2018 08 30 TST Emotiva ERC 3 1

Formátu kompaktního disku byla už před lety s nástupem streamingu prorokována postupná smrt, ale jak se zdá (a jak mimo jiné třeba i příklad vinylu potvrzuje), hned tak k ní nedojde. Jakkoliv je produkce CD přehrávačů spíše na ústupu, stále ještě jsou firmy, které je ve svém katalogu mají a tak se nemusíte bát, že by vaše sbírka stříbrných kroužků zůstala ležet ladem. Svého hráče na šachovnici má i americká firma Emotiva, mladá a ambiciózní značka, která - jak říká - má chuť nabízet "hodně muziky za málo peněz".

V nabídce Emotivy jsou celkem dva přehrávače, ten levnější je nepřekvapivý a standardní, ten dražší s označením ERC-3 má ovšem nemalé ambice s ohledem na jeho stále ještě akceptovatelnou cenovku.

Příslušnost ERC-3 do rodiny Emotiva poznáte hned i bez pohledu na velké logo - jde o klasický komponent s šířkou 43 cm, hloubkou 35,5 cm a výškou 10 cm, čelní panel má pak pro tuto značku charakteristické náznaky "uší" jako v profi sektoru a také kulaté spínací tlačítko najdete prakticky na všech firemních přístrojích.

2018 08 30 TST Emotiva ERC 3 2

Nad spínacím tlačítkem a po jeho levé straně je celkem pět maličkých, výraznou modrou barvou podsvícených tlačítek pro základní ovládání funkcí, v levé půlce panelu je pak i jednoduchý displej s taktéž modrými znaky. V symetrické pozici na druhé straně jsou pak dvířka mechaniky s "kudrnatým" typovým označením.

Mechanika samotná působí standardně, ani tady si ale americká značka neodpustila svou charakteristickou modrou a po otevření se plastový šuplík zbarví září dvou silných diod. Když nic, je to minimálně praktické při poslechu v přítmí.

2018 08 30 TST Emotiva ERC 3 3

Strana zadní je pak vybavena nadstandardně - jsou tu analogové i digitální výstupy a 3,5 mm jacky vstupu a výstupu spouštěcího napětí (díky rozsahu 5 - 12 V můžete přehrávač včlenit do prakticky jakékoliv spínané sestavy). Analogové výstupy jsou tu v podobě symetrických XLR i nesymetrických RCA, digitální krom běžné optiky a koaxu zahrnují i málo vídaný "profi" AES/EBU (neboli symetrické XLR).

To důležité je však uvnitř - po sejmutí krytu vás určitě překvapí, kolik péče si výrobce dal s vnitřním uspořádáním (minimálně v kontextu dané třídy). Napájecí, digitální a analogové obvody jsou poctivě oddělené tlustými kovovými přepážkami, oblast s mechanikou je pak ještě dále stíněna vrchním krytem.

2018 08 30 TST Emotiva ERC 3 4

Napájení má na starosti nevelký toroidní transformátor, digitální a analogová část má vlastní pečlivě filtrované napájecí zdroje. Signál z mechaniky zpracovává Delta-Sigma čip AD1955, signálové obvody jsou navržené dle vzoru Differential Reference technologie, což mimo jiné znamená plně symetrické signálové cesty.

Přehrávač pracuje ve frekvenčním rozsahu 10 - 20 000 Hz (protože čte jen CD a HDCD) v toleranci +/- 0,04 dB, má odstup signálu a šumu 104 dB a více, celkové harmonické zkreslení nepřekračuje 0,015% v celém pásmu a intermodulační zkreslení je menší než 0,005%.

2018 08 30 TST Emotiva ERC 3 5

Emotiva ERC-3 jsme poslouchali v prezentační místnosti dovozce, kde mu společnost dělal předzesilovač XSP-1 a koncový stupeň XPA-DR2, porovnávat jsme mohli s OPPO UDP-205 a to vše na kabelech Nordost, tedy na vybavení blízkém tomu redakčnímu. Poslouchalo se přes Dynaudio Excite X44 nebo RIHA Mikro S Plus.

Zvuk obou nástrojů v Rossiniho "Duetu pro cello a kontrabas" ("The Absolute Sound Reference" | 2016 | STS Digital | STS-6111152) byl trochu měkčí, takový uhlazeně nepřehnaný, jeho kulatá kultivovanost ale nechala dobře vyniknout "dřevitost" nástrojů a jejich temné mroukání bylo férově čitelné, s uměřeně trefenou barevností. Emotiva má kultivovaný charakter, jemný a přitom objemově rozhodně ne skoupý. Má už i trochu takového toho správně luxusního přídechu, který provází cestu vzhůru ke skutečně high-endovému přednesu.

2018 08 30 TST Emotiva ERC 3 8

Hlas Doris Day v "Over the rainbow" ("Diamond Voices of the Fifties" | 2015 | STS Digital | STS-6111140) pak byl příjemně civilní - ne suchý, ne obyčejný, ale prostý nějakého zdůrazňování a na danou kategorii až nečekaně přesný a čistý, s dobře nadávkovanou jemností, která zkrotí některé příliš ostré okamžiky v nahrávce. Vokál tak nějak nenásilně splývá, aniž by ale byl přibarvovaný, nechybí mu už konkrétnost a detail je opět s ohledem na kategorii vlastně až výtečný a umírněné zvukové podání nijak neztěžuje jeho čitelnost.

Hladkost a decentnost provázela i cinkání mnohých perkusí ve Floexově skladbě "Prenatal Hunters" ("Extended Dynamic Experience 5" | 2017 | STS Digital | STS-6111158) - na to, kolik ERC-3 stojí, nabízí ale i přes svůj jemnější přístup k věci mimořádně dobrý vzhled do skladby a udrží velmi dobrou, organicky a nenásilně působící kontrolu nad jednotlivými cinknutími, separace je už velmi důstojná a nelze říct jediné nelichotivé slovo k celkové informativnosti nebo tonálnímu vyvážení. Činely jsou jednoduše už solidně přirozené.

2018 08 30 TST Emotiva ERC 3 13

Také dynamika velkého orchestru ve Stravinského "Ptákovi Ohnivákovi" ("Dynamic Experience Classics" | 2014 | STS Digital | STS-6111139) byla vlastně velmi dobrá; ano, dvaapůlkrát dražší OPPO dá zvuk větší tělo i větší razanci, ale s ohledem na to, že se ERC-3 vejde do kategorie "do dvaceti" má jeho přednes živost až neočekávanou a jistotu překračující běžné hi-fi standardy. Nemáte pocit, že hudba se dravě vrhá kupředu, ale spíše se tak nenásilně vlní a v tom okamžiku kdy má přijít výbuch, tak se zvuk rozhodně nadechnout umí.

Klasická "Pie Jesu" v podání Ellen van Zomeren ("Incredible Music Vol. 4" | 2014 | STS Digital | STS-6111130) působila úžasně hladkým, vyrovnaným a přehledným dojmem, přehrávač umí nabídnout překvapivě plnohodnotnou reprodukci, kdy je zvuk opravdu hezky rozvrstvený a dobře čitelný, hlas je jemný a snadno srozumitelný, vnímáte i takové ty jemné detaily, ty jemné zvuky v pozadí a dozvuky, které dávají najevo, že jde o nahrávku živě sejmutou v reálném kostelním prostoru. Emotiva se nehrne do zdůrazňování a vypichování detailů, ale až téměř high-endovým způsobem působí "normálně". Nedostanou se k vám naplno ty úplně nejjemnější jemnůstky a nuance, ale za své peníze si pořídíte příjemně analytický a přitom ne technicky znějící přehrávač.

2018 08 30 TST Emotiva ERC 3 15

Vzdušnost a uvolněnost je vůbec ERC-3 celkem vlastní - díky tomu působila "Dream About You" ("Eva & Stevie B." | "STS Test Demo CD Vol. 1" | 2014 | STS Digital | STS-6111134) tak nějak jednoduše, rozlila se do prostoru v pravolevém i předozadním směru, nástroje i zpěv mají své dobře definované místo a před vámi se rozevírá homogenní svět nahrávky, ne shluk do prostoru zavěšených bodů, ale skutečné trojrozměrné okno do světa hudby.

V dané kategorii prakticky bezkonkurenční je pak i muzikálnost a plynulost, s níž Emotiva ERC-3 odklepává rytmus "Aeró Dynamik" od Kraftwerk ("Extended Dynamic Experience 2" | 2015 | STS Digital | STS-6111149) - hluboké tóny s pěkně napnutou pružností šlapou a navazují na sebe, hudba je uvolněná a má už nadhled, který vás nenásilně vtahuje hlouběji a hlouběji do poslechu a už také nabízí takový ten nutkavý pocit zkusit jak hraje tohle, tamto a vůbec budí zvědavost znovu se pustit do své hudební sbírky a touhu poslouchat dál, dál a dál. Není to drtivě strhující intenzita, která by vám nasadila husí kůži, ale je to tak neúnavné a tak prosté čehokoliv únavného, že zbývá jen pozitivní nálada a radost z hudby.

2018 08 30 TST Emotiva ERC 3 16

Emotiva se do světa reprodukce zvuku pustila vskutku srdnatě a i když možná tak trochu slupka jejich přístrojů nekonvenuje s evropskými estetickými hodnotami, v kontextu adekvátní konkurence jde vlastně o velmi levné a tím výhodné řešení. Takový je pak i CD přehrávač ERC-3 - pokud jste v pohodě s jeho designem, pak jeho zvukem musíte za dané peníze být nadšeni. Jeho poctivá a promyšlená vnitřní konstrukce nabízí vyvážený, lehký, snadno poslouchatelný zvuk, v němž není nic, co by vám zkalilo nadšení z poslechu a to je za necelých dvacet tisíc opravdu hodně velké lákadlo. ERC-3 se vlastně nesnaží být nic víc než je - solidní CD přehrávač, který v některých ohledech překračuje i škatulku dobrého hi-fi směrem k high-endovému světu a nabízí harmonický, organický zvukový charakter, ctící v prvé řadě to, co hlásá už jméno firmy - emoce.

Kč 19 490,-

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE - VNITŘNOSTI

--- --- --- --- ---

KLADY

+ univerzální konektivita

+ solidní čistota

+ rychlá a tichá mechanika

+ poctivá konstrukce

+ podpora HDCD

+ velmi pěkné podání prostoru

ZÁPORY

- vzhled je pro evropské estetické vnímání rozporuplný

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: WDQ | www.wdq.cz | www.avhifi.cz | www.emotivaaudio.cz 

Přenosky Ortofon

Xavian Quarta Evoluzione

AKCE KEF

Polk Audio | hi-fi reproustavy

GMG Power

AV Center

Dynaudio se slevou

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

VOIX Premium Audio

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

ELAC

Kabely Supra

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC1 [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
Emotiva ERC-4 [2]
RME ADI-2 DAC FS [2]
Teac NT-503 [3]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Xavian Quarta Evoluzione [1]
KEF LS50 Meta [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]
2x REL T/Zero MKIII [3]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [2]
+ Rega Elys 2
Pro-Ject Tube Box S2
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie [2]
Cardas Clear (sluchátka) [5]
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7 [1]
+ SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax) [1]
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [2]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
iFi iPower pro RME [2]
IsoTek EVO3 Syncro UNI [2]
IsoTek EVO3 Genesis One [2]
IsoTek EVO3 Titan One [2]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E [3]

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
AKG N700NC
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics DELOS 1815W1 [4]
IsoAcoustics DELOS 1815W2 [2]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

Beyerdynamic

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

Dynaudio Contour i 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE Superhifi Lepší Zvuk

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

VPI gramofony a pračky LP Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio