2020 01 30 TST Bluesound Pulse 2i 1

Kanadský Bluesound je jedním z tahounů dostupných multiroom systémů a patřil spolu s platformou SONOS a HEOS mezi ty značky, které přesvědčily širokou veřejnost, že ozvučení celé domácnosti nemusí stát na komplikovaných řídících systémech a tuctech vestavěných reproduktorů. Bluesound sází na jednoduchost primárně bezdrátových instalací a na širokou škálu komponentů, které pokryjí nároky každé běžné domácnosti. Do toho patří i bezdrátový reproduktor - v nabídce jsou tři, z nichž největší je Pulse 2i.

Jde o poměrně jednoduše a čistě působící reproduktor, který drží stabilitu díky svému trojúhelníkovému půdorysu. Přední stěna je lehce klenutá a zakrytá jemně tkanou kovovou mřížkou, na horní straně je v zadní části dotykový ovládací kříž, který zároveň slouží i jako úchyt pro snadné přenášení.

Svislý pruh na úzké zadní stěně matného šasi má svisle uspořádanou řadu konektorů. Dole je standardní napájecí zásuvka, nad ní 3,5 mm jack sluchátkového výstupu a ještě o kousek výš ethernetový konektor s doplňkem USB portu pro datové paměti. O kousek výš najdete další 3,5 mm jack, tentokrát vstup kombinující analog s optikou. Poslední je USB port pro spojení s počítačem, který ale neslouží pro hudební signál, nýbrž jen pro aktualizaci software.

2020 01 30 TST Bluesound Pulse 2i 2

Vidět není Bluetooth rozhraní standardu 5.0, které umí signál jak přijímat, tak vysílat třeba do bezdrátových sluchátek. Skryté je pak i Wi-Fi rozhraní, pokrývající obě dostupná pásma.

Pulse 2i používá k reprodukci celkem čtyři měniče, dva středobasové a dva tweetery, aby se konfigurace dokázala co nejlépe vypořádat se stereo signálem. Woofery mají průměr 13,3 cm a výškáče 2,5 cm, plocha membrán je tedy solidní.

Solidní je i výkon "digitálních" zesilovačů DirectDigital, původem od sesterské značky NAD. Modul o výkonu 65 Wattů napájí středobasy, druhý o výkonu 10 Wattů je určený pro vysokotónové měniče.

2020 01 30 TST Bluesound Pulse 2i 3

Pulse 2i hraje od 45 do 20 000 Hz a výrobce u něj udává hodnotu THD+N 0,03%, což jsou hodnoty sympatické i z pohledu hi-fi. Dostatečný výkon a rychlost reakcí zajišťuje čip ARM Cortex A9 o taktu 1 GHz.

Důležitou součástí je platforma BluOS a s ní spojená ovládací aplikace pro chytrá zařízení. Je stabilní, přehledná a v češtině, takže ovládání přes iOS ani Android není žádný problém. BluOS snadno přehraje všechno - podporuje PCM signály s rozlišením až 24 bit / 192 kHz, DSD signál zvládne zpracovat jen desktopová aplikace, nicméně šíření překódovaného signálu dál přes multiroom systém už není problém.

Aplikace podporuje jak internetová rádia, tak všechny myslitelné služby (TIDAL, Spotify, Amazon Music HD, Deezer, Qobuz, HighResAudio, Napster, Idagio,...), ovládání hlasovými asistenty od Amazonu i Googlu nebo všechny běžné formáty souborů včetně MQA.

2020 01 30 TST Bluesound Pulse 2i 4

Pulse 2i je poměrně velký přístroj, jeho 5 kg najdete na šířce 42 cm, hloubce 19,8 cm a výšce 19,2 cm.

Bluesound Pulse 2i jsme poslouchali pro srovnání s Naim Mu-so, Cambridge Air 200 nebo Loewe Speaker 2 Go, ale i jako součást kompletní inovované řady 2i.

Přestože Pulse 2i je dosti velký přístroj, překvapí jeho odvaha pouštět se do hlubokých basů a ani mocné tóny ve "Way Down Deep" Jennifer Warner nebyly nijak "stísněné". Bluesound nesází na prvoplánový efekt, na takový ten tlačící se a doslova vyvěrající bas, ale má sílu i váhu, kde dobře naladěné DSP řešení zajišťuje plný a poměrně kultivovaný basový základ i ve větším prostoru a to ani by v malých místnostech "přetékal". Aktivní koncept má na svědomí také slušnou kontrolu a přesnost, byť je znát, že šťavnatost a jistá rozmáchlost a snaha o výraznost basu jsou tu přednější.

Solidně disciplinovaný pak přednes působil při zpěvu Eleanor McEvoy v její "Leaves Me Wondering". Čistotou a transparentností by Bluesound mohl mít až hi-fi ambice, srozumitelnost nahrávky byla dobrá, aniž by přednes ztratil tu příjemnou bohatost a měkčí dotek, charakteristický to firemní rys.

Objemem vysokých frekvencí se v "Sex without Bodies" od Dave´s True Story držel reproduktor trošku při zemi, nicméně čitelnost byla i tak bezproblémová. Ani tady se totiž Pulse 2i neuchyluje k efektnosti a drží spíše audiofilský styl reprodukce se snahou o decentnost, takže kov nemá stopy cinkavosti. Zvuk nejvyšších tónů by snad v základním nastavení mohl být o něco jasnější a odvážnější, takhle ale nebude za hranou ani při vyšší hlasitosti v řekněme živějším prostoru.

Na elektronických beatech "Love is gone" Davida Guetty bylo cítit, že vestavěná elektronika má síly na rozdávání, můžete hrát jak chcete nahlas i ve velké místnosti a zesilovačům zdaleka nedochází dech a ani reproduktory se nezdají být při běžném hlasitém poslechu blízko svých hranic. Lehké zdůraznění na vyšším basu podtrhuje snaživou dynamičnost a hlavně jakýsi pocit mohutnosti a pumpující reprodukce. Není to reprodukce, která by vás zahltila koncertním objemem, ale má vkusnou disciplínu.

2020 01 30 TST Bluesound Pulse 2i 5

Na první poslech jednoduchá, nicméně mnohovrstvá "A Rose for Me" od The Soundscapers ukázala, že DSP drží nad reproduktory dostatečně pevnou ruku, ani by výsledkem ale byl zvuk technický. V organicky příjemném, měkčím a jemnějším zvuku pak možná nenajdete úplně samozřejmě nějaké mikrodetaily, ale pořádek je adekvátní vyšší kvalitativní (a cenové) třídě, reprodukce je sice spíše celistvá, ale ne "zamotaná".

Pulse 2i je třeba také poslouchat poněkud z dálky, není to stolní model - teprve s odstupem dejme tomu dvou metrů se totiž jeho zvuk rozprostře a tak nějak (byť s limity jako u každého řešení typu "stereo v jednom těle") je možné orientovat se i na hudební scéně mezi nástroji v pravolevém směru, jak ukázala "Innocence" od Hoff Ensemble. Není to plochý obraz s centralizovaným bodem zaostření, ale už skutečně ne sice velká, ale patrná stereo báze.

Kultivovaný styl reprodukce Pulse 2i dobře poslouží třeba u méně kvalitních nahrávek jako je "That Man" od Caro Emerald. Reproduktor totiž dokáže chyby relativně "odfiltrovat" a nabídnout příjemné, bezstarostné poslouchání s dostatkem energie ve spodní půlce pásma a uvolněnou, nicméně fungující rytmikou. Je to prostě příjemný, akorát velký zvuk, který "nebrzdí zábavu".

Velký bezdrátový reproduktor Bluesound Pulse 2i má odvážně šťavnatou cenovku, ale za své peníze dostanete skvělou platformu BluOS (ať už z pohledu uživatelské přívětivosti nebo podpory formátů a služeb) v balení s kultivovaně naladěným zvukem, který možná efektně neotřese vaší podlahou díky mocným basovým tónům, ale zase nebude fungovat jako "bum-cink ekvalizér". S až lehkými hi-fi ambicemi stran vyrovnanosti a čistoty zvuku nabídne Pulse 2i za poměrně dost peněz také poměrně dost muziky a přes audiofilštější zaměření mu není tu a tam cizí ani nasazení na večírku. Pulse 2i patří právem mezi prémiová bezdrátová řešení nejen cenou, ale i výkony.

Kč 22 990,-

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ mocný, robustní zvuk

+ stabilní, rychlý přenos přes BluOS

+ celkově příjemné zvukové ladění

+ energický zvuk

+ poměrně hluboký, přirozeně působící bas

+ podpora vysokých rozlišení

ZÁPORY

- cena už je šťavnatá skoro jako zvuk

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: AV Integra | www.avintegra.cz 

Přenosky Ortofon

Xavian Quarta Evoluzione

AKCE KEF

Polk Audio | hi-fi reproustavy

GMG Power

AV Center

Dynaudio se slevou

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

VOIX Premium Audio

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

ELAC

Kabely Supra

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC1 [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
Emotiva ERC-4 [2]
RME ADI-2 DAC FS [2]
Teac NT-503 [3]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Xavian Quarta Evoluzione [1]
KEF LS50 Meta [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]
2x REL T/Zero MKIII [3]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [2]
+ Rega Elys 2
Pro-Ject Tube Box S2
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie [2]
Cardas Clear (sluchátka) [5]
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7 [1]
+ SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax) [1]
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [2]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
iFi iPower pro RME [2]
IsoTek EVO3 Syncro UNI [2]
IsoTek EVO3 Genesis One [2]
IsoTek EVO3 Titan One [2]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E [3]

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
AKG N700NC
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics DELOS 1815W1 [4]
IsoAcoustics DELOS 1815W2 [2]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

Beyerdynamic

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

Dynaudio Contour i 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE Superhifi Lepší Zvuk

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

VPI gramofony a pračky LP Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio