Francouzský Cabasse má záběr jako málokterá firma, vyrábějící reprosoustavy. Jejich katalog sahá od multimilionových sfér toho nejvyššího high-endu v podobě Cabasse La Sphére až po jednoduché, klasické reprosoustavy v řádech tisíců korun. Poslední dekáda je zavedla i na pole aktivních sestav, které se prezentují v modelové řadě Stream a sází na kombinaci jednoduchého soužití, „počítačových" funkcí, designu a firemního zvuku.

Trochu stranou od klasických dvoukanálových produktů je pak (nejen) bezdrátový systém Stream 1, útočící na oblast, které kralují produkty takových firem jako BOSE či Bowers&Wilkins. Jde o segment, v němž se počítá sexy vzhled a styl, slušný zvuk a pohodlné soužití. Dalo by se říci, že i přesně v tomto pořadí.

Cabasse Stream 1 působí na pohled tak trochu jako létající talíř, u kterého budete dlouho přemýšlet, jak vlastně patří. Nakonec seznáte, že jej můžete postavit jak na jedinou plochou základnu u ovládacích tlačítek, tak položit naplocho. Díky závěsům na spodní straně (na té, na kterou lze přístroj i položit) můžete Stream 1 pověsit také na stěnu.

Co se týká vzhledu, Stream 1 je určitě hoden svého francouzského původu. Kulaté, organické tvary, vrchní stěna je překryta průzvučnou tkaninou, čtveřice základních ovládacích tlačítek kopíruje pak křivky celého těla. Ze spodní strany najdeme basový měnič s papírovou membránou, překrytý ochranným plastovým můstkem. Zadní plochá strana nabízí jednak zásuvku pro pulzní napájecí zdroj, jednak pro LAN konektor a také další indikační a ovládací prvky, které však budete potřebovat tak maximálně jednou, při úvodním uvedení do provozu.

Celé tělo přístroje je z lesklého plastu, plně tak odpovídá své cenové třídě, kvalita výroby je nicméně slušná. Výrobce dodává svůj klasický ovladač, také „UFO" tvaru. Primárním ovládacím prvkem však určitě bude aplikace pro iOS a Android. Ta je třeba oproti konkurenci od B&W trochu chaotičtější (asi tak jak to často bývá u produktů z Francie při porovnání s těmi anglickými), ale pokud se už jednou zorientujete a vše naladíte, funguje bez problémů. Vývoj navíc stále probíhá, minimálně za dobu našeho zhruba dvoutýdenního testování vyšlo několik nových verzí a každá byla krůčkem vpřed.

Ohledně technických parametrů jsou u Cabasse poněkud skoupí. Dozvíte se něco málo o fyzických parametrech – třeba o váze 5 kg, nebo o rozměrech 13,7 x 46 x 32,5 (v x š x h v poloze naležato). Bez zajímavosti není ani maximální hlasitost 98 dB (takže tak úplně party přístroj nečekejte), případně pracovní rozsah 50 – 20 000 Hz. Energii přednesu dodává celkový výkon 60 Wattů, rozdělený na 2x 10 Wattů pro výšky a 2x 20 Wattů pro středobasovou sekci.

Velkou výhodou Stream 1 je komfort soužití – můžete svou hudbu mít jakožto WAV, FLAC, WMA, AIFF, AAC, ALAC i MP3 (vše pouze v Red Book rozlišení) a servírovat jí pomocí WiFi, kabelové sítě, audio signál můžete dovést i přes analogový 3,5 mm jack, použít můžete i USB, BlueTooth s kodekem APTX a přes NFC.

Stream 1 se pouští do křížku zvláště s nejprodávanějšími prémiovými síťovými all-in-one, zvláště z portfolia Bowers&Wilkins. Je pravdou, že nabízí spíše francouzskou něhu a šarm, měkkost a pohodu, což ale ke každodennímu poslechu nemusí být na škodu.

Poměrně velký basový reproduktor umí i v malém těle protáhnout tóny poměrně hluboko, i když jejich průraznost není nijak enormní. Basové party v „By the rivers dark" Leonarda Cohena („Cabasse La Collection") jsou výrazné, ale měkoučké a neútočné, právě tak, aby i na tvrdý podklad mířící basy nepůsobily přebuzeně. Přednes třeba oproti A7 od B&W nesází na autoritu a energii, spíše na okouzlující relaxovanost.

Střední tóny a vokály jsou čisté, velmi jemné a nadprůměrně barevné, countryové „Waiting" od The Paperboys („Closer to Music vol. 3") tak kraluje opravdový, slušně prokreslený vokál, vzbuzující emoce – to je nejlepší důkaz o jeho věrnosti. Lehce sametové zabarvení pak umně a decentně zamaskuje jakoukoliv případnou nectnost nahrávky.

Tak jak se dá čekat, reprodukci skladeb typu „O fortuna" z „Carmina Burana" Carla Orffa Stream 1 trošku ošidí – už kvůli svým fyzickým rozměrům. Ke cti budiž ale tomuto přehrávači připsáno, že se nesnaží o nemožné, nepřehání objem a nesnaží se upoutat pozornost zběsilou energií, ba naopak nechává zvuk plynout, a kde nestačí, tam jen neznačí. Dík tomu se zdá být reprodukce velmi klidnou a nenásilnou.

Celkově se Cabasse Stream 1 poslouchá dobře, příjemně a naprosto nekonfliktně. Jeho měkký, čistý a velmi klidný přednes z něj činní ideální každodenního společníka, i když není stavěný na ozvučení divokého večírku, ani na dlouhodobý kritický poslech – pak u něj najdete jasná omezení, ale ta jsou patrná i u leadrů této kategorie, budeme-li k nim přistupovat z audiofilského pohledu. Důležitá je široká škála možností, jak svou hudbu do tohoto all-in-one elegána přenést, byť dokovací konektor alespoň pro Apple zařízení by jeho hodnotu určitě vyšvihnul. Pokud tak chcete ozvučit i prostor mimo svou sestavu pomocí zvukově i vizuálně elegantního přístroje, proč ne Cabasse?

Kč 16 990,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ elegantní, kompaktní tvary

+ zvuk příjemný pro „běžný" poslech

+ široké vybavení

ZÁPORY

- přístroji by rozhodně slušel dokovací konektor

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: BaSys CS | www.basys.cz 

XAVIAN Loudspeakers

Eurostar Ostrava

Studio TYKON

Horn Distribution

Soundstyle

200 200 hifiguide

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140
Grandinote Shinai
Emotiva XPA-DR2
Naim Nait XS
Naim NAP250 (bi-amp)
Naim FlatCap XS
Cambridge CXA80

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205
Teac NT-503
Apogee Groove
Chord Mojo / Chord Poly
Cambridge CXC
The Little Black Box v2
COOD-E TV
Pioneer BDP-LX71

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30
KEF LS50
Fischer&Fischer SN-70

GoldenEar SuperSub X

ANALOG:

VPI Scout
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Pro-Ject Phono Box
Grandinote Celio

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2
InAkustik LS-1603
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2
ZenSati Authentica
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka)

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI)
Nordost Heimdall 2 (ethernet)
Nordost Purple Flare (USB)
AudioQuest Jitterbug
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika)

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2
Nordost Red Dawn
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

IsoTek EVO3 Syncro UNI
IsoTek EVO3 Genesis One
IsoTek EVO3 Titan One
IsoTek EVO3 Corvus
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

beyerdynamic Amiron Home
Sennheiser HD 26 Pro
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

200 300 bose

200 100 emotiva

200 200 kasaudio

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Budoucnost a minulost

Tak nám začal další nový rok... Je čas zhodnocování věcí minulých a odhodlaného plánování věcí budoucích, jak je dobrým zvykem. V prvé řadě ale hlavně vše nejlepší do nového roku, snad jste do něj vstoupili pravou nohou.

Číst dál...

200 200 voice 200 200 rpaudio 200 200 kasaudio vpi 200 200 aq 200 200 studio spalicek

200 200 audio visual 200 200 cptpraha 200 200 ketos dynaudio 200 200 mareka audio 200 200 wdq 

200 200 elfton cerven 200 200 logaudio hifi home art vyprodej 200 200 psg 200 200 grandinote 

200 200 audio video kino bratislava 200 200 amarock studio 200 200 htp 200 200 kasaudio 200 200 4ce

1024 200 avspraha 2019

Luxman Česká republika