800 250 loewe

Blu-ray je dnes již zcela jasně nikoliv formátem budoucnosti, ale přítomnosti. Modrý paprsek přinesl i do domácností nejvyšší dostupnou kvalitu obrazu a zvuku, vše navíc na základech osvědčeného a známého kulatého disku a tedy možnosti pro běžného uživatele komfortně s tímto formátem pracovat. Navíc již i cena opravdu dobrých Blu-ray přehrávačů klesla do úrovní dostupných téměř komukoliv. BDP-LX53 je novinkou Pioneer pro rok 2010 a řadí se v prestižní řadě LX na pomyslný začátek, s cenou více než lidovou.

Přístroj je uzavřený v nízkém šasi s nezaměnitelným designem Pioneer, vzbuzujícím příjemný dojem hodnotnosti. Design černého provedení je velmi čistý, téměř symetrický a elegantní. Výraznými prvky jsou jen velká dvířka mechaniky, jednoduchý displej s velkými, dobře čitelnými čísly a dvě kulatá hliníková tlačítka - jedno pro zapnutí přístroje, druhé pro spuštění produkce. Dalším „příslušenstvím" čelního panelu už je pak jen zapuštění linka dalších ovládacích tlačítek, velmi tenká a popravdě mohutnějšími prsty ne úplně dobře využitelná. Sekundární USB slot pak také díky zapuštění není příliš nápadný. Jednoduchost je prostě pro LX53 charakteristická.

Zadní strana přehrávače se pak nese v podobně jednoduchém duchu jako ta přední - pouze nejnutnější prvky. Nejdůležitějším prvkem je zcela jistě zlacený HDMI výstup, v dalším sledu pak pár analogových RCA výstupů pro audio, následované komponentním a kompozitním video výstupem. Pro vývod zvukového signálu lze využít také optického výstupu. Samozřejmostí je už dnes RS232 konektor pro spojení s ovládacími systémy „inteligentních" domácností. USB vstup je pak spíše do počtu, vzhledem k tomu na přední straně, LAN přípojka pak slouží pro update firmware i získání dodatečného on-line obsahu BD-Live.

Nízká stavba, hmotnost přes tři kilogramy a rozměry 42 x 7,2 x 22,8 cm spolu se čtyřmi masivními nízkými nožičkami dodávají přístroji velmi dobrou stabilitu a ani výrazné vibrace v okolí kvalitu přenosu signálu nijak kriticky neovlivňují. Zásluhu na tom má vrstvené šasi a stabilizace mechaniky.

Pioneer umí dekódovat všechny důležité moderní formáty od DolbyTrueHD, přes DTS-HD Master Audio až po DTS-HD High Resolution Audio. Mechanika pak krom Blu-ray disků přečte i DVD a CD, na nichž může být i suma obrázků ve formátu JPEG či MP3 soubory, stejně jako na připojeném USB disku. Zpracování videa probíhá ve 12ti bitové hloubce a při frekvenci 148,5 MHz, výstup tak má kvalitu 36 bitů, které na vhodné obrazovce vytváří velmi sytý a výrazný obraz. Zvuk lze reprodukovat až do úrovně 24 bit / 192 kHz.

Zajímavou drobností je možnost stáhnout si zdarma aplikaci iControlAV pro iPod, která ovládá všechny funkce a je-li v sestavě přítomný i A/V receiver Pioneer, dokáže fungovat jako univerzální dálkový ovladač. Podmínkou je jen připojení přístrojů do domácí počítačové sítě. Protože obrázek je za tisíc slov, vše důležité o této aplikaci lze zjistit z tohoto videa - http://www.youtube.com/watch?v=HaUr5ZUGPBU.

Test přehrávače probíhal na FullHD televizoru Samsung LE40C550J1W, srovnání pak s Blu-ray přehrávačem starší generace Denon DVD-1800 BD. Propojovací kabely pro HDMI a optiku dodal Monster Cable, reprokabely a klasické signálové kabely KrautWire a Eagle Cable. Zesilovali buď Myryad MXA2150 / MXP2000 nebo A/V receiver Yamaha RX-V 365.

Obrazová kvalita je přes HDMI výstup zcela nepřekvapivě výtečná a obzvláště u filmů s vysokým rozlišením jí není co vytknout. Jakékoliv osobní preference lze pak dořešit buď v nastavení A/V receiveru nebo televizoru. Poskytovaný obraz je příkladně ostrý a pevný, zvláště barvy jsou velmi syté a atraktivní. Zvuková část je pak hutná, opravdu velmi plná a barevná.

Reprodukce DVD disků staršího data, například s filmem „Matrix", pak je o něco horší a jasně vypovídá o tom, jak moc technologie zpracování filmového obrazu a zvuku za posledních několik let pokročila. Ačkoliv BDP-LX53 neprovádí žádné „přepracování" obrazu, nenesou DVD disky žádný rušivý šum, zvukový charakter pak zůstává také efektní, plný a atraktivní.

„Temný rytíř" se odehrává velkou měrou po nocích a Pioneer tu prokazuje velmi dobře podaný kontrast, slušně prokreslující i tmavá místa, nejsou tu velké tmavé plochy s jednotnou černí, ale mnoho úrovní gradace s velmi dobře rozlišenými detaily.

Samotný zvukový projev přes analogové výstupy je příjemně kulatý a vřelý, nepostrádá muzikalitu. Svou úrovní by se dal přirovnat k CD přehrávačům cenové kategorie kolem 10ti tisíc, jedná se tedy o vcelku slušný přehrávač, nevyžaduje-li majitel příkladnou neutralitu a analytičnost. Ne snad, že by množství reprodukovaného detailu bylo špatné, pouze důraz na basovou složku a plnost zvuku je větší než na kontury nástrojů a jejich oddělení. BDP-LX53 prostě reprodukuje hudební homogenní hmotu, která se dobře poslouchá, ale celkově jde spíš o příjemný bonus k velmi dobrému přehrávání Blu-ray a DVD disků.

Pioneer BDP-LX53 je celkově velmi dostupným přehrávačem vyšší kvalitativní kategorie, který uspokojí i náročnějšího fanouška videa, navíc jako příležitostný CD přehrávač také odvede svou službu. A že se ještě řadí mezi designově opravdu elegantní a dobře vyrobené přístroje je při dané ceně příjemným bonusem.

Kč 11 490,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ design

+ u filmů obrazová i zvuková kvalita, zcela dostačující a při dané ceně „konečná"

+ možnost ovládat přístroj iPodem

ZÁPORY

- zvukový projev v režimu CD přehrávače je přeci jen trochu měkký a naladěný do líbivosti

--- --- --- --- ---

VIZITKA PRODEJCE

BaSys CS

http://www.basys.cz/  - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

+420 234 706 700

 Produkt roku 2018 - hlasujte a vyhrajte

XAVIAN Loudspeakers

Eurostar Ostrava

Studio TYKON

Horn Distribution

Soundstyle

200 200 hifiguide

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140
Grandinote Shinai
Emotiva XPA-DR2
Naim Nait XS
Naim NAP250 (bi-amp)
Naim FlatCap XS
Cambridge CXA80

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205
Teac NT-503
Apogee Groove
Chord Mojo / Chord Poly
Cambridge CXC
The Little Black Box v2
COOD-E TV
Pioneer BDP-LX71

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30
KEF LS50
Fischer&Fischer SN-70

GoldenEar SuperSub X

ANALOG:

VPI Scout
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Pro-Ject Phono Box
Grandinote Celio

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2
InAkustik LS-1603
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2
ZenSati Authentica
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka)

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI)
Nordost Heimdall 2 (ethernet)
Nordost Purple Flare (USB)
AudioQuest Jitterbug
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika)

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2
Nordost Red Dawn
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

IsoTek EVO3 Syncro UNI
IsoTek EVO3 Genesis One
IsoTek EVO3 Titan One
IsoTek EVO3 Corvus
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

beyerdynamic Amiron Home
Sennheiser HD 26 Pro
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

200 300 bose

200 100 emotiva

200 200 kasaudio

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

(Celkem) zásadní posuny v kvalitě

Občas si tak říkám, že je moc dobře, že jsem svůj malý nenápadný sloupek nazval "Nepravidelníkem" - může tak v klidu vycházet párkrát za rok a já se můžu s klidným svědomím věnovat recenzím a dalším věcem, které jsou, upřímně řečeno, zábavnější i přínosnější, než by bylo nějaké nucené moudro...

Číst dál...

200 200 voice 200 200 rpaudio 200 200 kasaudio vpi 200 200 aq 200 200 studiospalicek black friday

200 200 audio visual 200 200 cptpraha 200 200 ketos dynaudio 200 200 mareka audio 200 200 wdq 

200 200 elfton cerven 200 200 logaudio hifi home art vyprodej 200 200 psg 200 200 grandinote 

200 200 audio video kino bratislava 200 200 amarock studio 200 200 htp 200 200 kasaudio 200 200 4ce

1024 200 avspraha 2019

Luxman Česká republika