800 250 loewe

2019 12 04 30 TST Philips 65OLED934 1

Není snad dynamičtějšího a zároveň spletitějšího segmentu trhu s elektronikou, než je ten s televizory. za poslední roky se naprosto neuvěřitelné množství technologií propracovalo až do velmi dostupných kategorií a zároveň mimořádně narostla průměrná úhlopříčka nových televizorů - a přesto je stále co vylepšovat, jak ukazuje třeba i 65OLED934, jeden z nových modelů firmy Philips, kde už z jeho názvu můžete rozklíčovat "co a jak".

Půjdeme-li postupně, je to jednoduché - 65 značí úhlopříčku použitého panelu (tj. 65" / 164 cm), OLED označuje typ použitého panelu a 934 zasazuje televizor na vrchol katalogu Philips. Společným trendem nových zobrazovačů je také to, že minimalizují okrajové rámečky a ani 65OLED934 není výjimkou; Philips nicméně absolutní jednoduchost pravoúhlé hmoty televizoru doplnil o kovovou nohu (ve variantě jak na stolek, tak na zeď), na níž je zavěšený soundbar, překrytý moderně vypadající hrubší látkou. Zvukovou stránku si pak vzalo na starost vývojové oddělení Bowers&Wilkins, což by mělo znamenat garanci dobrého výkonu.

Další typickou vlastností televizorů Philips je systém Ambilight - zde je osvětlení, přebírající a dozadu vyzařující barvy z přehrávaného obrazu, třístranné. Podpoříte-li jí třeba ještě systémem žárovek Philips Hue, které se s Ambilight umí synchronizovat, vytvoříte dechberoucí zážitek - ostatně, redakční televize funguje na právě takové kombinaci a je to patrně "napořád". V tomto televizoru pak můžete Ambilight využít i jako podbarvení hudby, může svítit i v režimu Lounge, aniž byste využívali obrazovku jako takovou.

2019 12 04 30 TST Philips 65OLED934 2

Televizor má pak dostatečně širokou paletu konektorů, ať už jsou to čtyři HDMI vstupy s podporou nejnovějších standardů včetně zpětného audio kanálu nebo HDCP 2.2, jsou tu dva USB porty, sluchátkový i subwooferový výstup, ethernetový konektor jako alternativa vestavěné Wi-Fi a dokonce dva satelitní a jeden anténní vstup, případně rozhraní Common Interface. Digitálně můžete pak zvuk pustit přes optický výstup, pokud byste náhodou chtěli nahradit dodaný soundbar, ač k tomu - pokud můžeme trochu předběhnout - moc důvodů nebude. Neviditelné je pak rozhraní Bluetooth.

Základ televizoru tvoří systém Android 9, díky čemuž si můžete přes obchod Google Play nainstalovat prakticky libovolnou aplikaci a tím rozšířit funkcionalitu chytrého televizoru kam se vám jen chce. Pro komfort moderně smýšlejících uživatelů je tu i hlasové ovládání přes Google Assistant a rozhraní Alexa.

2019 12 04 30 TST Philips 65OLED934 3

Použitý OLED+ panel v poměru stran 16:9 má UHD rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů s hustotou 5 000 pixelů na palec a barevný gamut pokrývající 99% standardu DCI/P3. O dostatečný výpočetní výkon se stará nejnovější čtyřjádrový čip P5 Pro Perfect Picture s 16 GB operační paměti (takže reakce televizoru jsou parádně rychlé), kde televizor nabízí nepřeberné množství nastavení a vyladění. Je tu možnost doostření, lokální mikro stmívání či (vůbec ne špatně fungující) vyhlazování rychlých pohybů v obraze a - chce se říct samozřejmě - i podpora nejnovějších Dolby Vision nebo HDR10+ včetně Hybrid Log Gamma. Panel umí upravovat své vyzařování podle dat z integrovaného světelného senzoru, čímž se přizpůsobí jakýmkoliv světelným podmínkám během dne.

Snad ani není třeba vypisovat nepřebernou škálu chytrých funkcí, od HbbTV, přes nahrávání na externí disky až po vlastně cokoliv, co si pod "smart tv" představíte. Televizní tuner ve dvojitém provedení má všechno co má mít pro standardy roku 2019.

2019 12 04 30 TST Philips 65OLED934 4

Multimediální přehrávač zvládá prakticky všechny formáty a kodeky, umí číst externí titulky (bez chyb a to včetně diakritiky), pohodlně přehrává i hudební soubory nebo fotky, prostě tak "obyčejně" všechno, co můžete v rámci každodenního života od televize chtít.

Za zmínku pak rozhodně stojí ještě onen externí soundbar s technologií Bowers&Wilkins - z televize bere signál přes proprietární konektor a má osazení 2.1.2. Podporuje Dolby Atmos, ale i Dolby Digital a DTS-HD v nejnovějších podobách (ačkoliv samozřejmě dojem prostorového zvuku těžko můžete čekat). Soundbar je osazený dvojicí vysokotónových kopulek, dvojicí středotónových kónusů a jedním basákem.

2019 12 04 30 TST Philips 65OLED934 5

Televizor 65OLED934 jsme zkoušeli v redakčním prostředí ve srovnání se stejně velkou, ale starší a níže postavenou 65PUS7101. Jako zdroj signálu bylo použito OPPO UDP-205, ale v konečném součtu častěji přišla ke slovu televize samotná, která bez problémů přehrává a ozvučení bylo díky integrovanému soundbaru vyřešené.

Líbilo se nám, jak snadno se na obraz kouká i v továrním nastavení - byl sytý, krásně barevný, ostrý, ale bez pocitu nějakého přemrštěného zdůraznění. Dokonce i pozorování pod poměrně výraznými úhly nepřinášelo žádný problém, vše zůstalo pěkně čitelné. Panel je tedy zjevně dobrý.

2019 12 04 30 TST Philips 65OLED934 16

OLED panely obecně nabízí pěkné podání černých odstínů, jeden z top modelů Philips je ale vysloveně výtečný a jeho čerň je skutečně černá. A přitom i třeba v tmavých podzemních scénách v "Harry Potter a Relikvie Smrti" nebyla tmavá jednolitou plochou, ale televizor dokázal vykreslit spousty detailů, na přechodových plochách byl obraz hladce navazující. I v momentu, kdy temnou plochu prořízne vysoce kontrastní barevný efekt kouzla, televize "zvládá" a suverénně vidíte detaily jak v oné zářící ploše, tak v černotě kolem.

Také barevné neony a kouřové efekty v klipu Kill J k její "Gravity" byly krásně barevné, sytost je opravdu vynikající, aniž by ale televizor sklouzával ke křiklavosti. Obraz je bohatý a navíc opravdu skvostně zaostřený. Ocenit je třeba i plynulost, kdy ani při velmi rychlých a prudkých pohybech není vidět žádné rozmazání, panel s přehledem stíhá zobrazovat a software na platformě s vysokým výkonem drží vše pod kontrolou.

2019 12 04 30 TST Philips 65OLED934 17

Na tónech pleti pod ostrými studiovými v klipu "The Pines" od Roses & Revolutions bylo skvěle vidět, že televizor má mírně sytější podání, než je zvykem, ale přitom nesklouzává do barevné disbalance, pleť není načervenalá ani chladně namodralá, působí přesvědčivě.

Famózní je pak celkové ladění na "animáčích", jako je "Despicable Me 2", kde když titulní hrdina vchází do padouchovy jeskyně plné proměněných Mimoňů, obraz je famózně čitelný a přitom nemáte pocit, že na vás nějak explicitně "útočí" nebo tlačí, je prostě radost se koukat.

2019 12 04 30 TST Philips 65OLED934 18

Obraz patří celkově k tomu lepšímu, co v reálu můžete dnes doma v televizním high-endu mít - dokonce ani běžné pozemní televizní vysílání nebylo špatné; jakkoliv bylo vidět limity, kompresi a vůbec všechny neduhy ho provázející, tak televize dokáže díky zpracování obrazu nabídnout kultivovaně "koukatelný" zážitek.

Samostatný odstavec si zaslouží soundbar, který - navzdory poměrně kompaktním rozměrům - nabízí výtečný zvukový zážitek. Jediný limit, na který můžete narazit při trochu vyšší hlasitosti a u scény nebo hudby bohatých na basvy, je přítomnost "funění" bassreflexového otvoru, kdy jeho malý průměr tlak už logicky prostě nezvládá. I v takových chvílích ale reprodukce zůstává čitelná a pevná, přesně podle vzoru aktivních reproduktorů nebo soundbarů Bowers&Wilkins. Co firma dokázala nabídnout na tak malém půdorysu je působivé - jakkoliv je to zvuk "na efekt", ničemu to nevadí. Aktivní provedení pak nabízí neostýchavou dynamiku a zejména na výškách je znát charakteristický, jasný a detailní rukopis anglického výrobce.

2019 12 04 30 TST Philips 65OLED934 19

Na televizích je výtečné, že stačí chvíle soužití a máte jasno. 65" OLED z nejvyšších pater značky Philips na nás udělal dojem. Moderní tenký design, osvětlení Ambilight, s kterým je radost si vychutnávat filmy, velmi svižný procesor uvnitř, který zajišťuje ideální ovládací komfort bez nutnosti na cokoliv čekat a stabilní platforma, která nabízí bezpočet aplikací, pokud to je zrovna to, co od televizoru této třídy očekáváte. Líbilo se nám i to, že televize může ale skutečně fungovat i jako solitérní sestava i pro náročnější - jednak přehraje vlastně všechny video i audio formáty, jednak tak činí ve vskutku důstojné kvalitě a jednak to všechno podtrhne zvuk soundbaru, který se s klidem pro účely reprodukce filmových efektů vyrovná i běžné hi-fi sestavě. Nejhezčí je ale to, že panel patří mezi lepší z OLEDů a všechno funguje tak jak má. Pokud hledáte špičkovou televizi, s kterou je snadné žít a nemusíte prakticky nic řešit, zařaďte si do seznamu úkolů "Podívat se na Philips 65OLED934" - stojí totiž za to.

Kč 89 990,-

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ velmi svižné reakce

+ celkový komfort ovládání

+ syté podání barev

+ ostrost obrazu

+ Ambilight skvěle dotváří atmosféru

+ překvapivě výtečný zvuk soundbaru

ZÁPORY

- cena je šťavnatá stejně jako obraz a zvuk

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: Philips TV | www.philips.cz/tv/

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

1) HLAVNÍ SESTAVA
2) NEARFIELD SESTAVA
3) STŘEDNÍ SESTAVA
4) VINYLOVÁ SESTAVA
5) MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA80 [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Emotiva ERC-4 [3]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
ASUS Xonar Essence One MUSES MKII [3]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30 [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [3]
+ Rega Elys 2

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica [2]
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [2]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
Mudra Powerchord
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek EVO3 Syncro UNI [1]
IsoTek EVO3 Genesis One [1]
IsoTek EVO3 Titan One [1]
IsoTek EVO3 Aquarius [2]
IsoTek EVO3 Sirius
IsoTek EVO3 Corvus [2]
Nordost Qbase Qb8 [2]
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]+[5]
AKG N700NC
Sennheiser HD 26 Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 3 [1]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [2]
zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio