Loewe mimi defined

Přetiskujeme zprávu společnosti BaSys CS:

Osobní personalizace reprodukce zvuku zlepší televizním divákům srozumitelnost dialogů a prokreslenost celého zvukového podání na základě individuálních sluchových vlastností jednotlivce. Díky tomu lze sledovat vysílání při nižší hlasitosti a užít si zvukový doprovod lépe než dřív.

Německý výrobce televizorů Loewe pověstných vytříbeným designem a možností výběru barevného provedení a podstavce vhodného pro konkrétní interiér představil jako první na světě individuální personalizaci zvuku implementovanou do televizorů. Tato technologie, která byla do nynějška dostupná pouze ve spojení se sluchátky, byla pro použití s reproduktory vyvinuta ve spolupráci s mezinárodním lídrem v oblasti zvukové personalizace, společností Mimi Hearing Technologies. Pomocí kombinovaných technologií umí nyní televizory Loewe se softwarem Mimi Defined™ přizpůsobit reprodukci individuálnímu sluchu jednotlivce. Hudbu, filmy i dokumentární pořady si mohou posluchači nyní vychutnat s lepší srozumitelností a prokresleností zvuku. Po individuální kalibraci lze tuto funkci spustit jednoduše stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači.

„Společnost Loewe byla vždy průkopníkem v televizních technologiích. Na 8. výstavě Berlínského rozhlasu v roce 1931 představila první elektronický filmový přenos a v roce 1939 dodala na trh první televizní přijímač určený pro domácnosti vůbec. Uvedení individuální zvukové personalizace dokazuje, že postavení lídra v oblasti televizních technologií si udržuje až dodnes,“ říká Miroslav Řezník, produktový manažer Loewe ve společnosti BaSys CS.

Jak to funguje
V první řadě je třeba vytvořit individuální sluchový profil posluchače. Profil lze zvolit buď paušálně na základě věku posluchače (využívá průměrný sluchový profil daného věku), nebo využít digitální sluchový test aplikace Mimi. Při něm se testují sluchové schopnosti konkrétního posluchače s ohledem na frekvenční spektrum. Z výsledků je poté vytvořen s využitím Mimi Defined™ individuální profil optimalizace reprodukce pro daného uživatele. Aby bylo dosaženo optimálního podání, je intenzita jednotlivých frekvencí přesně přizpůsobena specifickým vlastnostem sluchu. Technologie Mimi Defined™ poté při sledování televizního vysílání nebo filmu z libovolného zdroje analyzuje v reálném čase zvukovou stopu a přizpůsobuje ji individuální citlivosti sluchu diváka. Mimo jiné zesiluje ta pásma, ve kterých má uživatel sluchový propad. Technologie Mimi Defined™ umožňuje dosáhnout perfektní kombinace obrazové a zvukové kvality a televizory Loewe stanovují nový standard ve vývoji zvukových technologií a zlepšování kvality zvuku.

Dostupnost Mimi Defined™ v televizorech Loewe
Technologie zvukové personalizace Mimi Defined™ je nyní dostupná spolu se softwarem verze 5.xx všem uživatelům televizorů Loewe od modelového roku 2017, kromě bild 1 do úhlopříčky 40“ včetně. Tato funkce je zpoplatněna částkou 2.600 Kč. V nejbližší době bude aktivace Mimi Defined™ ve standartní výbavě u nově vyrobených televizorů již z výroby. V uživatelském rozhraní televizorů Loewe (Loewe OS) v nabídce nastavení zvuku lze po instalaci Mimi Defined ™ zapnout či vypnout a individuální zvukový profil lze jednoduše aktivovat pomocí stisku tlačítka na dálkovém ovládači.

Přenosky Ortofon

XAVIAN - ručně vyráběné reprosoustavy

GMG Power

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

AV Center

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

 

Všechny nepravidelníky

HiFiGram

Dynaudio Contour i 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Amarock Studio