2018 10 24 TST Mitchell Johnson GL2 1

Značka Mitchell&Johnson nepatří mezi kdovíjak zavedená jména ve světě hi-fi techniky, ale funguje v Londýně od roku 2012, takže nějakou historii za sebou už přeci jen má. Na poměrně malou společnost má v nabídce poměrně široké spektrum produktů - jsou tu zesilovače, CD přehrávače, přehrávače síťové a další, největší "díru do světa" firma prozatím udělala se svou nabídkou sluchátek. Zejména proto, že třeba kombinují klasické kónické reproduktory s elekrostatickými.

Právě takovou kombinací se může pyšnit i model GL2, což jsou dle slov výrobce "lehká a mobilní sluchátka". GL2 mají pěkné mušle z pravého ořechového dřeva, z vnější strany jsou ukončeny plnou oválnou hliníkovou plochou, která slouží jednak jako styk s kovovým týlním mostem, jednak slouží i jako indikace, že sluchátka jsou uzavřená. Mušle se opracovávají ručně a zvolený materiál prý podporuje přirozenost reprodukce.

Hliníkový týlní most má jen trochu polstrování, vzhledem k nepříliš velké hmotnosti sluchátek ale není problém s komfortem nošení, mušle se dají poměrně daleko vysunout a sluchátka se tak přizpůsobí i větším hlavám. Kontakt s ušima zajišťují poměrně bohaté náušníky z umělotiny, které ovšem dobře sedí, pruží a nechávají uším poměrně dost prostoru.

2018 10 24 TST Mitchell Johnson GL2 2

Každopádně celkové zpracování - včetně detailu jako je pěkný odpojitelný kabel s 3,5 mm jackem - působí důstojně vzhledem k ceně.

Kouzlo, na které firma vsází, je ale skryto uvnitř mušlí - jde o kombinaci 4 cm kompozitního širokopásmového měniče se středovou kopulkou a nevelké plošky elektrostatického reproduktoru. Ten druhý jmenovaný je pak zabudovaný v náklonu 20 stupňů, aby se osy obou protnuly na žádoucím místě. Dělící frekvence mezi reproduktory je nastavena na úroveň 4 000 Hz, takže jde vlastně o poctivě dvoupásmová sluchátka.

Zajímavé je, že firemní technologie elektrostatického řešení Electrostatz nepotřebuje k provozu vysoké napětí, které nutí uživatele u běžných ESL modelů používat zesilovač. GL2 (a ani ostatní sluchátka firmy) to nepotřebují, protože ač jde stále o tenounkou a lehounkou membránu mezi dvěma statory, audio signál prochází přes step-up transformátor a membrána samotná je nevodivá a místo napětí je tu přítomný trvalý náboj.

Výrobce u nich udává frekvenční odezvu 12 - 45 000 Hz, impedanci 32 ohm a celkové harmonické zkreslení (bez udaných podmínek) pod hranicí 0,5%.

2018 10 24 TST Mitchell Johnson GL2 3

GL2 jsme měli možnost poslouchat na OPPO UDP-205, na Teac NT-503 ale třeba i na výstupu z iPhone 6 či přes Apogee Groove a Chord Mojo. Srovnávali jsme se beyerdynamic Amiron home, Sennheiser HD 26 Pro nebo Koss Porta Pro CZ či Porta Pro Wireless a dalšími.

Pusťte si "Pink Panther Theme" ("Test Demo CD Vol. 1" | 2014 | STS Digital | STS-6111134) a úvodní veleznámou basovou linku si opravdu užijete. Sluchátka nabízí totiž za dané peníze super bas - hutný, broukavý, robustní a přitom už pěkně propracovaný. Bohatý a barevný spodek je spíše kulatý, nepostrádá ale sílu a každý tón působí precizně zakomponovaným dojmem. Líbilo se nám, že přes měkkost a poddajnost máte stále pocit více než dostatečné pevnosti - není to ještě sluchátkový top-end, ale na vlastně v dnešním světě zaplatitelná sluchátka odvádí GL2 výtečnou práci.

I ve středu frekvenčního pásma působí GL2 solidně čistý, dobře čitelným dojmem - vokály Anguse a Julie Stonových v "I´m not yours" ("Groove Into Bits Vol. 2" | 2014 | STS Digital | STS-6111132) jsou znělé, energické a mají takový ten vjem tělesnosti, že to není pouze éterický hlásek přicházející z jediného bodu. Možná, že Mitchell&Johnson nenabízí v modelu GL2 úplný etalon transparentnosti, ale přesto jsou vokály zřetelné a srozumitelné a právě díky energii k nim máte při poslechu pocitově blízko - právě tady padne po nějakých 100 hodinách rozehrávání ona bariéra jisté zabalenosti a tuposti, kterou byste se neměli nechat po vybalení vyděsit.

2018 10 24 TST Mitchell Johnson GL2 4

Cinkot a chřestot perkusí v "The Drum Shop" ("The Absolute Sound Reference Vol. 2" | 2016 | STS Digital | STS-6111152) profituje velmi významnou měrou z přítomnosti elektrostatického tweeteru - ten je totiž mimořádně rychlý, skvěle prokresluje a odděluje jednotlivé tóny; přitom ale nepůsobí svým charakterem nějak odtrženě ani zbytečně étericky, tvoří s masivnějším zvukem středobasu velmi rozumný celek. Je pak vysloveně výtečný co do schopnosti přenést energii úderu do činelu, tóny jsou krásně zřetelné, dění je skvěle propracované a cítíte, že zvuk nekončí u 20 kHz a nic se tu netají.

Dostatečnou razanci a dynamičnost je třeba i přes nízkou impedanci v GL2 přeci jen trošku probudit - ač by to u sluchátek této kategorie měla být vlastně samozřejmost, tak Mitchell&Johnson si jednoznačně zaslouží dedikovaný sluchátkový zesilovač, ať už nějaký stolní, nebo zakluklený do řádného mobilního přehrávače. Pak si užijete i dramatické špičky v "Gun Battle" Aarona Coplanda ("Dynamic Experience Classics" | 2014 | STS Digital | STS-6111139), kde sluchátka nabídnout dost zvuku co do objemu, nabídnou jistotu a pocit fyzické důraznosti. Se správným partnerem pak v celém pásmu reagují dostatečně rychle a rána je skutečně rána.

2018 10 24 TST Mitchell Johnson GL2 5

V "Don´t cry it´s only rhythm" z dílny Grace Jones ("Extended Dynamic Experience 1" | 2015 | STS Digital | STS-6111143) zjistíte, že středobas nabízí zvuk dobře čitelný, byť nijak šokujícně transparentní - prostě dobře kontrolovaný a dobře prokreslený, bez výhrad v dané cenové hladině. Co ale je opravdu excelentní, to je práce s lehkostí a svižností hrající elekrostat, vykreslující i ty nejjemnější nuance. Celkově pak sluchátka nemají ambici stát se monitory s dokonalou přesností, ale sází spíše na dobrou organizaci a jakousi celistvou uvolněnost s dostatkem po všech stránkách - detaily tak nejsou do vašich uší hrnuty, ale když je zatoužíte zkoumat, jsou k dispozici.

Patrně opět hlavně dvoupásmová koncepce pak pomáhá zdůraznit i dojem vzdušnosti v "Thus saith my Cloris brite" ("The Absolute Sound Reference Vol. 3" | 2017 | STS Digital | STS-6111164) - lokalizace nástrojů tu byla dobrá, zvuk nesevřený, ale ani nějak nad rámec třídy opouštějící "sluchátkovost", tedy dění definované roztečí mušlí.

Temná a bohatá "Vuolgge Mu Mielde Bassivarrái" od Mari Boine ("Extended Dynamic Experience 2" | 2015 | STS Digital | STS-6111149) byla snadná na poslech, s překvapivou silou v mocných basových vlnách i dobře načrtnutým, výrazným a přitom do celku zakomponovaným vokálem. Když přidáte na hlasitosti, sluchátka získají trochu otevřenosti navrch, ale i jinak je hudba přes vší robustnost a energii dobře čitelná, je to přednes plynoucí a neunavující, nepoutající pozornost k nějaké technické stránce, ba naopak vás sluchátka nechají brouzdat hudbou dle momentální nálady, aniž byste připadli na myšlenku, že tohle vám zrovna takhle nesedí.

2018 10 24 TST Mitchell Johnson GL2 6

Ačkoliv značka Mitchell&Johnson není žádnou hvězdnou stálicí sluchátkového světa, odvážila se pustit do kategorie už ne úplně levných sluchátek a....a ono to vyšlo. GL2 jsou pěkně zpracovaná a hlavně pěkně fungující sluchátka a báli-li byste se snad lehce nesourodé kombinace velmi svižného elektrostatického vysokotónového a takového řekněme masitého středobasového reproduktoru, můžete obavy odložit - jejich spolupráce je velmi dobrá a všechno k sobě pasuje. GL2 se nesnaží uhranout vás nějakou monitorovou detailností nebo fascinující transparentností, ale zato mají homogenní, barevný, od basů až po výšky nebojácný, nekousavý a neúnavný zvuk, který vám nepokazí ani to, že si na něj počkáte prvních 100 a více hodin. Celkově pak jsou GL2 naprosto plnohodnotnými soupeři renomovaných znače, jasnější výšky, úderný bas a obecně příjemný zvuk z nich pak činí důstojná a zábavná sluchátka z kategorie těch už dospělých.

htp slevovy kupon

Kč 8 990,-

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ pěkný vzhled

+ velmi dobré výšky - rychlé, detailní a lehké

+ na danou cenu příjemně koherentní zvuk

+ výtečně konturovaná basová složka

+ dobře fungující navázání dvou pásem a různých typů reprodutkorů

ZÁPORY

- extrémně dlouhá doba rozehrání (klidně týden nonstop hraní)

- mušle jsou trochu mělčí, než by mohly být

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: Horizon Trading Prague | www.horizontrading.cz 

Ortofon přenosky

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

Supra Cables

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

1) HLAVNÍ SESTAVA
2) NEARFIELD SESTAVA
3) STŘEDNÍ SESTAVA
4) VINYLOVÁ SESTAVA
5) MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA80 [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Emotiva ERC-4 [3]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
ASUS Xonar Essence One MUSES MKII [3]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30 [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [3]
+ Rega Elys 2

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica [2]
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [2]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
Mudra Powerchord
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek EVO3 Syncro UNI [1]
IsoTek EVO3 Genesis One [1]
IsoTek EVO3 Titan One [1]
IsoTek EVO3 Aquarius [2]
IsoTek EVO3 Sirius
IsoTek EVO3 Corvus [2]
Nordost Qbase Qb8 [2]
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]+[5]
AKG N700NC
Sennheiser HD 26 Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 3 [1]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [2]
zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio