Kdo už to někdy neřešil? Jen tak si při snídani, čtení novin nebo jiné krátké volné chvíli pustit podkresovou hudbu, třeba zrovna ten mix, který zpracuje DJ v rádiu nebo jej máte ve svém iPodu připravený na dlouhé cesty. Ale komu by se kvůli tomu chtělo pouštět „velký“ hi-fi systém? Snad párkrát, ale časem zákonitě začne být zajímavá alternativa jediného ovladače a jediného spouštěcího tlačítka právě ve chvílích, kdy hudba nemá hrát zrovna hlavní roli. Od toho jsou pak all-in-one systémy dostupné cenové kategorie. Něco jako král takový strojů v katalogu Pioneer je model X-HM70.

V jednom malém, kovovém šasi s rozměry 215 x 111 x 320 mm nabízí funkci iPod doku, CD přehrávače, DLNA streameru, USB mediálního přehrávače souborů MP3, WAV a FLAC (stejné formáty umí i streamovat přes síť) a AM / FM tuneru v kombinaci s internetovým rádiem. Za dané peníze poměrně imponující soupis schopností. X-HM70 přichází ve dvou variantách – buď jako samostatná jednotka, nebo s reprososutavami. Malé dvoupásmovky s bassreflexem vypadají jako by byly vyrobeny z kartonu, bez nejmenší pochyby degradují celkový dojem z přístroje o několik tříd. Lépe pořídit variantu bez nich, ušetřit tisíc korun a zakoupit cokoliv jiného. Třeba nějaké malé plnohodnotné regálovky Pioneer, toto spojení bude fungovat dobře.

Odhlédneme-li tedy od reprosoustav, vybavení X-HM70 je skutečně příjemné. Jak co se funkcí týká, tak co se týká konektorů a dalších faktorů uživatelského komfortu. Výbava přípojných míst je dosti rozsáhlá – krom konektoru pro přístroje od nakousnutého jablka tu je USB vstup na čelním panelu (zadní USB je pouze pro připojení wi-fi modulu), jeden pár RCA analogových vstupů, jeden malý 3,5 mm jack pro sluchátka, plnohodnotný analogový pre-out RCA výstup, výstup kompozitního videa pro Apple produkty a samozřejmě nezbytný konektor pro tunerové antény a LAN konektor.

Reproduktorové terminály jsou samozřejmě jen klasické plastové, ale plně odpovídající dané cenové kategorii. Navíc mají dostatek místa, aby do nich šel relativně komfortně zasunout jakýkoliv kabel bez audiofilně masivních koncovek. Pochválit je třeba také displej s výborně čitelnými znaky a ideálně trefeným jasem – ve dne je bez problémů vidět a v noci nepálí do očí.

Uvnitř přístroje najdeme až nečekaně velké trafo, na poměry přístroje poskytující dosti pevné a jisté napájení. Žádné konstrukční finesy tu ale určitě nejsou, na to je v malém obalu příliš mnoho obvodů. Z toho plyne také poměrně dost skromný výkon 50 Wattů na kanál do zátěže 4 Ohmy, do „standardní“ osmiohmové výrobce výkon neuvádí, ale dle odhadu to bude tak 30 Wattů maximálně. I proto je potřeba vybrat pokud možno citlivé reprosoustavy s korektní impedanční křivkou, aby je X-HM70 zvládl. To je ale v zásadě jediná složitější stránka soužití s tímto malým přístrojem. Pokud se vše sladí jak má, na přehledném dálkovém ovládání už je budete volit zdroj své aktuální zábavy.

X-HM70 hrál jak s dodanými reprosoustavami, tak s Harbeth Monitor 30 a Xavian Piccola. Nutno říci, že i s posledními dvěma jmenovanými si docela dobře poradil, a to přes svůj nízký výkon. Náročný kritický poslech by jistě odhalil, že to není ideální spárování přístroje a reprososutav, ale X-HM70 se také nemá stát srdcem high endového systému. Sloužil též jako zdroj signálu pro NAD C370 a Denon PMA-720AE. Sám pak zesiloval zdroj z Pioneer LX-71.

Jako samotný transport, ať už CD nebo digitálních souborů funguje X-HM70 příjemně a bezpochyby se může měřit se základními modely značek jako je Marantz nebo Denon či obdobnými stoji jiných mainstreamových výrobců. Charakter zvuku není typicky „pioneerský“, nemá onen temnější a hutnější charakter. Zůstává mu však přesto alespoň jeho náznak, zvuk je sladší, pevný a poměrně úderný, jak dokazuje třeba velký kopák v „My Mini and Me“ Gwyneth Herberth.

X-HM70 nemá na poslech žádné výrazné propady ve frekvenční charakteristice, snad jen spodních frekvencí je objemově trochu víc – ale ostatně celý zvuk je prodchnut snahou vytvořit jej větší a zábavnější. Samozřejmě nelze od integrovaného CD přehrávače této cenové kategorie (rozpočítáme-li náklady, může být jeho samostatná pořizovací cena na úrovni tří tisíc?) čekat žádné zázraky, ovšem výkon podává uspokojivý a neurážlivý. Separace nástrojů i detailnost opět odpovídá ceně pořízení. Na „Quiet Nights“ Diany Krall je dostatek informací pro příjemný poslech bez pocitu, že přístroj posluchače šidí či nedokáže zabavit, přesto je tu spíš jeden velký zvukový celek, v němž jednotlivé party musí posluchač hledat.

Jestliže kvalita CD přehrávače je vůči pořizovací ceně „v pohodě“, pak streamer je víc než slušný. Rozumně kvalitní D/A převodník zajišťuje příjemně jemný charakter reprodukce – samozřejmě za předpokladu, že uživatel dodá kvalitní materiál. Během testů přístroj nepřekonal ani u FLAC ani u WAV bariéru 16 / 44,1, soubory s vysokým rozlišením prostě vynechal. I „pouhý“ Red Book standard ale zněl o něco málo lépe než ta samá skladba z CD přehrávače. Důkazem může být opět Diana Krall a její „Quiet Nights“, kdy přibylo informací a atmosféra nahrávky už se relativně blížila výkonu klasického základního děleného systému cd + integrovaný zesilovač. To rozhodně není špatný výkon na „hi-fi věž“.

Pioneer X-HM70 je velmi dobrou alternativou pro ty, kteří chtějí občas poslouchat hudbu jednoduše, kulisově a nenáročně. Nabízí příjemný charakter a vlastně krom mírného nedostatku výkonu není za danou pořizovací cenu vůbec co řešit. Jako systém do pracovny, ložnice nebo kamkoliv, kde je vyžadováno zabrání malého prostoru a poskytnutí široké palety funkcí poslouží víc než dobře. Vlastně za deset tisíc nabízí víceméně totéž, co by mohly nabídnout dělené komponenty za řádově pět tisíc – a když si spočítáme, že uvnitř sedmdesátky je vlastně cd přehrávač, zesilovač, streamer a tuner, nemluvě o iPod doku, tak se cena deset tisíc jeví víc než dobrá. Důležité ovšem je nezapomenout nekoupit reprosoustavy a vybrat si jiné, dostatečně citlivé. Pak už bude uživatele čekat jen každodenní spokojenost při ranní kávě nebo celodenní práci.

Kč 9 990,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ CD přehrávač, tuner, USB přehrávač, streamer a iPod dok v dostupném balení

+ v dané cenové kategorii dobrá kvalita CD i přehrávání digitálních médií

+ konektorová výbava

+ podpora FLAC přes USB a DLNA

ZÁPORY

- za přibalené reprosoustavy je lépe 1000,- Kč ušetřit

- tuner není ani nejrychlejší, ani nejcitlivější

- je třeba dobře volit alternativní reprosoustavy, výkon není nejvyšší

--- --- --- --- ---

VIZITKA PRODEJCE

BaSys CS

www.basys.cz  – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

+420 234 706 700

Přenosky Ortofon

Xavian Quarta Evoluzione

AKCE KEF

Polk Audio | hi-fi reproustavy

GMG Power

AV Center

Dynaudio se slevou

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

VOIX Premium Audio

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC1 [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
Emotiva ERC-4 [2]
RME ADI-2 DAC FS [2]
Teac NT-503 [3]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Xavian Quarta Evoluzione [1]
KEF LS50 Meta [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]
2x REL T/Zero MKIII [3]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [2]
+ Rega Elys 2
Pro-Ject Tube Box S2
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie [2]
Cardas Clear (sluchátka) [5]
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7 [1]
+ SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax) [1]
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [2]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
iFi iPower pro RME [2]
IsoTek EVO3 Syncro UNI [2]
IsoTek EVO3 Genesis One [2]
IsoTek EVO3 Titan One [2]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E [3]

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
AKG N700NC
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics DELOS 1815W1 [4]
IsoAcoustics DELOS 1815W2 [2]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

Dynaudio EMIT 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE Superhifi Lepší Zvuk

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

VPI gramofony a pračky LP Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio