800 150 dynaudio partner

Znáte značku AdamVox? Ne? Nebojte se, nejste sami. Nutno podotknout, že je to velká škoda, protože ačkoliv samotná firma vznikla oficiálně na Slovensku až na jaře 2004, v portfoliu má už sedm různých modelů a její kořeny sahají dalších deset let do minulosti. Navíc se její šéfkonstruktér našel ve zvuku měničů Morel, s nimiž se za léta své činnosti naučil - soudě minimálně dle dnes představovaného modelu - náležitě dobře pracovat. O sebevědomí značky hovoří i firemní heslo „Sound as it´s ment to be...".

Model SET / HE-W-ET je nejnovějším přísůstkem do katalogu AdamVox, reprezentuje vyšší střední třídu stojanových reprosoustav ve slovenském podání. Dvoupásmové řešení staví, tak jak už bylo naznačeno, na měničích firmy Morel, konkrétně na výškovém 1,1 palcovém ET 338 - 104 a středobasovém šestipalcovém ECW 683. Spojeny jsou přes výhybku navrženou přímo v AdamVox a využívající buď optimálně komponenty Mundorf třídy High End (tak jako dnes představovaný pár) nebo na přání zákazníka také kombinaci součástek Audyn / Tritec. Vytlumení všech pěti komor ozvučnice s tloušťkou stěn 25mm je realizováno pomocí materiálu s poetickým názvem Twaron Angel Hair.

Vnější stěny poměrně velké, více než dvaceti kilogramové bassreflexové ozvučnice s rozměry 39,5 x 23 x 40 cm jsou vyrobeny z MDF desek, nejzatíženější čelo skříně má minimální šířku 6,5 cm a výrazně prolamovaný tvar. Samotná regálová reprosoustava SET / HE-W-ET může podle rozměrů působit poměrně průměrně, při osobním setkání se jedná ale o pořádný kus bedny. Přední stran vzbuzuje už na pohled dojem dynamiky, zadní strana pak hostí dva páry masivních bi-wiringových / bi-ampingových reproterminálů kvalit hodných WBT. Trochu škoda je, že dozadu „pálící" bassreflex není vyroben z kovu.

Výrobce označuje AdamVox SET / HE-W-ET za osmiohmovou reprosoustavu, v pásmu 170 - 220 Hz klesá impedance pouze k šesti ohmům, takže určení je plně adekvátní. Naměřený kmitočtový rozsah je u tohoto modelu (bez započtení efektu bassreflexu) 50 - 20 000 Hz ve „studiovém" tolerančním pásmu +0 / -3dB. Deklarovaná citlivost monitoru je 87 dB / 1W / 1m, což už je slušná hodnota - výrobce přesto doporučuje výkon zesilovače alespoň 50W, maximálně pak 200 Watt na kanál, ovšem ani zesilovací prvek s dvojnásobným než maximálním doporučeným výkonem na kanál rozhodně nebyl neadekvátním partnerem.

Díky dlouhodobé přítomnosti těchto monitorů v redakčních prostorách Hi-Fi Voice probíhalo testování na mnoha různých kombinacích přístrojů, z těch nejzajímavějších jmenujem zesilovače Lyngdorf TDAI 2200, Vincent SA-T1 / SP331MK2, Myryad MXP2000 / MXA2150, Naim UnitiQute či Arcam Solo Neo. Zdroje signálu byly buď PC a hudební soubory v normálním i vysokém rozlišení ve FLACu, alternovaly Myryad MXC7000, Naim CD5i a Primare CD31. Stejně tak se v okolí vystřídalo množství dalších reprosoustav k porovnání, od KEF xQ20, přes Quadral Rhodium 90 až například po Aurum Cantus V2M nebo Tannoy Revolution DC6. Propojovací, reproduktorová i napájecí kabeláž nesla značky KrautWire, Neyton, Proson, Vincent a Monster Cable.

Poslechový test začal s „Funk Joint" z alba „Free" Marcuse Millera. Jeho baskytara měla vzhledem ke koncepci reprososutav neuvěřitelný objem, navíc i pevné tělo a sytý, přesný zvuk. SET/HE-W-ET mají také velmi dobrou schopnost přenést do místnosti rytmus a timing skladby. AdamVox hrají celkově dost „studiovým" způsobem, dávají náhled do skladby, soustředí se na drobné detaily a preciznost podání na hutném základu.

Basový fundament zvládají AdamVox SET/HE-W-ET kontrolovat perfektně - ukázala to i reprodukce německých Yello a jejich skladby „The Expert". Pulsující basa je čistě ohraničená, jednotlivé tóny jsou jasně oddělené a celý bas je velmi rychlý.

Ani v oblasti středních kmitočtů netrpí monitory AdamVox nedostatkem, přestože toto pásmo působí umírněněji než až nečekaně výborné basy. Studiový zvuk jasně upřednostňuje preciznost a analytičnost, takže může působit snad až suše, což jen podtrhuje mírně (opravdu mírně) temnější vyvážení. Znát je to třeba u „Pie Jesu" z Rutterova „Requiem" - kdykoliv se k velmi dobře vykreslenému smíšenému sboru s množstvím detailů ve vokálech připojí decentní chrámový pedál, získává pocitově okamžitě navrch. Neznamená to ovšem, že bas přehluší zbytek frekvenčního spektra. Pouze svou autoritou přitahuje hlavní pozornost.

SET/HE-W-ET dokáží hrát velmi nenásilným způsobem, jejich lehká a transparentní reprodukce se dá bez únavy poslouchat mnoho hodin v kuse. Dokonce i na poměrně vysoké poslechové hlasitosti není zvuk otravný a vyposlechnout takto celé album není problém, příkladem budiž ne zrovna křehký disk maskovaných metalistů Slipknost „Iowa".

Podání houslí v allegru z Vivaldiho „La Stavaganza op. 4 no. 3." je lehoučké, přesné a detailní, přestože schopnosti výškového reproduktoru jsou snad v absolutním měřítku o trochu menší než u středobasu. Není to ale míněno jako výtka, v dané cenové kategorii jde spíše o velmi, velmi nadprůměrné podání středů a nejnižších frekvencí, než o problém na výškách.

Skvělým způsobem umí AdamVox prodat také klavír - konkrétně třeba Mozartovy sonáty v podání Glenna Goulda. Jednotlivé tóny jsou jasně definované a ohraničené, barva je velmi uvěřitelná a stejně tak dynamika je nekomprimovaná. Velikost nástroje je pocitově menší, tento dojem souvisí s menším litrovým objemem ozvučnice.

AdamVox SET/HE-W-ET je překvapující reprosoustava. Míněno v tom nejlepším smyslu. Kdo by si pomyslel, že u našich východních sousedů se vyrábí tak pohodově, neúnavně a přitom studiově analyticky hrající bedna. Kdo by řekl, že jméno ne zrovna známé, jako AdamVox bezpochyby je, dokáže vyrobit tak řemeslně dotaženou a už od pohledu důvěryhodnou. V dané cenové kategorii nabízí SET/HE-W-ET velmi zajímavý poměr ceny a hodnoty - pokud vás osloví výrazná vizuální stránka a studiově přesný zvuk je tím, co těší vaše uši, AdamVox by rozhodně neměl uniknout vaší pozornosti. V poslechové místnosti milovníků věrné reprodukce hudby totiž SET/HE-W-ET ostudu rozhodně neudělají.

od EUR 2200 (dle provedení, cena testované verze)

--- --- --- --- ---

KLADY

+ výrobní provedení

+ přesný, studiově analytický, dynamický a vyrovnaný zvuk

+ individuální přístup ke konečné podobě každého páru

+ analytičnost, které ani při dlouhodobém poslechu neunavuje

ZÁPORY

- design patrně nenechá nikoho chladným v kladném ani záporném smyslu

- reprosoustavy vyžadují napoprvé poměrně dost manipulace a nastavování pro zajištění ideálního poslechového bodu

--- --- --- --- ---

VIZITKA PRODEJCE

AdamVox

http://www.adamvox.sk/  - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

+420 908 184 711

Ortofon přenosky

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

Supra Cables

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

1) HLAVNÍ SESTAVA
2) NEARFIELD SESTAVA
3) STŘEDNÍ SESTAVA
4) VINYLOVÁ SESTAVA
5) MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA80 [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Emotiva ERC-4 [3]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
ASUS Xonar Essence One MUSES MKII [3]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30 [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [3]
+ Rega Elys 2

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica [2]
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [2]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
Mudra Powerchord
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek EVO3 Syncro UNI [1]
IsoTek EVO3 Genesis One [1]
IsoTek EVO3 Titan One [1]
IsoTek EVO3 Aquarius [2]
IsoTek EVO3 Sirius
IsoTek EVO3 Corvus [2]
Nordost Qbase Qb8 [2]
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]+[5]
AKG N700NC
Sennheiser HD 26 Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 3 [1]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [2]
zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio