Dostáváte do schránky katalogy Maserati? Cítíte, že patříte k potenciálním zákazníkům firem jako je Gulfstream nebo Azimut? Pak by vám doma určitě neměla chybět exkluzivní značka Loewe, která nabízí elektroniku se stejně sexy designem jako třeba Bang&Olufsen, ovšem s poněkud vyspělejší technikou, přeci jen více odpovídající standardům věrné reprodukce zvuku. Novinka jménem SoundVision představuje multifunkční zařízení, naplněné nejžádanějšími funkcemi pro moderní přehrávání.

Veškeré technika Loewe SoundVision přichází k uživateli v elegantním a kompaktním těle z broušeného hliníku s mnoha variantami provedení, které tak snadno dopasujete ke svému interiéru. Celý přístroj váží jen něco málo přes šest kilogramů. Dominuje mu naprostá čistota linií i provedení, nejdominantnějším prvkem je velký LCD displej s obří úhlopříčkou 7,5 palce. Na něm je pro uživatele k dispozici jednoduché, přehledné a elegantní grafikou vybavené menu. Přehrávání je vizualizováno adekvátně luxusnímu stylu přehrávače, ale dostat se k určitým specifickým funkcím jako je třeba náhodné přehrávání je takový uživatelský oříšek. Nicméně pro běžné každodenní hraní běžného uživatele je vše optimalizováno solidně, tedy podle vzoru „hlavně žádnou překážku či složitost“. Za displejem je pak ukrytý port pro dokování Apple přístrojů. Zadní stěna za plastikovou krytkou ukrývá zbytek konektorů.

Všechna přípojná místa jsou vcelku standardního provedení, ortodoxní audiofil by patrně ohrnul nos nad obyčejnou napájecí zásuvkou i zcela standardními RCA konektory. Nicméně protože SoundVision sdružuje drtivou většinu funkcí přímo ve svém těle, není mnoho důvodu k němu ještě něco připojovat. Pro úplnost ale uveďme, že kromě Apple doku najdeme na přístroji ještě analogový vstup a výstup formátu RCA, sluchátkový výstup, konektor FM antény a pre-out pro sub-basové jednotky. Subwoofer ovšem potřebovat nebudete – SoundVision dokáže naplnit při vyšších hlasitostech i osmdesát metrů čtverečních a ozvučit tak večírek pro 50 lidí.

SoundVision integruje v jednom těle CD přehrávač, dok pro iPod/iPhone, streamování přes BlueTooth přehrávání z USB disků a pamětí a síťové přehrávání včetně internetového rádia – to je možné pomocí LAN kabelu i přes bezdrátové spojení. Vše doplňuje klasické FM rádio. Přes internet lze pak jako u většiny podobných přístrojů aktualizovat softwarové vybavení; často se tak ještě zrychlí nebo rozšíří funkčnost systému. Na samotném reprodukčním systému najdeme všechna tlačítka, která v praxi k přehrávání hudby budeme potřebovat. Zbytek funkcí totiž obstará dotykový displej s velmi přesně nakalibrovanou citlivostí.

Kdo by si říkal, že produkt od Loewe bude předraženou designovou věžičkou do obývacích pokojů bohatých, dost by se zmýlil. Loewe si totiž dalo záležet nejen na exteriéru, ale i interiéru tohoto přístroje. Integrovaný zesilovač s digitálním základem má výkon 2x25 Wattů pro středovýškovou sekci a 50 Wattů pro basové pásmo. Jak již bylo řečeno, dokáže ale na adekvátní úrovni ozvučit i opravdu velkou místnost plnou lidí, takže výkon mu rozhodně neschází. Přidejme k tomu schopnost přehrávat nejen CD, ale také audiofilní formáty FLAC, WAV a PCM spolu s MP3, WMA a AAC a to až do rozlišení 24 bitů se vzorkovací frekvencí 192 kHz. Zatížíte-li ovšem USB vstup flash diskem s řádově stovkami souborů, narazíte na trochu pomalejší reakce systému.

Loewe SoundVision reprodukuje hudbu celkem šesti reproduktory, čtyři jsou určeny středovýškové sekci, dva fungují jako subwoofery. Zvuk se line ven přes průzvučnou kovovou mřížku, která udrží citlivé membrány v bezpečí před veškerým domácím nebezpečím od domácích zvířátek až po děti.

Adele se svou „Rumour has it“ z alba 21 odkrývá schopnost malé krabičky vyplnit prostor dynamickou a pořádně hlasitou reprodukcí. Zpěvaččin hlas reprodukci dominuje, ale ani ostatní nástroje nezůstávají nijak pozadu. Loewe si zachovává svůj charakter reprodukce, přidává do zvuku jakousi pohodu, vřelost a atraktivitu, zakrývající účinně nekvalitní provedení nahrávek – zrovna deska od Adele vykazuje všechny znaky loudness war, ale v podání SoundVision (tak trochu jako u Bowers&Wilkins Zeppelin Air) je vše akceptovatelné i pro citlivější ucho.

Tomáš Klus a Aneta Langerová ve společné romantické „Navěky“ vypínají hlasy na maximum, Loewe jim pak přidá trochu objemu, trochu „lesku“ a nechá je vyznít ve skutečně atraktivní formě, se subjektivním dojmem veliké dynamiky a energie. Kytara je také o něco efektnější než ve skutečnosti, ale připomeneme-li si, že většinou bude SoundVision přehrávat poněkud ochuzené a nekvalitní soubory, právě tato zvuková charakteristika velmi dobře kompenzuje jejich nedostatky.

Nicméně třeba dobře nahraná „Rope“ z Wasting Light od Foo Fighters je díky oné dynamičnosti a energii skutečnou rockovou emocionální jízdou. I se svým psaným výkonem dokáže tento systém reprodukovat bez nepříjemných pazvuků až do hodně vysokých hlasitostí, kdy razance bicích bere dech a posluchač marně hledá plnohodnotné regálovky nebo alespoň ukrytý subwoofer.

Dech samozřejmě systému dochází při reprodukci klasické hudby, kdy je znát poněkud přibarvená charakteristika reprodukce a nástroje jsou až příliš výrazné, ale stále z nich není cítit syntetičnost – pokud bychom poskládali systém z regálových reprosoustav, zesilovače a CD přehrávače se souhrnnou cenou mezi 25ti – 30ti tisíci, dostali bychom velmi podobný výsledek, což nelze brát jinak než jako pochvalu.

Co se týká vyrovnanosti frekvenční odezvy, Loewe dodává přeci jen o něco více energie do basového pásma, aby z malého objemu mohl vzniknout velký, plnohodnotný zvuk. Tak to ostatně dělá i valná většina podobných integrovaných minisystémů. SoundVision nicméně svými výsledky patří na špičku tohoto segmentu a zní přirozeněji než ostatní – dokonce dokáže vytvořit iluzi prostorového rozložení nástrojů, třeba u Diany Krall s její „Where or when“. Z reproduktorů se nicméně line energie jako z jaderné elektrárny, takže i decentní, křehká i něžná jazzová píseň na sebe strhává pozornost i při nízkých hlasitostech. Snad až trochu příliš, jako kdyby všechno muselo jet stále naplno – to ovšem platí z pohledu ortodoxního vyznavače věrnosti reprodukce.

Na to, že Loewe SoundVision hostí rozměrově skromné reproduktory, dokáže artikulovat velmi solidně. Třeba Queen s „Another One Bites the Dust“ dává pocítit na bránici razantní baskytaru. Pravdou je, že Mercuryho hlas má o něco méně energie než basa, přesto zůstává jasně definovaný. Celé zvukové podání je homogenním celkem, proudícím nezkrotně do poslechového prostoru.

Loewe SoundVision je charizmatickým domácím all-in-one systémem pro náročné. Adekvátně své opravdu vysoké ceně nabízí fantastické povrchové zpracování (byť plastik v zadní části je pořád jen plastikem), velmi zajímavé možnosti konektivity a hlavně širokou škálu způsobů, jak si přehrát hudbu. Modernímu konzumentovi, který patří do cílové skupiny Loewe, nabízí snadné a velmi kvalitní přehrání jeho sbírky z iPhone, nabízí též elegantní, přehledné a uživatelsky snadno srozumitelné ovládání pomocí dotykového displeje a pro náročné přidává podporu audiofilních formátů. Pro běžné každodenní hraní nabízí víc než solidní kvalitu, postavenou na dynamice a hlavně masivním energetickém přívalu, který vám dá zapomenout na fakt, že posloucháte tak maličké zařízení. Tak jako ostatní zástupci podobného stylu staví hlavně na razantním a pevném basovém základu a lehce efektním ladění celkového projevu. To pomáhá jednak nekvalitním nahrávkám, takže jsou ve finále poslouchatelné, jednak to také udržuje plně pozornost posluchače u reprodukce. Loewe sice pravděpodobně neuchvátí duši a uši pravověrného audiofila, nicméně rozhodně nevyvolá tolik polemiky jako třeba značka BOSE – na to je (chce se říci k údivu) reprodukce příliš kvalitní a – těžko hledat jiné slovo – normální. To rozhodně není špatná vizitka.

Kč 42 000,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ CD přehrávač, síťový přehrávač a přehrávač iPod a USB disků v jednom

+ skvělé ovládání přes velký displej

+ stylový vzhled

+ uživatelská přívětivost grafického rozhraní

+ exkluzivní výrobní provedení

+ podpora FLAC, WAV a PCM formátů

ZÁPORY

- vysoká cena

- ne úplně ideální systém náhodného přehrávání

- ne zcela respektuje vyrovnanost frekvenčního přenosu

--- --- --- --- ---

VIZITKA PRODEJCE

BaSys CS

www.basys.cz  – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

+420 234 706 700

Přenosky Ortofon

Xavian Quarta Evoluzione

AKCE KEF

Polk Audio | hi-fi reproustavy

GMG Power

AV Center

Dynaudio se slevou

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

VOIX Premium Audio

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC1 [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
Emotiva ERC-4 [2]
RME ADI-2 DAC FS [2]
Teac NT-503 [3]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Xavian Quarta Evoluzione [1]
KEF LS50 Meta [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]
2x REL T/Zero MKIII [3]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [2]
+ Rega Elys 2
Pro-Ject Tube Box S2
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie [2]
Cardas Clear (sluchátka) [5]
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7 [1]
+ SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax) [1]
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [2]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
iFi iPower pro RME [2]
IsoTek EVO3 Syncro UNI [2]
IsoTek EVO3 Genesis One [2]
IsoTek EVO3 Titan One [2]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E [3]

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
AKG N700NC
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics DELOS 1815W1 [4]
IsoAcoustics DELOS 1815W2 [2]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

Dynaudio EMIT 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE Superhifi Lepší Zvuk

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

VPI gramofony a pračky LP Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio