jednotlivé tóny a jejich oddělení hezky vynikají, snadno vnímáte detaily, jakkoliv jemnůstky dopadu metliček na kovovou plochu zůstávají tak trošku napůl cesty. Ovšem přiměřeně cenové kategorii.

ATH-MSR7 hrají kultivovaně, spořádaně a organizovaně, přeci jen jsou chvíle, kdy zatoužíte po větším impulsu, větším důrazu, větší konkrétnosti, i kdyby za cenu lehkého přitvrzení. Příkladem budiž smyčce v Haydnově "Smyčcovém kvartetu v D, op. 76, č. 5" v podání Engegardkvartetten, kdy zní nástroje rychle, jsou pod kontrolou, ale trochu energie navrch by je ještě rozsvítilo. Buďte si ale jisti, že vás zvuk těchto sluchátek na druhou stranu "nekousne".

2015 12 29 TST Audio Technica ATH MSR7 6

Už jsme naznačili, že čím výše putujeme frekvenčním spektrem, tím jako kdyby se sluchátka více otevírala (byť to není rozdíl dramatický, je znatelný), platilo to i v "Like Minds" ze stejnojmenné desky Garyho Burtona, kde máte s rostoucím kmitočtem také rostoucí pocit přehlednosti a jistoty. Nicméně všechny nástroje mají už svou zřetelnou hudební linku, není třeba nějak přehnaně pátrat, co zrovna zahrálo ten který tón, byť třeba oddělení elektrické kytary od vibrafonu v některých pasážích by mohlo být suverénnější. Opět ale nutno říct, že v kontextu ceny jsou sluchátka solidním hráčem, který vás v detailech sice neutopí, ale udrží kontrolu a jistotu, hlavně ale pocit pohody a klidu, takže se nutně ani po nejjemnějších nuancích nepídíte.

Velmi pěkně se ATH-MSR7 vypořádala s podáním prostoru. Hudební scénu v "Too Darn Hot" Elly Fitzgerald "vyhodila" sluchátka až před hlavu, dodala jí dokonce i slušnou hloubku, v této ceně poměrně neobvyklou. Šířka scény také jako kdyby nebyla vázána na prostor mezi ušima, respektive mezi mušlemi, ale rozkvétala i kousek za ně. Lokalizace nástrojů pak sice nebyla monitorově přesná, ale instrumenty určitě nikde necestují, jen prostě jejich kontury nemají holografickou preciznost.

2015 12 29 TST Audio Technica ATH MSR7 7

I přes svůj velmi uvolněný, poklidný a nepřehnaný charakter dokážou ATH-MSR7 zahrát i skladby typu "Los" od Rammstein, to znamená, že udrží slušný rytmus, jakkoliv v kombinaci s menším důrazem není úplně strhující. Nicméně nemáte pocit, že by hudba byla nekonkrétní nebo rozplizlá, utahaná, to určitě ne - organizace je dobrá, sluchátka jen schválně působí uvolněněji, aby ani po delší době neunavila.

Audio Technica ATH-MSR7 jsou sluchátka slušně reprezentující střední třídu, kde se mísí ještě zaplatitelná cena, pěkné zpracování i vkusný design a zvuk, který by snad mohl mít trochu víc důrazu a možná trochu víc basu, ale jinak se dá poslouchat snadno a přesto čistotou a rozlišením sahá nad většinu na styl zaměřených sluchátek na trhu. ATH-MSR7 jsou pro ty, kteří chtějí neúnavný, ale na nic si nehrající přednes za rozumné peníze, podtržený elegantním provedením.

Kč 6 490,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ elegantní

+ pohodlné

+ příjemně jemný, klidný zvuk

+ pěkné, otevřené středy

ZÁPORY

- bas by mohl být důraznější

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: Audigo | www.audigo.cz  

200 300 xavian yamaha

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

200 200 avitsmart

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

1) HLAVNÍ SESTAVA
2) NEARFIELD SESTAVA
3) DOSTUPNÁ SESTAVA
4) VINYLOVÁ SESTAVA
5) MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1]
Grandinote Shinai [4]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]
Cambridge CXA80 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
Pioneer BDP-LX71 [2]

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30 [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica [2]
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
TelluriumQ Black [2]
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [2]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek EVO3 Syncro UNI [1]
IsoTek EVO3 Genesis One [1]
IsoTek EVO3 Titan One [1]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [2]
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]
AKG N700NC
Sennheiser HD 26 Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 3 [1]
Nordost Sort Kones [3]
zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

En ten týky...

...dva špalíky, čert vyletěl z elektriky. I když ve známém dětském rozpočítadle se elektrikou myslí tramvaj, vlastně by se v našem malém, trochu zvláštním světě špičkové reprodukce zvuku dal čert najít leckdy i v té elektrice ve zdi a zásuvkách, budeme-li čertem rozumět nejproblematičtější (a patrně i kupodivu nejmasověji ignorované) místo většiny audio sestav.

Číst dál...

200 200 eurostar 12 200 200 audio visual 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq 18 200 200 avintegra 200 200 psg 20 200 200 wdq 

200 200 kasaudio 22 200 200 spalek 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote 200 200 amarock 2019 200 200 htp

corner amarock studio