800 150 dynaudio partner

Téměř každý větší výrobce high fidelity v posledních letech zareagoval nějakým způsobem na touhu posluchačů nosit si hudbu stále s sebou, ale také ji pak ze svých mobilních zařízení v co nejlepší kvalitě přehrávat. Kromě výjimečných přenosných sluchátek typu Sennheiser IE 800 tak vznikají i dokovací stanice pro domácí poslech, téměř výhradně zaměřené na produkty značky Apple. Jak se zdá, právě takový produkt sklízí velké úspěchy – stačí se podívat třeba na ikonický Zeppelin Air od Bowers&Wilkins.

Svůj zářez do této třídy představil i věhlasný Marantz, nutno říci, že až na pár drobností ve velmi působivé podobě. Model Consolette má nádherně vzletné nejen jméno, ale i provedení. Jakkoliv zepředu připomíná přístroj díky bohatému a téměř vše zakrývajícímu pokrytí průzvučnou látkou jakýsi kokon, sedící na miniaturní základně s elektronikou (reminiscence vzducholodi je neodbytná), při fyzickém kontaktu a osahání objevíte úžasné detaily.

Obzvláště působivá je zadní strana, vyrobená z masivní ořechové desky, nádherně prohnutá a opatřená lakem, který by mohly závidět leckteré luxusní reprosoustavy. Její čistotu narušuje jen bytelná kovová vanička s konektory, nijak neubírající na celkové eleganci. Provedení je tak pěkné, že byste skoro i při poslechu chtěli mít k sobě nejen látkové čelo, ale hlavně právě dřevěnou zadní stěnu, která dává smysl nemalé pořizovací ceně.

Základna, působící trošku jako jakási mikrověž na třech masivních nožkách, hostí jen nejzákladnější ovládací prvky, běžný provoz totiž obstará aplikace do některého mobilního zařízení. Samotný konektor pro Apple zařízení je součástí vysouvací vaničky s logem výrobce. Bohužel, i přes již druhou generaci přístrojů s Lightning konektorem byl náš vzorek opatřen jen a pouze starší (byť stále hojně využívanou) generací, tedy velkým plochým konektorem. Ne že by neexistovaly redukce, ale není to úplně optimální řešení – naštěstí je to v podstatě jediná „vada", ještě k tomu velmi specifická jen s ohledem na budoucnost.

Samotným informačním a ovládacím prvkům vévodí klasické „oko Marantz", vpravo vedle nějak pak pro pohyb v navigační struktuře slouží prvek Gyro Touch Wheel, na jehož lehký, přesný pohyb a přitom výraznou masu si velmi snadno zvyknete. Jde o propojení industriálního designu až do 70. let, kdy se objevoval v prvních tunerech značky pro ladění stanic.

V malé zadní vaničce najdeme nejdůležitější konektory a tlačítka – kromě USB konektoru pro připojení pevných disků a pamětí tu je ještě ethernetová zdířka pro ty, kteří nechtějí či nemohou využít služeb zabudovaného WiFi modulu a nakonec pár masivních RCA konektorů analogového linkového vstupu. Trojice malých tlačítek slouží jednak pro automatické nastavení bezdrátového spojení, jednak pro zapnutí / vypnutí a jednak pro aktivaci funkce NetLink, takové malé alternativě k (též zabudované) funkci AirPlay. V základním těle pod dřevěným obložením najdeme ještě nezbytnou napájecí zásuvku.

Samotné tělo Consolette je vyrobeno z hliníku, aby zajistilo maximální pevnost při rozumné hmotnosti. I tak při rozměrech 51,5 x 26,2 x 21,4 cm (š x v x h) váží něco málo přes 7 kg. Uvnitř těla najdete dva woofery o průměru membrán 11 cm, vedle nich pak dva BMR reproduktory o průměru 6,5 cm. BMR značí Balanced Mode Radiator, Jejich výhodou je kombinace klasického pístového pohybu a vibrací, které známe z plochých membrán – výsledkem je rozšířený frekvenční rozsah a také poslechový úhel až 180 stupňů; Consolette tak sice rezignuje na stereo obraz, ale zato pokryje hudbou stejnoměrně celou plochu pokoje. O pohon se starají zesilovače, pracující ve třídě D, každý s výkonem 25 Wattů a v celkovém počtu 6. Korekci umístění v nepříznivé akustice prostoru můžete realizovat sadou přednastavených ekvalizérů.

Plně dostačující jsou také schopnosti Marantz Consolette – kromě analogových zdrojů můžete po pevné i bezdrátové síti streamovat internetová rádia a širokou paletu audio souborů ze síťových úložišť. Kromě MP3 a WMA souborů můžete využít i hudbu uloženou jako FLAC, WAV a LPCM až do rozlišení 24 / 96. Veškerý PCM signál je od vstupu až po finální zesílení zpracováván v čistě digitální doméně.

Ovládací aplikaci stáhnete pro iZařízení, ale i pro operační systém Android. Rychlost, přehlednost a spolehlivost aplikace je naprosto parádní – navíc si snadno zvyknete na pohodlí, které nabízí a které daleko předčí libovolný dálkový ovladač.

Vivaldiho „Laudamus" z alba Audio Digital Masters III ukázalo na nebývalou porci zvuku, kterou umí Consolette nabídnout. Živý, typickým firemním klidem a jemností obdařený přednes se vcelku pěkně poslouchá – cítíte také autoritu a sílu, vycházející již pěkně odspodu, tak jak to znáte třeba z projevu aktivních monitorů. Projevuje se tu pevné tělo a dostatečně dimenzované zesilovací prvky – pravdou je, že zvuk má přeci jen výraznější porci energie u spodních frekvencí, což pomáhá dojmu „velkého" a plného zvuku s téměř hmotnými těly nástrojů, ale občas se může objevit i lehce „hiphopový" nádech i tam, kde to není úplně žádoucí.

Čistý, přímý zvuk, který ale uměle netlačí na pilu, oceníte i u rockových alb jako je skvělé 2CD „Celebration Day" od Led Zeppelin. Třeba v „Nobody´s Fault But Mine" krásně cinkají struny a energie úderů do bicích je nebývale strhující. Nebáli bychom se přirovnat – hlavně díky kontrole, kterou se vyznačuje aktivní systém se zesilovači přímo u měničů – výkon relativně kompaktního systému ke zvuku sestavy zdroj – zesilovač – malé regálovky v souhrnné ceně klidně kolem 30ti tisíc.

Příjemný je rozhodně i způsob, jakým se Marantz Consolette postaví k moderním, na umělých tónech postaveným skladbám. Příkladem budiž Menelik a jeho „Bye Bye" ze sampleru „Cabasse La Collection". Mohutný, měkký bas zůstává nekompromisně pod kontrolou zesilovačů a měničů i při vyšší hlasitosti, kdy už je ho opravdu hodně – přesto je dynamická komprese naprosto minimální, což je na daný typ přístroje a jeho velikost opravdu výkon. Jak vidno, pomocí DSP a další elektroniky se dají dělat velmi pěkné zázraky.

Když přijde na klidné, vzdušné skladby, Marantz Consolette stále má co říct, byť jeho v základu klidný charakter v tu chvíli uvítá mírné otočení hlasitosti směrem doprava, aby se reprodukce dostatečně otevřela. Pak je ale vyložená radost poslouchat vokály v „Grandma´s Hands" Livingstona Taylora z disku „Chesky Ultimate Demonstration Disc". Hlas je velmi čistý a přirozený, dostatečně bohatý na odstíny i detaily, aby Marantz zasloužil pochvalu.

Elegantní, vcelku rozměrná dokovací stanice pro vaše zařízení od Apple Marantz Consolette splní přesně to, co od ní očekáváte. Hledáte-li luxusní vzhled, klidný, bohatý zvuk a neodradí vás starší specifikace dokovacího konektoru, pak si můžete oživit každodenní poslech. Za Consolette si sice pořádně připlatíte, ale každý luxus něco stojí; navíc ho můžete využít i pro přehrávání své hudební sbírky v síti či pro poslech internetového rádia, takže zásoby hudby jsou téměř nekonečné. Navíc díky povedené ovládací aplikaci můžete hudbu ke své náladě a prostředí zvolit nesmírně pohodlně a rychle, o což jde u podobných přístrojů v prvé řadě. Díky kvalitě a čistotě přednesu pak Marantz Consolette poslouží dobře jak pro kulisový poslech, tak i pro občasné soustředěné i náročným posluchačům.

Kč 24 990,-

--- --- --- --- ---

KLADY

+ příjemná ovládací aplikace

+ plný, svižný a muzikální zvuk

+ nádherné, luxusní provedení

ZÁPORY

- není vybavena Lightning konektorem

- cena je vcelku dost vysoká

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: BaSys CS | www.basys.cz 

Image Audio |  4CE Distribution, s.r.o.

200 300 xavian quarta

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

200 200 avitsmart

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

1) HLAVNÍ SESTAVA
2) NEARFIELD SESTAVA
3) DOSTUPNÁ SESTAVA
4) VINYLOVÁ SESTAVA
5) MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1]
Grandinote Shinai [4] / [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]
Cambridge CXA80 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
Pioneer BDP-LX71 [2]
ASUS Xonar Essence One MUSES MKII [3]

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30 [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Acoustic Energy AE1 Active [2] / [3]

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica [2]
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
TelluriumQ Black [2]
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [2]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek EVO3 Syncro UNI [1]
IsoTek EVO3 Genesis One [1]
IsoTek EVO3 Titan One [1]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [2]
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]
AKG N700NC
Sennheiser HD 26 Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 3 [1]
Nordost Sort Kones [3]
zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

En ten týky...

...dva špalíky, čert vyletěl z elektriky. I když ve známém dětském rozpočítadle se elektrikou myslí tramvaj, vlastně by se v našem malém, trochu zvláštním světě špičkové reprodukce zvuku dal čert najít leckdy i v té elektrice ve zdi a zásuvkách, budeme-li čertem rozumět nejproblematičtější (a patrně i kupodivu nejmasověji ignorované) místo většiny audio sestav.

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI 22 200 200 spalek 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote 200 200 amarock 2019 200 200 htp

Audio Video Show Praha 2020

corner amarock studio