2022 04 30 TST Metronome Le Player 3 plus 1

Jihofrancouzskou firmičku Métronome (ani její ještě luxusnější sestřičku Kalista) už dnes v Čechách asi není třeba hlouběji představovat. Přes tři desítky let ruční výroby ve Francii a soustředění na digitální zdroje signálu jsou dostatečnou vizitkou. Na to, že jde o výrobce malého, tak své výrobky poměrně pravidelně a odhodlaně inovuje a týká se to i základního přehrávače Le Player.

Ten je momentálně k dispozici ve verzi Le Player 3+; plus v názvu k původnímu transportu a převzorkovávacímu mechanismu přidává i D/A převodník, jde tedy o kompletní zdroj signálu.

Z vnějšího pohledu je Le Player 3+ jasně zařazený do zbytku firemního portfolia. Čelní panel je jednoduchý a přesto poměrně robustní, v levé části jsou dvířka mechaniky a za nimi vcelku běžný šuplík, v pravé obdélníček displeje s jednoduchými, byť rozumně čitelnými znaky. Kolem displeje jsou rozeseté základní ovládací prvky.

2022 04 30 TST Metronome Le Player 3 plus 13

Celé tělo je pojaté čistě a účelně, hrany jsou lehce zaoblené, ale veskrze lze říct, že důležitý je účel a bytelnost, nežli nějaká nadstandardní elegance. Materiály i jejich zpracování jsou ale prvotřídní a přístroj působí, že s vámi vydrží dlouhé roky.

Métronome popisuje Le Player 3+ jako CD transport v kombinaci s D/A převodníkem. Přehrávání CD je samozřejmě možné přes mechaniku, funkce DACu jsou dostupné také přes koaxiální a asynchronní USB vstup, což je relativně limitující množství, ale jako bonus ke klasickému přehrávači je to příjemné. Zpracovaný signál je možné vyvést přes analogové výstupy v XLR i RCA podobě.

2022 04 30 TST Metronome Le Player 3 plus 3

Zásuvka na druhém konci přístroje je vybavená robustní spínací kolébkou, což tak trochu předznamenává soustředění výrobce právě na napájecí zdroj přehrávače. Většinu vnitřního prostoru totiž zabírají tři nezávislé napájecí zdroje s vlastními toroidními transformátory. U každého je také nezávislý stabilizační obvod a filtr značky Schaffner pro odstranění elektromagnetického a radiofrekvenčního rušení. Stabilitu napětí zajišťuje přes 40 filtračních kondenzátorů.

Data z kompaktních disků sbírá na zakázku modifikovaná zapouzdřená mechanika Philips GF8, určená výhradně pro Red Book disky. Signál z ní i dalších zdrojů je předáván do dual mono čipu AK4493 s rozlišením 32 bit / 384 kHz u PCM signálu a zvládající také DSD512.

2022 04 30 TST Metronome Le Player 3 plus 11

Le Player 3+ je poměrně výrazný kousek techniky – má na šířku 45 cm, na výšku i díky delrinovým nožkám 11,5 cm a do hloubky 43,5 cm, přičemž má zřetelných 12 kg.

Přehrávač sloužil v hlavní redakční sestavě – tedy se zesilovačem Norma Revo SC-2 LN / Norma Revo PA 160 MR, reprosoustavami Xavian Quarta Evoluzione a napájecím řešením GMG Power Harmonic Hammer 3000P. Propojeno bylo mixem kabelů Nordost Heimdall 2 a Valhalla 2, k porovnání sloužilo OPPO UDP-205 a Métronome DSC1.

2022 04 30 TST Metronome Le Player 3 plus 10

V Jacksonově „Rock with You“ („Off the Wall“ | 2009 | epic | 88697 53621 2-1) byla basová linka vysloveně skvělá - nesmírně šťavnatá a broukavá, přitom ale ne nějak nejistá v konturách. Je to zvuk měkký a tučný, hedvábně poddajný, s již luxusním nádechem, který je konstruktérům z jihu Francie tak nějak vlastní. Navzdory bohatosti, mohutnosti a celkově uvolněnějšímu stylu je rozpracování jednotlivých tónů výtečné, zvuk je ohraničený a plyne s velkou samozřejmostí.

Na hlase Renée Fleming v „River“ („Haunted Heart“ | 2006 | Rounder | 0602517032798) bylo celkem zřetelně znát lehce „medové“ vytvarování, není to suchý, striktně technický přednes. Výsledkem je doslova krásný zvuk, kulatý, lidský, barevný. Proporce vokálu jsou větší než obvykle, ale to je také charakteristická vlastnost komponentů Métronome a Kalista. Hlas je přirozeným centrem nahrávky, netrčí a je už opravdu velmi snadno srozumitelný, zvukově se už Le Player 3+ přehoupl z drahého hi-fi do opravdového, kultivovaného high-endu s „drahým“ zvukem.

2022 04 30 TST Metronome Le Player 3 plus 12

Poznáte to mimo jiné i na jisté nonšalantní nenápadnosti, s jakou sází do prostoru detaily pěkně nahraných činelů v „Use Me“ od Vanessy Fernandez („Use Me“ | 2014 | Groove Note | 0660318105028) – je to zvuk uhlazený, bez pichlavosti nebo nějakého pocitu dominance, přesto spousta krásně čitelných a zřetelných vrstev, parádní struktura, je to prostě velmi přirozený vhled do hlubin nahrávky. Je to tak přirozený zvuk, že snadno vnímáte nuance nahrávky, jako je rozdíl v intenzitě dopadu paličky na kovovou plochu, lehce slyšíte rozdíly mezi jednotlivými činely a vůbec je to parádně organický přednes.

Jednou z nosných charakteristik „Métronome zvuku“ je nejen velikost, ale i celková dynamika a mohutnost. Když tak přijde na „Wheel of Fortune“ Hanse Zimmera se vším tím orchestrálním stupňováním, houpáním a všemi těmi výbuchy energie, Le Player 3+ se umí blýsknout a nechává nahrávku znít s pocitem opravdu kouzelné fyzické váhy a celkové hutnosti. Je pravda, že zvukové vyvážení je trochu temnější a lehký akcent basu rozhodně dynamickému pocitu pomáhá, nechybí ale ani už opravdová autorita a fyzická „bytelnost“ pod dobrou kontrolou.

2022 04 30 TST Metronome Le Player 3 plus 4

Coververze „Mercy Street“ z desky Christy Baron „Retrospective“ (2004 | Chesky Records | 0090368026965) je pojatá tím klasickým Cheskyho způsobem s jiskřivými detaily a brilantní čistotou – Métronome to umí zachovat tenhle pocit znělé výraznosti, ty perlivé detaily, které ve vzduchu zůstávají dlouho a velmi konkrétně, přitom ovšem nemáte pocit, že ona jasnost je nějaká akcentovaná. I tady tak jde vlastně o luxusně high-endový zvukový projev, schopný už dobře pokrýt celou komplexnost nahrávky – nadživotní proporce pomáhají snadnosti vnímání informací.

Bachova „Orchestral Suite No. 1 in C major, BWV 1066“ v interpretaci Nevilla Marrinera a Academy of St. Martin in the Fields (1991 | Decca | 430 387-2) měla ten charakteristický obrovský a prostorný zvuk. I díky tomu je lokalizace nástrojů vysloveně skvělá a přednes celkově nádherně nadýchaný, vzdušný, rozprostřený daleko doleva i doprava, stejně jako dozadu. Oproti drtivé většině CD přehrávačů, které jsme v sestavě kdy zkoušeli, má Le Player 3+ na prostor vliv srovnatelný s přemístěním a roztažením reprosoustav.

2022 04 30 TST Metronome Le Player 3 plus 5

Ze všeho výše řečeného se dá jistě už teď usoudit, že Métronome má příjemný a muzikální zvuk, „Northern Star“ od Christine McVie („In the Meantime“ | 2004 | Koch | 0099923960027) to jen stvrdila – mohutná nahrávka v kombinaci s ještě akcentujícím zvukem Le Player 3+ byla posazená na vskutku drtivém basu a měla přitom živé, pronikavé výšky. Rytmus je nenásilný, přesto strhující a doslova tekoucí. Hudba zní s omamnou pohodou, je radost kochat se nahrávkou, užívat si jejích jasně slyšitelných charakteristik a přitom stejně jasně vnímat laskavý zvuk přehrávače.

Métronome Le Player 3+ je možná nejdostupnějším přehrávačem ve firemní nabídce, nezanedbává nicméně žádnou z typických charakteristik luxusního, muzikálního, bohatého a šťavnatého zvuku Métronome. Snad dává trochu víc na obdiv basovou složku, ale vystihuje celou krásu vašich nahrávek, ukazuje suverénně všechny vrstvy detailů a informací a všechny své mimořádné technické kvality reprodukce nabízí v okouzlujícím balení, košatém a barevném, dost možná v protikladu k lehce strohému vnějšímu pojetí. Le Player 3+ je už famózně zábavný CD přehrávač se schopností podtrhnout hudební kvality vašich nahrávek s velkou parádou.

Kč 179 990,-

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE - VNITŘNOSTI

--- --- --- --- ---

KLADY

+ podání prostoru

+ zábavný bas

+ celková muzikálnost

+ rigidní konstrukce

+ „bonusové“ digitální vstupy s podporou vysokého rozlišení

ZÁPORY

- relativně menší výběr digitálních vstupů

- mechanika není úplně nejsvižnější

--- --- --- --- ---

DOVOZCE: Amarock Studio | www.amarockstudio.cz 

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

Audio Video Kino Bratislava 2024

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Musical Fidelity M8xi [2]
Grandinote Shinai
Cambridge CXA81 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC [1]
Métronome Le Player 3 [1] + [2]
EverSolo DMP-A6 [3]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
EverSolo DAC-Z8 [2]
Apogee Groove [5]
Cambridge CXC [3]
Zidoo Z9X Pro [1] 
Zidoo Z9X [2]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

KEF Blade One Meta [1]
Fyne Audio F1-5 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
+ HEXMAT Eclipse
+ HEXMAT Molekula
+ IsoAcoustics Gaia III
Grandinote Celio [4]
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH
DS Audio ST-50

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Valhalla 2 (bi-wire jumper) [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
ZenSati Authentica [2]

SIGNÁLOVÉ XLR
KrautWire Super Symetric Gold [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [3]
TelluriumQ Black
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie
Cardas Clear (sluchátka)
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7u [1] 
SOtM dCBL-CAT7 [1]
SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB)
Nordost Blue Heaven (coax)
Nordost Purple Flare (USB) [5]
2x AudioQuest Jitterbug FMJ [2]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Valhalla 2 [1]
Cardas Clear Beyond XL C19 [1]
VYDA Laboratories Orion [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premier [2]
IsoTek EVO3 Optimum [2]
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek V5 Sigmas [1]
Norost QSource [1]
IsoTek V5 Titan [2]
IsoTek V5 Polaris [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
Denon PerL Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

SOtM sNH-10G & sCLK-EX [1]
SOtM iSO-CAT6 SE [1]
SOtM iSO-CAT7 [1]
Solid Tech Feet of Silence [1]
Solid Tech IsoBlack [1]
Cardas Multi Blocks [1]
Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost Sort Lift [1]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics Gaia I [1]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
AudioQuest Fog Lifters [2]
AudioQuest Noise-Stoppers [1] + [2]
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
akustické prvky ASI Sugar Cubes [2]
SONOS One SL
65" UHD Philips 65OLED806 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [3]
NEO HIGH END Tripod [2]

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Pure Sound Karlovy Vary

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies