800 250 loewe

2019 09 10 TST Zidoo Z1000 1

Mladá společnost Zidoo, založená v roce 2014, patří mezi celou plejádu východoasijských vývojářů a výrobců multimediálních center a "TV boxů", liší se nicméně od mnoha z nich třeba tím, že pouze nepřebírá hotové technologie, ale vyvíjí své vlastní (což se týká zejména softwarové nástavby), navíc má i vlastní továrnu, v níž chrlí zhruba čtvrt milionu zařízení každý měsíc.

Vcelku standardní nabídku dostupných multimediálních zařízení různých tvarů a schopností nedávno doplnil model Z1000, zaměřený na náročnější publikum. Už na první pohled je to vidět na tom, jak je pojato šasi přístroje, vážící bezmála 3 kg při šířce 35, hloubce 24 a výšce 7,5 cm. Na poměry podobných komponentů je prostě pěkně zpracované.

Čelní panel je rozdělený na dvě shodné poloviny spínacím tlačítkem, v té levé je velký, jasný a dobře čitelný displej, tu pravou tvoří odklopný panel, za nímž je šachta pro 3,5" pevný disk a dva USB porty pro možnost rychlého připojení externích pamětí. To je možné i z boku, kde se nachází další dva USB porty a také místo pro připojení SATA disků.

2019 09 10 TST Zidoo Z1000 2

Zadní strana pak nabízí klasickou napájecí zásuvku s vypínačem, větráček (který je při vyšším výkonu tu a tam slyšet), RS232 rozhraní pro možnost integrace do chytrých řídících systémů a je tu také solidní plejáda signálových konektorů. Je tu optický a koaxiální audio výstup, doplněný párem klasických cinchů, je tu HDMI a koaxiální video výstup, které doplňuje i HDMI vstup (s podporou nahrávání i 4K). Propojení do sítě je možné přes ethernetový konektor gigabitové specifikace nebo v těle ukrytou Wi-Fi nejrychlejšího 802.11ac standardu. Nechybí ani Bluetooth.

Výpočetní sílu zajišťuje Z1000 čipset Realtek 1296 s čtyřjádrovým procesorem, 2 GB operační paměti a 16 GB integrovaného rychlého úložiště. Dostatečná kapacita pak roztáčí kolečka systému, postaveného na platformě Android 7.1 s vlastní nástavbou, která zahrnuje spoustu vlastních řešení, včetně mediálního přehrávače, audio přehrávače (který díky tomu umí vypustit signál s rozlišením až 24 bit / 192 kHz) nebo vlastní variace na populární platformu Kodi s názvem ZDMC, díky níž si užijete bezpočet pluginů a můžete přes Z1000 přehrávat prakticky cokoliv a odkudkoliv.

2019 09 10 TST Zidoo Z1000 3

Základní charakteristikou je to, že Z1000 zvládá 4K obraz při 60 snímcích za sekundu, podporuje HDR10 i 10bitové barvy a prakticky všechno, co od moderních obrazových formátů žádáte. Hardware dekóduje HEVC, H.265, VP9, umí všechny snímkovací frekvence od 23,976 po 60 Hz (a automaticky se přizpůsobí přehrávanému materiálu), zvládá pak i všechny "obaly" jako jsou ISO soubory, MKV, MVC - prostě prakticky všechno a to včetně 3D formátů.

U audio formátů pak je situace obdobná. Zidoo podporuje PCM (do 192 kHz) i DSD (do DSD256) formáty, opět je jedno, zda jako jednotlivé soubory (WAV, FLAC, MP3, APE) nebo jako ISO. V praxi nebylo nic, co by přes Zidoo neprošlo. Lhostejno, zda šlo o přehrávání z lokální paměti nebo sítě či internetu. Velkou výhodou je pak samozřejmě to, že do otevřené platformy si můžete nahrát další aplikace - možná to není úplně nejintuitivnější, ale rozhodně ani složité.

2019 09 10 TST Zidoo Z1000 4

Zidoo má také vlastní řešení pro zpracování obrazu - kupříkladu je tu pěkně funkční mapování HDR signálu pro SDR zobrazovače. Zajímavě funguje i funkce "knihovny" - po naindexování souborů ze zadaných úložišť (což relativně dlouho trvá) můžete využít třeba i funkce Poster Wall, která ukazuje mediální soubory formou velkých obrazů, které získá z online databází. Nutno říct, že ne vždy se trefí, ale většinou získáte pěkný přehled o obsahu své sbírky.

Za zmínku stojí i to, že přístroj můžete komfortně ovládat velkým dálkovým ovládáním (což nutně není u mediálních center standard), které se navíc umí naučit několik základních pokynů pro další přístroje. Také stojí za to říct, že přístroj je z vypnutého stavu připraven k přehrávání do půl minuty, což není špatné.

2019 09 10 TST Zidoo Z1000 5

Zidoo Z1000 má také široké možnosti nastavení - a to všeho. Přizpůsobíte si obraz (což možná budete chtít, protože v základu je laděný poměrně výrazně do "barevna"), přizpůsobíte si zvuk, přizpůsobíte si chování titulků (s nimiž jsme nenarazili na žádný problém, ať už v diakritice nebo synchronizaci), přizpůsobíte si i používaný jazyk (na velké části systému už je čeština, zbytek prý bude záhy).

Zidoo Z1000 jsme zkoušeli v redakčním prostředí, s UHD i FullHD televizí, s Emotiva XSP-1 / XPA-DR2 i Norma Revo IPA-140 - srovnání jsme měli třeba s OPPO UDP-205 nebo COOD-E TV či The Little Black Box v2. O dalších používaných komponentech se dozvíte v pravém sloupci -->.

2019 09 10 TST Zidoo Z1000 7

Za šíři svých schopností zaslouží Zidoo jednoznačně pochvalu, protože jsme nenarazili na video soubor, který by nedokázalo "překousnout". I záměrně prakticky nepřehratelný MKV soubor se záběry mořského života v UHD rozlišení s datovým tokem 400 Mbit, který většina mediálních center buď rovnou odmítne, nebo přehrává stylem prezentace fotografií, hrál relativně plynule - vysoký výpočetní výkon je znát, jakkoliv právě u takových náročných momentů se do hry dostane zmíněný větráček.

Líbilo se nám, jak si přístroj poradil s rippem DVD "Smrtonosné pasti", kdy (sotva) DVD kvalitu i na UHD televizoru prezentoval s dobrým pocitem. Vnímáte, že obraz má rezervy, ale převzorkování je rozumné. "Kostičovaný" obraz s nízkým datovým tokem a nízkým rozlišením samozřejmě nezachrání, ale už právě od DVD kvality si užijete pěkný obraz, zejména když strávíte chvilku jeho doladěním právě ke svému zobrazovači.

2019 09 10 TST Zidoo Z1000 11

U UHD rozlišení, které bylo třeba u trilogie "Hobit" z Blu-ray disků, pak rozhodně neřešíte - ostrost, barevnost i čistota obrazu jsou tam, kde mají být. OPPO působí rozhodně lépe, na druhou stranu, Zidoo stojí zlomek jeho ceny.

Co se týká audio přehrávače, tak lze opět říct, že i vůči hi-fi komponentům obdobné cenové úrovně si Z1000 vede důstojně - někteří uživatelé si stěžují na šum přítomný na analogových výstupech, my jsme nic takového nicméně nezaznamenali, ačkoliv spojení digitální cestou (ať už přes HDMI nebo optiku / koax) lze jen doporučit. Analogový výstup čistě z pohledu přehrávání hudby odpovídá úplně základním hi-fi přístrojům - na druhou stranu, pro nenáročné každodenní přehrávání je to asi dostatečné.

2019 09 10 TST Zidoo Z1000 12

Pozitivní je pak už zmíněná podpora formátů, kdy vaše hudební sbírka prostě bude přehrána, prakticky bez ohledu na to, v jakém formátu a rozlišení je. A digitální cestou s alespoň nějakým základním D/A převodníkem (třeba úrovně toho, který je v Cambridge CXA80) bude výsledek plně odpovídající ceně.

Zidoo Z1000 je ve výsledku za dané peníze dobře fungujícím mediálním centrem, které má největší sílu v tom, jak snadno se s ním žije - jednak proto, že funguje skutečně mimořádně svižně (výjimkou je snad jen indexování velkých sbírek souborů - cca 100 000 souborů po síti trvalo cca 2 hodiny), jednak proto, že se vlastně nemusíte po určité úvodní péči věnované nastavení provozních parametrů starat o to odkud a co přehráváte. Všechno totiž funguje a všechno funguje tak, že to nevyžaduje vaši interakci. Dobře nastavené Zidoo vás nechá soustředit se na to, co vlastně chcete vidět a nechá vás to jednoduše pustit. Největší smysl dává Z1000 ve spojení s UHD televizorem nebo projektorem, protože právě tam vynikne solidní obrazová kvalita výstupu, zejména na moderním obsahu. Pokud tak hledáte zařízení vyšší střední třídy, které bez potíží "zkousne" libovolný obrazový i zvukový materiál, pak za rozumnou cenu nabízí Z1000 všechno, co si můžete přát.

Kč 11 990,-

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE - APLIKACE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ rychlost reakcí

+ softwarová výbava

+ podpora formátů, rozlišení, kodeků,...

+ rozumná cena

+ dobrá aplikace na ovládání z mobilních zařízení

ZÁPORY

- tu a tam je slyšitelný větráček

- analogové audio výstupy stojí za obejití

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: WDQ | www.wdq.cz | www.avhifi.cz 

Přenosky Ortofon

Xavian Quarta Evoluzione

Marantz | luxusní audio z Japonska

GMG Power

Perfect Sound Group

AV Center

Dynaudio se slevou

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Kinki Studio EX-P7 [1] + [4]
Kinki Studio EX-B7 [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC1 [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
Emotiva ERC-4 [2]
RME ADI-2 DAC FS [2]
Teac NT-503 [3]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Xavian Quarta [1]
KEF LS50 Meta [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [2]
+ Rega Elys 2
Pro-Ject Tube Box S2
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie [2]
Cardas Clear (sluchátka) [5]
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7 [1]
+ SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [1]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [3]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
IsoTek EVO3 Syncro UNI [2]
IsoTek EVO3 Genesis One [2]
IsoTek EVO3 Titan One [2]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E [3]

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
AKG N700NC
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [1]
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Ale já to nepoznám

Poslední rok se – z logických důvodů – výrazně zvýšila frekvence vašich čtenářských dotazů. Všichni nakonec více či méně sedíme doma a dobrý poslech hudby a zážitky z filmů to pomáhají snášet. Spolu s někdy až nižšími desítkami dotazů denně se také zvýraznil některé zažité mýty a „legendy“ audiofilského světa.

Číst dál...

Dynaudio Contour i 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE Superhifi Lepší Zvuk

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

VPI gramofony a pračky LP Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio