800 250 loewe

2018 02 28 TST Bluesound Pulse Soundbar 1

Primárně bezdrátový multiroom systém Bluesound se od svého uvedení pár let nazad rozrostl od jednoduchých reproduktorů přes streamery a zesilovače až k řešením pro domácí kino - konkrétně k modelu Pulse Soundbar, který v sobě spojuje jednak snadné ozvučení televize, jednak díky povedené ovládací aplikaci systému Bluesound možnost stát se v obýváku i zdrojem hudby a součástí multiroom řešení.

Pulse Soundbar má klasické soundbarové tvary, téměř plochá čelní stěna je zakrytá průzvučnou magnetickou mřížkou, respektive dvěma, neb uprostřed se nachází kulaté spínací tlačítko informující svítící obrubou o provozním stavu.

Soundbar o šířce 107 cm, výšce 14,1 cm a hloubce 7 cm můžete připevnit na stěnu (váží , případně postavit díky dvojici dodávaných nožiček skobovitého tvaru v lehkém záklonu na nábytek. Na dozadu zkosených bočních stranách najdete firemní logo.

2018 02 28 TST Bluesound Pulse Soundbar 2

Veškerou konektivitu výrobce skryl do "zálivu" uprostřed zadní stěny; je tu malá napájecí zásuvka, tlačítko standby, ethernetový konektor, pokud byste snad nechtěli řešit připojení pomocí Wi-Fi, je tu optický digitální a analogový cinchový vstup pro pokrytí základních potřeb typu televize a nějakého analogového zdroje a pokud by vám snad zvuk soundbaru nestačil, můžete připojit subwoofer pomocí klasického výstupu. BluOS subwoofery ze stejné řady připojíte bezdrátově.

Za mřížkou na čelní straně najdete na každé straně čtyři reproduktory - u krajů jsou středobasové papírové kónusy o průměru 5 cm, vedle nich kopulky vysokotónových měničů o průměru 1,9 cm. Doplňuje je na každé straně dvojice plochých basáčků o průměru 10 cm.

2018 02 28 TST Bluesound Pulse Soundbar 3

Mozkem celého přístroje je procesor ARM Cortex A9 s taktem 1 GHz, zpracovává příkazy dodávané již zmíněnou pěknou aplikací v češtině. Tou můžete pouštět zvuk i přes Bluetooth, z internetových rádií, cloudových služeb (včetně těch v ČR nevyužitelných typu HDTracks nebo Qobuz - naopak i u nás užijete TIDAL či Spotify), můžete využít integraci do chytrých systémů včetně Roon a velkou výhodou je podpora signálů s vysokým rozlišením - Pulse Soundbar, stejně jako všechny modely Bluesound, přehraje signál s rozlišením až 24 bit / 192 kHz v podobě MP3, AAC, WMA, OGG, ALAC, OPUS, FLAC, WAV, AIFF a dokonce umí i MQA či standard Dolby Digital. Samozřejmě můžete hudbu čerpat i z domácích serverů a počítačů.

Soundbar nabízí díky digitálním zesilovačům výkon 120 Wattů a frekvenční odezvu 55 - 20 000 Hz (-3 dB). Firemní subwoofer pak přidá basy až dolů k 25 Hz. Hodnota THD+N na hodnotě 0,03% je velmi solidní.

2018 02 28 TST Bluesound Pulse Soundbar 5

Pokud byste chtěli, stačí přidat zmíněný subwoofer a dvojici bezdrátových repráčků Pulse Flex, abyste si snadno a jednoduše poskládali plnohodnotný multikanálový systém. Všechno je otázkou pár minut práce s aplikací.

Bluesound Pulse Soundbar jsme měli k dispozici bez subwooferu a nutno říci, že v 50 m2 bychom sice občas hutnější zátah odspodu u mohutných filmových efektů ocenili, ale vlastně to stačilo. Přpojení redakčního GoldenEar SuperSub X přineslo příjemné doplnění zvuku o ten bas, který vám rozhýbe vnitřnosti, ale pokud nekoukáte výhradně na akční spektákly z Hollywoodu, pak to skutečně není nezbytnost. Koukali jsme primárně přes OPPO, ale zapojili téměř vše, co najdete v pravém sloupci ve výpisu komponentů -->.

2018 02 28 TST Bluesound Pulse Soundbar 6

Když přijde na opravdu hluboké tóny, které mají zadunět prostorem, dejme tomu jako příchod Tyranosaura v prvním "Jurském parku", Pulse Soundbar má samozřejmě rezervy. Ta fyzičnost tónů pochopitelně vyžaduje subwoofer pro svou plnou působivost, ale na vlastně ne dramaticky velký přístroj umí tento soundbar dojem také udělat. Nevnímáte, že by byl zvuk "ukrojený", ale ani to, že by šlo o efektně pojatý bas doháněný ve velkém DSP.

Když přijde na něco méně basově efektního s efekty zejména ve středním a vyšším pásmu jako je třeba "Harry Potter a Relikvie Smrti", tak už umí Pulse Soundbar skutečně i sám se sebou vystačit. Zejména hlasy, nosný prvek filmové produkce, zvládá soundbar důstojně, čistě a čitelně. Není to opět technický, DSP dotažený a vycizelovaný přednes, spíše o uvolněnější prezentaci, vokály jsou lehké a spíše měkčí, ale celkově vůči ceně prostě ok.

2018 02 28 TST Bluesound Pulse Soundbar 7

Podobně i u vysokých tónů, u skřípání kovu a třeskotu skla drceného auta v jedné z úvodních scén v "Constantine" se ukáže, že Pulse Soundbar netlačí tak úplně na pilu - zvládne v pohodě udržet přehled, aniž by sklouzl k tvrdosti, techničnosti nebo agresivitě. Není to styl, kterým se snažil Pulse Soundbar vzbudit nějaký wow dojem, ale můžete se v klidu koukat celý den, aniž byste měli vytahané uši.

Jako celek určitě Pulse Soundbar u filmů nabízí přehledný a čistý přednes s dostatečnou dynamikou, nemá takový ten vysloveně efektní přednes jako lecjaké jiné domácí kino, ale to je při dlouhodobém soužití, kdy netrávíte u televize třeba jen dvě hodiny týdně (protože tam je efekt většinou spíše fajn), spíše pozitivum.

2018 02 28 TST Bluesound Pulse Soundbar 9

Docela dobré ale je hlavně i to, že Pulse Soundbar poslouží i jako férový systém pro poslech hudby - Je jedno, jestli to bude lehký country-pop "Waiting" od The Paperboys, kde je fajnová lehkost flétny i kovová drnkavost kytar, nebo je to třeba Davisova "Pharaoh´s Dance", kde i mnohovrstvé hudební linky už působí poměrně "kulturně" rozpleteným dojmem.

Hudba sice vyžaduje aspoň trochu hlasitosti, klasicky koncipované hi-fi umí být potichu povětšinou čitelnější, ale je tu příjemný nádech hifistické "normálnosti".

2018 02 28 TST Bluesound Pulse Soundbar 8

Bluesound Pulse Soundbar jako řešení, které pokryje primární ozvučení celé domácnosti pro každou příležitost, poslouží velmi dobře. Jednak nezabere moc místa a zejména na zdi bude nenápadným doplňkem v prostoru, jednak má parádní aplikaci Bluesound, která vám umožní pustit si vlastně cokoliv a kdykoliv, jednak má dostatečně dobrou čitelnost a živost, aby obstál i ve filmové i hudební produkci důstojně v rámci své cenové kategorie. Není to výbušně efektní přístroj, spíše kultivovaný partner se snahou o přirozenou, bez zbytečností fungující pro každodenní poslouchání čehokoliv. Pro ten ideální filmový efekt bude asi vhodné přeci jen doplnit subwoofer, ale to je vlastně tak všechno - pak už může Pulse Soundbar vlastně jen pořád hrát, aniž by vás jakkoliv unavil.

Kč 25 990,- - černá (včetně držáku na zeď)

Kč 27 990,- - bílá (včetně držáku na zeď)

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE - APLIKACE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ dobrá iluze zvuku v prostoru

+ skvělá aplikace

+ funguje v běžné místnosti i bez podpory subwooferu

+ funkce a možnosti toho, aby se soundbar stal pro běžné lidi i centrem pro poslech hudby a vůbec všeho

+ elegantní podoba a možnosti zavěšení / posazení

+ možnost vytvořit bezdrátový multikanál

ZÁPORY

- přes vší úctu k filozofii Bluesound může HDMI prostě občas chybět

- klasicky poskládaný "dělený" systém může hrát transparentněji

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: Ketos | www.ketos.cz 

XAVIAN Loudspeakers

Eurostar Ostrava

Studio TYKON

Horn Distribution

Soundstyle

200 200 hifiguide

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140
Grandinote Shinai
Emotiva XPA-DR2
Naim Nait XS
Naim NAP250 (bi-amp)
Naim FlatCap XS
Cambridge CXA80

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205
Teac NT-503
Apogee Groove
Chord Mojo / Chord Poly
Cambridge CXC
The Little Black Box v2
COOD-E TV
Pioneer BDP-LX71

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30
KEF LS50
Fischer&Fischer SN-70

GoldenEar SuperSub X

ANALOG:

VPI Scout
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Pro-Ject Phono Box
Grandinote Celio

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2
InAkustik LS-1603
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2
ZenSati Authentica
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka)

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI)
Nordost Heimdall 2 (ethernet)
Nordost Purple Flare (USB)
AudioQuest Jitterbug
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika)

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2
Nordost Red Dawn
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

IsoTek EVO3 Syncro UNI
IsoTek EVO3 Genesis One
IsoTek EVO3 Titan One
IsoTek EVO3 Corvus
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

beyerdynamic Amiron Home
Sennheiser HD 26 Pro
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

200 300 bose

200 100 emotiva

200 200 kasaudio

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Budoucnost a minulost

Tak nám začal další nový rok... Je čas zhodnocování věcí minulých a odhodlaného plánování věcí budoucích, jak je dobrým zvykem. V prvé řadě ale hlavně vše nejlepší do nového roku, snad jste do něj vstoupili pravou nohou.

Číst dál...

200 200 voice 200 200 rpaudio 200 200 kasaudio vpi 200 200 aq 200 200 studiospalicek black friday

200 200 audio visual 200 200 cptpraha 200 200 ketos dynaudio 200 200 mareka audio 200 200 wdq 

200 200 elfton cerven 200 200 logaudio hifi home art vyprodej 200 200 psg 200 200 grandinote 

200 200 audio video kino bratislava 200 200 amarock studio 200 200 htp 200 200 kasaudio 200 200 4ce

1024 200 avspraha 2019

Luxman Česká republika