ELAC hi-fi reprosoustavy

2020 11 30 TST Zidoo Z9X 1

Výrobky značky Zidoo z Dálného Východu jsou možná na trhu jen krátkých pár let, ale za tu dobu se čínská firma stihla vyšvihnout mezi všeobecně uznávané producenty ne masově dostupných, ale ani ne drahých přehrávačů a mediálních center, která v sobě kombinují rychlost a výbavu, kterou ocení náročnější a uživatelskou přívětivost i pro začínající kinofily.

V nabídce má pak Zidoo poměrně širokou škálu výrobků, které vévodí přehrávače plnohodnotné komponentové šířky a hloubky. Umí ovšem nabídnout i kompaktnější a dostupnější řešení, reprezentované kupříkladu modelem Z9X.

Na ploše „dlaně a půl“ (exaktně vzato jde o šířku 18,9 cm, hloubku 12,9 cm a výšku 2,6 cm) je vtěsnáno všechno, co od multimediálního centra můžete chtít a přitom formát i estetika zůstávají v kategorii snadno „použitelných“ i v běžném obýváku. Může za to i relativně málo běžná šedá barva místo fádní černoty, hliníkové šasi se zaoblenými rohy je celkově moderně pojaté a pěkně zpracované. Prostředku čelní stěny vládne obdélníček slušně čitelného displeje.

2020 11 30 TST Zidoo Z9X 2

Konektivita je u Z9X rozesetá po bocích a v zadní části, zprava najdete dvojici USB 3.0 portů a k tomu SATA konektor, vlevo vedle chladících průduchů další dvojici USB, tentokrát ve specifikaci 2.0. Připojit tak můžete skutečně mimořádné množství pamětí a pevných disků.

Dominantou zadního panelu jsou samozřejmě dvě čnějící anténky bezdrátového připojení, kombinujícího 2,4 a 5 GHz, výrobce ale nezapomněl ani na gigabitový ethernetový konektor. Samozřejmostí je HDMI 2.0a výstup, netradiční je pak HDMI 2.0 vstup. Zvuk můžete vyvést z přístroje optikou v digitální podobě nebo není-li zbytí, pak 3,5 mm analogovým jackem, u nějž ale musíte počítat s limity. Napájení přístroje má na starosti externí pulsní zdroj s běžným napětím 12 V. Posledním lehce netradičním prvkem je další 3,5 mm jack, sloužící pro příjem příkazů ovládacího protokolu RS232. Vidět pak není Bluetooth, je tu ve standardu 4.2.

2020 11 30 TST Zidoo Z9X 3

Pohodlné ovládání zajišťuje jak klasický velký dálkový ovladač, tak možnost stáhnout si vcelku pohodlnou a rychlou aplikaci do telefonu nebo tabletu (jde vlastně o zmenšené rozhraní z obrazovky). Z9X ale můžete ovládat také přes http protokol.

Zásadní u mediálních přehrávačů je dnes výkon a široká kompatibilita. U Zidoo vsadili na platformu Android 9.0, díky níž mohou zkušenější uživatelé nainstalovat s trochou snahy vlastně jakékoliv funkce nebo aplikace budou chtít – třeba včetně rozhraní Kodi.

2020 11 30 TST Zidoo Z9X 4

Základem je tu čipset Realtek RTD1619DR s šestijádrovým procesorem ARM Cortex A55. Přidejte k tomu 2 GB operační paměti a 16 GB vnitřního úložiště a máte slušně výkonný stroj střední třídy.

Obraz má u vstupu i výstupu svůj limit na 4K / 60p, je tu podpora všeho důležitého – HEVC i H.265, HDR10+ i Dolby Vision, 12bitové barevné hloubky nebo YCbCr 4:4:4 barevného prostoru. U zvuku umí Z9X dekódovat jen dva přední kanály, díky funkci passthrough ale předává informace dál (do televizoru, A/V receiveru či procesoru…) a v běžné aplikaci se o zpracování stejně stará elektronika až dál v řetězci.

2020 11 30 TST Zidoo Z9X 5

Komponenty Zidoo jsou vybavené vlastní nadstavbou rozhraní Android, která je opravdu pěkná, rychlá a přehledná. Výhodou je možnost provozu v českém jazyce. Obsluha je mimořádně snadná i pro úplného začátečníka, naopak uživatel se zkušenostmi si může nastavit spoustu parametrů, ať už se jedná o rozlišení, snímkovací frekvenci, barevnou hloubku nebo praktičtější věci typu vnucení titulků a jejich posuv, samozřejmostí je úprava barevné tonality obrazu za chodu a další a další věci. Prakticky cokoliv si umanete udělat, jde díky rozhraní Z9X upravit rychle a logicky.

Ať už jsme do Z9X pustili cokoliv, přehrávač neměl problémy s načtením (ať už se jednalo o rip Blu-ray disku nebo se jednalo o stream z některé internetové služby), reakce je skutečně rychlá, dokonce ani posuv videa nedělá přehrávači z pohledu plynulosti vůbec žádný problém. Je vidět, že výkon je dostatečný i pro 4K filmy, které mimochodem i bez dolaďování parametrů vypadají výtečně a streamování ze serveru po běžné domácí síti probíhalo bez zádrhelů.

2020 11 30 TST Zidoo Z9X 6

Dokonce není problém pustit si ani hudební soubory ve FLACu, byť práce s vyššími rozlišeními tu samozřejmě je více otázkou náhody. Z9X ale nemá ambice sloužit jako audiofilský přehrávač MQA, DSD (i když férově řečeno, umí přehrávat i SACD ISO soubory) a podobného, tudíž žádný problém. Pokud chcete nicméně hudbu opravdu poslouchat, nepoužívejte analogový zvukový výstup.

Na Z9X jsme shlédli třeba kompletní „Černobyl“, obrazová a zvuková kvalita je opravdu dobrá a i když tytéž soubory přehrávané přes OPPO UDP-205 (s využitím jeho digitálního výstupu, stejně jako u Z9X) jsou na sestavě Xavian Quarta / Métronome DSC1 / Norma Revo IPA-140 slyšitelně lepší po zvukové stránce a na 4K televizi Philips jakoby o něco čistší, není rozdíl mezi OPPO s bezmála 10x takovou pořizovací cenou a Z9X zase tak propastný.

2020 11 30 TST Zidoo Z9X 7

Z9X také bez potíží zvládl všechny „benchmarkové“ videozáznamy, které používají různí výrobci na demonstraci schopností právě toho svého zařízení (televize či přehrávače). Vymazlené 4K ukázky byly krásně ostré a i v základním nastavení barevně velmi solidně korektní a čisté.

Naopak v poměru cena / výkon určitě vítězí nad redakčním COOD-E TV, který ve své době stál zhruba polovic, ale rozdíl v kvalitě výstupu (o rychlosti a uživatelském komfortu nebo stabilitě systému ani nemluvě…) je dramatický a ze Z9X se zpět k COOD-E TV vrací špatně.

2020 11 30 TST Zidoo Z9X 20

Celkově je Zidoo Z9X na jednu stranu dobře zaplatitelné a geniálně jednoduché zařízení (stačí projít úvodního průvodce a nechat všechna nastavení na „auto“ a všechno funguje), které nebude mít díky češtině a logickému návrhu prostředí problém ovládat ani běžný člen domácnosti bez hlubšího zájmu o techniku, na druhou stranu je to přístroj, který umožňuje jít už trochu do hloubky (ale ne zase moc, pro absolutní nadšence do ladění každého parametru jsou jiné přístroje) a dotáhnout výstup tam, kde už potěší i náročné oko a ucho. Budete-li brát Z9X jako rychlé, všestranné multimediální centrum, které zvládne bezproblémově přehrát prakticky cokoliv a co poté předá signál digitálně dalším článkům v řetězci, nemá za svou cenu vlastně žádnou slabou stránku.

Kč 6 490,-

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE - APLIKACE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ pěkné zpracování

+ dobrá konektivita

+ dobrá aplikace

+ snadné používání díky parádní rychlosti

+ možnosti rozšíření pro náročnější uživatele

ZÁPORY

- ve středním segmentu asi nic

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: WDQ | www.wdq.cz | www.avhifi.cz 

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Musical Fidelity M8xi [2]
Grandinote Shinai
Cambridge CXA81 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC [1]
Métronome Le Player 3 [1] + [2]
EverSolo DMP-A6 [3]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
EverSolo DAC-Z8 [2]
Apogee Groove [5]
Cambridge CXC [3]
Zidoo Z9X Pro [1] 
Zidoo Z9X [2]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

KEF Blade One Meta [1]
Fyne Audio F1-5 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
+ HEXMAT Eclipse
+ HEXMAT Molekula
+ IsoAcoustics Gaia III
Grandinote Celio [4]
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH
DS Audio ST-50

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Valhalla 2 (bi-wire jumper) [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
ZenSati Authentica [2]

SIGNÁLOVÉ XLR
KrautWire Super Symetric Gold [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [3]
TelluriumQ Black
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie
Cardas Clear (sluchátka)
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7u [1] 
SOtM dCBL-CAT7 [1]
SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB)
Nordost Blue Heaven (coax)
Nordost Purple Flare (USB) [5]
2x AudioQuest Jitterbug FMJ [2]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Valhalla 2 [1]
Cardas Clear Beyond XL C19 [1]
VYDA Laboratories Orion [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premier [2]
IsoTek EVO3 Optimum [2]
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek V5 Sigmas [1]
Norost QSource [1]
IsoTek V5 Titan [2]
IsoTek V5 Polaris [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
Denon PerL Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

SOtM sNH-10G & sCLK-EX [1]
SOtM iSO-CAT6 SE [1]
SOtM iSO-CAT7 [1]
Solid Tech Feet of Silence [1]
Solid Tech IsoBlack [1]
Cardas Multi Blocks [1]
Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost Sort Lift [1]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics Gaia I [1]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
AudioQuest Fog Lifters [2]
AudioQuest Noise-Stoppers [1] + [2]
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
akustické prvky ASI Sugar Cubes [2]
SONOS One SL
65" UHD Philips 65OLED806 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [3]
NEO HIGH END Tripod [2]

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies