800 250 loewe

TENTO TEXT VYŠEL NA NAŠEM PARTNERSKÉM WEBU CANADA HI-FI

Jsem velkým fanouškem sjednocování produktů domácího kina, takže mne velmi potěšila příležitost ohodnotit výrobek firmy ReplayPlus - digitální media server VIEWVOX 1000. Tyto produkty pomáhají eliminovat rozdíly mezi výrobky určenými pro domácí kino a klasickými počítači. Pokud vás slovo "počítače" nějakým způsobem zastrašuje, můžete si teď oddechnout, protože výrobky společnosti VIEWVOX žádnou předchozí znalost počítačů nevyžadují.

Digitální media server VIEWVOX 1000 byl navržen s ohledem na současný digitální svět, a přináší tak veškeré jeho výhody přímo do vašeho obývacího pokoje. Můžete tedy sledovat a nahrávat jak televizní programy, tak i získat přístup k digitální hudbě, klipům a fotografiím uloženým na pevném disku nebo kdekoliv jinde uvnitř vaší domácí sítě. Dokáže také poskytovat úložný prostor pro vaši knihovnu DVD nosičů a tak k nim získat přístup z kterékoliv místnosti vybavené systémem VIEWVOX. Na rozdíl od počítačů se tento systém může pochlubit dokonalým a propracovaným vzhledem, který ladí s ostatními produkty vašeho domácího kina. Kovová konstrukce je doplněna předním panelem z leštěného hliníku v černé nebo stříbrné barvě. Výklopné části předního panelu skrývají přístupové sloty pro paměťové karty a porty pro připojení příslušenství s rozhraním USB a firewire. Na LCD displeji můžete sledovat základní informace o stavu celého systému. Samozřejmostí je také dálkové ovládání a bezdrátová klávesnice s integrovaným touchpadem. Dálkové ovládání podporuje všechny funkce systému VIEWVOX, zatímco klávesnice je určena hlavně pro vstup textu.

Systém VIEWVOX 1000 používá procesor AMD Athlon64 3500+ spolu s 1 GB paměti RAM, dvouvrstvou mechanikou CD/DVD a velkým pevným diskem s kapacitou 500 GB. Podrobnější technické údaje naleznete na internetových stránkách výrobce. Operačním systémem je Windows XP Media Center Edition, ale nenechte se tím zastrašit - s Windows na vašem počítači to nemá mnoho společného. Ovládání pomocí menu je neuvěřitelně snadné.

Abych mohl VIEWVOX 1000 ohodnotit, připojil jsem k němu plazmovou televizi Pioneer PDP-4360HD, A/V receiver Pioneer Elite VSX-84TXSi a sadu reproduktorů Sinclair Audio Brighton 5.1.

Zapojení se v ničem nelišilo od jakéhokoliv standardního audio nebo videozařízení mého domácího kina. Použil jsem kabel DVI na HDMI pro přenos video signálu a optický audio kabel pro přenos zvuku do receiveru Pioneer. Obrazový signál je rovněž možno přenášet standardním analogovým VGA kabelem (vyzkoušel jsem i ten), komponentním i S-Video kabely. Pokud je vyžadujete, nabízí zařízení VIEWVOX také analogové audio výstupy konfigurace 5.1. K jejich připojení budete potřebovat tři mini-stereo RCA kabely. Nahrávání televizních pořadů můžete řešit buď přes analogový TV kabel nebo vstup pro S-video. V mém případě jsem použil analogový TV kabel. Pro přístup do vysokorychlostního internetu a domácí sítě použijete síťový kabel, který zapojíte mezi jednotku VIEWVOX a váš router. Připojení je samozřejmě možno realizovat bezdrátově, pokud to router umožňuje. Nakonec jsem ještě připojil do zadních USB portů VIEWVOXu dodávané RF a IR moduly pro dálkové ovládání.

Při prvním zapojení systému VIEWVOX odpovíte na několik jednoduchých otázek týkajících se vašeho domácího kina a způsobu, jak je zapojeno. Od tohoto okamžiku vás pak vždy přivítá už jen hlavní menu rozhraní Media Center. Zde budete mít možnost zvolit z výběru přehrát DVD, moje videa, moje obrázky, moje TV, moje hudba a rádio.

Než jsem si mohl začít užívat kvalit digitálního média (jako např. obrázky, videa nebo hudba), bylo nutné přenést jejich soubory na pevný disk systému VIEWVOX nebo systém nasměrovat k souborům samotným uvnitř mé domácí sítě. Digitální soubory se mohou nacházet například na paměťových kartách fotoaparátů, USB flash disku, CD nebo DVD médiích. Můžete také povolit systému VIEWVOX přístup ke sdíleným adresářům vaší domácí sítě. Já jsem pomocí dálkového ovládače snadno nastavil systému přístup k médiím pomocí obou těchto metod. Software Media Center používá systém menu, který je intuitivní a lze se v něm jednoduše orientovat. Něco takového samozřejmě ocení všichni uživatelé, ať už jsou zběhlí v oblasti počítačů, či nikoliv. Jediné, co se průměrný uživatel možná bude muset naučit, je postup sdílení adresářů uvnitř domácí sítě - a i to je vlastně velice prosté.

Jakmile jsem přenesl část souborů do systému VIEWVOX, mohl jsem si jich začít užívat v úplně jiných podmínkách, jmenovitě pohodlně usazen v křesle před velkou plazmovou televizní obrazovkou. Záznam z digitálního fotoaparátu se na velké obrazovce ve vysokém rozlišení vyjímal opravdu skvěle. Také poslech hudebních souborů mp3 přes velké reproduktory domácího kina, na rozdíl od reproduktorů mého počítače, přinesl úplně nový zážitek. Při poslechu hudby jsem si mohl zvolit na obrazovce různé efekty, které se měnily podle rychlosti a rytmu. Milovníci hudby si mohou stáhnout nové soubory pomocí softwaru Musicmatch (placená verze), který je také součástí celého systému Media Center.

Systém VIEWVOX nabízí více funkcí než klasický videorekordér (PVR) a současně je i mnohem snáze obsluhovatelný. Během úvodního nastavení se do přístroje automaticky stáhne programový průvodce určený podle místního poskytovatele služeb a poštovního směrovacího čísla. Tato skvělá věc je k dispozici pro všechny poskytovatele kabelové a satelitní televize. Záznam pořadu pořídíte jednoduše výběrem programu a zvolením možnosti "Záznam", ať už jde o program, který je právě vysílán nebo přijde na řadu v příštích dnech. Jednoduchost nahrávání a pozdějšího sledování je s tímto systémem neuvěřitelně snadná. Ačkoliv můžete nahrávat pořady ve vysokém rozlišení, proběhne současná konverze do 480i. Záznam ve vysokém HD rozlišení je momentálně možný pouze u programů šířených vzdušnou cestou. Možnost záznamu všech HD programů ve vysokém rozlišení bude zajištěna pomocí aktualizace softwaru.

Kvalita obrazu při přehrávání standardních DVD filmů na tomto systému je srovnatelná s kvalitou značkového DVD přehrávače. (Platí při použití výstupu DVI). Konverze standardních DVD na rozlišení 720p a 1080i pomocí DVI měla za výsledek obraz s více detaily a také znatelně ostřejší. Při použití výstupu VGA byl výsledkem měkčí obraz s méně přesným vybarvením a světlejším odstínem černé, než jsem zvyklý u typického DVD přehrávače. Vlastně jsem ten světlejší a měkčí obraz z VGA výstupu zaznamenal v celém spektru, takže doporučuji používat pouze výstup DVI. Kromě přehrávání disků DVD-Video zvládá VIEWVOX také hudební alba multi-channel DVD-Audio, což je velmi ceněná funkce.

Musím také zmínit fakt, že VIEWVOX dokáže zastat funkci knihovny pro vaši sbírku DVD a CD disků. Systém na každé vložení disku reaguje nabídkou možnosti tato média uložit.

Každý film, který přidáte do knihovny, bude uložen spolu se stručným obsahem DVD, informacemi o režisérovi a hercích a také obalem disku. Tyto informace jsou automaticky získávány z Internetu. Podobně je tomu i v případě hudebních disků CD. Uložení dat do systému VIEWVOX může trvat v rozmezí od 2 do 15 minut. Celý proces je velmi jednoduchý. Po přenesení se systém postará o přehledné uložení, takže je budete moci snadno vyhledat a přidat podobná data. Systém využívá databáze uložené na internetu. Obrazová a zvuková kvalita CD a DVD médií se uložením do systému nijak nesnižuje.

Vzhledem k tomu, že systém VIEWVOX je založen na operačním systému Windows XP, může uživatel zavřít aplikaci Media Center a spustit jiné aplikace nebo hry ze známého rozhraní XP. Osobně jsem se ke hraní her při práci nedostal, ale brouzdání po internetu na velké obrazovce mojí plazmy nemělo chybu.

Celkový výkon a rychlost celého systému VIEWVOX byly pozoruhodné. Jediné, na co jsem musel chvíli čekat, bylo prvotní nastartování, což trvalo asi minutu. Potom už se přepínání mezi jednotlivými úkoly dá srovnat se sledováním televize. Poslech hudby, sledování televizních záznamů nebo prohlížení fotografií probíhá téměř okamžitě. Navigace v systémových menu je plynulá, a tak je čas strávený se systémem VIEWVOX velmi příjemným zážitkem.

I přesto, že se uvnitř otáčí několik chladicích ventilátorů, je přístroj až překvapivě tichý. Vlastně ve srovnání s jakýmkoliv podobným zařízením ještě mnohem tišší. Jediný zvuk, který jsem z přístroje zaslechl, byla občasná aktivita pevného disku.

Každý media server VIEWVOX je možno používat buď samostatně, nebo v konfiguraci s dalšími přístroji. V takovém případě jsou navzájem propojeny a mají přístup ke všem uloženým digitálním médiím na systémech VIEWVOX nebo počítačích připojených k domácí síti.

Užitečnou funkcí všech systémů VIEWVOX (na rozdíl od typického audio nebo videozařízení) je možnost aktualizace softwaru a hardwaru. To znamená, že jakmile se objeví nové technologie jako HD DVD a Blu-ray, budete moci aktualizovat požadované komponenty a funkce vašeho VIEWVOXu rozšířit. Aktualizace pro vás provede příslušný VIEWVOX servis, nebo pokud máte dostatečné znalosti, můžete to provést vy sami.

Doporučená cena v kanadských dolarech začíná na $1995 pro základní variantu VIEWVOX 1000, a pokud bydlíte v oblasti Montrealu, obsahuje dopravu a zapojení. Zákazníci společnosti ReplayPlus, kteří si dokáží systém sami zapojit, mohou požadovat slevu. Vyšší modely VIEWVOX se od sebe liší výkonem, větším úložným prostorem a pokročilejšími funkcemi. Zákazníci mají právo při zapojování přístroje využít telefonickou podporu v trvání 10 hodin (nebo 30 dní).

Testování digitálního media serveru VIEWVOX 1000 pro mne bylo v oblasti domácí zábavy novou zkušeností. Zařízení má příjemný moderní vzhled a je velmi snadné ho ovládat, a to i pro málo zběhlého uživatele. Nenašel jsem u něj žádné zbytečné funkce. Je obtížné dělat konečné závěry pouze z informací z doslechu. Abyste opravdu mohli VIEWVOX 1000 spravedlivě ocenit, musíte ho vidět a slyšet vlastními smysly, zažít ve skutečnosti.

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

1) HLAVNÍ SESTAVA
2) NEARFIELD SESTAVA
3) STŘEDNÍ SESTAVA
4) VINYLOVÁ SESTAVA
5) MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA80 [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Emotiva ERC-4 [3]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
ASUS Xonar Essence One MUSES MKII [3]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30 [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [3]
+ Rega Elys 2

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica [2]
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [2]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
Mudra Powerchord
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek EVO3 Syncro UNI [1]
IsoTek EVO3 Genesis One [1]
IsoTek EVO3 Titan One [1]
IsoTek EVO3 Aquarius [2]
IsoTek EVO3 Sirius
IsoTek EVO3 Corvus [2]
Nordost Qbase Qb8 [2]
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]+[5]
AKG N700NC
Sennheiser HD 26 Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 3 [1]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [2]
zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio