800 250 loewe

Televizní trh je relativně turbulentní, hlavně proto, že náročného, zhýčkaného a očekávání plného diváka je nutno každou sezónu ohromit novými technologiemi, větším rozlišením, rychlejší obnovovací frekvencí, nebo ještě plastičtějším 3D (jakkoliv tento formát nedošel a asi ani nedojde náležitého uznání – hlavně proto, že skutečně zábavné a plnohodnotné 3D najdete prozatím u finančně nedostupných televizí). Nicméně v nemálo případech to skutečně větší či menší evoluce je, právě proto je velmi zajímavé podívat se na Cinema 3D SMART LED TV 42LA660S – neboli 42" 3D televizi dle nejnovějších dobrých mravů LG.

Když se vám podaří dešifrovat všeobjímající název přístroje, dojdete k faktu, že za necelé dvě desítky tisíc si pořídíte již relativně velkou obrazovku, o sedm centimetrů přesahující „magickou" metrovou hranici. Ta je podsvětlena úspornými LEDkami po okrajích a pro maximální kontrast vybavena technologií lokálního stmívání. Panel má dnes již klasické rozlišení Full HD. Obrazový „pohon" má na starosti trojice 3D XD procesorů, samozřejmostí je množství nastavení včetně Real Cinema 24p.

Protože si kupujete 3D televizi, zásadní je určitě právě kvalita prostorového obrazu – díky pasivním brýlím nabízí 42LA660S nejsnazší a nejméně únavný přístup k třetí dimenzi. V balení najdete i pár Dual Play brýlí, kde oproti 3D brýlím jsou obě skla stejně polarizovaná – tato jednoduchá, ale chytrá technologie umožňuje využít při hraní místo rozdělené obrazovky celou její plochu, je nicméně stále trošku citlivá na pozorovací úhel a i když se to stává minimálně, tu a tam na vás vykoukne „duch" druhého obrazu. V podstatě bez připomínek je konverze 2D obrazu do třetího rozměru, už proto, že podobnou záležitost využijete nejspíše jen krátce po pořízení televize jako nevšední hračku.

To samotné 3D, servírované z kvalitních 3D Blu-ray nosičů přes kvalitní přehrávač, to je jiná. Zkoušeli jsme za pomoci Harman/Kardon BDT30 několik z nejlépe hodnocených 3D filmů, mezi jinými i Avatar, Jak vycvičit draka nebo Prometheus. Po většinu času je obraz skutečně nádherně, neuvěřitelně ostrý a detailní, až máte pocit, že podobně jasné hranice nemá ani skutečnost. Pravdou je, že v dynamických, dramatických scénách se spoustou rychlého pohybu přehlednost trochu pokulhává – je nicméně jasné, že chcete-li špičkové 3D, je nutné si prozatím připlatit; my máme skvělou zkušenost se zhruba 50ti tisícovými televizemi a samozřejmě třeba také se skutečně dokonalou Ultra HD TV. Zklamání určitě nebudete, pro občasné 3D rozptýlení (ostatně ono není mnoho kvalitního 3D materiálu) to bohatě stačí.

Nemalou přidanou hodnotou nejnovějších řad korejského výrobce je minimalistický design – doslova. Nejvýraznějším a nejviditelnějším prvkem vzhledu se totiž stává stojan, díky extrémně tenkému rámečku jako kdyby panel prostě visel ve vzduchu; tento dojem ještě výrazně umocňuje pověšení obrazovky na zeď. Díky rozměrům 95,7 x 57,4 x 3,5 cm (š x v x h) bude působit jako obraz, váha 14,1 kg také není nijak závratná – povšimněte si hlavně ještě nedávno nepředstavitelné tloušťky. Obrazovka si přitom i při hrubší manipulaci zachovává velmi dobrou pevnost, takže se nemusíte bát, že se vám doslova zlomí pod rukama.

Vstupně-výstupní konektorová výbava je dle dobrého zvyku moderních televizí bohatá. Kromě trojice HDMI a USB konektorů tu najdeme archaický, ale dodnes využitelný SCART, komponentní i kompozitní vstup, digitální optický zvukový výstup a analogový výstup na 3,5mm sluchátkový jack. Síťové funkce včetně DLNA streamování ze síťových úložišť a neomezený svět online zábavy otevírá jak bezdrátové, tak drátové připojení k internetu. Přes USB přehrajete široké spektrum video formátů včetně DivX HD, jen několik málo pokusných souborů se nám nepodařilo rozkódovat. Stejně tak tu najdeme širokou podporu hudebních formátů (kdyby náhodou), byť FLAC, ALAC a WAV mezi ně nepatří. USB je obousměrné, takže připojíte-li alespoň 40 GB harddisk, můžete na něj nahrávat, dokonce i jiný kanál, než který právě sledujete.

Co se týká uživatelského komfortu, patrně nebude žádný překvapením, že díky slovíčku „SMART" v názvu se vám otevírá skutečně celý svět. Vše co je online, je dostupné ve vaší televizi, sada příjemných aplikací na hraní vám efektivně zkrátí dlouhou chvilku i usnadní cestu k zajímavým informacím. Doporučujeme obzvláště aplikace 3D World, bránu do světa luxusně zpracovaných videí s třetím rozměrem. Ostatně, je to jeden z mála zdrojů skutečně použitelného materiálu tohoto druhu. Samozřejmostí je také možnost sdílet hudební a obrazová data z jiných zařízení v síti – fotografie a videa z telefonu, notebooku či NAS serveru.

Samostatný odstaveček si určitě zaslouží velmi návykový „Magický ovladač". Kdo je uvyklý každodenní práci s počítačem, okamžitě najde svůj rytmus díky gestům, která hodně vychází právě z ovládání počítače pomocí myši. Po pár dnech už si člověk jen špatně zvyká na klasické kombinace tlačítek, když jednou okusil snadnost použití ikon a gest.

Takže si to shrňme. Pokud hledáte levný televizor (přestože LG 42LA660S se cenou nepodbízí, rozhodně patří k relativně dostupnému zboží), který vám poslouží pro občasné trojrozměrné potěšení a po zbytek času bude šetřit vaše oči (díky ostrému obrazu, dobrému kontrastu a neagresivnímu barevnému podání) i peněženku (díky úsporným LEDkám), pokud nemáte problém s tím, že 42" je v dnešní době spíše průměr a pokud jste schopni 3D obrazu odpustit nedostatečnou rychlost v rychlých a náročných pasážích, pak tuhle metrovou fešandu (minimální šířka v kombinaci s bezrámečkovým designem jsou prostě sexy) zvažte jako jednu z možností. Pokud nemáte řádově 50 tisíc, plus mínus nějaká ta koruna, k lepšímu 3D se stejně nedostanete a jen málokterý výrobce dnes působí tak........moderně.

Kč 17 990,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ fantastické vybavení pro milovníky obrazu

+ magický ovladač je návykový

+ kvalita a rychlost obrazu ve 2D a z dobrého zdroje

+ tenký rámeček a pěkný design

+ dokonalá ostrost obrazu

ZÁPORY

- 3D obraz je prostě stále poněkud unavující a v rychlých chvílích neostrý

--- --- --- --- ---

VIZITKA PRODEJCE

LG

www.lg.cz 

+420 810 555 810

Přenosky Ortofon

XAVIAN - ručně vyráběné reprosoustavy

GMG Power

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

AV Center

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA80 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Emotiva ERC-4 [2]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
ASUS Xonar Essence One MUSES MKII [3]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30
Xavian Quarta [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [3]
+ Rega Elys 2
Rega Atlas MK2
AVID Level 45

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
Mudra Powerchord
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
IsoTek EVO3 Syncro UNI [2]
IsoTek EVO3 Genesis One [2]
IsoTek EVO3 Titan One [2]
IsoTek EVO3 Aquarius
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E [3]

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]+[5]
AKG N700NC
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 3 [1]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
zakázkové stojany pod Harbeth
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5
iMac 27" (2020) + Audirvana [2]

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 1.5
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

 

Všechny nepravidelníky

HiFiGram

Dynaudio Contour i 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Amarock Studio