Začněme podle hesla „Opakování, matka moudrosti": Na pražském Vyšehradě už se mnoho let koná vždy začátkem roku výstava. Na „hájend" se pak sjíždí všichni, co v české kotlině v tomto malém, specifickém oboru něco znamenají nebo znamenat chtějí a vlastně se tak až do loňského ročníku točili stále dokola ti stejní vystavovatelé a ti stejní návštěvníci. Jaké ale bylo překvapení, když v roce 2010 z lehce upadající a fosilizující výstavní akce vykvetla show aspirující na pochvalu zcela jistě z pohledu lokálního, dost možná i středoevropského.

Nyní projděme jednotlivé vystavující... Přetiskujeme odpovědi na tři základní otázky a krátké údaje o expozici:

OTÁZKY:

1) Co bude hlavním tahákem Vaší prezentace na HE 2011?

2) Jaké novinky představíte, ať už v oblasti značek či konkrétních produktů?

3) Budete pořádat nějakou doprovodnou akci?

XAVIAN

Kladenský Xavian bude po loňské obnovené výstavní premiéře opět vystavovat své stále úspěšněji přibývající novinky. Najdete je v salonku Loire ve třetím patře.

ad 1) Veřejná premiéra nové řady Orchestra a modelu Preludio.

ad 2) Po 5ti letech se objeví nové stojany Classico i Metallico, po několika letech též subwoofer Basso a zcela nový je pak reproduktorový kabel Mondiale.

ad 3) Ve stádiu úvah je velmi zajímavá hudební produkce pro návštěvníky výstavy.

Perfect Sound Group

Pražští pánové z Perfect Sound Group si na letošní ročník připravili nebývalé množství návštěvnických lákadel v čele s něčím, co se dá bez přehánění nazvat přestupem roku. Konkrétní informace lze sbírat v saloncích Amstel a Oder ve třetím poschodí.

ad 1) Patrně se bude jednat o expozici Tannoy v čele s vlajkovou lodí Kingdom Royal.

ad 2) Pod křídla Perfect Sound Group právě v těchto dnech přechází jeden z legendárních britských klenotů - jméno KEF. Mezi dalšími bude prezentována značka Arcam s čím dál populárnějším iPod / iPhone dokem rCube a také dlouho očekávaným Blu-ray přehrávačem BDP100. Přijďte se také přesvědčit, která že to značka změnila svého patrona. Další velkou novinkou budou dva kousky Arcam AVR400, nového receiveru vyšší třídy.

ad 3) V salonku Amstel bude probíhat soutěž o Tannoy Mercury V1.

Media Control

V Praze usazená firma Media Control letos vystrčí své zbraně poměrně důkladně a pokusí se do lokálního světa high-endu zarýt své drápky nesmazatelným způsobem. Jestli se jí to podaří zjistíte v salonku Rhine ve stejném patře jako u předchozích firem.

ad 1) Ante... Jinak řečeno, společnost Media Control uvede na trh svou vlastní značku.

ad 2) Z tradičně zastupovaných značek budou hlavním tahounem poloaktivní reprosoustavy Cabasse Pacific 3 SA, provozované na elektronikou Marantz. Nová značka Ante představí reprosoustavy Supersonic One a integrovaný zesilovač Integra Standard One.

ad 3) Vzhledem k tomu, že nová seriózní česká značka nezačínala na českém trhu již mnoho let, prezentace Ante bude pojata jako velká událost, kdy bude možné v pravidelných pauzách hovořit buď s Pavlem Dudkem, konstruktérem integrovaného zesilovače nebo s Lukášem Podlahou, konstruktérem reprosoustav.

Finale Audio

Organizátor výstavy, pražské Finale Audio, tak jako tradičně neukazuje pompézní kroky, ale nechává mluvit techniku. Přesto lze i zde letos čekat poměrně spektakulární novinku z oblasti nově nabízených značek.

ad 1) Nejdůležitější bude určitě exkluzivní kreace s názvem Ktema od zakladatele Sonus Faber, pana Franco Serblina. Ten odešel z firmy před několika lety, aby mohl vytvářet reprosoutavy jen dle své vlastní představy o dokonale věrném zvuku, bez ohledu na trh nebo vlastní společnost. Druhým tahounem pak bude nová generace zesilovačů McIntosh (modely C48 a C50 s novými koncovými stupni).

ad 2) Novinkou bude např. krom zmiňovaných reprosoustav Ktema a zesilovačů McIntosh také limitovaná edice gramofonu Michell SE-Duction.

ad 3) Nikoliv, žádná doprovodná akce v plánu není, technika to zvládne sama.

Voxativ

Německý Voxativ je novou značkou, která jde cestou širokopásmových měničů a svérázně vypadajících ozvučnic. Ty jsou navíc opatřeny luxusními povrchy díky provázání se známým výrobcem klavírů Schimmel. Kouzlo „jinakosti" objevíte v devátém patře, pokoj číslo 902.

ad 1) Centrem pokoje budou reprosoustavy Ampeggio, u nichž je poprvé možné slyšet jakoukoliv nahrávku bez přítomnost filtrů a dokonce při citlivosti 100dB.

ad 2) Největší novinka je zároveň tím hlavním co představujeme - nový měnič, schopný plynulé reprodukce celého pásma při vysoké citlivosti.

ad 3) Ne, největší akcí bude jistě originální zvuk sestavy.

Panter Praha

Pražští Panteři již tradičně představí svou kombinaci značek ELAC, Benchmark a Sennheiser. Letos v zaměření na to nejlepší, co to které jméno nabízí. Přesvědčit se můžete v salonku Clyde na třetím poschodí.

ad 1) Největší atrakcí prezentace budou jistě high-endová sluchátka Sennheiser HD800, napájená sluchátkovým zesilovačem Benchmark DAC1 spolu se sloupovou čtyř a půl pásmovou reprosoustavou ELAC FS 609 CE.

ad 2) Z konkrétních novinek budou k vidění modely malých přenosných sluchátek a široké spektrum přírůstků do katalogu značky Sennheiser, včetně bezdrátových sluchátek s digitálním přenosem nebo Bluetooth sluchátek

ad 3) Momentálně je jedinou atrakcí představení ELAC FS 609 CE.

KAS Audio

Pražské KAS Audio přiveze na výstavu své osvědčené značky, letos se zaměří na novinky a nové směry v hi-fi a high-endu. Přesvědčit se můžete v pokoji 905.

ad 1) Nejdůležitější bude zcela určitě prezentace řady Naim Uniti v kombinaci s reprosoustavami Naim S-400 Ovator, dostupné verze jedněch z nejlepších reprosoustav současnosti.

ad 2) Opravdovou výstavní premiéru si odbude Naim UnitiQute, nabízející hodně muziky za málo peněz a také již zmiňované „malé" Ovator.

ad 3) Ne, žádná akce momentálně plánována není, budeme jen prodávat audiofilská LP za dobré ceny.

HiFi studio TYKON

Ostravský TYKON se i letos přidrží svých tradičních značek a komponent, ale hodlá představit i své nové hornové hračky. Ukázky v salonku Volga na třetím patře a v pokoji 901.

ad 1) Největším tahákem bude zcela určitě představení reprosoustav Avantgarde Acoustic Duo Omega.

ad 2) Viz odpověď číslo 1, zcela určitě to bude hornová reprosoustava Duo Omega, ostatní novinky budou zcela určitě zastíněny.

ad 3) Žádná doprovodná akce v plánu není.

Eurostar Ostrava

Ostravsko-pražský Eurostar povede své expozice v saloncích Rhone a Shannon na třetím patře v duchu svých tradičních značek B&W a Denon, letos ještě okořeněné trochou Classé.

ad 1) Největšími budou vlastně dva taháky, nové reprosoustavy B&W 800 Diamond, nedávno oceněné jako absolutní produkt roku 2010 dle čtenářů Hi-Fi Voice (zde krmené Classé Delta CA-2300) a dále pak nové komponenty Denon ke 100. výročí značky.

ad 2) Mezi novinkami bude koncový zesilovač Classé CA-2300, velmi aktuální novinka. Možná se též ukáže B&W Zeppelin Air, dok pro iPod / iPhone s novou technologií AirPlay, přímého streamování z iTunes. Nově se ukážou také vylepšené řady GLE a Chrono od Canton.

ad 3) Žádné nadstandardní akce zatím v plánu nejsou.

CPT Praha

CPT přiveze do salonku Danube na 3. patře a do pokoje 907 několik zajímavých oživení svého katalogu.

ad 1) Největšími taháky budou nově zastupované reprosoustavy Klipsch v čele s P-17B, v druhém prostoru pak sestava Onkyo M-5000R + P-3000R + C-7000R spolu s Piega Coax 70. Dále pak tradiční referenční Jamo R909 a R907.

ad 2) Opravdovou novinkou je zastupování dvou značek - Klipsch a Scandyna, plus již zmíněná sestava od Onkyo.

ad 3) Bude možno zakoupit s výstavní slevou kabeláž Real Cable a také vybrané zlevněné stolky Spectral.

KrautWire

Pražský výrobce kabeláže a zástupce špičkových konektorů WBT letos v pokoji 906 opět ukáže kompletní sortiment zastupované firmy a také některé vlastní novinky.

ad 1) Hlavní hvězdou bude kabel Silver Surprise a dosud nepojmenovaný kabel na úrovni Ultima II.

ad 2) Novinkou bude krom zmiňovaných dvou reproduktorových kabelů také síťový kabel SIX, plus nové generace propojovacích kabelů Passion a Cameo, faceliftem po 13ti letech projde také kabel ORG.

ad 3) Pochopitelně jako každý rok bude možné koupit za výstavní ceny jak kabeláž KrautWire, tak konektory WBT.

Classic Music Distribution

Nově přestěhovaní pražští Classic Music Distribution přijedou vystavovat jako každoročně svůj obdivuhodný katalog a letos v pokoji 903 v největší možné parádě.

ad 1) Nejzásadnějším počinem bude největší aktuální sbírka audiofilních LP desek, které kdy kdo na High End Praha přivezl

ad 2) Nejpříjemnější novinkou a největším „podílníkem" na vystavovaných deskách bude katalog firmy Music on Vinyl, která v současnosti rozšiřuje seznam vydaných titulů nejrychleji

ad 3) Žádná doprovodná akce se nepřipravuje.

BaSys CS

Pražský BaSys CS i letos výstavu pojímá v poměrně velkém duchu, jak konkrétně se můžete přesvědčit v salonku Severn na třetím podlaží.

ad 1) Největším tahákem budou novinky u značek beyerdynamic, Loewe a BOSE.

ad 2) Konkrétními novinkami pak budou beyerdynamic T5p, přenosná sluchátková špička, kompletně inovovaná řada LED televizorů Loewe, orientované na uživatelskou přívětivost a mutliroom aplikace. V neposlední řadě také přelomovou novinku chystá značka BOSE, konkrétní detaily ovšem budou zveřejněny až na výstavě.

ad 3) V momentálních plánech se žádná doprovodná akce nevyskytuje, snad jen možnost vyzkoušet skoro všechna stylová sluchátka Monster.

Daniel Křeček - Usher Audio & Luxman

Daniel Křeček přiveze na High End Praha svou tradiční kombinaci luxusního Luxman a asijského tygra Usher. Tuto kombinaci můžete vidět v pokoji 925.

ad 1) Hitem bude nové provedení Usher Dancer Mini One Diamond DMD s diamantovým vysokotónovým reproduktorem a to v kombinaci s Luxman L-505u a Luxman D-05. Celou sestavu propojí kabeláž CrystalCable.

ad 2) Největší novinkou je zmiňované provedení Usher Dancer Mini One Diamond s patentovanou technologií konstrukce výškového měniče DMD (Diamond-Metal-Diamond). S tímto měničem hodlá USHER dosáhnout nejvyšší mety - mít nejlepší vysokotónový měnič na světě. Další novinkou budou kabely Telos Audio Design, řada Black Reference.

ad 3) Doprovodné akce a soutěže nejsou v plánu.

HORIZON Trading Prague

Poměrně nová firma HORIZON Trading Prague se v pokoji 926 představí s průřezem všemi svými zastupovanými značkami.

ad 1) Největším tahákem bude kombinace Dali Helikon 400 MkII s monobloky Xindak PA-1, předzesilovačem Xindak CA-1 a CD přehrávačem Xindak Muse DeLuxe.

ad 2) Novinkami budou designové dánské reprosoustavy Scansonic a také stejně zaměřené Audica, mající za cíl být protipólem značky Bose.

ad 3) Ani v pokoji 926 letos nehledejte žádnou vedlejší akci.

Audio Salon

Nově vzniklá společnost Audio Salon se zaměřuje na dovoz a propagaci jediné, byť produkty velmi obsáhlé značky z britských ostrovů - elektronkové legendy Audio Note. Její prezentaci můžete najít ve velkém salonku Elbe na třetím patře.

ad 1) Jako nově vzniklá firma bude Audio Salon zastupovat a představovat jen a pouze katalog značky Audio Note, největším tahákem pak bude sestava třetí úrovně (tedy střední level).

ad 2) Představeny budou v ČR poprvé mix první a druhé úrovně (z pěti) a jako druhá sestava exkluzivní set třetí úrovně.

ad 3) Žádná aktuální akce v plánu není.

RP Audio

Moravští RP Audio přivezou svůj tradiční výkvět špičky mezi high-endem do nejvyššího patra, zasedací místnosti A.

ad 1) Největším tahákem zcela jistě budou reprososutavy Vivid Audio Giya G2.

ad 2) Z novinek se představí Soulution 540, Audionet ART G3 a SAM G2 plus Advance Acoustic MAP 306.

ad 3) Jako doprovodnou akci lze brát návštěvu konstruktéra Laurence Dickieho.

Audio Ranny

Firma Audio Ranny přiveze do nejvyššího patra, zasedací místnosti B, výkvět francouzského zvuku.

ad 1) Vrcholem prezentace budou reprosoustavy Trangle Magellan Quatuor v nejnovější inkarnaci a vlajková loď Audiomat - Opus 2 a monobloky Festival.

ad 2) Novinkou je zastoupení francouzských kabelů Actinote a předvedení nejvyšší řady Aria.

ad 3) Proběhne seznámení a porovnání nahrávek na CD a SACD od Reference Recordings, Sheffield Lab, Mobile Fidelity a Nimbus, spolu s představením edic Esoteric, JVC, FIM a Universal Japan

Sroll

Výjimečný český výrobce Sroll letos přiveze vpravdě velkolepou sestavičku pro nejnáročnější. Přesvědčit se můžete v salonku Douro na třetím patře.

ad 1) Skutečně čisté a detailní komponenty vedou k přirozené a živé reprodukci jen když jsou takové všechny komponenty sestavy. Hlavním tahákem bude čistota a přesnost zesilovače Sroll Lyric s novým 32bit D/A převodníkem. Ta bude přednesená reprosoustavami Vivid G1 v ceně 1 125 000 Kč.

ad 2) Představíme nové reproduktorové kabely Sroll Purity které patří ke špičce v přesném a dostatečně tvrdém propojení zesilovače a reprosoustav. Dále připravujeme nový SACD transport, ale ten ještě nebude na výstavu hotov. Možná použijeme jen jeho komponenty pro reprodukci SACD na výstavě.

ad 3) Připravíme anketu s otázkami na zvuk naší expozice. Vylosovaný výherce získá kabely Sroll Purity v ceně 25 000 Kč.

Máme se tedy podle uvedeného opravdu na co těšit. Ať už je to poměrně překvapivé uvedení některých novinek, ať už je to přítomnost některých na českém trhu zcela nových jmen nebo ať už je to změna v katalogu toho kterého dovozce, vše se zdá být motivujícím prvkem pro návštěvu jediné české hi-fi a high-end výstavy. Takže 19. a 20. února 2011 na viděnou mezi desátou a šestou večer v prostorách hotelu Corinthia Towers Hotel na pražském Vyšehradě.

Úvodní článek o výstavě můžete pročíst ZDE.

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio