800 150 dynaudio partner

2019 03 29 TST DVDO Air 1

Značka DVDO je specialistou na přenos videa s primárním zaměřením na domácí instalace a tedy také na poměrně přijatelné ceny svých výrobků. Ve firemním portfoliu najdete řešení přenosu signálu na velkou dálku po protokolu HDBaseT, najdete tam HDMI kabely nebo třeba HDMI přepínač či scaler, hodně zajímavým produktem ale bude hlavně Air - jak už název napovídá, jde o bezdrátový přenos video signálu, který je v běžném obývacím prostoru mnohem praktičtější, než klikatě vedené a délkou omezené HDMI.

Řešení Air (nabízí se jako 2K s omezením na 1080p60 a jako 4K s plnou podporou UHD rozlišení) ale není jen tak nějakou alternativou k tomu spíše pro fotky a ne filmy vhodnému bezdrátovému přenosu, integrovanému tu a tam do některých projektorů. Air 4K totiž navzdory svým rozměrům připomínajícím menší krabičku cigaret poslouží pro "neořezaný" přenos.

Systém sestává z dvou až na potisk identických krabiček, které se napájí přes USB port a lze je tak snadno schovat za nějaké zařízení a napájet je přímo z něj (jinak je samozřejmě dodáván adekvátní adaptér do zásuvky), případně můžete využít dodávané násuvné základny, abyste je posadili na nějakou plochu - ačkoliv to není úplně jednoduché, protože přes přidanou váhu oné základny je robustnější HDMI kabel má tendenci naklánět a tahat za sebou. Plastové tělo má prostě muší váhu a musíte s tím počítat.

2019 03 29 TST DVDO Air 2

HDMI kabel se pak připojuje z boku, kousek pod napájecí USB. Nic dalšího v praxi dělat nemusíte - po vybalení z krabičky skutečně jen spojíte HDMI kabelem se zdrojem signálu (a USB kabelem s napájením pochopitelně), na druhém konci opět stačí kousek HDMI kabelu a energie. Přístroje se automaticky zapnou, automaticky spárují a automaticky fungují. Pokud náhodou ne, stačí stisknout tlačítko na boku přístroje a ten si znovu proskenuje kanály a přístroje se najdou.

Vlastně jediné oč se musíte starat je to, aby pokud možno nebyly za těžko prostupnou překážkou (přes 5 cm tlustou dubovou deskou pracovního stolu při vzdálenosti kolem 3 m mezi jednotkami tu a tam obraz zazlobil), ačkoliv třeba sádrokartonová zeď problémem kupodivu není. Výrobce udává v běžném prostoru bezproblémový dosah cca 10 m, což by mělo stačit v každé reálné instalaci. Pokud na sebe oba přístroje "vidí", tak to prý může být i dvojnásobek.

2019 03 29 TST DVDO Air 3

Pak je tu v praxi jediný další rozdíl, který jsme oproti kabelu zpozorovali - prvních pár vteřin reprodukce se přístroje patrně nějak "slaďují", takže obraz je tu tam kostičkovaný či se na vteřinu "zadrhne". Pak už ale nemáte šanci poznat, že signál nejde kabelem a to ani u UHD obsahu. Spolehlivost byla opravdu působivá, stejně jako absence latence - pro bezdrát relativně typické zpoždění tu prostě není, ani v tomto ohledu nebyl patrný rozdíl oproti propojení kabelem.

Možná to má co dělat i s faktem, že přenos signálu probíhá v jen málo zarušeném pásmu 60 GHz. Vnitřnosti Air 4K staví na technologii Air3C z předchozích bezdrátových produktů firmy a systém umožňuje přenos 4K signálu při 30 snímcích za sekundu, podporuje 3D signál a zvuk až do konfigurace 7.1 s kodeky Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio. Není to tak řešení pro ty, kteří vyžadují úplně všechno, co moderní standardy umožňují, ale drtivou většinu HD obsahu si přehrajete bez potíží.

2019 03 29 TST DVDO Air 4

Široká podpora přijde vhod i u méně typických aplikací - chcete si připojit notebook nebo třeba Playstation do své televize či projektoru a nemají své pevné místo ve vašem A/V řetězci? Není nic snazšího, než systém Air. Žádné zavázející kabely, žádná námaha - ať už si tak tu a tam chcete něco zahrát nebo prohlédnout fotky z dovolené, DVDO Air 4K to značně ulehčí.

DVDO Air 4K jsme zkoušeli v kombinaci s OPPO UDP-205 a UHD televizí Philips, ale také s Pioneer BDP-LX71 a FullHD televizorem Philips staršího data - zkoušeli jsme jak standardní HDMI kabely, tak třeba Nordost Heimdall 2 nebo Monster Cable M1000H.

2019 03 29 TST DVDO Air 5

Bylo vlastně trochu jedno, jestli jsme si pustili staré DVD se "Smrtonosnou pastí" nebo UltraHD demo disk od DTS - průběh byl vždycky stejný. Pár vteřin "ustalování" signálu, doprovázeného tu tam troškou kostičkování a pak už jen stabilní obraz a zvuk bez záseků a bez problémů.

Obrazově se nezdálo, že by Air 4K byl horší nebo respektive jakkoliv jiný, než použité HDMI kabely. Pokud ano, rozdíl byl tak subtilní, že nebyl poznat (ale nutno říct, že ten lepší HDMI kabel vždy vedl signál dovnitř do vysílače). Potud tedy nemusíte nic řešit.

2019 03 29 TST DVDO Air 7

Zvukově ale pak bylo znát, že třeba na materiálu s vyšším rozlišením / bitrate, jako je "Gravity" od Kill J z onoho zmiňovaného demo disku od DTS, je rozdíl znát (tedy při cestě přes HDMI do TV a optikou zpět do OPPO, aby to bylo jak otestovat). Není propastný, ale je slyšitelný, zvuk je prostě přes kabel čistší, detailnější a dynamičtější. Nicméně připojte standardní HDMI kabel a rozdíl ani ve zvuku není v praxi vůbec žádný.

Během používání jsme zkoušeli DVD, Blu-ray i UltraHD Blu-ray disky, zkoušeli jsme soubory i streamované a žádný obsah, tedy s jakýmkoliv rozlišením, datovým tokem nebo ochranou, není pro DVDO problém.

2019 03 29 TST DVDO Air 9

O moc více k Air 4K vlastně není co říct - protože funguje prostě tak, jako kdyby neexistoval. Tenhle malý systém vysílače a přijímače je snadno zprovoznitelný (stačí ho zapojit), funguje skutečně i na vzdálenost kolem deseti metrů nebo na vzdálenost zhruba poloviční, je-li v cestě nějaká překážka (sádrokartonová zeď, dvířka skříňky na komponenty apod.) a co do kvality funguje stejně jako by fungoval solidní kabel (tedy ne něco za 3,50 za metr, ale opravdu solidní kabel s cenou v řádu tisíce Korun). Pokud vás nebude obtěžovat prvních pár vteřin, kdy se obraz "ladí" a probíhá nastavení parametrů přenosu, pak nemá Air 4K žádnou nevýhodu a představuje tak už poměrně zajímavou alternativu k dlouhému kabelu. Protože HDMI kabel dost dlouhý, aby na 10 metrech fungoval s plným 4K je buď aktivní nebo kombinovaný s optikou a tím také drahý - sice se stále spíše vejde pod hranici 10 000,- a Air 4K je tedy dražším řešením, na druhou stranu čistota řešení s použitím DVDO je ideální. Pokud tedy chcete využít obraz až ve 4K a nechcete tahat dlouhé HDMI kabely, pak stojí DVDO Air 4K za pozornost.

Kč 14 450,- - Air 4K

Kč 9 450,- - Air 2K

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ maximálně pohodlné řešení

+ bezproblémový přenos UHD signálu

+ kompaktní rozměry

+ možnost snadného napájení z blízkého zařízení

+ celková stabilita spojení

ZÁPORY

- drobné limitace v dosahu, spíše pak tam, kde jsou v trase překážky

- tužší HDMI kabel snadno krabičky strhne

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: WDQ | www.avhifi.cz | www.wdq.cz 

Přenosky Ortofon

XAVIAN Prague

GMG Power

Perfect Sound Group

200 200 epaudio

AV Center

Dynaudio se slevou

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

maranz model30

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Kinki Studio EX-P7 [1] + [4]
Kinki Studio EX-B7 [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC1 [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
Emotiva ERC-4 [2]
RME ADI-2 DAC FS [2]
Teac NT-503 [3]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Xavian Quarta [1]
KEF LS50 Meta [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [2]
+ Rega Elys 2
Pro-Ject Tube Box S2
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie [2]
Cardas Clear (sluchátka) [5]
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7 [1]
+ SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [1]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [3]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
IsoTek EVO3 Syncro UNI [2]
IsoTek EVO3 Genesis One [2]
IsoTek EVO3 Titan One [2]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E [3]

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
AKG N700NC
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [1]
Xavian Quarta Stand
stojany Kudos S50
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

Amarock Studio

 

Dynaudio Contour i 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Bowers&Wilkins HIFI GUIDE Superhifi Lepší Zvuk

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

VPI gramofony a pračky LP Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio