800 250 loewe

Tento text vyšel na našem partnerském webu Canada HiFi - http://www.canadahifi.com/review77.php 

Plasmová televize 1080p byla dlouho snem nadšenců do videa. Takže samozřejmě spousta z nás netrpělivě čekala a pátrala, když Panasonic a Pioneer poprvé ohlásili dostupné TV sety. Možná ta netrpělivost byla následkem „potřeby“, když jsou dnes k dispozici filmy 1080p na Blu-ray a HD DVD discích.

Všimněte si, že jsem napsal první „dostupná“ 1080p plasmová televize. Abych zachoval politickou korektnost, prvním plasmovým displejem s 1080p byl Pioneer Elite PRO-FHD1 z roku 2006. Přestože produkoval obraz jedinečné kvality a našel si památné místo v srdci každého recenzenta, těžko to měl být produkt pro masy – při prvním uvedení stál jen pár drobných pod 10 000 dolarů. A navíc to ani nebyla kompletní televize, pouze displej.

Až nyní byly touhy milovníků videa konečně naplněny. Prvním na trhu, kdo nabídl dostupnou 1080p plasmovou televizi byl Panasonic. Line up pro rok 2007 zahrnoval dva 50ti palcové modely, TH-50PZ700 a TH-50PZ750, a dva 58 palcové modely, TH58PZ700 a TH-50PZ750.

Modely zakončené 750 jsou součástí prémiové řady Panasonicu PZ750. Na rozdíl od vybavení v modelech řady 700 je řada 750 vybavena také obrazovým módem Studio Reference, který slibuje reprodukci barev přesně takovou, jakou mají referenční studiové monitory ve filmových studiích. Oba modely série 750 také nabízejí Pro Setting Mode, který umožňuje profesionální kalibraci pro přesné vyhovění vašim specifickým zobrazovacím podmínkám. Nakonec je zde ještě třetí HDMI 1.3 vstup na předním panelu, stejně jako černé chromované provedení, které odlišují sérii 750.

50ti palcový model TH-50PZ700 s cenou 3 999 dolarů dorazil do mého domu v obrovské krabici, ale nenechal jsem se tím vyděsit (až na první moment). Samotná televize byla sotva jednou třetinou obsahu krabice. Rozebral jsem krabici v obývacím pokoji a snadno objevil držáky na zadní straně TV, které mě a mému pomocníkovi umožnili „padesátipalec“ přesunou bez velké námahy do podkroví.

Panasonic TH-50PZ700 nabízí rozlišení full 1080p (1920 na 1080 pixelů neboli také FullHD). Má psaný kontrast 5 000:1 a měla by umět zobrazit 68,7 miliardy barev s 4096 odstíny. Set také obsahuje integrovaný televizní tuner. Zadní panel nabízí typický počet video vstupů včetně dvou HDMI verze 1.3, dvou komponentních, dvou S-video, dvou kompozitních a VGA vstupu (pro PC). Čelní panel potom obsahuje doplňkový S-video/kompozitní vstup za skrytými dvířky, stejně jako slot pro paměťové karty SD pro prohlížení obrázků přímo z paměťové karty kamer. HDMI vstup akceptuje signálu 1080p/24 snímků za sekundu, přestože jej pak Panasonic konvertuje na 1080/60 snímků za sekundu. TH-50Z700 má luxuní lesklý černý povrch, nechávající jí zdání atraktivnosti. Dva zabudované reproduktory nezabírají víc než pár centimetrů na každé straně obrazovky a jsou stěží postřehnutelné. Pravděpodobně každý, kdo si kupuje TV takového kalibru si ale také zakoupí opravdový set reprosoustav, aby vhodně doplnily velký obraz televize.

Dodaný dálkový ovladač má logicky uspořádaná tlačítka, ale bohužel nemá podsvícení. Tlačítko změny kanálů jsem shledal bezdůvodně velkým – skutečnost, kterou jsem vždy přetrpěl i u ostatních dálkových ovladačů Panasonic. Přesto jsou všechna tlačítka perfektní co do odezvy, takže ovladač je radost používat. Dálkové ovládání nemá tlačítko pro přímou volbu každého video vstupu. Místo toho lze video vstupy vybírat stisknutím tlačítka TV/Video, což nás zavede do obrazovkového menu s dostupnými vstupy.

Pro otestování výonu TH-50PZ700 jsem připojil dva zdroje video signálu; svůj referenční Blu-ray přehrávač Pioneer Elite BDP-HD1 (pomocí HDMI kabelu) a Starchoice HD – satelitní přijímač (pomocí komponentního video kabelu). Pro začátek jsem použil k testům DVD HQV Benchmark a Blu-ray disky.

Disk HQV DVD 480i prokázal, že Panasonic si velmi dobře poradí se složitými testovacími obrazci, kde se objevilo jen nepatrné zkreslení v rozích, viditelné zvláště u testu s vlající vlajkou. Panasonic má také velmi dobrou adaptabilní redukci pohybového i statického šumu, jednu z nejlepších, jakou jsem dosud u TV viděl. Celý set rychle vybere filmový mód s tím, že má také velmi dobrou detekci poměru stran a změní jej na 3:2. Konečně i míra extrakce detailu z signálu v kvalitě 480i je také imponující. Co to všechno znamená? To znamená, že tato televize odvede skvělou práci, budete-li ji krmit signálem 480i (např. standardní DVD nebo HD Ready televizní kanály).

Při testu pomocí HQV 1080i Blu-ray disku Panasonic prokázal, že dokáže korektně zpracovat všechny linky signálu 1080 a že má efektniví redukci šumu v HD kvalitě. Panasonic snadno prošel testem zkreslení, přestože opět u testu vlající vlajky nějaké chyby bylo možno najít.

Před kalibrací obrazu pomocí Digital Video Essentials disku jsem shlédl pár pořadů s pomocí různých představených variant obrazu. Ne zcela překvapivě byl zdaleka nejlepší mód „Cinema picture“. Zobrazuje obraz nejpřirozeněji, barvy jsou živé, kontrast skvostný a černá je opravdu hluboká. Obrazový mód „Standard“ byl také přijatelná, pokud budete sledovat televizi pod prudším světlem.

Poté co jsem obraz řádně zkalibroval, začal jsem do Blu-ray přehrávač sázet jednotlivé filmy. Mou první volbou byl Ostrov na standardním DVD. Bez debat byla tou nejsilnější stránkou podání TH-50PZ700 úroveň podání černé. Černá byla tou nejtemnější, jakou jsem dosud u plasmové TV viděl, porovnat ji lze snad jen s novou generací plasem Pioneer, které jsem nedávno viděl na novinářské akci. Panasonic dokázal vyprodukovat černou, která se téměř slévala s černým rámečkem televize samé. Schopnost podat černou barvu tímto způsobem má obrovský dopad na celkový obrazový výkon této TV. Bonusem tohoto výjimečného podání černé barvy byla úchvatná úroveň detailů stínů. Když jsem sledoval Karlíka a továrnu na čokoládu, viděl jsem bez problémů detaily na tvářích lidí i jejich oblečení i u nejtmavších scén, detaily, o nichž si většina ostatních plasem může leda tak nechat zdát. Panasonic dokáže ale také produkovat mnohem jasnější obraz, je-li to třeba. Jemné detaily ve světlých částech obrazu nebyly nijak potlačeny. Výsledkem je skvostný kontrast, těžko porovnatelný s ostatními plasmovými TV na aktuálním trhu.

Celkově vypadala standardní DVD na 50ti palcové obrazovce Panasonicu velmi příjemně. Každé DVD, které jsem sledoval, vykazovalo vysokou úroveň detailů a naopak minimální digitální šum. To je skvělá zpráva pro každého, protože většina filmového obsahu je na trhu stále jen ve standardním rozlišení.

Pokud ale patříte mezi stále početnější dav lidí, kteří vlastní přehrávač HD formátů nebo PS3, může se tento Panasonic na chvíli stát vaším nejlepším kamarádem. A na rozdíl od posedávání a pití s vaším hospodským kámošem vás ráno nebude bolet hlava, strávíte-li s Panasonicem celou noc.

Přítomnost Panasonicu v mém domě mi dala perfektní důvod zakoupit box Blu-ray disků, o nichž jsem slyšel jen samé dobré věci – BBC Planet Earth. Každá epizoda se soustředí na jeden element naší planety jako např. hory, vodu nebo pouště, abychom zmínili pár příkladů. Kamery s vysokým rozlišením, použité pro natočení těchto seriálů, spolu s některými fantastickými natáčecími technikami z této série činí bez debat nejlepší video ve vysokém rozlišení, jaké si můžeme dopřát. Nejprve jsem trochu váhal s útratou 90ti dolarů za tuto sadu, ale musím říct, že každý cent stál za to. Na této televizi Panasonic mi všechy epizody Planet Earth vzaly dech. Rostlinný život vypadal jako opravdový a květoucí květiny měly krásně syté barvy. Celkově má tento Panasonic fenomenální reprodukci barev. Scény, kde kamera snímá krajinu a pohybuje se horizontálně, proběhly s nádherným pocitem plynulosti – nikoliv jednoduchý úkol. Viděl jsem později tyto scény také na několika jiných televizích a zdály se být jaksi trhané a rozsypané.

Pokud jste dodnes čekali na plasmovou televizi s kvalitou 1080p, už nečekejte. Panasonic TH-50PZ700 vám konečně umožní zažít plnou kvalitu obsahu 1080p z Blu-ray a HD DVD disků. A pokud nejste ještě připraveni si koupit přehrávač disků s vysokým rozlišením, Panasonic zatím odvede neuvěřitelnou práci i s nižším rozlišením. A nyní mě prosím nechte jít se opět dívat na Planet Earth předtím, než nastane ten smutný den, kdy budu tento Panasonic muset vrátit.

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

1) HLAVNÍ SESTAVA
2) NEARFIELD SESTAVA
3) STŘEDNÍ SESTAVA
4) VINYLOVÁ SESTAVA
5) MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo IPA-140 [1] + [4]
Grandinote Shinai [3]
Emotiva XSP-1 [2]
Emotiva XPA-DR2 [2]

ZDROJE SIGNÁLU:

OPPO UDP-205 [1]
Teac NT-503 [2]
Apogee Groove [5]
Chord Mojo / Chord Poly [5]
Cambridge CXC [3]
The Little Black Box v2
COOD-E TV
ASUS Xonar Essence One MUSES MKII [3]

REPROSOUSTAVY:

Harbeth Monitor 30 [1]
KEF LS50 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Acoustic Energy AE1 Active [2] / [3]
Magnat Monitor Supreme 102

GoldenEar SuperSub X [2]

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana EH
+ VPI ADS
Grandinote Celio [4]

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
InAkustik LS-1603 [2]
TelluriumQ Silver
ZenSati Authentica [2]
ProAc Response Black Signature

SIGNÁLOVÉ XLR
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn [3]
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [2]
TelluriumQ Black
Chord Signature (XLR-DIN)
Vincent Premium
Cardas Clear (sluchátka) [5]

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn [3]
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur

DIGITÁLNÍ
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB) [2]
Nordost Blue Heaven (coax) [3]
Nordost Purple Flare (USB) [5]
AudioQuest Jitterbug [2]
Cardas HighSpeed SB (USB) [2]
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI)
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Heimdall 2 [1]
Nordost Frey [1]
Nordost Red Dawn [3]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premiere
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]
KrautWire Omega III

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek EVO3 Syncro UNI [1]
IsoTek EVO3 Genesis One [1]
IsoTek EVO3 Titan One [1]
IsoTek EVO3 Sirius [3]
IsoTek EVO3 Corvus [2]
zakázková rozvodnice
Xindak XF-1000ES
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

AudioQuest NightOwl Carbon [2]+[5]
AKG N700NC
Sennheiser HD 26 Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

Nordost QKore 3 [1]
Nordost Sort Kones [3]
zakázkové stojany pod Harbeth
stojany Kudos S50
akustické prvky Sonitus Acoustic
Naim mu-so
65" UHD Philips 65PUS7101 [1]

MĚŘENÍ:

Clio Pocket
ATB PC Pro
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio