Solid Tech - referenční high-end audio racky

2022 04 30 TST FS Acoustics filtry 1

Naše současná vyspělost (míníme teď průměrnou úroveň pokročilosti celého světa) má své úžasné a ještě před sto lety naprosto nepředstavitelné výhody zdravotní, kulturní i komfortní, čistě ze sobeckého pohledu audiofila má ale také nevýhody – třeba tu, že množství elektrických serepetiček v našich domácnostech roste dynamickým tempem a kdo dnes nemá v každé zásuvce alespoň dvě užitečné mašinky, ten jako kdyby nebyl. Jenže v praxi všichni tito malí pomocníčci s sebou přinášejí také daň v podobě „zašpiněného“ elektrického rozvodu.

V běžné domácnosti se množství protékajícího proudu ve zdech za posledních deset dvacet let nutně znásobilo a logicky tím pádem mezi zásuvkami proudí i výraznější množství všemožných nežádoucích impulsů, zkreslení a prostě všeho, na čem u ledniček, praček nebo toustovačů vůbec nezáleží, ale co transformováno vaší cennou elektronikou může vést k nezáživnému či až nepříjemnému prožitku při poslechu.

S tím pak souvisí jednoznačný rozmach na trhu elektrických napájecích filtrů – dnes můžete koupit drobné a přesto již celkem účinné modely za pár tisícovek, stejně jako můžete dopřát svým komponentům masivní řešení, kterému neodolá ani hodně zatvrzelé rušení.

2022 04 30 TST FS Acoustics filtry 36

Racionální řešení se do tohoto segmentu rozhodla přinést bavorská značka F&S electronics, dlouhá léta etablovaná jako malý výrobce zakázkové elektroniky všeho druhu pro primárně „profi“ nasazení. Majitel s českými kořeny, který se v dávných letech pohyboval i v muzikantské branži třeba s kapelou Olympic, Blue Effect a dalšími, má své know-how na čem stavět. Mimo jiné totiž dlouhé roky spolupracuje s Michaelem Mudrou, vývojářem a výrobcem známých filtrů Mudra Akustik.

F&S electronics se nicméně rozhodli jít cestou extrémně kompaktních řešení s velmi přátelskými cenovkami a oživit je třeba i netradičními možnostmi volby různobarevných rámečků či různobarevných opletů kabelů, stejně jako možností zvolit si verzi s displejem či bez (a to ještě můžete vybírat z několika různých displejů, podle toho, na jaké všechny hodnoty se chcete dívat…). Základním cílem produkce je idea, aby každá výstupní zásuvka měla svůj vlastní filtr, případné znečištění za filtrem v případě dalšího rozbočování na více výstupů se tu tedy nekoná. Je to jeden z výrazný rozlišovacích značků F&S electronics.

2022 04 30 TST FS Acoustics filtry 32

Všechny dostupné modely jsou v podstatě v šířce necelé poloviny komponentu (17 cm) s výškou jen 7 cm a hloubkou někde mezi 18 a 23 cm, mají jednoduchá černá kovová těla a přední a zadní panel orámovaný barevným gumovým těsněním dle IP65, jehož barvu si právě můžete volit. V praxi jsou tu čtyři základní modely filtrů – Basic, Pro, Power-Cleaner a DIR. U každého lze pak ještě volit další variace, jako je počet výstupů, typ zásuvek (Schuko / CZ-SK) apod. Všechny zásuvky jsou totiž v základu powerCON, protože jde o konektor bezpečný a odpovídající „profi“ standardu, kde se firma pohybuje.

Možná stojí za to ještě rozčlenit, že řady Basic a Pro jsou čisté filtry, Power-Cleaner do stejného šasi přidává ještě filtr stejnosměrné složky a model DIR je zase pouze čistý DC blocker. Řada Basic nabízí filtraci dvoustupňovou s možností volby až 6 výstupů, kdy každý z nich má separátní filtrovací modul, v řadě Pro je filtr pětistupňový a protože i tady každý výstup má vlastní modul, je limit počtu výstupů nižší, maximálně budou čtyři.

2022 04 30 TST FS Acoustics filtry 24

Komplexní řešení Power-Cleaner má před každým výstupem čtyřstupňovou filtraci a dvoustupňový filtr stejnosměrného proudu, vejdou se do něj až tři výstup. DIR je pak robustní krabička s jedním výstupem, protože průchod stejnosměrné složky již dále není možný a rozbočení tak není problém.

Ve standardu jsou všechny filtry klasicky 16 A, na DC blockeru máte volbu i 32 A provedení. Protože jde ale o zakázkovou výrobu, lze si pořídit 20 A vstupy a 20 A výstupy – poměrně komplikovanou matici možností si můžete prohlédnout na webu výrobce, dá se shrnout do slov „skoro cokoliv skoro kdekoliv“.

2022 04 30 TST FS Acoustics filtry 30

U řad Basic a Power-Cleaner výrobce udává trvalý výkon až 2 200 Watt s krátkodobou špičkou 2 860 W, u Pro a DC blockeru 2 860 W trvale a 3 520 W krátkodobě.

Měli jsme možnost vyzkoušet si průřez nabídky F&S electronics a to jak v porovnání s GMG Power Harmonic Hammer 3000P (kdy se hrálo přes Métronome DSC / Norma Revo SC-2 LN / Norma Revo PA 160 MR a směs kabeláže Nordost Valhalla 2 a Heimdall 2), tak proti podstatně skromnějšímu IsoTek EVO3 Sirius s kabely EVO3 Initium, kde se hrálo na Fischer & Fischer SN-70 s elektronikou Cambridge CXC / Cambridge CXA81 na kabelech Dynamique Audio Horizon 2.

2022 04 30 TST FS Acoustics filtry 38

Když se rozhoupala měkká, vláčná basová linka Ellingtonovy „The Mooche“ v podání John Harle Band („The HMV Classics Collection“ | 1999 | HMV | 5 73483 2), už základní filtr (minimálně na základní sestavě) lehce zkonkrétněl kontury basové linky, nejúčinnější filtr pak posunul zvuk o třídu, byl nejen pevnější, ale i hutnější, s vlivem srovnatelným s „velkými značkami“.

Totéž by se dalo říct také o sboristech z King’s Singers v Morleyho „Now is the month of maying“ („The HMV Classics Collection“ | 1999 | HMV | 5 73483 2) – základní filtr zvuk lehounce učeše, nijak dramaticky, ale při soustředěném poslechu slyšitelně, stejně jako jakékoliv jiné zařízení stejné třídy. Nejvyšší model ovšem posadí mezi zpěváky pevnější mezeru, více vzduchu, více prostoru.

2022 04 30 TST FS Acoustics filtry 9

Na výškách, oblasti velmi citlivé na čistý proud, respektive oblasti, kde se změny snadno identifikují, pomohl už základní filtr lépe oddělit rázné činely v „Blowin‘ Free“ od Wishbone Ash („Argus“ | 1991 | MCA | MCAD 10234), ten nejlepší pak vnesl bohatší strukturu a pozvedl zvuk celkem signifikantně.

Tak jako všechny dostupné filtry, i ty od F&S na „velké“ sestavě mocnou dynamiku „Suite for keyboard Vol. 2, No. 4 in D minor, HWV 437: Variation No. 2“ (Jacques Loussier Trio | „Baroque Favorites“ | 2001 | Telarc | 0089408351624) lehce uklidnily, ale ten nejvyšší už funguje obstojně – zejména na zdroj signálu a předzesilovač.

2022 04 30 TST FS Acoustics filtry 19

Vliv filtrů je pak slyšet na celkové atmosféře reprodukce – Gibbova „Christmas Day“ („Titanic Requiem“ | 2012 | Rhino | 2564661065) sice stojí na hlavním ženském vokálu, ale přesto má v pozadí velké množství vokálů a nástrojů, které jí propůjčují hloubku a díky vlivu F&S (tedy hlavně vyšších modelů) je možné zaslechnout snáze vícehlas sboru v pozadí, stejně jako se z velké nástrojové plochy vyloupnou jednotlivé elementy snáz, než bez filtru.

Dostupná, prakticky malá a snadno na požádání škálovatelná zařízení malé německé značky F&S Electronics snesou srovnání se standardy běžné produkce, díky jednoduššímu balení a jednoduššímu distribučnímu modelu pak nabízí o něco lepší ceny, než srovnatelná konkurence. Lehce atypické celkové pojetí, dobrá funkčnost (zejména u vyšších řad), možnost výběru typu, který sedí právě do vaší sestavy (třeba co do počtu výstupů), to všechno dělá z malých filtrů F&S electronics zajímavou alternativu běžným značkám. Pokud si tak potrpíte hlavně na řešení praktická a rozumně úsporná, tady jste na dobré adrese.

od Kč 10 779,- – Basic (Single – 1x vstup + 1x výstup)

od Kč 13 749,- – Pro (Single – 1x vstup + 1x výstup)

od Kč 17 259,- – Power-Cleaner (Single – 1x vstup + 1x výstup)

od Kč 14 289,- – DIR (verze bez displeje)

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ poctivá konstrukce s filtrem před každým výstupem

+ možnost volby verze i provedení té které verze

+ racionální ceny

+ zejména vyšší modely jsou účinné a mají dobrý poměr cena / výkon

+ bytelné provedení s IP65

ZÁPORY

- lehce jednodušší vzhled komponentů

--- --- --- --- ---

DOVOZCE: IBD Czech | www.ibd-czech.cz 

Melody Shop Hi-Fi Festival

XAVIAN Virtuosa Anniversario

Perfect Sound Group

DENON SHOP | e-shop hi-fi a domácí kino

AV Center - hi-fi studio Praha Vinohrady

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

High-End Audio Studio

200 200 hifiguide

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Grandinote Shinai [2]
Cambridge CXA81 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

- [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
EverSolo DAC-Z8 [2]
RME ADI-2 DAC FS [3]
Teac NT-503
Apogee Groove [5]
Cambridge CXC [3]
Zidoo Z9X
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

- [1]
Fyne Audio F1-5 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH
DS Audio ST-50

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
InAkustik LS-1603 [2]
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
KrautWire Super Symetric Gold [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [3]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie
Cardas Clear (sluchátka)
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7u [1] 
SOtM dCBL-CAT7 [1]
SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB)
Nordost Blue Heaven (coax)
Nordost Purple Flare (USB) [5]
2x AudioQuest Jitterbug FMJ [2]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Valhalla 2 [1]
VYDA Laboratories Orion [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
SOtM sPS-500 [1]
iFi iPower (pro RME) [2]
IsoTek V5 Polaris [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
Bowers & Wilkins PI7 [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

SOtM sNH-10G & sCLK-EX [1]
SOtM iSO-CAT6 SE [1]
SOtM iSO-CAT7 [1]
Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics DELOS 1815W1 [4]
IsoAcoustics DELOS 1815W2 [2]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
AudioQuest Fog Lifters [1] + [2]
AudioQuest Noise-Stoppers [1] + [2]
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
akustické prvky ASI Sugar Cubes [2]
SONOS One SL
65" UHD Philips 65OLED806 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
NEO HIGH END Tripod [3]

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs 200 200 elfton 2021 200 200 rodel audio Roth Audio Panter | dovozce značek Sennheiser a ProAc

Musical Fidelity

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies