Monitor Audio Platinum 3G

Přetiskujeme zprávu společnosti Audio Center Czech:

Společnost Monitor Audio s hrdostí oznamuje uvedení inovativní, pokročilé a nádherně provedené řady Platinum 3G. Naše vlajková řada reprezentuje naši touhu poskytovat dostupnou dokonalost. Špičkové, inovativní akustické technologie, chytré inženýrství a obsedantní důraz na detail zajišťují, že řada Platinum 3G je schopna poskytnout nejpřesnější, nejčistší a nejrealističtější zvuk v designu, který zůstane výrazný po celý život.

Platinum Series 3G je uvedena na trh v rámci 50. výročí společnosti Monitor Audio a do jejího vývoje jsme vložili celá desetiletí odborných znalostí. Série staví na naší deklarované vizi přiblížit posluchače zvukové a vizuální dokonalosti a vytvořit z řady Platinum 3G skutečné objekty touhy; niterný zážitek pro uši i oči, prostředek prohlubující spojení mezi poslechem a formováním člověka skrze hudbu.

Platinum Series 3G nabízí výběr ze čtyř prémiových modelů navržených tak, aby uspokojily dvoukanálové i vícekanálové konfigurace systému domácího kina. Série se skládá ze stojanového držáku pro Platinum 100 3G, středně velkého stojanu pro Platinum 200 3G a impozantního vlajkového podlahového stojanu pro Platinum 300 3G. Každý reproduktor pracuje samostatně ve vysoce výkonném dvoukanálovém systému nebo s přidáním centrální reprosoustavy Platinum 250 3G jako součást vysoce výkonného AV systému.

Ať už se rozhodnete je nakonfigurovat jakkoli, posluchače vtáhne do skutečně pohlcujícího a vysoce věrného zážitku, který umožní milovníkům hudby i filmovým nadšencům zažít naprostou dokonalost.

Akustická inovace

Každý model řady Platinum 3G nově definuje to, co je dosažitelné pro špičkové domácí audio, a je vybaveno novou 3. generací vysokofrekvenčního měniče Micro Pleated Diaphragm (MPD III). Tento dechberoucí přesný výškový reproduktor, vyvinutý akustickými inženýry společnosti Monitor Audio při vytváření přelomového prototypu s označením ‚Concept 50‘, byl odhalen počátkem tohoto roku při oslavách 50. výročí.

MPD III představuje inovativní technologii, která snižuje zkreslení a zplošťuje frekvenční odezvu, zatímco optimalizovaný vlnovod poskytuje vysoce řízenou směrovost, čímž zlepšuje zvukovou scénu i citlivost. To vše vede k většímu, jasnějšímu a konzistentnějšímu zvuku, což umožňuje řadě Platinum Series 3G vytvořit ultimátní pohlcující zážitek: Hudba a film jsou prezentovány s neuvěřitelnou precizností a čistotou, jenž posluchači představují takovou úroveň přesnosti a detailů, kterých si předtím nevšiml.

Kromě vysokofrekvenčního měniče MPD III, dalšími novými akustickými funkcemi jsou:

RDT III kužel je použita u všech středobasových a basových měničů Platinum Series 3G. Extrémně silný kužel, je vyroben ze tří odlišných vrstev. Voštinové jádro Nomex je vloženo mezi ultratenkou a ultrapevnou vrstvu C-CAM (Ceramic-Coated Aluminium) a dvojitou vrstvu jednosměrných uhlíkových vláken, které jsou vrstveny a spojeny pod úhlem 90 stupňů pro ještě větší pevnost. Super lehký, a přesto super silný, kužel RDT III funguje jako dokonalý píst, a když je spojen s nejnovějším optimalizovaným a tvarovaným obvodem kužele a černým pavoukem, umožňuje středobasovým měničům Platinum Series 3G pochlubit se nejnižším zkreslením ze všech reproduktorů v historii Monitor Audio.

Dedikovaný středový měnič používaný u modelů Platinum 200 3G a Platinum 300 3G obsahuje několik významných vylepšení, která pomáhají vytvořit plynulejší přechod napříč frekvenčním rozsahem a poskytují konzistentnější crossover s výškovým reproduktorem MPD III. Přidání inovativního mechanismu Dynamic Coupling Filter (DCF) od Monitor Audio pomáhá kontrolovat rozchod kužele, zatímco jsou zde také větší výkonnější neodymové magnety, nový systém pohonu, podvěšená kmitací cívka a vylepšené ovládání výkonu. Složitě vypočítané kryty středových měničů navíc redukují vnitřní stojaté vlny, což výrazně zlepšuje celkovou čistotu ve středním pásmu, díky čemuž jsou vokály a drobné detaily neuvěřitelně přesné a živé.

Zcela nový středový měnič centrální reprosoustavy Platinum C250 3G maximalizuje schopnost reproduktoru poskytnout působivost a přesnost potřebnou i pro nejdynamičtější zvukovou stopu a filmovou partituru. Středový měnič využívá svou DNA z výjimečné, vlajkové lodi řady Cinergy Theatre s certifikací THX společnosti Monitor Audio a využívá pečlivě optimalizovaný pohonný systém, který poskytuje mimořádný výkon. Ačkoli má pouze 2,5” průměr, středový měnič využívá velmi velkou kmitací cívku, která zajišťuje vysokou úroveň zpracování výkonu. Přináší úder a působivost vyžadovanou k dodání dynamiky jakékoli hudbě nebo filmu a zároveň vytváří nejširší možnou směrovost, aby každého posluchače v daném prostředí vtáhlo do plně pohlcující živé zvukové scény.

Basové měniče jsou vybaveny podvěšenými kmitacími cívkami s velkým průměrem vinutých okrajů, a proto vytvářejí výjimečné ovládání výkonu. Tyto nové kmitací cívky umožňují vyšší a lineárnější výchylku měniče, což má za následek širší dynamický rozsah s lepší kontrolou, což má za následek působivé úrovně pevných, působivých basů.

 Design systému

Mezi další akustická vylepšení patří rafinované crossovery, které využívají eliptické filtry aby bylo zajištěno dokonalé časové sladění pohonných jednotek, což výrazně zlepšuje směrovost. Crossover a ovladače byly pečlivě navrženy pomocí nejmodernějších technik virtuální simulace a testování prototypů. Bylo prozkoumáno mnoho stovek iterací, aby se zajistilo, že hotové výhybky jsou dokonale sladěny s celkovým designem akustického systému a harmonizují kompletní akustický balíček, aby bylo zajištěno dokonalé podání zvuku.

Kromě technologie byl pečlivě zvážen každý detail a řada Platinum 3G nabízí luxusní vzhled a dojem, který vyzařuje nejvyšší úroveň řemeslného zpracování a promyšleného designu. Zcela nové ozvučnice jsou k dispozici ve třech nádherně bohatých moderních povrchových úpravách: Piano Ebony, Piano Black a Pure White Satin. Unikátní zakřivený přední profil snižuje difrakci a zároveň působí elegantně, stejně jako nové hliníkové rámy měničů, které se pod povrchem pyšní napínacími vzpěrami, které připevňují měniče ke skříni – vytvářejí tak ozvučnici, která je téměř zcela inertní a bez vibrací. Precizně zpracované podpěrné nožky doplňují přístup k návrhu akustického systému a tvoří pevnou platformu pro modely stojící na podlaze a zároveň nabízejí elegantnější estetiku ve srovnání s těžkopádným soklem.

XAVIAN Virtuosa Anniversario

Perfect Sound Group

McIntosh TradeUp Program

AV Center - hi-fi studio Praha Vinohrady

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

High-End Audio Studio

HIFI GUIDE

HEXMAT

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Grandinote Shinai [2]
Cambridge CXA81 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

- [1]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
EverSolo DAC-Z8 [2]
RME ADI-2 DAC FS [3]
Teac NT-503
Apogee Groove [5]
Cambridge CXC [3]
Zidoo Z9X
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

KEF Blade One Meta [1]
Fyne Audio F1-5 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102
s314 Omicron

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
+ HEXMAT Eclipse
+ HEXMAT Molekula
Grandinote Celio [4]
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH
DS Audio ST-50

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
InAkustik LS-1603 [2]
ZenSati Authentica

SIGNÁLOVÉ XLR
KrautWire Super Symetric Gold [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [3]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie
Cardas Clear (sluchátka)
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7u [1] 
SOtM dCBL-CAT7 [1]
SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB)
Nordost Blue Heaven (coax)
Nordost Purple Flare (USB) [5]
2x AudioQuest Jitterbug FMJ [2]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Siltech Ruby Mountain II powerCON [1]
Nordost Valhalla 2 [1]
VYDA Laboratories Orion [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

GMG Power Harmonic Hammer 3000P [1]
SOtM sPS-500 [1]
iFi iPower (pro RME) [2]
IsoTek V5 Polaris [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Nordost Qbase Qb8 [2]
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
Bowers & Wilkins PI7 [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

SOtM sNH-10G & sCLK-EX [1]
SOtM iSO-CAT6 SE [1]
SOtM iSO-CAT7 [1]
Solid Tech Feet of Silence [1]
Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost Sort Lift [1]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics DELOS 1815W1 [4]
IsoAcoustics Gaia I [1]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
AudioQuest Fog Lifters [2]
AudioQuest Noise-Stoppers [1] + [2]
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
akustické prvky ASI Sugar Cubes [2]
SONOS One SL
65" UHD Philips 65OLED806 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
NEO HIGH END Tripod [3]

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs 200 200 elfton 2021 200 200 rodel audio Roth Audio Panter | dovozce značek Sennheiser a ProAc

Musical Fidelity

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies