2018 04 10 TST beyerdynamic impacto universal 1

Německý beyerdynamic je velmi živým výrobcem - má ve svém katalogu širokou nabídku sluchátek pro domácí, profi použití, ale nabízí i mikrofony nebo konferenční techniku, prostě jeho záběr je velmi široký. A přestože pro nadšence do dobrého zvuku je znám spíše svými středními a vyššími modely s Tesla technologií, stranou nezůstává ani "nesluchátková" část portoflia, konkrétně elektronika pro rozhýbání sluchátek. Krom domácího zesilovače A 2 je nyní k dispozici i miniaturní DAC / zesilovač na cesty s názvem Impacto.

Respektive tento stroječek je k dispozici ve dvou verzích - obě dedikované pouze a jen pro sluchátka stejného výrobce (a to ještě konkrétně T1 2. generace, T5 2. generace a Amiron Home); verze Essential funguje na Androidu, funkčnost s iOS zajišťuje o něco dražší verze Universal, obě dvě pak fungují i na počítači.

Samotný zesilovač má trochu atypickou koncepci - je to maličký přístroj, rozměrově tak zhruba jako velmi plochá krabička od sirek. Konkrétně má výšku 6,3 cm, šířku 3,2 cm a hloubku 0,7 cm, váží jen pár gramů. Přikoupit nicméně můžete ještě doplňkovou, na magnetu držící baterii, která přijde vhod tam, kde zdroj nedodává vlastní napětí.

2018 04 10 TST beyerdynamic impacto universal 2

Malý hladký stroj má jen mírně vystouplá ovládací tlačítka (hlasitost, play / pauza a přeskočit skladbu), doplňuje je jediná dioda, která se rozsvítí v okamžiku, kdy do přístroje proudí signál s vysokým rozlišením.

Signál do převodníku dodává odpojitelný USB kablík (to abyste mohli Impacto použít k telefonu, přehrávači, ale třeba i ke stolnímu PC), ven z převodníku jsou ale kabely připojené napevno. Do každé mušle jeden kablík s 3,5 mm jackem na konci. I proto je Impacto kompatibilní právě jen s výše zmíněnými sluchátky...

Vnitřní řešení převodníku stojí na čipu ESS Sabre32 9018Q2C, díky čemuž nabízí Impacto podporu PCM signálu 32 bit / 384 kHz a DSD až do 5,6 MHz.

2018 04 10 TST beyerdynamic impacto universal 3

Samotné použití přístroje je naprosto jednoduché - na Apple zařízeních zapojíte a hrajete, na PC s Windows to vyřeší bezkonfliktní instalace ovladačů a vše je v pořádku i tam.

Výrobce udává frekvenční rozsah 4 - 52 000 Hz, celkové harmonické zkreslení pod 0,002%, výkon 50 mW do 32 ohm, případně jakž takž funkčních 7 mW do 600 ohm. Separace kanálů 97 dB je slušná.

Mobilní D/A převodník Impacto jsme měli možnost vyzkoušet primárně s redakčními Amiron Home, k nimž je stejně určen. Hlavní výtkou byl ale u této kombinace komfort nošení - pro průměrně rostlého dospělého jedince je snad mezera mezi modulem Impacto a bradou tak akorát, ale stačí být jen trošku robustnější (a nemusí to být hned druhá brada) a můžete mít pocit, že vás bude Impacto lehce škrtit. Vzhledem k pevně definované délce kabelů je rozhodně dobré kombinaci před koupí vyzkoušet.

2018 04 10 TST beyerdynamic impacto universal 4

Pokud je ale vše jak má být co do pohodlí, výsledek je velmi solidní a je vidět, že v beyerdynamic kombinace skutečně ladili. Basová linka v "How deep is your love" od The Bad Plus ("For All I Care" | 2008 | Emarcy | 0602517821644) byla mnohem spíše soustředěná na přesnost a pevnost, než na objemnost, přesto ze sluchátek byla jasně cítit ta velikost, váha a hutnost spodních tónů. Ladění někde na půl cesty mezi suše studiovou přímočarostí a audiofilskou decentností přináší přirozeně působící barvy kontrabasu a hlavně velmi pěkný pocit impulsu, až fyzické brnknutí. Také oddělení jednotlivých tónů je velmi spořádané a jisté.

Též hlas Ann Hampton Callaway v "Blue Moon" ("Blues in the night" | 2006 | Telarc | CD-83641) byl krásně transparentní, velmi pěkně prokreslený a jasný, velmi zaostřený, ale snad díky tomu všemu také až o kousíček příliš intenzivně kladl důraz na jisté drobné neduhy nahrávky. Tu ostrá sykavka, tam trochu tvrdší zvuk jako celek - systém beyerdynamic vás o tom poněkud přímočaře informuje, je korektní a věcný. Můžete si na druhou stranu užít opravdu spoustu detailů.

2018 04 10 TST beyerdynamic impacto universal 5

Nejvyšším tónům v Methenyho "Spirit of the air" ("Orchestrion" | 2010 | Nonesuch | 7559-79847-3) udělil malý strojek velmi solidní organizaci, kovové perkuse a struny jsou čisté, až pronikavě jasné, ale neútočné - snad i díky dobré kvalitě nahrávky. Líbila se nám přesnost, rychlost a zaostřenost jednoho každého cinknutí, ťuknutí a břinknutí, s ohledem na cenu je to velmi pěkné a přehledné. Žádné zakulacování, ale ani žádná přílišná syrovost.

Dynamika je s ohledem na cenu dobrá, byť i tady je cítit snaha udržet primárně maximální kontrolu a čistotu, pak teprve pumpovat energii. Orffova "O Fortuna" ("Carmina Burana" | 1984 | Decca | 411 702-2) v nahrávce Riccarda Chaillyho a RSO Berlin tak byla pevná, velmi solidně jistá a konkrétní, ale možná ne tak mohutná a robustní, tak objemná a tak pompézní, aby vynikla její působivost opravdu naplno. Formálně je s ohledem na cenovou kategorii dynamika velmi dobrá, ale možná přeci jen schází trochu větší zátah od podlahy.

2018 04 10 TST beyerdynamic impacto universal 6

Naopak co se týká rozlišení, tak není - opět s ohledem na cenu - malému Impacto mnoho co vytýkat. Davisovu "Pharaoh´s Dance" ("Bitches Brew" | 1999 | Columbia | C2K 65774) zvládla kombinace s Amiron Home rozvrstvit, udělat v ní pořádek a pěkně akcentovat i malé detaily, vše je transparentní a pěkně čitelné, je to pevný a konkrétní přednes, snad jen s lehkým pocitem techničnosti, je to trochu stroze přímočaré, ale ne nepříjemné či agresivní - je to, dalo by se říct, celkem charakteristický styl beyerdynamic.

Prostor hudební scény ve "Waiting" od The Paperboys ("Closer to the Music Vol. 3" | 2009 | Stockfish | SFR 357.4009.2) měl celkem jasné zakotvení na prostředek, stereo báze byla pevná, jistá a konkrétní, s hlasem vytaženým kupředu. Hudba byla přehledná a čitelná, spíše se solidní šíří a hloubkou, než s pocitem holografičnosti, ale zato s pocitem až monitorové zaostřenosti.

Malý beyerdynamic Impacto je vcelku zajímavý stroj, který má několik svých specifik - největším limitem může být případná těsnost díky poměrně krátkým přívodním kabelům, ale pokud už si Impacto na hlavu komfortně nasadíte, nabízí přesný, čistý, jasný a konkrétní zvuk s přídechem profesionality. Není to "hezký" zvuk, není muzikální a tak trochu věcně a přímočaře vás prostě informuje o tom, jakou ve studiu odvedli práci. Pokud tak hledáte snadno přenosné řešení, které sluchátka slušně rozhýbá a které snadno použijete na cestách i na stole, je Impacto zajímavě pojatým komponentem, který je věrný nahrávce - a tak to vlastně má být.

Kč 9 990,-

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ kompaktní řešení

+ možnost snadného nošení

+ možnost použít k počítači i telefonům

+ férově čistý zvuk

ZÁPORY

- poněkud krátké kabely ke sluchátkům

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: BaSys CS | www.basys.cz 

Přenosky Ortofon

Xavian Quarta Evoluzione

AKCE KEF

Polk Audio | hi-fi reproustavy

GMG Power

AV Center

Dynaudio se slevou

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

VOIX Premium Audio

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC1 [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
Emotiva ERC-4 [2]
RME ADI-2 DAC FS [2]
Teac NT-503 [3]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Xavian Quarta Evoluzione [1]
KEF LS50 Meta [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]
2x REL T/Zero MKIII [3]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [2]
+ Rega Elys 2
Pro-Ject Tube Box S2
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie [2]
Cardas Clear (sluchátka) [5]
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7 [1]
+ SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax) [1]
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [2]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
iFi iPower pro RME [2]
IsoTek EVO3 Syncro UNI [2]
IsoTek EVO3 Genesis One [2]
IsoTek EVO3 Titan One [2]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E [3]

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
AKG N700NC
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics DELOS 1815W1 [4]
IsoAcoustics DELOS 1815W2 [2]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

Dynaudio EMIT 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE Superhifi Lepší Zvuk

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

VPI gramofony a pračky LP Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio