800 250 loewe

Receiver Marantz s typovým označením SR7007 aspiruje svou cenou, ale i širokou výbavou a použitými technologiemi na pozici prvního kroku do světa high endu mezi audio-vizuálními přijímači. V estetické a bytelné skříni, ze které by měl radost i sám Saul Marantz, se totiž skrývá všechno, co dnes náročný milovník videa a zvuku potřebuje. Ba co víc, dokonce i pár věcí, které teprve časem potřebovat bude.

SR7007 působí poměrně monumentálně, ostatně jak se na třináctikilovou vlajkovou loď sluší a patří. Kvalita výroby je bez připomínek, opět nic, co bychom za danou cenu nečekali. Tlustý a vysoký čelní panel se nese v duchu firemní estetiky, designovou čistotu zaručuje skrytí v podstatě všech funkčních prvků za výklopným panelem. Je-li tento tedy zavřený, vidíme pouze symetricky rozdělené kruhové prvky – střed zabírá typický displej s kruhovým rámováním a marantzovskou hvězdou. Slouží spíše jako sekundární, i když se na dva řádky v titěrném prostoru vejdou všechny důležité informace. Vpravo pak máme regulaci hlasitosti, vlevo výběr aktivního zdroje. To vše doplňuje decentní spínací tlačítko a je to.

Za krytem pak najdeme podstatně praktičtější část – skutečně velký a přehledný displej, sadu vstupů a výstupů (sluchátka, HDMI, USB...), dále volby zdroje, zóny, audio režimu a také je tu konektor mikrofonu pro kalibraci dle akustiky místnosti Audyssey. Je tu vlastně tolik tlačítek, že si s jejich nastavováním a prozkoumáváním vyhrajete aspoň týden. Slouží pro všechna možná a nemožná nastavení, ovšem vše můžete dosáhnout i přes dálkový ovladač. Nejdůležitější tak patrně zůstává USB konektor pro snadné připojení datových pamětí.

Zadní strana pak potvrzuje, že SR7007 rozhodně není žádné ořezávátko. Příjemně potěší šestice HDMI vstupů, stejně jako trojice výstupů – jeden je primárně určen pro druhou zónu. Najdeme tu i šest analogových audio vstupů, jeden určený MM phono předzesilovači. Celkem jedenáct párů reproterminálů má vynikající kvalitu – měřeno tedy běžnými standardy světa receiverů. Samozřejmostí jsou pak vstupní konektory pro všechny typy připojení, které byste snad mohli chtít využít – koaxiální i optické digitální, koaxiální video, trojice komponentních video vstupů, 7.1 analogový audio vstup. K tomu všemu ještě adekvátní výstupní konektory – video, analogové RCA i multikanálový pre-out. Je zde i několik způsobů pro zapojení do inteligentních domácností. Vše dovršuje LAN port a přípojky pro AM / FM antény.

Jediné, co bychom snad mohli postrádat, je wi-fi nebo ještě alespoň jeden další USB konektor. I tak je ale vstupně-výstupních míst víc než dostatek. Zvláštní je, že i když „doporučený“ univerzální přehrávač UD7007 má symetrické XLR výstupy, tento receiver pak XLR nemá. Velká škoda, dost možná by se tím posunul na pozici poměrně unikátního přístroje. Dokonce hodně, hodně unikátního – takhle jde „jen“ o skvěle vybavený high endový receiver.

Co se týká podporovaných technologií, stačí si vzít soupis těch nejaktuálnějších dostupných a zaškrtat jej od shora dolů. Navíc nabízí Marantz SR7007 algoritmy pro vylepšení kvality komprimovaných digitálních souborů MDAX 2 (vcelku funkční, činící ze „sotva poslouchatelného“ „docela poslouchatelné“) a modulární stavbu HDAM spolu s topologií proudové zpětné vazby, která provází všechny zesilovače Marantz.

Potěší jistě i schopnost přehrávat mimo komprimovaných formátů ty audiofilní – WAV a FLAC zvládá SR7007 i v 24 / 192. To také pomocí DLNA protokolu a také za pomoci čím dál tím oblíbenějšího AirPlay. U videa pak Marantz umožňuje průchod 3D signálu a upsampling analogového i HDMI signálu na HDMI výstup až 4k. To je právě jedna z věcí, které bude milovník videa v budoucnu teprve potřebovat.

Digitální koncové stupně nabízí trvalý výstupní výkon 125 Wattů při zátěži 8 Ohm. Do 6 Ohm je to pak celých 140 Wattů. To by mělo být víc než dost pro libovolné dostupné reprosoustavy – dovedeme si představit, že při zapojení všech 11ti kanálů a dvojice solidních subwooferů bude díky této porci energie zážitek vskutku kinosálový. Poslední drobnou lahůdkou pro milovníky moderních drobnůstek je aplikace Marantz Remote App pro mobilní zařízení – nahrazuje plnohodnotně dálkové ovládání a díky grafickému rozhraní je také intuitivnější.

Marantz SR7007 jsme poslouchali převážně s vynikajícím firemním kolegou UD7007, ale k dispozici byl také Pioneer BDP-LX71 či Burmester 061 se zesilovačem Burmester 082, dále pak NAD C370 a Denon New CEOL a CEOL Piccolo, zvláště vhodné pro srovnání přehrávání z flash disků a po síti. K dispozici jsme měli Harbeth Monitor 30, Quadral Ascent 90, KEF LS50 a chvíli též Xavian Bonbonus. Hrálo se přes reprokabel Neyton Berlin LS a ProAc Response Signature Black. Proud filtroval Xindak XF-2000B.

Co se týká obrazové části, není absolutně co vytknout. Obraz je kontrastní, nepřehnaně, věrně barevný a velmi ostrý. Jak ukazuje „Constantine“ na Blu-ray, i stíny a temné plochy s náročnými gradienty SR7007 umí podat velmi přesvědčivě. Limitem je tu kvalita zobrazovače a Marantz bude skvělým partnerem i pro ty nejmodernější a nejlepší z nich. Navíc podpora 4k do budoucna otevírá dveře ke skutečnému domácímu kinosálu.

Nelze než kvitovat také zvukové schopnosti. Razance a energie koncových stupňů rozvibruje plnou reprodukcí skla v oknech u dobře nahraných filmových efektů. Třeba kráčející Tyranosaurus v prvním díle Jurského parku téměř přenese efekt třesoucí se vody i na vaše skleničky. Navíc vše zůstává čisté a kontrolované i při skutečně vysoké hlasitosti. Ač jde o receiver, plně se vyrovná výbušnosti a kontrole dobrých zesilovačů třídy 30 tisíc a výše.

Z výše uvedeného také jasně vyplývá, že s koupí Marantz SR7007 si pořídíte domů i schopného „muzikanta“. Zvláště se mu daří s kvalitními nahrávkami ve vysokém rozlišení. Třeba Haydnův smyčcový kvartet, opus 76, číslo 5 (HD Tracks sampler, 24/192) zní velmi živě a jemně; je tu znát charakter, který nalézáme u dvoukanálové elektroniky Marantz. Podání houslí je uvěřitelné, vyvážení zvuku pak působí velmi příjemně a správně. Nebáli bychom se srovnat zvuk se solidními stereo zesilovači cenové třídy kolem 30ti tisíc, jak už bylo řečeno.

Zvuk se nese v pohodě, sebevědomě vás baví a umí být křehký i řízný. Stejně příjemně a muzikálně vám zahraje „Where or when“ od Diany Krall z alba „Quiet Nights“, kde přehledně rozvrství a oddělí jednotlivé nástroje, stejně jako se umí položit do „Killing in the name“ od Rage Against The Machine z eponymního alba. Emocionální hlas Zaca de la Rocha vás spolu s přesnou, hutnou basou vtáhne do rytmu nahrávky a prostě baví.

SR7007 má dost sil na kontrolu i tak náročných okamžiků, jako jsou údery do velkých kotlů v závěru „Velké brány Kyjevské“ od Mussorgského (sampler „Crystal Cable Arabesque“). Ani při vyšších hlasitostech receiver masivní výbuchy zvuku nevykolejí. Snad jen když hrajete opravdu nahlas a Marantz musí sáhnout do nejhlubších výkonových rezerv, můžete zaslechnout první náznaky zkreslení. Musíte si ale dávat skutečně hodně velký pozor, navíc hovoříme o hlasitostech, které už jsou v menší než obří místnosti až nepříjemné.

Marantz SR7007 nepatří mezi levné receivery, ale svou cenu plně ospravedlňuje. Ať už vyčerpávající výbavou po stránce technické či uživatelské, nebo po stránce audiovizuální. Užijete si s ním libovolný film, umí rozsvítit i starší kusy díky účinnému převzorkování obrazu. Co víc, SR7007 vás potěší i při kritickém poslechu dvou kanálů. Zvláště v páru s firemním všeumělem UD7007 se jedná o skvostný systém, pokrývající v kompaktním balení potřeby všech, kteří si chtějí s jediným dálkovým ovladačem ochutit svou filmotéku a diskotéku high endovým kořením.

Kč 41 990,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ působivý a elegantní vzhled

+ dostatek vstupně-výstupních konektorů pro libovolný systém

+ schopnost přehrát téměř libovolné datové audio a video soubory z USB

+ energický, muzikální zvuk

+ velmi pěkné zpracování obrazu

ZÁPORY

- škoda, že nemá symetrické vstupy

--- --- --- --- ---

VIZITKA PRODEJCE

BaSys CS

www.basys.cz  – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

+420 234 706 700

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

1) HLAVNÍ SESTAVA
2) NEARFIELD SESTAVA
3) STŘEDNÍ SESTAVA
4) VINYLOVÁ SESTAVA
5) MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
ASUS Xonar Essence One MUSES MKII [3]

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30 [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Acoustic Energy AE1 Active [2] / [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica [2]
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [2]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek EVO3 Syncro UNI [1]
IsoTek EVO3 Genesis One [1]
IsoTek EVO3 Titan One [1]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [2]
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]+[5]
AKG N700NC
Sennheiser HD 26 Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 3 [1]
Nordost Sort Kones [3]
zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio