2021 04 30 TST Audia Three CD 1

Italská značka Audia Flight byla založená roku 1995 poblíž Říma – lehkou matematikou se dostáváme k solidnímu čtvrtstoletí historie vývoje a plně ruční výroby prémiových až high-endových audio přístrojů. Přestože zásadním stavebním kamenem výrobního programu jsou zesilovače všeho druhu, najdete v nabídce také zdroje signálu – v základní řadě FL Three je to přehrávač kompaktních disků FL CD Three S.

Přístroj je vyrobený v kvalitě typické pro Audii a designu typickém pro Itálii – tedy elegantním a sázejícím na zajímavé křivky. Zejména modrý OLED displej, ukrytý za průřezem připomínajícím spokojený úsměv posluchačův si asi nespletete. U Audie běžně používané jsou ale i malá tlačítka s lehkým zapuštěním do panelu, která jsou vysázená v dlouhé lince poblíž spodní hrany čela přístroje a kterými zvládnete ovládat všechny ty běžné základní úkony.

Mechanika je u FL CD Three S umístěná excentricky po pravé straně, šuplík působí poměrně standardním dojmem, ale není to žádný roztřesený plasťáček – prostě jak se sluší a patří na přehrávač disků této cenové kategorie.

2021 04 30 TST Audia Three CD 2

Zadní panel hostí běžné analogové výstupy (pár nesymetrických cinchů i symetrických XLR), stejně jako je tu poměrně běžný koaxiální digitální výstup. Napájecí zásuvka má robustní vypínací kolébku, pro automatizované spínání větších sestav se může hodit dvojice 3,5 mm jacků – jeden vstupní, jeden výstupní (tedy přístroj může spouštět i být spouštěn).

Místo obdélníkové krytky lze také osadit příplatkový plně izolovaný modul digitálních vstupů – přehrávač pak má navíc dva optické vstupy, jeden koaxiální, jeden AES/EBU a dokonce jedno USB pro spojení s počítačem – zde s podporou PCM 32 / 384 a DSD512). Všechny digitální vstupy jsou upsamplovány na rozlišení 32 bit / 768 kHz.

2021 04 30 TST Audia Three CD 3

Přehrávač je poměrně velký, za své peníze dostanete lehce nadprůměrnou šířku 45 cm, hloubku 43 cm a výšku 10 cm. Tomu odpovídá i váha poměrně poctivých 10 kg.

Osazená mechanika – jakkoliv Audia neudává konkrétní typ – je prý optimalizovaná pro jednorychlostní provoz (tedy přímé přehrávání na rozdíl od běžných počítačových mechanik). Data na každém kanálu zpracovává jeden čip AKM4493EQ s 32 bitovým pracovním rozlišením a technologií Velvet Sound. I díky tomu máte možnost volby jednoho ze šesti digitálních rekonstrukčních filtrů pro mírné přizpůsobení výsledného zvuku – jeden z nich prý věrně kopíruje filtr prvního firemního přehrávače.

2021 04 30 TST Audia Three CD 4

Poctivou konstrukci podtrhuje skutečnost, že FL CD Three S používá dva toroidní transformátory – jeden menší pro (36 VA) pro digitální části a druhý větší (58 VA) pro analogové obvody.

Výstupní sekce je pojatá – samozřejmě – v plně diskrétní podobě a obvody pracují v čisté třídě A. Signálové cesty jsou plně symetrické a využívají proudovou zpětnou vazbu.

2021 04 30 TST Audia Three CD 5

Audia uvádí pracovní frekvenční rozsah 0,5 – 20 000 Hz (+/- 0,1 dB), dynamický rozsah 126 dB a THD+N se solidní hodnotou pod 0,01%. Na výstupech (obou typů) pak najdete napětí 2,5 V a oboje mají výstupní impedanci 200 ohm.

Přehrávač FL CD Three S jsme poslouchali u dovozce v ostravském showroomu ve více ne solidní společnosti – poslouchalo se primárně na Estelon Forza a sestavě EMM Labs – DV2 / NS1 / MTRX2. Alternativou byl třeba koncák Strumento No.4 nebo předzesilovač Bespoke Audio, zvuk kotoučků jsme mohli porovnávat s Electrocompaniet ECM I MKV. Napájeno bylo přes Shunyata Research Everest 8000 a propojeno kabeláží od EMM Labs a Acrolink.

2021 04 30 TST Audia Three CD 7

Na varhanách Bachovy „Toccata BWV 565“ („Audiophile Test“ | 2008 | ABC Records | HD-150) bylo cítit ten typický italský šmrnc a energii, kterou Audia do svých produktů vkládá jako jeden z hlavních ladících prvků. Bas je autoritativní a živý, má spoustu síly – možná tam není ještě úplně a naprosto perfektně trefený pocit mohutnosti, tučnosti gargantuovského nástroje, ale plnost je rozhodně dobrá, basů je dost a kontrola je už řádná a samozřejmá, zvuk má ve spodních oktávách celkově mladiství šmrnc.

Pevnost a sebevědomá prezentace je vlastní i střednímu pásmu, hlas Izumi Masuda v „May you have happiness“ („Golden Lips“ | 2009 | ABC Records | HD-121) zněl jasně a přímočaře, byl moc pěkně čistý, velmi pevný a zřetelný. I díky tomu vyniknou dobře lecjaké detaily, až do jisté míry koncertní živost a razance, stejně jako pocit intenzity a to včetně na záznamu přítomných hraničně ostrých a tvrdých sykavek. Audia se rozhodně nestydí a neupejpá, v přednesu je spousta vášně.

2021 04 30 TST Audia Three CD 8

Ta nechybí ani na činelu v Davisově „So What“ („Live 8“ | 2015 | ABC Records | HD-207) – je spolu s celým nejvyšším pásmem hodně zřetelný, živelný, jasný a řízný, zdravě agresivní by se chtělo říct. Přesto má reprodukce glanc, přehrávač není extrémně analytický, nesnaží se vypíchnout každou nuanci, ale má naopak důstojnou organičnost. Přitom – samozřejmě, s ohledem na už vyšší třídu, kam Audii pasuje její cenovka – se už dozvíte velmi dobře o texturách a dozvucích činelů.

FL CD Three S má díky své charakteristice talent pro reprodukci bezprostředních zvuků – tím pak dobře vyzní třeba sólo na bicí v „Jazz Variants“ od The O-Zone Percussion Group („Stereo Test Record“ | 2014 | ABC Records). Není to zvuk zaměřený na velikost a mocnost, o to víc je tu ale cítit to napětí blány, která doslova vystřelí po každém dopadu paličky, je to zvuk řízný, razantní a průrazný, opět se vkrádá na rty slovo „živost“.

2021 04 30 TST Audia Three CD 13

„Jacob’s Dream“ od Alison Krauss („Hear the Difference“ | 2012 | ABC Records | HD-148a) byla podaná zaostřeně, soustředně a velmi sebevědomě, s velkou dávkou zřetelnosti. Audia neakcentuje detaily tak, aby působila načančaně – nemusí, rozlišení je velmi solidní, celkově dává přehrávač hudbu tak trochu „na obdiv“, tak trochu ji tlačí kupředu a servíruje vám ji na stříbrném podnose, už v tom správném ryzím high-endovém duchu.

Explozivní, expanzivní hudební styl FL CD Three S ukázal scénu v Händelově „Wasser Musik“ („Live 8“ | 2015 | ABC Records | HD-207) byl moc pěkně vykreslený, s nástrojovou lokalizací téměř na dosah ECM I MKV. Není to čistý hologram, ale opět díky tomu, jak je vše posunuté dopředu směrem k posluchači, tak není problém se ve scéně vyznat.

2021 04 30 TST Audia Three CD 12

No a tam, kde záleží na energii a pevnosti pěkně od základu (jako v „In my secret life“ Leonarda Cohena („Absolutely Bass Voice“ | 2016 | ABC Records | HD-177)), tam si zvuk FL CD Three S rozhodně užijete – bas má napětí, pružnost a drajv, výšky znělost a hlas pevnost. Je to úderný, živelný přednes, který kolébavou písničku pěkně probudí.

Audia Flight FL CD Three S je dobrý CD přehrávač vyšší třídy, doplněný o neméně dobrý a navíc všestranný modul D/A převodníku a hlavně o ty typické italské ingredience, které zvuku dodávají chuť, tvar a barvu, které baví. Jde nejen o pěkné zpracování a nevšední design, který se hned tak neokouká, jde hlavně o celkové zvukové ladění, které má jednak schopnost zaujmout „na první dobrou“, ale zároveň to není nadbytečně efektní přednes, který by vás unavil. Ve společnosti FL CD Three S můžete strávit délku jednoho, dvou nebo tří alb, aniž by okouzlení z té intenzity, živosti a energičnosti zvuku pominulo. Takže ještě jednou - FL CD Three S je víc než dobrý CD přehrávač a D/A převodník, jak se sluší a patří na produkt značky Audia.

Kč 69 990,-

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ živý, energický zvuk

+ férová cena za dobrý přehrávač

+ moderní ladění, které ale nezapomíná na kultivovanou notu

+ možnost použití v roli D/A převodníku

ZÁPORY

- možná je jen maličko škoda, že když už umí DSD, neumí i SACD

--- --- --- --- ---

DOVOZCE: Tykon | www.tykon.cz 

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Audio Video Kino Bratislava 2022

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Grandinote Shinai [2]
Cambridge CXA81 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC1 [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
RME ADI-2 DAC FS [2]
Teac NT-503 [3]
Apogee Groove [5]
Cambridge CXC [3]
Zidoo Z9X
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Xavian Quarta Evoluzione [1]
Fyne Audio F1-5 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH
DS Audio ST-50

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [3]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie
Cardas Clear (sluchátka)
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7u [1] 
SOtM dCBL-CAT7 [1]
SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB)
Nordost Blue Heaven (coax)
Nordost Purple Flare (USB) [5]
2x AudioQuest Jitterbug FMJ [2]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Valhalla 2 [1]
VYDA Laboratories Orion [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [2]
Nordost Red Dawn
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
SOtM sPS-500 [1]
iFi iPower pro RME [2]
IsoTek EVO3 Syncro UNI [2]
IsoTek EVO3 Genesis One [2]
IsoTek EVO3 Titan One [2]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
Bowers & Wilkins PI7 [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

SOtM sNH-10G & sCLK-EX [1]
Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics DELOS 1815W1 [4]
IsoAcoustics DELOS 1815W2 [2]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
AudioQuest Fog Lifters [1] + [2]
AudioQuest Noise-Stoppers [1] + [2]
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
akustické prvky ASI Sugar Cubes [2]
SONOS One SL
65" UHD Philips 65OLED806 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies