800 250 loewe

2018 08 30 DK Samsung QE55Q7FN 1

Generační obměny televizorů jdou tak rychle, že jen opravdu odhodlaný pozorovatel si dokáže udržet přehled. Velké značky dnes nabízí televize s výbavou, jejíž popis by svou šířkou stál za brožované knižní vydání a už za nevelké peníze můžete mít tolik funkcí, že je snad ani nemáte prakticky šanci využít. Stojí tak za to sáhnout vůbec po něčem dražším, jako je třeba QE55Q7FN - 55" televizor s technologií QLED, kterou se aktuálně tolik pyšní gigant Samsung?

Že televize dnes mají jen minimální rámeček, to už asi nikoho příliš nepřekvapí, přesto je nutné říct, že tento model je skutečně elegantní a minimalistický - přidejte k tomu možnost zavěšení na zeď zcela bez zadní mezery a máte prakticky obraz, který umí přehrát film; mimochodem, Samsung právě na tohle myslel a nabízí "ambientní mód", kde se obraz přizpůsobí barevnému ladění interiéru a ještě více tak splývá se zdí a okolím. Ani na podstavci ale nevypadá televizor špatně...

To zásadní je ale samozřejmě osazený panel - využívá QLED technologii (anorganické "kvantové body"), má UHD rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů a podporuje také HDR signál (až 1 500 nitů). Technologie řady Q (procesor Q Engine) se pak stará jak o zlepšení kontrastu (Q Contract), barevného prostoru (Q Colour) nebo rozšíření pohledových úhlů (Q Viewing Angle), je tu i lokální stmívání nebo vyhlazování pohybů. To vše probíhá za chodu díky analýze příchozího obrazového signálu.

O zvukovou stránku se starají vestavěné reproduktory v konfiguraci 4.1, s ohledem na tloušťku televizoru nabízí obstojnou kvalitu s podporou DTS i Dolby Digital standardů.

2018 08 30 DK Samsung QE55Q7FN 2

Pochopitelně jde o chytrý televizor, nabídka v rozhraní je mimořádně široká, je to prostě multimediální centrum se vším všudy. Chytré je pak i ovládání televizoru pomocí hlasových povelů nebo synchronizace s dalšími zařízeními po domácí síti - můžete tak snadno najít video na telefonu či počítači a tabletu a sdílet je na velkou obrazovku. Praktické je i učenlivé dálkové ovládání, které umí předávat příkazy opravdu široké škále připojené elektroniky.

Důležité jsou i čtyři HDMI 2.0 vstupy, trojice USB nebo ethernetový konektor (pokud chcete, je tu i Wi-Fi), zvuk do své audio sestavy dostanete optickým digitálním výstupem. Vší konektivita je pak už tradičně vyvedena do externího boxu One Connect. Méně kabelů, tenčí televize... Komunikace s televizorem pak probíhá jediným transparentním kabelem. A míněno skutečně jediným - teče jím totiž i napájecí proud.

Všechny funkce a parametry pohromadě si můžete nastudovat přímo na profilu televizoru zde, je jich tolik, že se vám zatočí hlava: https://www.samsung.com/cz/tvs/qledtv-q7fn/QE55Q7FNATXXH/.

Soužití s televizorem je pak velmi snadné - ovládání a nastavování jsou dostatečně intuitivní, dávno je pryč doba pomalých reakcí a průchod všemi možnostmi pěkně "švihá".

2018 08 30 DK Samsung QE55Q7FN 3

A jaký je tedy obraz jako takový? Velmi dobrý, díváte-li se zepředu, z boků má své limity, jak už to ale u většiny televizí bývá. Samsung se netají tím, že obraz vylepšuje a ten tak v základním nastavení působí "pouťověji" a efektněji, porovnáme-li jej třeba s velmi přirozeným pojetím obrazu u Loewe či jiných high-endových výrobců.

Když se díváte na pěkně barevně zpracované filmy s tmavým laděním, dejme tomu na režisérský sestřih "Blade Runner", neodhaluje panel žádné zásadní slabiny v podání tmavých ploch a přechodů - ne, není to černá, která by evokovala hloubku vesmírnou, ale je to už bez diskuse černá, ne hodně tmavá šeď.

Ani u křiklavých barevných ploch, jaké jsou třeba v Burtonově "Alence v říši divů", se nepolekáte - oproti minulým generacím televizorů stejného výrobce se nám zdá, že v základním nastavení se televizor co do barevnosti přiblížil realističnosti a jen v některých situacích jsou velké barevné plochy spíše zářivěji laděné.

Fantastické výsledky dosahuje zobrazovač při použití plnokrevného 4K - vezměte si videoherní "Ready Player One" nebo třeba podstatně civilnější "Pasažéry", napříč žánry oceníte fantasticky čistě působící obraz, který se při všech svých automatických úpravách snaží působit co nejpřitažlivěji a zdá se, že se to daří. Detailnost, ostrost, jas, všechno je věru působivé.

2018 08 30 DK Samsung QE55Q7FN 4

Velký televizor vyšší cenové třídy, nabitý vším, co je "aktuální" - takový je Samsung QE55Q7FN. Je to obraz a přístroj geniální pro toho, kdo chce mít nenápadný a na ovládání nenáročný, vše zvládající a podporující televizor, který se může stát naprosto nenápadným rámečkem na zdi a na který se jde už v továrním nastavení dlouho a spokojeně dívat. Rychlost ovládacího rozhraní je už dnes příkladná, možnosti co do aplikací i co do osobních úprav obrazu prakticky nekonečné a "blbinky" jako je ambientní režim potěší toho, kdo televizí nežije, ale jen se baví - a ostatně právě pro toho, ne pro zarytého kinofila, je tento televizor naprosto ideální.

Kč 54 990,-

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ velmi živý, velmi barevný obraz

+ ostrost

+ ambientní režim je velmi zábavný

+ konektivita vyvedená nenápadně stranou a "bezešvá" instalace

+ softwarová výbava, respektive její teoretická šíře

ZÁPORY

- existují i realističtěji zobrazující televize

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: Samsung | www.samsung.cz 

 Produkt roku 2018 - hlasujte a vyhrajte

XAVIAN Loudspeakers

Eurostar Ostrava

Studio TYKON

Horn Distribution

Soundstyle

200 200 hifiguide

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140
Grandinote Shinai
Emotiva XPA-DR2
Naim Nait XS
Naim NAP250 (bi-amp)
Naim FlatCap XS
Cambridge CXA80

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205
Teac NT-503
Apogee Groove
Chord Mojo / Chord Poly
Cambridge CXC
The Little Black Box v2
COOD-E TV
Pioneer BDP-LX71

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30
KEF LS50
Fischer&Fischer SN-70

GoldenEar SuperSub X

ANALOG:

VPI Scout
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Pro-Ject Phono Box
Grandinote Celio

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2
InAkustik LS-1603
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2
ZenSati Authentica
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka)

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI)
Nordost Heimdall 2 (ethernet)
Nordost Purple Flare (USB)
AudioQuest Jitterbug
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika)

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2
Nordost Red Dawn
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

IsoTek EVO3 Syncro UNI
IsoTek EVO3 Genesis One
IsoTek EVO3 Titan One
IsoTek EVO3 Corvus
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

beyerdynamic Amiron Home
Sennheiser HD 26 Pro
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

200 300 bose

200 100 emotiva

200 200 kasaudio

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

(Celkem) zásadní posuny v kvalitě

Občas si tak říkám, že je moc dobře, že jsem svůj malý nenápadný sloupek nazval "Nepravidelníkem" - může tak v klidu vycházet párkrát za rok a já se můžu s klidným svědomím věnovat recenzím a dalším věcem, které jsou, upřímně řečeno, zábavnější i přínosnější, než by bylo nějaké nucené moudro...

Číst dál...

200 200 voice 200 200 rpaudio 200 200 kasaudio vpi 200 200 aq 200 200 studiospalicek black friday

200 200 audio visual 200 200 cptpraha 200 200 ketos dynaudio 200 200 mareka audio 200 200 wdq 

200 200 elfton cerven 200 200 logaudio hifi home art vyprodej 200 200 psg 200 200 grandinote 

200 200 audio video kino bratislava 200 200 amarock studio 200 200 htp 200 200 kasaudio 200 200 4ce

1024 200 avspraha 2019

Luxman Česká republika