Dostáváte do schránky katalogy Maserati? Cítíte, že patříte k potenciálním zákazníkům firem jako je Gulfstream nebo Azimut? Pak by vám doma určitě neměla chybět exkluzivní značka Loewe, která nabízí elektroniku se stejně sexy designem jako třeba Bang&Olufsen, ovšem s poněkud vyspělejší technikou, přeci jen více odpovídající standardům věrné reprodukce zvuku. Novinka jménem SoundVision představuje multifunkční zařízení, naplněné nejžádanějšími funkcemi pro moderní přehrávání.

Veškeré technika Loewe SoundVision přichází k uživateli v elegantním a kompaktním těle z broušeného hliníku s mnoha variantami provedení, které tak snadno dopasujete ke svému interiéru. Celý přístroj váží jen něco málo přes šest kilogramů. Dominuje mu naprostá čistota linií i provedení, nejdominantnějším prvkem je velký LCD displej s obří úhlopříčkou 7,5 palce. Na něm je pro uživatele k dispozici jednoduché, přehledné a elegantní grafikou vybavené menu. Přehrávání je vizualizováno adekvátně luxusnímu stylu přehrávače, ale dostat se k určitým specifickým funkcím jako je třeba náhodné přehrávání je takový uživatelský oříšek. Nicméně pro běžné každodenní hraní běžného uživatele je vše optimalizováno solidně, tedy podle vzoru „hlavně žádnou překážku či složitost“. Za displejem je pak ukrytý port pro dokování Apple přístrojů. Zadní stěna za plastikovou krytkou ukrývá zbytek konektorů.

Všechna přípojná místa jsou vcelku standardního provedení, ortodoxní audiofil by patrně ohrnul nos nad obyčejnou napájecí zásuvkou i zcela standardními RCA konektory. Nicméně protože SoundVision sdružuje drtivou většinu funkcí přímo ve svém těle, není mnoho důvodu k němu ještě něco připojovat. Pro úplnost ale uveďme, že kromě Apple doku najdeme na přístroji ještě analogový vstup a výstup formátu RCA, sluchátkový výstup, konektor FM antény a pre-out pro sub-basové jednotky. Subwoofer ovšem potřebovat nebudete – SoundVision dokáže naplnit při vyšších hlasitostech i osmdesát metrů čtverečních a ozvučit tak večírek pro 50 lidí.

SoundVision integruje v jednom těle CD přehrávač, dok pro iPod/iPhone, streamování přes BlueTooth přehrávání z USB disků a pamětí a síťové přehrávání včetně internetového rádia – to je možné pomocí LAN kabelu i přes bezdrátové spojení. Vše doplňuje klasické FM rádio. Přes internet lze pak jako u většiny podobných přístrojů aktualizovat softwarové vybavení; často se tak ještě zrychlí nebo rozšíří funkčnost systému. Na samotném reprodukčním systému najdeme všechna tlačítka, která v praxi k přehrávání hudby budeme potřebovat. Zbytek funkcí totiž obstará dotykový displej s velmi přesně nakalibrovanou citlivostí.

Kdo by si říkal, že produkt od Loewe bude předraženou designovou věžičkou do obývacích pokojů bohatých, dost by se zmýlil. Loewe si totiž dalo záležet nejen na exteriéru, ale i interiéru tohoto přístroje. Integrovaný zesilovač s digitálním základem má výkon 2x25 Wattů pro středovýškovou sekci a 50 Wattů pro basové pásmo. Jak již bylo řečeno, dokáže ale na adekvátní úrovni ozvučit i opravdu velkou místnost plnou lidí, takže výkon mu rozhodně neschází. Přidejme k tomu schopnost přehrávat nejen CD, ale také audiofilní formáty FLAC, WAV a PCM spolu s MP3, WMA a AAC a to až do rozlišení 24 bitů se vzorkovací frekvencí 192 kHz. Zatížíte-li ovšem USB vstup flash diskem s řádově stovkami souborů, narazíte na trochu pomalejší reakce systému.

Loewe SoundVision reprodukuje hudbu celkem šesti reproduktory, čtyři jsou určeny středovýškové sekci, dva fungují jako subwoofery. Zvuk se line ven přes průzvučnou kovovou mřížku, která udrží citlivé membrány v bezpečí před veškerým domácím nebezpečím od domácích zvířátek až po děti.

Adele se svou „Rumour has it“ z alba 21 odkrývá schopnost malé krabičky vyplnit prostor dynamickou a pořádně hlasitou reprodukcí. Zpěvaččin hlas reprodukci dominuje, ale ani ostatní nástroje nezůstávají nijak pozadu. Loewe si zachovává svůj charakter reprodukce, přidává do zvuku jakousi pohodu, vřelost a atraktivitu, zakrývající účinně nekvalitní provedení nahrávek – zrovna deska od Adele vykazuje všechny znaky loudness war, ale v podání SoundVision (tak trochu jako u Bowers&Wilkins Zeppelin Air) je vše akceptovatelné i pro citlivější ucho.

Tomáš Klus a Aneta Langerová ve společné romantické „Navěky“ vypínají hlasy na maximum, Loewe jim pak přidá trochu objemu, trochu „lesku“ a nechá je vyznít ve skutečně atraktivní formě, se subjektivním dojmem veliké dynamiky a energie. Kytara je také o něco efektnější než ve skutečnosti, ale připomeneme-li si, že většinou bude SoundVision přehrávat poněkud ochuzené a nekvalitní soubory, právě tato zvuková charakteristika velmi dobře kompenzuje jejich nedostatky.

Nicméně třeba dobře nahraná „Rope“ z Wasting Light od Foo Fighters je díky oné dynamičnosti a energii skutečnou rockovou emocionální jízdou. I se svým psaným výkonem dokáže tento systém reprodukovat bez nepříjemných pazvuků až do hodně vysokých hlasitostí, kdy razance bicích bere dech a posluchač marně hledá plnohodnotné regálovky nebo alespoň ukrytý subwoofer.

Dech samozřejmě systému dochází při reprodukci klasické hudby, kdy je znát poněkud přibarvená charakteristika reprodukce a nástroje jsou až příliš výrazné, ale stále z nich není cítit syntetičnost – pokud bychom poskládali systém z regálových reprosoustav, zesilovače a CD přehrávače se souhrnnou cenou mezi 25ti – 30ti tisíci, dostali bychom velmi podobný výsledek, což nelze brát jinak než jako pochvalu.

Co se týká vyrovnanosti frekvenční odezvy, Loewe dodává přeci jen o něco více energie do basového pásma, aby z malého objemu mohl vzniknout velký, plnohodnotný zvuk. Tak to ostatně dělá i valná většina podobných integrovaných minisystémů. SoundVision nicméně svými výsledky patří na špičku tohoto segmentu a zní přirozeněji než ostatní – dokonce dokáže vytvořit iluzi prostorového rozložení nástrojů, třeba u Diany Krall s její „Where or when“. Z reproduktorů se nicméně line energie jako z jaderné elektrárny, takže i decentní, křehká i něžná jazzová píseň na sebe strhává pozornost i při nízkých hlasitostech. Snad až trochu příliš, jako kdyby všechno muselo jet stále naplno – to ovšem platí z pohledu ortodoxního vyznavače věrnosti reprodukce.

Na to, že Loewe SoundVision hostí rozměrově skromné reproduktory, dokáže artikulovat velmi solidně. Třeba Queen s „Another One Bites the Dust“ dává pocítit na bránici razantní baskytaru. Pravdou je, že Mercuryho hlas má o něco méně energie než basa, přesto zůstává jasně definovaný. Celé zvukové podání je homogenním celkem, proudícím nezkrotně do poslechového prostoru.

Loewe SoundVision je charizmatickým domácím all-in-one systémem pro náročné. Adekvátně své opravdu vysoké ceně nabízí fantastické povrchové zpracování (byť plastik v zadní části je pořád jen plastikem), velmi zajímavé možnosti konektivity a hlavně širokou škálu způsobů, jak si přehrát hudbu. Modernímu konzumentovi, který patří do cílové skupiny Loewe, nabízí snadné a velmi kvalitní přehrání jeho sbírky z iPhone, nabízí též elegantní, přehledné a uživatelsky snadno srozumitelné ovládání pomocí dotykového displeje a pro náročné přidává podporu audiofilních formátů. Pro běžné každodenní hraní nabízí víc než solidní kvalitu, postavenou na dynamice a hlavně masivním energetickém přívalu, který vám dá zapomenout na fakt, že posloucháte tak maličké zařízení. Tak jako ostatní zástupci podobného stylu staví hlavně na razantním a pevném basovém základu a lehce efektním ladění celkového projevu. To pomáhá jednak nekvalitním nahrávkám, takže jsou ve finále poslouchatelné, jednak to také udržuje plně pozornost posluchače u reprodukce. Loewe sice pravděpodobně neuchvátí duši a uši pravověrného audiofila, nicméně rozhodně nevyvolá tolik polemiky jako třeba značka BOSE – na to je (chce se říci k údivu) reprodukce příliš kvalitní a – těžko hledat jiné slovo – normální. To rozhodně není špatná vizitka.

Kč 42 000,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ CD přehrávač, síťový přehrávač a přehrávač iPod a USB disků v jednom

+ skvělé ovládání přes velký displej

+ stylový vzhled

+ uživatelská přívětivost grafického rozhraní

+ exkluzivní výrobní provedení

+ podpora FLAC, WAV a PCM formátů

ZÁPORY

- vysoká cena

- ne úplně ideální systém náhodného přehrávání

- ne zcela respektuje vyrovnanost frekvenčního přenosu

--- --- --- --- ---

VIZITKA PRODEJCE

BaSys CS

www.basys.cz  – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

+420 234 706 700

200 80 produkt roku 2017

200 300 chord

200 300 xavian

200 200 epaudio

200 200 tykon

200 200 soundstyle

200 200 rpaudio

200 200 wdq

200 200 audiofeel

200 100 optoma

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140
Naim Nait XS
Naim NAP250 (bi-amp)
Naim FlatCap XS
Cambridge CXA80

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205
ASUS Xonar Essence One MUSES MKII
Apogee Groove
Chord Mojo / Chord Poly
Cambridge CXC
The Little Black Box v2
COOD-E TV
Pioneer BDP-LX71

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30
Xavian Perla
Xavian Premio
Fischer&Fischer SN-70

GoldenEar SuperSub X

ANALOG:

VPI Scout
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
Pro-Ject Elemental
Naim Stageline (MC)
Pro-Ject Phono Box
Grandinote Celio

KABELY:

ZenSati Authentica (XLR)
ZenSati Authentica (repro)
Nordost Heimdall 2 (repro)
Chord Signature XLR-DIN
TelluriumQ Silver (repro)
TelluriumQ Black (RCA)
KrautWire Guru S (RCA)
KrautWire zakázkové stříbrné USB
Cardas High Speed SB USB
KrautWire Guru Digital (RCA)
EagleCable Condor Blue (RCA)
AudioQuest Big Sur (RCA)
ProAc Response Black Signature (repro)
Vincent Premium (XLR)
Monster Cable M1000 (toslink)
Monster Cable M1000 (HDMI)
+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

IsoTek EVO3 Genesis One
IsoTek EVO3 Titan One
IsoTek EVO3 Solus
IsoTek EVO3 Sirius
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica
Nordost Red Dawn
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Sennheiser HD 26 Pro
Sennheiser IE 8
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim Mu-so
SIM2 CrystalCube
65" Philips 65PUS7101

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

200 300 bose

200 100 emotiva

200 200 kasaudio

200 80 produkt roku 2017

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Začněme od začátku...

Tak... Blíží se nám konec (roku) a tak je dobré zaměřit se na začátek. Jako první přijde na mysl začátek období, kdy se máme uvolnit, slavit a vůbec se mít dobře. To je začátek hezký a nenáročný - ostatně, tohle je také skvělá příležitost popřát vám, ať se nenecháte semlít vánoční mašinérií a ať si prostě užijete konec roku jak jen sami chcete (třeba tady, na našem webu).

Číst dál...

200 200 basys 200 200 horn 200 200 hifiguide 200 200 hifihomeart 200 200 mareka vanoce 

200 200 audio visual 200 200 chord 200 200 psg 200 200 ketos 200 200 grandinote 

200 200 yamaha 200 200 cptpraha 200 200 naimstudio 200 200 aq 200 200 spalicek 

200 200 4ce 200 200 htp 200 200 ibdczech 200 200 elfton 200 200 eurostar 

1024 200 audio video show praha