800 250 loewe

Americký všeuměl Oppo BDP-83SE je samozřejmě vyroben v Číně, ale je poskládán pro americký trh pro audio video fajnšmekry, kteří nehledají Blu-ray přehrávač do pěti tisíc. Tento přístroj byl vyroben tak, aby v každé své disciplíně sahal na kraj technických možností za rozumné peníze. Předtím, než byl uveden na trh, byl testován mnoha dobrovolníky, kteří odhalovali chyby, které americko-čínští soudruzi vytvořili. Proto jsem odložil klapky ze svých high endových očí a začal pošilhávat i po takovémto výrobku.

Text začnu obehraně, ale fakt je to pravda. Ihned po vybalení jsem věděl, že se jedná o něco speciálního. Způsob balení, váha přístroje se vymykalo běžnému standardu. To vše není vůbec obvyklé, ani v této cenové relaci. Přístroj působí velmi robustně, poctivě. Zaplať pánbůh za to! Takže první jednička.

Další jedničku bych dal za jednoduchý design a počet možností připojení. Tento přístroj můžete zasíťovat, můžete k němu připojit USB flash (bohužel jen do 4GB), můžete ho použít jako čisté stereo, nebo ho analogově plnohodnotně (včetně Dolby HD, DTS HD) připojit 7.1 výstupem ke staršímu AV receiveru, který novými formáty nedisponuje. Nechybí HDMI či komponentní výstup a digitální zvukový optický/koaxiální. Potěšilo mne přítomnosti RS 232 C konektoru. Toto slouží k optimální implementaci do inteligentního sdruženého řízení (Crestron, AMX, RTI, atd.), kde například technici mysleli na to, že vypnutí a zapnutí přístroje má své separátní tlačítko, tudíž sdružený ovladač „ví", v jakém stavu se zrovna přehrávač nachází a nevypíná se na střídačku s televizí či receiverem. Ovladač je velmi přehledný a je vidět, že si dal opět někdo práci a trochu přemýšlel. Což je v dnešní uspěchané přemarketizované době skoro zázrak.

Tak šup na užitné vlastnosti testovaného výrobku. Co tedy tento zázrak umí? Čte BD-Video, DVD-Video, AVCHD, DVD-Audio, SACD, CD, HDCD, Kodak Picture CD, CD-R/RW, DVD±R/RW, DVD±R DL, BD-R/RE. Pak umí po sítí načítat MP3, FLAC (toto ovšem po instalování nejnovějšího firmwaru). Potěší video stahovače neb umí číst i mkv soubory (divx jsou samozřejmostí). Navíc přes výborné audio a video převodníky. Výhodou je možnost aktualizace firmwaru, která vyřeší některé problémy s kompatibilitou i do budoucnosti. Takže jedinou malou vadou na kráse je absence digitálního PCM spdif výstupu pro SACD (přes HDMI je k diposici SACD signál nekonvertovaný na PCM 24bit/192kHz). Což je škoda pro majitele výborných 24bit/192kHz externích převodníků.

Tato verze je vylepšenou verzí již výborného Oppo BDP-83 (mimochodem kompletně převzala jeho obvody za podstatně vyšší peníze firma Lexicon BD-30 http://www.lexicon.com/products/overview.asp?ID=27 ). Vylepšení se týká především napájecího zdroje, kde je odděleno napájeni pro mechaniku a pro analogové audio obvody, a rovněž samotných audio obvodů. Levné kondenzátory jsou nahrazeny kvalitnějšími fóliovými a je zde použit vynikající 32 bitový převodník ESS.

Asi nejrychleji přelétnu obraz, neb mi o něj tolik nejde, ale musím se o něm zmínit. Použitý Anchor Bay video převodník se stará o vynikající kvalitu obrazu, Blu-ray je fantastický, mkv soubory šumí velmi málo. Velké překvapení je vylepšení obrazu z DVD. Na plazmě Pioneer KRP 500A byl obraz z DVD výborný, velmi se blížil HD formátům, co se sytosti barev týče. Ostrost HD formátů je samozřejmě vyšší . V této kategorii si vede suverénně a myslím, že potrápí i o dost dražší BD přehrávače.

Zvuk je dalším neméně důležitým benefitem. Kvalitou je na úrovni dvakrát dražších přístrojů. Není zvykem, že kombinovaný přístroj hraje na úrovni specializovaných přístrojů a tak se tento přístroj rozhodně vymyká. Zvuk je trošku temnější, tj. výšky nejsou tak výrazné. Zvuk je ovšem velmi bohatý plný detailů. Akustické nástroje jsou velmi čisté a dynamické. V některých aspektech sahá až na úroveň CD/SACD přehrávač Marantz SA-15 S2. V CD režimu je pomalu těžké se rozhodnout, který je lepší. Marantz přeci jen trochu vyhrává. Je malinko detailnější a dynamičtější. Při delším poslechu je jasnější. V SACD režimu Marantz trochu svůj náskok zvyšuje. Ale to se jedná o takřka dvakrát dražší přístroj. Ve své kategorii Oppo dle mého nemá konkurenci. Na výbornou dopadl i jako „pouhá" mechanika připojená k externímu DA převodníku v mém případě DA/zesilovači Sroll Lyric, jehož náš časopis ověnčil cenou výrobek roku 2009. Způsob načítání disků je dle mého velmi přesný a zvuk dosahuje kvalit nejlepších mechanik.

Verdikt:

Oppo BDP-83SE je high-endový přístroj. V audio i video reprodukci splňuje nejvyšší nároky a stanovuje tak nový standard, co se zvukové, obrazové, ergonomické stránky týče. Hledáte-li ještě vyšší kvalitu, zaplatíte pravděpodobně minimálně dvakrát tolik.

XAVIAN Loudspeakers

Eurostar Ostrava

Studio TYKON

Horn Distribution

Soundstyle

200 200 hifiguide

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140
Grandinote Shinai
Emotiva XPA-DR2
Naim Nait XS
Naim NAP250 (bi-amp)
Naim FlatCap XS
Cambridge CXA80

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205
Teac NT-503
Apogee Groove
Chord Mojo / Chord Poly
Cambridge CXC
The Little Black Box v2
COOD-E TV
Pioneer BDP-LX71

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30
KEF LS50
Fischer&Fischer SN-70

GoldenEar SuperSub X

ANALOG:

VPI Scout
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Pro-Ject Phono Box
Grandinote Celio

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2
InAkustik LS-1603
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2
ZenSati Authentica
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka)

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI)
Nordost Heimdall 2 (ethernet)
Nordost Purple Flare (USB)
AudioQuest Jitterbug
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika)

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2
Nordost Red Dawn
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

IsoTek EVO3 Syncro UNI
IsoTek EVO3 Genesis One
IsoTek EVO3 Titan One
IsoTek EVO3 Corvus
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

beyerdynamic Amiron Home
Sennheiser HD 26 Pro
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

200 300 bose

200 100 emotiva

200 200 kasaudio

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

(Celkem) zásadní posuny v kvalitě

Občas si tak říkám, že je moc dobře, že jsem svůj malý nenápadný sloupek nazval "Nepravidelníkem" - může tak v klidu vycházet párkrát za rok a já se můžu s klidným svědomím věnovat recenzím a dalším věcem, které jsou, upřímně řečeno, zábavnější i přínosnější, než by bylo nějaké nucené moudro...

Číst dál...

200 200 voice 200 200 rpaudio 200 200 kasaudio vpi 200 200 aq 200 200 studiospalicek black friday

200 200 audio visual 200 200 cptpraha 200 200 ketos dynaudio 200 200 mareka audio 200 200 wdq 

200 200 elfton cerven 200 200 logaudio hifi home art vyprodej 200 200 psg 200 200 grandinote 

200 200 audio video kino bratislava 200 200 amarock studio 200 200 htp 200 200 kasaudio 200 200 4ce

1024 200 avspraha 2019

Luxman Česká republika