Značku Samsung je vidět skoro všude – sbírá vavříny za své zobrazovače, patří mezi pionýry komerčního rozšíření multiroom audia a od začátku roku 2014 má také ve výrobním programu sérii Level. To je řada produktů primárně pro stylový mobilní poslech a nejvyšším produktem je tu model Level Over, tedy sluchátka – jak už název napovídá – určená pro nošení přes uši.

Nutno říci, že Samsung umí vzbudit věru prémiový dojem, exteriér těchto sluchátek je skutečně stylový a krásně zpracovaný, takže vám ani nebude vadit, že i přes značnou pořizovací cenu tu není použita pravá kůže, ale jen koženka. Sluchátka jsou k dispozici v hodně konzervativní černé, ale také námi testované krémově bílé variantě s hnědou koženkou, která díky svému odstínu a výrazným švům připomíná britské sportovní vozy. Snad za to může hlavně křížové prošívání polstrování týlního mostu.

Sluchátka jsou také nesmírně hladká – tvarově (ani jedna hrana) i materiálově. Jsou sice docela mohutná, ale ještě ne humpolácká, takže nebudete ani venku vypadat nevkusně. Snad jen trochu divně – pravá mušle totiž skrývá neviditelné dotykové ovládání, které při používání působí, jako že si divoce poklepáváte na hlavu. Robustní, byť jen 350 g vážící sluchátka dobře sedí na každé hlavě, na té větší snad ucítíte přeci jen trochu větší přítlak, ale i tak je díky bohatému polstrování nošení pohodlné. Primárně budou také Level Over sloužit jako bezdrátová sluchátka, takže vás nebude omezovat ani kabel.

Pravá mušle, jak už bylo řečeno, obsahuje aktivní elektroniku a ovládací prvky – Level Over můžete v pasivním režimu používat s kabelem jako klasická pasivní dynamická sluchátka, ale jakmile přepnete nenápadný dvoupolohový přepínač, aktivuje se potlačení okolního šumu. Vedle spínacího tlačítka je ještě párovací tlačítko pro Bluetooth (protokoly A2DP, AVRCP, HCP, HFP a SPP, ale také apex, ač ve specifikacích to není k dohledání), tedy primární zdroj zvuku. Pokud byste snad nechtěli používat párovací tlačítko, je k dispozici i moderní NFC, stačí jediný dotek a vše je nastaveno.

Ještě zajímavější jsou ale dotyková gesta, která evokují ta, která známe třeba z tabletů nebo telefonů (což u největšího světového výrobce těchto komodit dává smysl). Pokud na pravé mušli prstem potáhnete nahoru či dolů, regulujete hlasitost, tah doleva a doprava zase přeskakuje skladby kýženým směrem, dvojité poklepání pak spouští a pozastavuje přehrávání na vašem mobilním zařízení.

Uvnitř sluchátek se skrývají měniče Samsung o průměru nadstandardních 50 mm, membrána je vyrobena z papíru, získaného bio cestou. Zabudovaná Li-Ion baterie umožní po plném nabití přes microUSB konektor až 15 hodin reprodukce s potlačením hluku, případně 2x tolik bez něj. Při provozu po kabelu vás bude zajímat také „přátelská" impedance 41 Ohm.

My jsme Samsung Level Over poslouchali jednak s Apple iPhone 5, jednak po drátech s ASUS Xonar Essence One MUSES, ale i v sestavě Marantz NA8005 / PA8005. Nejlépe vyhovoval jako přehrávač buď foobar2000, nebo standardní hudební přehrávač v iOS (nebylo vůbec třeba řešit provoz přes doporučenou aplikaci Samsung).

„Knowledge of good and evil" (Esperanza Spalding | „Chamber Music Society" | FLAC | 24 – 96) nabízí slušnou reprodukci basu – ten sice nemá tolik síly, aby zabručel a rozvibroval celý přednes, definice ale není špatná a na mainstreamová sluchátka je to výkon velmi dobrý. Ne zase o tolik dražší B&W P7 nebo třeba studiově laděná a levnější Sennheiser HD 26 Pro jsou ale citelně dále, ať už do energie, nebo do přesnosti. Objem je ale velmi korektní – bez efektních snah o zahlcení basem, proporčně velmi dobře odpovídající zbytku pásma.

Divoké akustické kytary v „Mediterranean Sundance", asi nejznámější skladbě alba „Friday Night in San Francisco" (hrají DeLucia a DiMeola | FLAC | 24 – 96), jsou trochu upozaděné, ne tak bezprostřední, barva strun je ale podána vkusně a věrně pro danou cenovou třídu. Celkově je tu cítit slušná kontrola a líbilo se nám, že vliv ekvalizéru, který se automaticky spouští spolu s redukcí šumu, není nijak dramatický. Zvuk sice pocitově trochu změkne, ale nijak dramaticky. Slušná je také rychlost měničů, aktivní pohon je donutí reagovat přesně.

„Question and answer", kterou najdete na živém koncertu „Like Minds" jazzmanů Burtona, Corey, Methenyho, Hollanda a Haynese (FLAC | 24 – 96), je plná vysokých tónů – výšek, ať už činelů nebo vibrafonu, je rozhodně dost. Dokonce víc než dost, jsou dosti výrazné a mají snad o něco větší objem, než ostatní frekvence. Jsou příjemně prokreslné, bohaté, čisté a i když nesou náznaky nacinkanosti a při vyšších hlasitostech se dostávají povážlivě blízko ostrosti, celkově jsou prostě moc příjemné – výrazné a živé, ale přitom dostatečně přesné a čisté.

Dynamika sluchátek je ucházející, i když v cenové třídě jsou i lepší – hodně jim pomůže sluchátkový zesilovač, v „samostatném" režimu je třeba u Bachových „Brandenburských koncertů BWV 1046" (FLAC | 24 – 96) cítit mírná dynamická komprese, což vede k pocitu trochu „zasunutého" basu. U běžného rocku a popu omezení určitě nepocítíte.

„Moonlight Shadow" z desky „Crises" (remaster 2013) od Mika Oldfielda (FLAC | 24 – 96) zahrála velmi přímo, pocitově tak čistý a jasný zvuk působí velice detailně, ale informací je spíše akorát, než že byste se v nich mohli topit. Nebudete na druhou stranu mít pocit, že by vám sluchátka něco tajila – to by ostatně za osm tisíc již rozhodně neměla. Detaily nejsou samozřejmé, musíte se na ně soustředit a tehdy vyplavou.

K čemu jsou ale Samsung Level Over jako stvořená, to je hudba typu Daft Punk a jejich „Get Lucky" z desky „Random Access Memories" (FLAC | 24 – 88,2). Bohatství v objemu, celkový důraz a pocit pevnosti a jistoty spolu s tichým zvukovým pozadím (což je práce aktivního zpracování signálu pomocí DSP) umožňují zůstat s hlasitostí na poměrně nízkých hodnotách a už tam hrají sluchátka co umí – trochu problém je, že jakmile budete hrát více nahlas, všechen zvuk jde ven a vy tak budete poměrně intenzivně rušit své okolí. To na druhou stranu rozhodně nebude rušit vás, potlačení hluku funguje době.

Pokud hledáte opravdu pěkná a opravdu pěkně zpracovaná, množstvím zajímavostí vybavená sluchátka se zvukem, který výborně sedí populární a rockové hudbě, pokud vám nevadí, že jen za minimální příplatek (a vlastně i bez něj) si lze pořídit zvukově purističtější sluchátka a pokud si trochu sobecky rádi užíváte klidného poslechu a chcete se o zvuk podělit i s okolím (protože prosakování zvuku směrem ven je poměrně výrazné), pak nabízí díky živému, pevnému a „aktivnímu" zvuku spolu s gesty na základní ovládání reprodukce zajímavý, byť rozhodně luxusně naceněný soulad skvělého stylu a dobrého zvuku.

Kč 7 990,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ bohatá výbava

+ velmi vysoký komfort nošení

+ pěkně vypadají

+ dobré aktivní potlačení hluku

+ zajímavá možnost ovládání gesty

ZÁPORY

- cena už je rozhodně docela vysoká

- na uzavřenou konstrukci malá izolace zevnitř ven (rušíte okolí)

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: Samsung | www.samsung.cz 

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

1) HLAVNÍ SESTAVA
2) NEARFIELD SESTAVA
3) STŘEDNÍ SESTAVA
4) VINYLOVÁ SESTAVA
5) MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA80 [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Emotiva ERC-4 [3]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
ASUS Xonar Essence One MUSES MKII [3]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30 [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [3]
+ Rega Elys 2

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica [2]
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [2]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
Mudra Powerchord
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek EVO3 Syncro UNI [1]
IsoTek EVO3 Genesis One [1]
IsoTek EVO3 Titan One [1]
IsoTek EVO3 Aquarius [2]
IsoTek EVO3 Sirius
IsoTek EVO3 Corvus [2]
Nordost Qbase Qb8 [2]
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]+[5]
AKG N700NC
Sennheiser HD 26 Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 3 [1]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [2]
zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio