NAD M33

Přetiskujeme zprávu společnosti AV INTEGRA:

Nový BluOS Streaming DAC zesilovač NAD Masters M33 se stává prvním integrovaným komponentem používajícím unikátní výkonový stupeň od Purifi

Vlajková loď v nabídce NAD má plnou výbavu, včetně BluOS multiroom streameru, dotykového displeje Gorilla Glass, 32-bitového DAC, plné podpory dekódování MQA a kalibrace zvuku Dirac podle akustických podmínek místnostiCES 2020, Las Vegas NV 6. ledna 2020 -- NAD Electronics, renomovaný výrobce vysoce výkonných audio/video komponentů, odhaluje další nový a unikátní product z řady Masters. Nový model NAD M33, integrovaný zesilovač s BluOS streamerem a DAC může sloužit jako srdce domácí referenční stereo sestavy. M33 je streamovací zesilovač s high-end specifikací a audiofilním zvukem. Může být take kombinován s dalšími přehrávači v BluOS ekosystému, které tak vytvoří perfektní hudební systém pro celý dům nebo byt. NAD M33 bude v prodeji od března 2020 za referenční maloobchodní cenu 129.990 Kč s DPH.

Integrací nové HybridDigital zesilovací technologie Purifi Eigentakt™ následuje model M33 dlouhou tradici NAD v identifikaci a vývoji špičkových technologií pro zesilovače. Výsledkem je živá a realistická hudební produkce s ultra nízkým zkreslením a šumem – to vše s minimálně 200W výkonu na kanál. Měřitelné parametry jsou zajímavé tím, že sahají k limitům i těch nejcitlivějších sofistikovaných měřicích přístrojů, které jsou v současnosti k dispozici.

Podle Case Oostvogela, produktového manažera NAD, je „NAD Masters M33 skutečně nejmodernější audiofilní zesilovač v tradičním smyslu slova, ale se zřetelným rozdílem - plně odpovídá modernímu světu, kde je většina hudby dodávána přes internet. Celý katalog nahrané hudby je tak kdykoli k dispozici na dosah ruky. To je samozřejmě velmi pohodlné. Schopnost M33 distribuovat tuto hudbu ve zvukovém systému s více místnostmi pak přináší mnohem větší radost, jednoduchost a vyšší hodnotu.
BluOS High-Res streaming. Kdekoli.

Ve třídě produktů, které jsou často spojovány se složitostí, je intuitivní ovládání M33 velkou výhodou a to díky 7 palcovému barevnému dotykovému displeji kombinovanému s BluOS. NAD považuje BluOS za nejpokročilejší operační systém pro streamování hudby do více místností. Systém BluOS, lídr v oblasti inovací bezdrátových hudebních systémů s vysokým rozlišením, má rostoucí ekosystém kompatibilních produktů, které pevně integrují hardware a software pro výjimečný uživatelský zážitek.

Kromě přehrávání ve více místnostech je další zajímavou funkcí systému BluOS možnost streamování ve vysokém rozlišení s plnou podporou dekódování MQA z lokálního síťového úložiště NAS nebo sdíleného disku, ale také z internetových streamovacích služeb. Mezi asi 20 podporovaných služeb, které nabízejí obsah ve vysokém rozlišení, jsou Tidal, Deezer, Qobuz, Amazon HD a další. Podporovány jsou také hudební služby jako Spotify, Amazon Music, Slacker, TuneIn, nugs.net a mnoho dalších.

S BluOS si NAD M33 zachovává všechny audiofilní funkce a dále přidává celou řadu vlastností, které rozšíří jeho možnosti a současně zjednoduší použití. Předního dotykového displeje NAD M33 se ani nemusíte dotknout, protože zesilovač lze ovládat pomocí aplikace BluOS (v češtině pro iOS a Android), dodávaného dálkového ovládání nebo pomocí hlasového ovládání s jakýmkoli zařízením Amazon Alexa nebo Google Assistant. Chcete-li rozšířit hudbu do více místností, je přidání dalších bezdrátových reproduktorů a komponentů snadné a cenově dostupné.

Korekce akustiky místnosti DIRAC Live je také na palubě

Odborníci se shodují na tom, že akustika místnosti je nejslabším článkem ve většině zvukových systémů díky odrazům zvuku v místnosti zhoršujícím tonální rovnováhu a dynamiku. Dirac, jeden z nejuznávanějších systémů korekce vlivu akustiky místnosti, který je k dispozici, se nejen přizpůsobuje frekvenční odezvě, ale na rozdíl od jiných korekčních systémů také optimalizuje impulzní odezvu. Optimalizací rozhraní reproduktor / místnost zní hudba přirozeněji a realističtěji.

S NAD M33 je dodáván přesný mikrofon, který měří místnost v místě poslechu a kolem něj, takže váš systém může být přesně kalibrován pro optimální výkon. Výsledkem je podstatně vylepšená hudební scéna, jasnost, srozumitelnost hlasu a hlubší a přesnější basy.

V každém z pěti Dirac profilů v paměti zesilovače může být uloženo jedinečné měření místnosti (například různé akustiky s roztaženými nebo zataženými závěsy nebo různé polohy poslechu) nebo různé cílové frekvenční křivky, které vyhovuje konkrétní hudební chuti nebo žánru. NAD M33 také podporuje nezávislé výstupy subwooferu, kompatibilní s pokročilým „Bass Managementem“ společnosti Dirac.

MDC (Modular Design Construction) nabízí flexibilitu a dlouhodobou ochranu investice

Ve své standardní podobě je NAD M33 již velmi komplexní s celou řadou vstupů / výstupů vč. XLR vstupů, BluOS streamerem, korekcí zvuku Dirac, HDMI eARC vstupem a dalšími již plně integrovanými funkcemi a vlastnostmi. Splní tak požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů. Aby se minimalizovalo riziko budoucího zastarávání, přichází NAD M33 se dvěma sloty MDC, které umožňují další expanzi. Společnost NAD představila platformu MDC před deseti lety a umožnila aktualizaci produktů novými technologiemi, které v době uvedení produktů ůbec neexistovaly.

Připojení a bezdrátová flexibilita

Ať už se chcete připojit k digitálním nebo analogovým zdrojům, M33 je dobře vybaven pro všechny tyto varianty: 6 digitálních vstupů a 3 analogové vstupy, včetně MM / MC phono.

Na zadním panelu jsou dvě sady reproduktorových výstupů, které jsou schopny bi-wire zapojení a 2 subwooferové výstupy s plně konfigurovatelnou digitálním výhybkou. Apple Airplay 2 a Bluetooth aptX HD umožňují místní bezdrátové přehrávání z telefonu nebo tabletu.

Nezapoměli jsme ani na gramofon a sluchátka

NAD M33 má zabudovaný vysoce kvalitní přepínatelný MM nebo MC předzesilovač, který se může měřit s externími předzesilovači. Přesná RIAA ekvalizace a chytrý infrazvukový filtr se spojují pro nejlepší zvuk z vinylu.

Kromě toho nadšence do sluchátek potěší zvuk diskrétního zesilovače pro sluchátka, který dokáže nakrmit i magnetoplanární a vysokoimpedanční studiová sluchátka. S vysokým napětím a nízkou výstupní impedancí budou sluchátka znít nejlépe, jak mohou. Pro ty, kteří si chtějí užít svá bezdrátová sluchátka ke k dispozici integrovaný modul Bluetooth aptX HD.

Atraktivní design s výjimečnou ergonomií

Celohliníková skříň je elegantní, ale zároveň praktická. Jednotný ovládací knoflík hlasitosti je doplněn barevným TFT dotykovým displejem. Pevné konstrukční panely s magnetickými odhmotňovacími patkami poskytují pevný základ pro vícevrstvé desky plošných spojů a složitou vnitřní konstrukci. NAD M33 využívá zcela moderní a svěží pohled na tradiční stereo zesilovač s funkcemi a výkonem z budoucnosti.

Snadná integrace do Smart Home systémů

Technologie BluOS umožňuje hlasové ovládání s plnou integrací jakéhokoli zařízení Amazon Alexa nebo Google Assistant. Prostřednictvím Airplay 2 je také možné ovládání pomocí Siri. Bylo vynaloženo značné úsilí na to, aby byl NAD M33 plně kompatibilní se všemi předními inteligentními domácími systémy od předních společností, jako jsou Apple, Crestron, Control4, Lutron, KNX a mnoho dalších.

To znamená, že integrátor nebo uživatel může spolu s osvětlením, stínící technikou, HVAC a zabezpečením plynule ovládat multiroom hudební systém BluOS ze společného rozhraní. Všechny integrace jsou certifikovány pro spolehlivý provoz.

Více na www.avintegra.cz 

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio