800 250 loewe

Text vyšel v našem partnerském časopise CANADA Hi-Fi.

Dá se říct, že univerzální dálkové ovládání je nejlepším přítelem domácího kina. To proto, že vás zbaví nepřehledné hromady dálkových ovladačů a značně usnadní používání domácího kina. Dálková ovládání Logitech Harmony jsou jedna z nejlepších univerzálních dálkových ovládání na trhu, a to z několika důvodů – neuvěřitelně snadno se programují a nejsou drahá. Sám doma používám dvě dálková ovládání Harmony a žádná lepší neznám.

Logitech Harmony 1000 je nejnovější model řady Harmony a první výrobek ve stylu tabletu. Tabletová dálková ovládání obvykle bývají součástí high-endových domácích kin, protože jsou drahá a musí je instalovat vyškolený technik. Harmony 1000 za 599 dolarů rozhodně není levné, ale je mnohem levnější než ostatní tabletová dálková ovládání. Harmony 1000 využívá webový software Logitech, který je neustále vylepšován, a programování snadno zvládne každý sám.

Po vizuální stránce je Harmony 1000 fantastické. Je vybaveno 3,5palcovým barevným displejem (s rozlišením 320x240 bodů) a působivým hliníkovým povrchem. Napravo jsou stříbrná tlačítka a vícesměrový ovladač. Tato tlačítka a ovladač slouží k přepínání kanálů, nastavení hlasitosti a pohybu v menu na obrazovce zařízení. Hrany ovládání jsou příjemně zaobleny, což spolu s kombinací plastu a pryže na spodní straně přispívá k pohodlnému držení. Harmony obsahuje snímač pohybu, který rozsvítí displej, jakmile ovládání zvednete.

Dodávaná kolébka v lesklé černi funguje jako stojánek a také nabíječka lithiumiontového akumulátoru. Harmony 1000 dodáváme včetně síťového adaptéru kolébky, CD se softwarem Logitech a kabelu mini-USB na USB.

Kromě dálkového ovládání mi firma Logitech dodala i Harmony RF Wireless Extender, který je prodáván samostatně za 169 dolarů. Toto zařízení umožňuje ovládat audio a video komponenty i přes zeď nebo stěnu skříně, na vzdálenost až 30 m. Technologie Z-Wave (RF) umožňuje i ovládání slučitelných světelných, klimatizačních a bezpečnostních systémů podporujících Z-Wave, a to i bez přímé viditelnosti.

Před prvním použitím je nutno dálkové ovládání naprogramovat. Po snadné a rychlé instalaci softwaru Logitech jsem dálkové ovládání připojil k počítači dodávaným kabelem USB. Software okamžitě prověřil verzi firmwaru v dálkovém ovládání a zjistil, že existuje novější verze. Stačilo klepnout na tlačítko Další a nový firmware se za přibližně 8 minut nahrál do dálkového ovládání. Poté začal proces přípravy na první použití.

Programování dálkového ovládání může někoho odrazovat, ale webový program dodávaný firmou Logitech tento proces nepředstavitelně zjednodušuje. Program mi položil pár jednoduchých otázek – na výrobce a modely mých komponent, způsob jejich propojení a dálková ovládání, která jsem používal k přepínání kanálů a nastavení hlasitosti. Program podle mých odpovědí automaticky vytvořil sadu běžných činností, například sledování TV, sledování DVD, poslech rádia nebo hra na Xbox 360. Proces programování končil nahráním povelů do dálkového ovládání přes připojení USB (což opět trvalo jen několik minut).

LCD displej dálkového ovládání nyní zobrazil nabídku činností souvisejících s mým domácím kinem. Každá z činností je představována jasnou ikonou s textovým popisem. Displej ovládání Harmony 1000 je při přímém pohledu i za silného okolního osvětlení velmi jasný. Při mírném naklonění se ale jas obrazu ztratil.

Dálkové ovládání jsem začal testovat volbou různých činností na dotykovém displeji. Činnosti sledování TV, sledování DVD a poslech rádia fungovaly perfektně. Jediným stiskem tlačítka příslušné činnosti na dotykovém displeji vyslalo ovládání Harmony 1000 všechny potřebné infračervené signály jednotlivým komponentům. Příklad: stiskl jsem „Sledování TV“ – televizor se zapnul, přepnul na vstup HDMI 1; A/V receiver se zapnul a přepnul na vstup SAT; zapnul se satelitní přijímač. Po výběru činnosti nabízel displej dálkového ovladače příslušná tlačítka ovládání běžných činností jednotlivých zařízení při sledování TV; při sledování DVD se zobrazily ovládací prvky přehrávače DVD. Ovládání Harmony 1000 po jediném klepnutí na displej zvládlo vše, co by jinak vyžadovalo použití pěti a více tlačítek na třech dálkových ovladačích. V tom spočívá kouzlo univerzálního dálkového ovládání!

Hra na Xbox 360 byla jedinou činností, která nefungovala, jak měla. A/V receiver a televizor se zapnuly a přepnuly na správné vstupy, ale Xbox 360 se nezapnul. Všechna dálková ovládání Harmony, včetně modelu 1000, mají tlačítko Nápověda, která tento typ problému obvykle dokáže vyřešit. Ze zkušeností s ostatními dálkovými ovladači Harmony, které používám, vím, že tlačítko Nápověda je skutečně užitečná a inteligentní možnost. Bohužel v tomto případě nepomohlo. Firma Logitech naštěstí nabízí velmi vstřícnou podporu po telefonu pro všechny modely Harmony, ale musel jsem si chvilku počkat ve frontě volajících. Pracovník podpory dokázal můj problém vyřešit do 15 minut, stačilo provést určitou změnu v jejich softwaru a pak mé dálkové ovládání aktualizovat. Tak kvalitní podporu určitě ocení každý uživatel dálkového ovládání Harmony.

Jediným problémem, který se nepodařilo vyřešit, bylo několik „vytuhnutí“ Harmony 1000 během testu. Bylo mi sděleno, že podpora zákazníků o tomto problému ví a během několika týdnů bude k dispozici update, který současný stav vyřeší.

Po několika dnech používání dálkového ovládání Harmony 1000 jsem se rozhodl pohrát si i s pokročilými nastaveními. Přepínání TV kanálů bylo poněkud pomalé, a tak mě napadlo, že musí existovat způsob, jak to vyřešit. Ve výchozím nastavení jsou zadány poměrně konzervativní hodnoty prodlev (v milisekundách) mezi stisky tlačítek, díky čemuž je dálkové ovládání při prvním použití kompatibilní s nejširší škálou zařízení. Software Logitech umožňuje přizpůsobení prodlev po zapnutí zařízení, stisku tlačítek přepnutí vstupu a dalších tlačítek a také při přepínání zařízení. V mém případě stačilo nastavit prodlevu mezi stisky tlačítek na 0 ms a přepínání kanálů se podstatně zrychlilo.

Harmony 1000 je rozhodně „cool“ díky velkému barevnému displeji a celkově sexy designu. Jen jsem si pár dní zvykal na design ve stylu tabletu. Tabletové dálkové ovládání je nutno obsluhovat oběma rukama, neboť je větší než typický dálkový ovladač. Proto si musíte vypracovat vlastní styl ovládání jednou rukou (někdy se to nepodaří), což se jaksi neslučovalo s mým stylem „jím a přitom se dívám na TV“. Ten, kdo je zvyklý ovládat tlačítka po hmatu, si rovněž bude chvíli zvykat na to, že se musí na displej dívat.

Co se týče snímače pohybu zabudovaného do Harmony 1000, měl přesně tu správnou citlivost: pokaždé, když jsem dálkové ovládání zvednul, se displej rozsvítil, ale nikdy se neaktivoval otřesy podlahy, když dálkové ovládání leželo na stolku. Jiná dálková ovládání Harmony, která mám, se často zapnou, i když jen leží. Akumulátor vydržel déle než týden i při každodenním používání, což je úžasné. Pokud si zvyknete dálkové ovládání odkládat do kolébky, akumulátor se nikdy nevybije. Displej vždy zobrazuje stav nabití, takže v tomto ohledu nebudete tápat.

Poté, co jsem se s Harmony 1000 dokonale sžil, připojiI jsem bezdrátový RF modul. Stejně jako dálkové ovládání i tento extender vyžadoval nahrání softwaru Logitech. Tento proces ale proběhl mnohem rychleji a nebyly při něm kladeny žádné dotazy. RF extender se připojí do zásuvky na zdi, z níž je napájen, a poté se k němu připojí až čtyři IR vysílače (z nichž každý dokáže vysílat signály pro maximálně dva komponenty). IR vysílače musí být upevněny přímo před IR přijímače komponentů nebo na dohled od nich do skříně, v níž jsou komponenty umístěny. Svá zařízení nemám ve skříni, ale ovládání fungovalo v dvoupatrovém domě odkudkoli, z čehož jasně vyplývá, že si dálkový ovladač spolehlivě poradí i se skrytými komponenty.
Mohu rozhodně potvrdit, že vstup firmy Logitech na trh high-endových dálkových ovládání ve stylu tabletu se podařil. Díky neuvěřitelně snadné instalaci, technické podpoře zdarma a výhodné ceně bude toto zařízení cenným rozšířením každého domácího kina. RF extender je poměrně drahý, ale přináší několik důležitých možností zejména pro ty uživatele, kteří chtějí automatizovat i ovládání jiných zařízení než domácí elektroniky. Navíc lze extender zakoupit později, až když jej skutečně potřebujete.

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

1) HLAVNÍ SESTAVA
2) NEARFIELD SESTAVA
3) STŘEDNÍ SESTAVA
4) VINYLOVÁ SESTAVA
5) MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA80 [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Emotiva ERC-4 [3]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
ASUS Xonar Essence One MUSES MKII [3]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30 [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [3]
+ Rega Elys 2

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica [2]
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [2]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
Mudra Powerchord
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek EVO3 Syncro UNI [1]
IsoTek EVO3 Genesis One [1]
IsoTek EVO3 Titan One [1]
IsoTek EVO3 Aquarius [2]
IsoTek EVO3 Sirius
IsoTek EVO3 Corvus [2]
Nordost Qbase Qb8 [2]
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]+[5]
AKG N700NC
Sennheiser HD 26 Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 3 [1]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [2]
zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio