Kalifornská značka OPPO už své kvality prokázala – její univerzální přehrávače na trhu mají jen minimum konkurence, protože jejich špičkové možnosti patří spíše do střední cenové kategorie a budete-li chtít, patrně nebude zase takový problém si je pořídit. Že bude problém najít v současnosti kvalitnější obraz, to je také fakt. Když se tak v OPPO rozhodli vyprodukovat referenční sluchátka a sluchátkový zesilovač, jen málokdo pochyboval, že slovo referenční tu bude na místě.

Očekávání se potvrdilo v případě sluchátek OPPO PM-1, která spolu s (například) Audeze a HiFiMAN reprezentují novou generaci sluchátkových králů a přebírají žezlo po již poněkud chřadnoucích beyerdynamic T1 a Sennheiser HD800. Jen o chviličku později dorazil na trh sluchátkový zesilovač, cílený stejným směrem, jako již zmiňovaná sluchátka – tedy do referenčních sfér.

Už když poprvé vyndáte HA-1 z krabice, uznale pokývnete – stavba OPPO HA-1 je totiž fantastická. Na sluchátkový zesilovač jde o poměrně velký přístroj, s rozměry 25,4 x 8 x 33,3 cm (š x v x h) to už není klasický stolní zesilovač. Tomu ostatně odpovídá i váha téměř šest kilogramů. Zpracování skříně je nádherné, hliníku je radost se dotýkat, vše lícuje a knoflíky mají hladký chod s tím příjemným, jemným odporem. Necítíte sice nádech luxusu, zato porci spolehlivosti a trvanlivosti. Každý detail na tomto zesilovači je smysluplný, účelný a nikde nenarazíte na slabé místo, u kterého byste zaváhali. Přístroj optickým dojmem a kvalitou provedení plně odpovídá své cenovce.

Jakmile nízká krabice HA-1 leží před vámi, máte možnost nahlédnout do jejích útrob díky zajímavé mřížce na horní straně, sloužící k odvětrávání přístroje. Stejná mřížka pokrývá vlastně i téměř celou spodní stranu mezi robustními nožičkami – je to nutné, neb při provozu zesilovač po krátké chvíli pěkně hřeje a evokuje tak zmenšenou verzi koncových stupňů čisté třídy A, s nimiž se dá doma v zimním období příjemně zatopit.

Při pohledu zepředu zaujme hlavně centrálně umístěný rozměrný displej s ultra jemnou kresbou. Pravá třetina přístroje pak patří hlavně rozměrnému, masivnímu ovladači hlasitosti, byť jeho dráhu patrně nikdy nevyužijete úplně celou; jeho chod je však příjemně lineární a přírůstek hlasitosti příjemně odhadnutelný. Pod ním je přijímač signálu dálkového ovládání (ano, HA-1 má malé, ale plnohodnotné dálkové ovládání, díky kterému může snadno fungovat také jako komfortní předzesilovač) a USB port typu A, vyhrazený pro připojení datových pamětí, primárně v podobě produktů Apple. Levou polovinu kromě nevelkého spínacího tlačítka vyplňuje ještě volič (nejen) zdroje signálu v podobě středně velkého, bytelného knobu; „o patro níž" pak najdeme to zásadní – výstupy pro sluchátka. Je tu provedení v podobě klasického 6,3mm jacku a také symetrický XLR výstup pro náročná sluchátka.

Slovo bokem si zaslouží zmiňovaný displej – umožňuje vám totiž zobrazit si informace o přehrávané skladbě buď v klasické formě textových a číselných bloků (název, čas apod.), ale také třeba jako sloupcový graf, ukazující v reálném čase spektrální složení hudby (byť z trochu nepochopitelného důvodu vynechává hlubší basové pásmo), nebo také jako dvojici digitální VU metrů. Je trochu paradoxní, že přístroj s tak rozvinutými „digitálními" schopnostmi se stejně nakonec vrací k takhle „analogové" estetice.

Zadní panel je pak konektory vyložen téměř do posledního čtverečního centimetru. Bloky přípojných míst jsou velmi přehledně zorganizovány do tří sekcí – ty analogové zastupuje jeden pár symetrických XLR a jeden pár nesymetrických RCA konektorů, bohatší digitální sbírku vstupů zastupuje po jednom kusu od optiky, koaxiálu, polo-profi AES/EBU a (samozřejmě) USB, doplněné ještě o lehce virtuální vstup – anténku Bluetooth. Protože OPPO HA-1 je určeno také pro roli předzesilovače, jsou zde i analogové variabilní výstupy – opět v symetrické (XLR) i nesymetrické (RCA) formě. Kromě napájecí zásuvky je tu ještě dvojice 3,5 mm otvorů pro jacky externí spouště (vstup a výstup) pro alespoň základní integraci do systémů domácí inteligence.

To důležité pak leží uvnitř – oproti mnoha podobně drahým sluchátkovým zesilovačům je uvnitř OPPO HA-1 výrazně více součástek a plocha je využita do posledního kousku, vše navíc působí dokonale organizovaně. Základem pro dostatečnou energii v reprodukci tu je toroidní transformátor s blíže neupřesněnou, ale již dle slušných rozměrů dostatečnou kapacitou. Pohledem dovnitř také zjistíte poměrně slušnou kapacitu filtračních kondenzátorů a striktně symetrickou konstrukci analogové části.

Zajímavá jsou ale i jiná řešení vnitřních obvodů, která evidentně směřují k maximální kvalitě reprodukce. To, že zesilovač pracuje v čisté třídě A v zapojení push-pull, to není u sluchátkových zesilovačů zase tak neobvyklá záležitost, musíte ale počítat s již zmiňovaným nadstandardním zahříváním a také se spotřebou 70 Wattů. V OPPO také pro sluchátkový zesilovač zvolili plně diskrétní zapojení a tvrdí, že také pečlivě vybírají používané součástky. Ovládání hlasitosti probíhá klasickým potenciometrem v analogovém režimu, do digitální domény se převádí signál „bokem" jen kvůli tomu, aby bylo možné efektně zobrazovat decibelovou hodnotu na displeji.

Mozkem HA-1 je jeden z nejlepších DAC čipů současnosti, ESS Sabre 32 Reference ES9018. Fantastické parametry čipu jsou jednoduché – umí vše, co si jen budete chtít představit. Pracuje vnitřně s hloubkou 32 bitů a vzorkovací frekvencí až 384 kHz, což využijete hlavně za pomoci asynchronního USB. Samotný čip má naprosto úžasný dynamický rozsah 135 dB a odstup signálu a šumu 120 dB, což je o takových 20 – 30 dB víc, než u nejčastěji používaných čipů. Velkou devizou již zmiňovaného USB vstupu je podpora rozkvétajícího formátu DSD, zde dokonce nejen v běžných specifikacích 64 a 128, ale tak DSD256 (12 MHz).

Zajímavá je také podpora mobilních zdrojů signálu – jmenovitě Apple zařízení přes přední USB, případně jakéhokoliv Bluetooth zdroje díky protokolu aptX, který by měl již zaručovat stoprocentní CD kvalitu.

Jak už jsme říkali, OPPO HA-1 je možné použít také jako plnohodnotný předzesilovač – mimo jiné i pro domácí kino, kde jakémukoliv vstupu můžete přiřadit „Theatre Bypass" režim. Ovládání je pak velmi komfortní, ať už máte samotný přístroj na dosah ruky, využijete dálkové ovládání, nebo slušnou aplikaci pro mobilní zařízení (ta samozřejmě funguje pouze přes Bluetooth a vlastně nahrazuje fyzické dálkové ovládání, ale smysluplně právě jen při tomto způsobu přenosu hudby).

Maximální univerzálnost HA-1 zaručuje jednak zmiňovaná dvojice výstupů pro sluchátka, navíc můžete globálně ještě zvolit míru zisku ve dvou krocích a tak i ta nejnáročnější sluchátka bude možné snadno rozhýbat. Výrobce doporučuje připojit sluchátka s impedancí v rozsahu 32 – 600 Ohm, což pokryje drtivou většinu audiofilsky koncipovaných modelů. Nesymetrický výstup umí dodat až 500 mW trvalého výkonu na kanál (do 32 Ohmů), respektive 200 mW do 600 Ohm. V symetrické podobě se tyto hodnoty zvýší na 2000, respektive 800 mW. Stále je ale OPPO HA-1 taková malá elektrárna.

Zařízení navíc pracuje ve slyšitelném pásmu 20 – 20 000 Hz v ultra přísné (a to je patrně ještě mírně řečeno) toleranci + 0 / - 0,04 dB. Při plném výkonu (tedy v podmínkách, které v praxi příliš nenastávají) nepřekročí celkové harmonické zkreslení 0,0018% (XLR), respektive 0,0056% (RCA). Odstup kanálů činí minimálně 90, respektive 120 dB (RCA, respektive XLR). Technické parametry jsou jednoduše referenční.

OPPO vyvinulo vlastní ovladače pro USB, které se snadno instalují a v počítači pak ve vhodném programu můžete zvolit také ASIO ovladač, díky kterému si užijete bitově perfektní reprodukci. Pro reprodukci DSD formátu se nám ve foobar2000 osvědčil plugin DSD Proxy, využívající ale také ASIO.

Poslouchali jsme s naší obvyklou sadou sluchátek všech úrovní, třeba na Sennheiser HD 26 Pro, Sennheiser IE 8, Bowers&Wilkins C5 či Koss Porta Pro CZ. Pro srovnání jsme si užívali sluchátka také přes ASUS Xonar Essence One MUSES, zdroj signálu byl buď právě ten, samotné OPPO, Naim CD5si nebo Marantz NA-11S1. Chvíli jsme mohli srovnávat také se sluchátkovým výstupem zesilovače Perreaux éloquence 250i.

Zesilovač pracuje v čisté třídě A (jak už jsme si říkali, má to za následek i poměrně silné, sálavé teplo – ne že byste se snad spálili nebo se museli bát někam HA-1 umístit, ale větrací otvory určitě nezakrývejte), což bývá spojováno mimo jiné také s velmi dobrým podáním basových frekvencí. Rozhodně to platí pro HA-1. Kontrabas v „He never mentioned love" z desky „Trvellin´ Light" Claire Martin je jednoduše fantastický a nic jiného než fantastický. Definice nástroje je naprosto konkrétní, tóny v sobě nesou veliký důraz a přitom vše zůstává nádherně kultivované. Noty jsou odděleny s odzbrojující lehkostí a samozřejmostí, navíc je zvuk velice bohatý. Charakter HA-1 se propisuje i do přednesu levnějších sluchátek a vyždímá z nich i to poslední procento jejich potenciálu. Abyste využili naplno možnosti HA-1, budete muset sáhnout po některých z TOP sluchátek současnosti.

Máte-li čistou a transparentní nahrávku, můžete se spolehnout, že právě tak vám ji OPPO HA-1 naservíruje. Například Cohenova „By the rivers dark" ze sampleru „Cabasse La Collection" vás okouzlí nádhernou otevřeností a prokresleností, organickým, naprosto perfektním propojením všech zvuků napříč celým pásmem a také uchvacující srozumitelností. I hlasy vokalistek kdesi v pozadí se neslévají, ale vystupují s naprostou lehkostí kupředu. Jednoduše tu máte pocit, že takhle to má být, že to je to nejjednodušší, co může být. Jakákoliv kudrlinka či umělost je přednesu HA-1 cizí. Velmi imponující je hloubka, do které si OPPO dovolí vykreslit Cohenův hlas – máte jednoduše pocit, že zpěvák je někde u vás, protože rozhodně nejde jen o povrchně, ploše naznačený hlas, ale o hluboký produkt skutečných hlasivek, plic a úst. Jednoduše lahůdka...

Jemňoučké doteky metliček na činelech v úvodu singlu „Vital space" Stuarta McCalluma jsou nesmírně subtilní, vlastně se nesou jen tak tak na rozhraní ticha a třeba na ASUS Xonar Essence One MUSES se musíte opravdu zatraceně snažit (a to pokud možno se sluchátky typu HD 26 Pro s vysokým rozlišením a lepšími), abyste je slyšeli. Později bubeník samozřejmě přitlačí, ale těchhle pár úvodních pohlazení kovu skoro jako kdyby sloužilo jen pro něj, aby si ověřil jak daleko činel je. OPPO HA-1 je ale umí „rozsvítit", dává jim prostor a jasnou formu, aniž by je ale jakkoliv zdůrazňovalo. Velmi tiché pozadí signálu však neutopí v šumu ani tyhle extrémně jemné detaily. Později jsou činely, již pod plnohodnotnými údery, podány velmi klidně – žádné výrazné cinkání, ani žádný samet, prostě správně vyvážená porce kovu, sebejistoty a hlavně naprosté neútočnosti. Když udeří palička o činel, rozezní se pevný tón a visí ve vzduchu velice dlouho, s přesností kolečka ve švýcarských hodinkách.

„Mässig" z „Fantasie v C" z alba „Hideyo Harada plays Schumann" předvádí robustní, živoucí klavír s obrovským množstvím vzduchu v okolí, samotný nástroj prostě dýchá. Tóny vyletují s lehkostí a jistotou, kontrola a dynamika nástroje je až neskutečně perfektní. Naprosto zřetelně vnímáte, že snad i kdybyste k HA-1 připojili dvě žulové desky, zesilovač by je rozhýbal k preciznímu vykreslení tónů. Pravda, nahrávka je hodně přesná, snad až přísná, trochu studiová, je to ale znamením prvotřídní kontroly a věrnosti. Žádná přidaná něha a příjemná zkreslení, obvody OPPO HA-1 prostě jen zesílí to, co jim pošlete.

Velká zjevná rezerva a preciznost zesilovače umí vytáhnout z nahrávky i ty nejjemnější nuance, které se zvukařům podařilo zachytit. Třeba ve „Waiting od The Paperboys („Closer to music vol. 3") je jasné, že detaily se nijak netlačí kupředu, přichází k posluchači jaksi mimovolně, bezprostředně, kresba nástrojů působí zcela věrně, ať už je to flétna, housle či bicí sestava, vše je bohaté na detaily a vzájemně precizně oddělené. Jen skutečně high-endové systémy vám umožňují soustředit se v komplexních nahrávkách vždy jen na jednu linku (bubínek, housle, flétnu, kytaru,...) a „přeostřovat" z jedné na druhou; HA-1 to umí s nebývalou lehkostí, můžete si klouzat hudbou dle libosti, vnímat celek i jednotlivé hudební stopy s naprostou samozřejmostí.

„Hermitage" z alba „Quartet West", kde hraje čtveřice hudebníků pod taktovkou Charlieho Hadena, poukazuje zase na precizní práci s prostorovou informací. I přes sluchátka, kde právě tahle informace často bývá přeci jen trochu ošizená, cítíte věrohodné náznaky plasticity a hloubky prostory, v němž jsou nástroje usazeny. Jak už jsme zmiňovali jinde, příkladné a naprosto jisté je jejich vzájemné oddělení a konturování.

Hudba v podání OPPO HA-1 je silným emocionálním zážitkem, díky přesnosti, rychlosti i celkové bohatosti si vychutnáte fantasticky třeba atmosféru Dylanova koncertu „At Budokan". V „Shelter from the storm" je tak plno ambientních zvuků – potlesku a šumu diváků, echa zvukového aparátu, nebo třeba i pohybu hudebníků po podiu. Hutná, skvěle „prodaná" atmosféra vás naprosto vtáhne do hudby a intenzita zážitku vám zvedne chloupky na rukou. Není tu ani stopy po jakémkoliv zjemnění (které se občas u zesilovačů třídy A pocitově objeví), není tu přehnaná barevnost, je to vlastně i docela syrový zážitek, ale právě jeho bezprostřednost a autentičnost je fantastická.

HA-1 má také velmi slušný talent pro přenos rytmu a spádu hudby. Rány do virblu v „Big Foot" z desky „Here" jsou přesné jako prásknutí bičem a i díky tomu šlape skladba jako dobře seřízené hodinky. Hudba si teče kupředu, tóny na sebe pocitově hladce navazují a proplétají se a jednoduše řečeno je tam kdesi uvnitř život, ne jen strohá reprodukce.

Co se týká věrnosti barev nástrojů, Berlizovova „Le Mort de Cleopatra" s Olgou Borodinou a Vídeňskými filharmoniky pod Gergijevovou taktovkou z disku „KEF Ultimate Resolution Demonstration Disc 2" ukázala na autentičnost i v tomto ohledu. Nástroje jsou snadno rozpoznatelné a přesně takové, jaké je můžete slyšet ve skutečnosti – nahrávka je totiž perfektní a jako takovou ji také OPPO HA-1 vykreslí. Navíc úplně cítíte přítomnost velkého tělesa, hloubka zvuku je jednoduše parádní.

Hodně bychom si přáli, aby budoucnost „počítačového" audia ležela ve formátu DSD. To, co OPPO vytěžilo z nahrávky Davida Eliase „Morning Light / Western Town" ve formátu DSD64, to je naprosto fascinující. Jako kdyby se oproti PCM stopám, byť třeba v rozlišení 24 / 96, vše najednou ještě trochu usadilo a zkonkrétnilo, ačkoliv se to jen stěží zdálo možné. Je to trochu zvuková paralela pocitu přepnutí z Full HD na nějaký z povedených vzorků 4K obrazu na dobré televizi – všeho je jaksi víc. Nejznatelnější rozdíl je v této skladbě cítit v činelech a vokálu. Jednoduše skvělý zážitek, který vás přiměje těšit se na větší rozšíření tohoto formátu a hlavně na opravdu seriózně pojaté nahrávky, ne jen ty demonstrační (ostatně opět ne nepodobně formátu 4K).

Jen poznámka na závěr – OPPO se statečně pere i se špatnými nahrávkami, ale bez skrupulí vám dá najevo, že třeba „Shallow Bay" od Breaking Benjamin prostě JE slitá a JE dynamicky plochá, byť hudebně je to fajnová jízda. I tak není reprodukce hrubá či řezavá, prostě vám jen dá najevo, že jsou i výrazně lepší nahrávky. Pozitivní však je, že vás ni to od poslechu neodradí a neunaví vás, což je také jeden ze znaků špičkové elektroniky.

Značka OPPO zřejmě chytila věci za správný konec, abychom tak řekli. Mezi řečí i ti nejzarytější fanoušci špičkového obrazu přiznávají, že v podstatě už nepotřebujete víc, než jejich v zásadě docela dostupné Blu-ray přístroje, že už vlastně nepotřebujete Goldmund, ale že OPPO je akorát. Totéž by se vlastně dalo říct i pro nové produkty, kterými firma vtrhla do světa sluchátkového poslechu a to tak, že rovnou vítězně. Nejsme si úplně jistí, zda by náhodou kombinace sluchátek PM-1 a zesilovače HA-1 nebyla až příliš studiově přísná, s námi zkoušenými sluchátky se ale HA-1 rozhodně vyznamenal. Fantastická energie, nádherné rozlišení, precizní dynamika a vůbec uchvacující, podmanivá věrnost a brilantnost zvukového podání. To všechno (a nejen to) jsou charakteristiky, vystihující soužití s OPPO HA-1. Trochu se nám příčí logika ovládání přístroje, přepínání jednotlivých nabídek a možností, ale to vzal čert hned po první zahrané notě. Skvěle vyrobený stroj má naprosto dostatečné vybavení pro jakoukoliv situaci a se stejnou samozřejmostí a lehkostí se vypořádá s čímkoliv, co k němu připojíte i s čímkoliv, co jím zesílíte. Ve finále zesílí ale hlavně emocionální zážitek z poslechu vaší oblíbené muziky...

Kč 42 990,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ moderní design a skvělá stavba

+ víc než dostatek energie pro libovolná sluchátka

+ čistý, pevný a velmi věrný zvuk čisté třídy A

+ široké spektrum podporovaných zdrojů signálu

+ věru referenční přístroj po všech stránkách

ZÁPORY

- pro nastavování by mohla na přístroji být další tlačítka

- dostupná aplikace je vlastně jen pro spojení s Bluetooth

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: WDQ | www.wdq.cz 

Výprodej hi-fi

200 180 hificz

200 300 xavian

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

200 200 avitsmart

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

1) HLAVNÍ SESTAVA
2) NEARFIELD SESTAVA
3) DOSTUPNÁ SESTAVA
4) VINYLOVÁ SESTAVA
5) MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1]
Grandinote Shinai [4]
Emotiva XPA-DR2 [2]
Cambridge CXA80 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
Pioneer BDP-LX71 [2]

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30 [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]

GoldenEar SuperSub X [3]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica [2]
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [2]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

IsoTek EVO3 Syncro UNI [1]
IsoTek EVO3 Genesis One [1]
IsoTek EVO3 Titan One [1]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [2]
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]
beyerdynamic Amiron Home [2]
Sennheiser HD 26 Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Harmonii, švih a břink

Milí čtenáři,

čas letí, jak praví okřídlené přísloví, jako voda. Doufám, že rok 2018 pro vás byl ve znamení úspěchu a třeba i nalezení nějaké nové, skvělé zábavné cesty k dobrému zvuku. Takže vám všem ještě jedno přání všeho nejlepšího do nového roku a nechť je vše tak, jak si přejete.

Číst dál...

200 200 eurostar 12 200 200 audio visual 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq 18 200 200 avintegra 200 200 psg 20 200 200 wdq 

21 200 200 kasaudio 22 200 200 spalek 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote 200 200 amarock studio 200 200 htp

corner amarock studio