800 250 loewe

Receiver Marantz s typovým označením SR7007 aspiruje svou cenou, ale i širokou výbavou a použitými technologiemi na pozici prvního kroku do světa high endu mezi audio-vizuálními přijímači. V estetické a bytelné skříni, ze které by měl radost i sám Saul Marantz, se totiž skrývá všechno, co dnes náročný milovník videa a zvuku potřebuje. Ba co víc, dokonce i pár věcí, které teprve časem potřebovat bude.

SR7007 působí poměrně monumentálně, ostatně jak se na třináctikilovou vlajkovou loď sluší a patří. Kvalita výroby je bez připomínek, opět nic, co bychom za danou cenu nečekali. Tlustý a vysoký čelní panel se nese v duchu firemní estetiky, designovou čistotu zaručuje skrytí v podstatě všech funkčních prvků za výklopným panelem. Je-li tento tedy zavřený, vidíme pouze symetricky rozdělené kruhové prvky – střed zabírá typický displej s kruhovým rámováním a marantzovskou hvězdou. Slouží spíše jako sekundární, i když se na dva řádky v titěrném prostoru vejdou všechny důležité informace. Vpravo pak máme regulaci hlasitosti, vlevo výběr aktivního zdroje. To vše doplňuje decentní spínací tlačítko a je to.

Za krytem pak najdeme podstatně praktičtější část – skutečně velký a přehledný displej, sadu vstupů a výstupů (sluchátka, HDMI, USB...), dále volby zdroje, zóny, audio režimu a také je tu konektor mikrofonu pro kalibraci dle akustiky místnosti Audyssey. Je tu vlastně tolik tlačítek, že si s jejich nastavováním a prozkoumáváním vyhrajete aspoň týden. Slouží pro všechna možná a nemožná nastavení, ovšem vše můžete dosáhnout i přes dálkový ovladač. Nejdůležitější tak patrně zůstává USB konektor pro snadné připojení datových pamětí.

Zadní strana pak potvrzuje, že SR7007 rozhodně není žádné ořezávátko. Příjemně potěší šestice HDMI vstupů, stejně jako trojice výstupů – jeden je primárně určen pro druhou zónu. Najdeme tu i šest analogových audio vstupů, jeden určený MM phono předzesilovači. Celkem jedenáct párů reproterminálů má vynikající kvalitu – měřeno tedy běžnými standardy světa receiverů. Samozřejmostí jsou pak vstupní konektory pro všechny typy připojení, které byste snad mohli chtít využít – koaxiální i optické digitální, koaxiální video, trojice komponentních video vstupů, 7.1 analogový audio vstup. K tomu všemu ještě adekvátní výstupní konektory – video, analogové RCA i multikanálový pre-out. Je zde i několik způsobů pro zapojení do inteligentních domácností. Vše dovršuje LAN port a přípojky pro AM / FM antény.

Jediné, co bychom snad mohli postrádat, je wi-fi nebo ještě alespoň jeden další USB konektor. I tak je ale vstupně-výstupních míst víc než dostatek. Zvláštní je, že i když „doporučený“ univerzální přehrávač UD7007 má symetrické XLR výstupy, tento receiver pak XLR nemá. Velká škoda, dost možná by se tím posunul na pozici poměrně unikátního přístroje. Dokonce hodně, hodně unikátního – takhle jde „jen“ o skvěle vybavený high endový receiver.

Co se týká podporovaných technologií, stačí si vzít soupis těch nejaktuálnějších dostupných a zaškrtat jej od shora dolů. Navíc nabízí Marantz SR7007 algoritmy pro vylepšení kvality komprimovaných digitálních souborů MDAX 2 (vcelku funkční, činící ze „sotva poslouchatelného“ „docela poslouchatelné“) a modulární stavbu HDAM spolu s topologií proudové zpětné vazby, která provází všechny zesilovače Marantz.

Potěší jistě i schopnost přehrávat mimo komprimovaných formátů ty audiofilní – WAV a FLAC zvládá SR7007 i v 24 / 192. To také pomocí DLNA protokolu a také za pomoci čím dál tím oblíbenějšího AirPlay. U videa pak Marantz umožňuje průchod 3D signálu a upsampling analogového i HDMI signálu na HDMI výstup až 4k. To je právě jedna z věcí, které bude milovník videa v budoucnu teprve potřebovat.

Digitální koncové stupně nabízí trvalý výstupní výkon 125 Wattů při zátěži 8 Ohm. Do 6 Ohm je to pak celých 140 Wattů. To by mělo být víc než dost pro libovolné dostupné reprosoustavy – dovedeme si představit, že při zapojení všech 11ti kanálů a dvojice solidních subwooferů bude díky této porci energie zážitek vskutku kinosálový. Poslední drobnou lahůdkou pro milovníky moderních drobnůstek je aplikace Marantz Remote App pro mobilní zařízení – nahrazuje plnohodnotně dálkové ovládání a díky grafickému rozhraní je také intuitivnější.

Marantz SR7007 jsme poslouchali převážně s vynikajícím firemním kolegou UD7007, ale k dispozici byl také Pioneer BDP-LX71 či Burmester 061 se zesilovačem Burmester 082, dále pak NAD C370 a Denon New CEOL a CEOL Piccolo, zvláště vhodné pro srovnání přehrávání z flash disků a po síti. K dispozici jsme měli Harbeth Monitor 30, Quadral Ascent 90, KEF LS50 a chvíli též Xavian Bonbonus. Hrálo se přes reprokabel Neyton Berlin LS a ProAc Response Signature Black. Proud filtroval Xindak XF-2000B.

Co se týká obrazové části, není absolutně co vytknout. Obraz je kontrastní, nepřehnaně, věrně barevný a velmi ostrý. Jak ukazuje „Constantine“ na Blu-ray, i stíny a temné plochy s náročnými gradienty SR7007 umí podat velmi přesvědčivě. Limitem je tu kvalita zobrazovače a Marantz bude skvělým partnerem i pro ty nejmodernější a nejlepší z nich. Navíc podpora 4k do budoucna otevírá dveře ke skutečnému domácímu kinosálu.

Nelze než kvitovat také zvukové schopnosti. Razance a energie koncových stupňů rozvibruje plnou reprodukcí skla v oknech u dobře nahraných filmových efektů. Třeba kráčející Tyranosaurus v prvním díle Jurského parku téměř přenese efekt třesoucí se vody i na vaše skleničky. Navíc vše zůstává čisté a kontrolované i při skutečně vysoké hlasitosti. Ač jde o receiver, plně se vyrovná výbušnosti a kontrole dobrých zesilovačů třídy 30 tisíc a výše.

Z výše uvedeného také jasně vyplývá, že s koupí Marantz SR7007 si pořídíte domů i schopného „muzikanta“. Zvláště se mu daří s kvalitními nahrávkami ve vysokém rozlišení. Třeba Haydnův smyčcový kvartet, opus 76, číslo 5 (HD Tracks sampler, 24/192) zní velmi živě a jemně; je tu znát charakter, který nalézáme u dvoukanálové elektroniky Marantz. Podání houslí je uvěřitelné, vyvážení zvuku pak působí velmi příjemně a správně. Nebáli bychom se srovnat zvuk se solidními stereo zesilovači cenové třídy kolem 30ti tisíc, jak už bylo řečeno.

Zvuk se nese v pohodě, sebevědomě vás baví a umí být křehký i řízný. Stejně příjemně a muzikálně vám zahraje „Where or when“ od Diany Krall z alba „Quiet Nights“, kde přehledně rozvrství a oddělí jednotlivé nástroje, stejně jako se umí položit do „Killing in the name“ od Rage Against The Machine z eponymního alba. Emocionální hlas Zaca de la Rocha vás spolu s přesnou, hutnou basou vtáhne do rytmu nahrávky a prostě baví.

SR7007 má dost sil na kontrolu i tak náročných okamžiků, jako jsou údery do velkých kotlů v závěru „Velké brány Kyjevské“ od Mussorgského (sampler „Crystal Cable Arabesque“). Ani při vyšších hlasitostech receiver masivní výbuchy zvuku nevykolejí. Snad jen když hrajete opravdu nahlas a Marantz musí sáhnout do nejhlubších výkonových rezerv, můžete zaslechnout první náznaky zkreslení. Musíte si ale dávat skutečně hodně velký pozor, navíc hovoříme o hlasitostech, které už jsou v menší než obří místnosti až nepříjemné.

Marantz SR7007 nepatří mezi levné receivery, ale svou cenu plně ospravedlňuje. Ať už vyčerpávající výbavou po stránce technické či uživatelské, nebo po stránce audiovizuální. Užijete si s ním libovolný film, umí rozsvítit i starší kusy díky účinnému převzorkování obrazu. Co víc, SR7007 vás potěší i při kritickém poslechu dvou kanálů. Zvláště v páru s firemním všeumělem UD7007 se jedná o skvostný systém, pokrývající v kompaktním balení potřeby všech, kteří si chtějí s jediným dálkovým ovladačem ochutit svou filmotéku a diskotéku high endovým kořením.

Kč 41 990,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ působivý a elegantní vzhled

+ dostatek vstupně-výstupních konektorů pro libovolný systém

+ schopnost přehrát téměř libovolné datové audio a video soubory z USB

+ energický, muzikální zvuk

+ velmi pěkné zpracování obrazu

ZÁPORY

- škoda, že nemá symetrické vstupy

--- --- --- --- ---

VIZITKA PRODEJCE

BaSys CS

www.basys.cz  – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

+420 234 706 700

XAVIAN Loudspeakers

Eurostar Ostrava

Studio TYKON

Horn Distribution

Soundstyle

200 200 hifiguide

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140
Grandinote Shinai
Emotiva XPA-DR2
Naim Nait XS
Naim NAP250 (bi-amp)
Naim FlatCap XS
Cambridge CXA80

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205
Teac NT-503
Apogee Groove
Chord Mojo / Chord Poly
Cambridge CXC
The Little Black Box v2
COOD-E TV
Pioneer BDP-LX71

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30
KEF LS50
Fischer&Fischer SN-70

GoldenEar SuperSub X

ANALOG:

VPI Scout
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Pro-Ject Phono Box
Grandinote Celio

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2
InAkustik LS-1603
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2
ZenSati Authentica
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka)

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI)
Nordost Heimdall 2 (ethernet)
Nordost Purple Flare (USB)
AudioQuest Jitterbug
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika)

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2
Nordost Red Dawn
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

IsoTek EVO3 Syncro UNI
IsoTek EVO3 Genesis One
IsoTek EVO3 Titan One
IsoTek EVO3 Corvus
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

beyerdynamic Amiron Home
Sennheiser HD 26 Pro
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

200 300 bose

200 100 emotiva

200 200 kasaudio

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Budoucnost a minulost

Tak nám začal další nový rok... Je čas zhodnocování věcí minulých a odhodlaného plánování věcí budoucích, jak je dobrým zvykem. V prvé řadě ale hlavně vše nejlepší do nového roku, snad jste do něj vstoupili pravou nohou.

Číst dál...

200 200 voice 200 200 rpaudio 200 200 kasaudio vpi 200 200 aq 200 200 studio spalicek

200 200 audio visual 200 200 cptpraha 200 200 ketos dynaudio 200 200 mareka audio 200 200 wdq 

200 200 elfton cerven 200 200 logaudio hifi home art vyprodej 200 200 psg 200 200 grandinote 

200 200 audio video kino bratislava 200 200 amarock studio 200 200 htp 200 200 kasaudio 200 200 4ce

1024 200 avspraha 2019

Luxman Česká republika