2019 10 25 TST 1More Quad Driver 1

Ačkoliv pojem "čínské hi-fi" možná pořád ještě v sobě nese jistý přídech nedůvěryhodnosti, reálně to už dávno pravda - alespoň u značek, které jen nechrlí poloanonymní elektroniku pro velké řetězce. Naopak, dostupnost technologií a know-how v Číně (pomiňme teď to, odkud se zmíněné bere) dovoluje vyvíjet a vyrábět velmi zajímavé produkty za velmi zajímavé ceny. Nejinak je na tom i značka 1MORE, specializující se na konstrukčně poměrně komplexní sluchátka, která ovšem zachovávají cenové relace "pro běžného smrtelníka".

In-ear sluchátka Quad Driver skrývají už ve svém názvu to nejzajímavější, co v nich je - jde o to, že na miniaturním rozměru vhodném pro zastrčení do zvukovodu se nachází celkem čtveřice měničů, navíc jsou to jedna z mála - ne-li pak jediná - sluchátka podobného typu a ceny, vybavená certifikací THX a Hi-Res.

Působivé je už zpracování sluchátek - kapkovitý tvar kovové ozvučnice je odlitý z hliníku, pěkně povrchově upravený a designově moderní a čistý. Kapka ozvučnice je zakončená kovovým nátrubkem s krycí mřížkou, kterážto konstrukce je připojená k základu pod úhlem zhruba čtyřiceti pěti stupňů. Silikonovou koncovku do ucha můžete volit z mnoha dodávaných tvarů i materiálů, komfortní zanoření do zvukovodu je tedy zaručeno.

2019 10 25 TST 1More Quad Driver 2

Skvěle ale působí i signálový kabel z bezkyslíkaté mědi s kevlarovým jádrem - nejen esteticky, ale i odolností nebo tím, že má vsazený blok ovládacích prvků a mikrofonu, takže sluchátka budou na cestách i praktická.

Fascinující, jak už bylo řečeno, je ale to, co se výrobci podařilo nacpat dovnitř do ozvučnice - základ totiž tvoří plochá kruhová membrána dynamického středobasového reproduktoru, vyrobená z uhlíkových vláken. Doplňuje je trojice vysokotónových měničů typu Balanced Armature, dva jsou věnovány výškám a třetí funguje jako super tweeter a právě díky němu mají sluchátka onu Hi-Res certifikaci.

2019 10 25 TST 1More Quad Driver 3

Sluchátka mají udávaný frekvenční rozsah 20 - 40 000 Hz, svou citlivostí 99 dB / mW patří k lepšímu standardu a impedancí 32 ohm spadají logicky do sféry přenosných a snadno rozehratelných. Stojí za to říct ještě to, že sluchátka váží 18,5 gramu, takže ani při delším soužití rozhodně nebudete mít pocit, že vám táhnou uši k zemi.

Sluchátka jsme poslouchali na výstupu iPhone 6 a běžném výstupu z notebooku, nicméně primárně samozřejmě na redakčních komponentech, jako jsou Apogee Groove, Chord Mojo, ale i na Teac NT-503, ASUS Xonar Essence One MUSES MKII nebo OPPO UDP-205. K dispozici jsme ale měli shodou okolností také celou řádku přenosných zesilovačů v čele s McIntosh MHA50. Srovnávat jsme mohli se Sennheiser IE8, Sennheiser HD 26 Pro, AKG N700NC nebo AudioQuest NightOwl Carbon.

2019 10 25 TST 1More Quad Driver 4

Na hlubokých tónech v "Let it rain" Patricie Barber ("The Dali CD Vol. 1" | 2006 | Dali | 2006023) bylo cítit, že na maličké in-eary se Quad Driver poměrně snaží, ačkoliv reálně nejdou nijak šokujícím způsobem hluboko. Bas nicméně cítíte, je měkčí a není nijak upejpavě zadušený, sluchátka se snaží hrát poměrně plně a vyznívají poměrně příjemně. Bas není přebujelý, snad by mohl být o trošku utaženější a konkrétnější, ale jinak tvoří příjemně poddajný základ.

Nádherně zaznamenaný vokál Doris Day v "Penny from heaven" ("Diamond Voices of the Fifties" | 2015 | STS Digital | STS-6111140) byl plný, trochu hlouběji položený vokál s jakýmsi pocitem hutnosti. Celkové ladění bylo spíše hebčí, jemnější, celkově hladké a nijak analytické, detailů je spíše střední množství a sluchátka nijak neexhibují. Srozumitelnost reprodukce je ale rozhodně dobrá, není to takové to moderní ladění na soustředěnost a monitorovou transparentnost, na druhou stranu stále 1MORE in-eary hrají jako větší a "těžší" sluchátka a zvuk má tělo.

2019 10 25 TST 1More Quad Driver 5

Trojice vysokotónových měničů stojí za celkovou zřetelností cinkotu nejvyšších frekvencí ve "Spinning Wheel" od Blood, Sweat & Tears ("Blu-spec CD - Feel the Difference" | 2009 | SONY | SICP 20048-9). Výšek není objemově kdovíkolik, ale přesto vyznívají pěkně zřetelně, aniž by ale sklouzávaly k nějaké štiplavosti nebo ostrosti. Tonálně jsou sluchátka v rámci své kategorie v pořádku, ale možná se drží s energií trochu zbytečně v pozadí a tu a tam byste možná chtěli takový ten bezprostřednější, rychlý a lehký sluchátkový cinkot, který tu tak úplně není.

Ona moderní a často slýchaná našlápnutá výbušnost nebyla tak úplně patrná ani v orchestrální "Danse Macabre" Camille Saint-Saënse ("Crystal Cable Arabesque" | 2009 | Crystal Cable | CC 200901). Objemem je zvuku dost a díky trochu basovému vyvážení máte pocit, že je tu tělo a bohatost, nicméně ono (nijak přehnaně jako u leckterých konkurentů, ale přeci jen) těží vyvážení s lehce měkčím laděním prostě nepůsobí dramaticky dynamicky. Ale neznamená to, že byste se nedočkali dynamických momentů, jsou solidní i s ohledem na danou cenovku, to zase ano.

2019 10 25 TST 1More Quad Driver 7

Na Dvořákově "Symfonii č. 8 v G-dur op. 88" ("pure music ONE" | 2008 | AUDIO | 03-08) bylo znát, že by v reprodukci klidně mohlo být o ždibec více transparentnosti, aby prostě detaily o něco snáze vynikly - ne snad, že by zvuk byl pod dekou, ale jako kdyby mu chybělo cosi, co by snad šlo popsat jako "intenzita", kdy se v neanalytickém zvuku musíte chtít trochu zorientovat. Nemáte pocit nepřehlednosti, ale hudba na vás neproudí s tak samozřejmou čitelností. Celkově je ale zvuk příjemný, netlačí na pilu a přes svou hladkost má slušnou "hlavu a patu".

Prostor hudební scény v "Quiet Corners and Empty Spaces" od The Jayhawks ("AUDIOphile Pearls Vol. 17" | 2016 | AUDIO | 06-16) nebyl snad holograficky trojdimenzionální, ale ani tady nemáte pocit nějaké zapadlosti. V podstatě jde hlavně o to, že sluchátka se netlačí v žádném ohledu kupředu, nechávají dění proplouvat a dávají mu spíše pocit přítomné hmoty, než analytické vzdušnosti - ale není to určitě nepříjemné, ač je to charakter, který jde tak trošku proti hlavnímu proudu.

2019 10 25 TST 1More Quad Driver 8

S Quad Driver sluchátky si užijete mručivou, těžkou basovou stopu ve "Flight of the Cosmic Hippo" Bély Flecka ("Extended Dynamic Experience 4" | 2015 | STS Digital | STS-6111145), je tu plno basů a má váhu, drnkavé struny banja už jsou pak trochu méně výrazné, hladší, decentnější, takže zvuk vyznívá možná o dýchnutí temněji, nicméně jak bylo už řečeno, není rozhodně nijak problematicky čitelný. Jaksi nenásilně proplouvá, uvolněněji a celkově klidněji.

Na to, že 1MORE Quad Driver nestojí žádné - minimálně v kontextu světa vážně míněné reprodukce zvuku dnešní doby - extrémní peníze, nabízí moc pěkné a mimořádně odolné fyzické provedení, nabízí velmi dobrý komfort nošení a vlastně i komfort zvukový, protože snad trochu temněji laděný, ale hladký a příjemný zvuk se snadno a neúnavně poslouchá. Navíc absence jakéhokoliv tlačení na pilu znamená, že se nemusíte bát pustit si i průměrnou nahrávku a prakticky se není třeba omezovat ničím. Navíc se sluchátka vcelku snadno rozehrají i "obyčejným" zdrojem signálu. Sečteno a podtrženo, na in-ear sluchátka střední cenové kategorie nabízí 1MORE Quad Driver vlastně úžasné množství technologie v univerzálně příjemném balení - a to rozhodně není málo.

Kč 4 990,-

FOTOGALERIE

--- --- --- --- ---

KLADY

+ spousta technologie v kompaktním balení

+ zpracování v rámci cena je extra dobré

+ na (poměrně) dostupné in-ear řešení solidní bas

+ izolace od okolí

+ celkově neúnavný zvuk

ZÁPORY

- existují i detailnější konkurenti

--- --- --- --- ---

PRODÁVÁ: Audigo | www.audigo.cz 

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

1) HLAVNÍ SESTAVA
2) NEARFIELD SESTAVA
3) STŘEDNÍ SESTAVA
4) VINYLOVÁ SESTAVA
5) MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Cambridge CXA80 [3]
Cambridge CXA81 [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Emotiva ERC-4 [3]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
ASUS Xonar Essence One MUSES MKII [3]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30 [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]
Rega Planar 1 [3]
+ Rega Elys 2

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica [2]
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [2]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
Mudra Powerchord
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek EVO3 Syncro UNI [1]
IsoTek EVO3 Genesis One [1]
IsoTek EVO3 Titan One [1]
IsoTek EVO3 Aquarius [2]
IsoTek EVO3 Sirius
IsoTek EVO3 Corvus [2]
Nordost Qbase Qb8 [2]
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]+[5]
AKG N700NC
Sennheiser HD 26 Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 3 [1]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost QPoint [2]
zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [2]
zakázkový stojan kov / sklo [3]

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio