Audio Video Show Praha 2020

Je to skoro k nevíře (minimálně z pozice organizátora takové akce), ale pražská Audio Video Show otevřela své brány už pošesté a i v pátek 28.2. a sobotu 29.2. 2020 to bylo v hotelu Don Giovanni. V bezezbytku zaplněných prostorách se ukázalo opět na 300 značek, několik světových premiér a - vzhledem k mírné panice a nejistotě v coronavirové kauze - výjimečně potěšujících opět bezmála 3 000 návštěvníků.

ATMOSFÉRA VÝSTAVY

Krom toho, že i letos bylo "všude plno", bylo v různých foyer krom prodeje LP možné vidět třeba i kabely KrautWire včetně luxusního reprokabelu ORG Gold za bezmála milion (!) nebo nové české filtry GMG Power i s novým modelem X-Blocker. Stejně tak krásné na pohled byly i stolky slovenské značky NEO High End.

LOSOVÁNÍ VĚCNÝCH CEN OD PARTNERŮ 

  1. 1. PATRO

Donna Anna (Audio Center Czech)

Firma Audio Center Czech odprezentovala trochu nenápadně vlastně jednu ze světově prvních ukázek nové série Bronze od Monitor Audio nebo třeba premiéru switche (síťového přepínače) od kabelářů z Chord Company.

 

Donna Elvira (AV Integra)

Propracovaný časový plán i vyladěné sestavy byly u AV Integra to zásadní a oživení elektronkového kouzla Octave se, zdá se, podařilo.

 

Don Ottavio (AQ)

Čeští AQ přivezli spíše osvědčené sestavy, byť třeba nové Musicbook od Lindemann nebo jejich reprosoustavy Fever by se daly označit za premiéru.

 

Don Pedro (Audio-Visual Technology)

Hodně odvážně za to letos vzali plzeňští Audio-Visual Technology a vestavěli do prostoru bytelnou konstrukci, díky níž si návštěvníci mohli vychutnat (nejen) koncerty ve šťavnatém Dolby Atmos a osahat si tak, co tento formát vlastně nabízí.

 

Leporello (Amarock Studio)

Tradiční složení z nekompromisních značek Rockport Technologies a Métronome letos u kopřivnických Amarock Studio doplnil Vitus Audio se svým zesilovačem a bylo o co stát.

 

Masetto (RP Audio)

Ostravští RP Audio předvedli luxusní premiéru systému Gryphon včetně nové řady Essence. K vidění byly ovšem i nové série ELYSIAN a EVO4.x od Wharfedale.

 

Teatro (Soundstyle)

Trochu překvapivě k (relativně) minimalistické sestavě sáhli v Soundstyle a Voix, kdy si luxusní reprosoustavy s elektronikou Dan D´Agostino sedly mimořádně dobře. A pak že design nemůže hrát...

 

Zerlina (Xavian)

Premiéru menších reprosoustav Terza z Classic Series a nové generace modelu Ambra s přídomkem Esclusiva si odbyl český Xavian, přidal k tomu trochu překvapující uzavřenou verzi Ambry s názvem Corallo Esclusivo.

 

BSC (IBD Czech)

Přestože velké SN-670 od Fischer&Fischery byly působivé, malé "klein" ve své minimálně evropské premiéře byly něco úžasného. Koncept minimonitoru s externí výhybkou se zprvu může zdát dost zvláštní, ale když si zvyknete, je to paráda.

 

  1. 2. PATRO

Don Giovanni 1 (Hi-Fi Studio TYKON)

Čistý, jasný a po všech stránkách neefektně učesaný zvuk, který díky tomu byl až "moc normální" předvedly Forza na ultimativně pojaté sestavě od EMM Labs.

 

Don Giovanni 2 (Eurostar Group)

Svou výstavní premiéru si odbyla řada Olympica Nova od Sonus faber a hlavně "lokomotivy" - nové bi-ampingové monobloky od McIntosh, které kombinují elektronku pro výšky s tranzistorem pro basy v jediném obrovitánském těle.

 

Don Giovanni 3 (Horn Distribution)

Třetí sál na 2. patře a jeho předsálí patřil značkám jako Naim a Focal, ale třeba i Dali. Po letech společného "soužití" si k sobě francouzské reprosoustavy s anglickou elektronikou skvěle sedí a šlapající hudba prostě fungovala.

 

  1. 3. PATRO

300 (Hanzel Audio + Orchestra Instruments)

Základní integráč a streamer od italských Grandinote nebo alternativně sada "mini" komponentů Cyrus na svébytných Zingali a českých kabelech Orchestra.

302 (BaSys CS)

Premiéru si odbyly nejkompaktnější sloupky z řady Concentro od ELAC, které poháněla nadupaná sestava od Alchemy, značky patřící taktéž pod křídla německého výrobce.

  

304 (BaSys CS)

Dostupné a všestranné hi-fi, postavené na reprosoustavách ELAC a "multišikulovi" PM7000N od Marantz, bylo vidět v druhé místnosti BaSys CS.

  

306 (Finale Audio)

Nespornou eleganci v optice i zvuku nabídla sestava Franco Serblin s lampovou francouzskou značkou Jadis.

  

308 (AV Integra)

Malý pokojík využila AV Integra pro malou třešničku na dortu - sluchátkový systém Shangri-La od Hifiman v ceně kolem 1 300 000,- Kč.

  

312 (SROLL)

S tradičně propracovanou akustikou a zase o kousek dotaženější sestavou se představil Luděk Šroll a jako vždy zachoval vysoký standard kvality.

  

314 (Hi-End Boutique)

Kii Audio možná trochu předběhli svou dobu, ale tohle je high-end budoucnosti - plně aktivní reprosoustavy s mimořádnými možnostmi nastavení mají limity definované prostorem a nahrávkou, ne sami sebou.

  

316 (Javorina)

Zástupce stylového světa byl rozhodně stolek s integrovaným ozvučením od výrobce mimořádně krásného nábytku ze Slovenska - značky Javorina.

  

317 (Hifi Guide)

Kompaktní systém MBL byl k vidění na výstavě po dlouhé době a prokázal svou všestrannost.

  

318 (RDacoustic)

Portfolio reprosoustav zůstalo u RDacoustic nezměněné, stejně jako jejich úžasný difuzor. Přibyl ale nový napájecí filtr a příslib, že elektronika se bude pod touto značkou dále rozvíjet.

  

319 (Hifi Guide)

I v druhé místnosti firmy Hifi Guide byla sestava postavená na MBL, doplněná ale tentokrát o novou značku v portfoliu - reprosoustavy Fink Team.

    

320 (Nadral)

Novým hráčem na českém trhu s reprosoustavami je malosériový výrobce Nadral, který už nicméně ukázal poměrně rozvětvené portfolio.

  

321 (TRaudio)

Kooperace několika polských výrobců zaplnila kompaktní pokoj doslova od podlahy po strop a jejich lampově-gramofonová sestava s obrovitými reprosoustavami byla tak svá, až byla kouzelná.

  

322 (Roth Audio)

Velké Monitor Audio, Scansonic, YBA nebo Moon přivezli spolu s originální výzdobou pražští Roth Audio.

  

323 (BHC International)

Po dlouhé době byla opět k vidění a slyšení také německá značka Audio Exklusiv a to rovnou s odvážným novým předzesilovačem.

  

324 (Panter)

Tradiční sluchátkový koutek s průřezem celým portfoliem giganta Sennheiser.

  

325 (Elfton)

Nový středně velký model Ringo jde svou cestou - jak je ostatně u českého Elfton zvykem. Jak snadno dokázal nicméně naplnit prostor až efektní dynamikou a objemem, to bylo pozoruhodné.

  

326 (Panter)

"Celé kino" schované v soundbaru Sennheiser nebo klasickou sestavu elektroniky a beden Quadral nabídl Panter ve své druhé místnosti.

 

328 (BaSys CS)

Svůj tradiční sluchátkový koutek s barem si připravil BaSys CS a ukázal mimo jiné zábavné sluneční brýle Bose s integrovaným ozvučením - věc, která díky "čuchu" této firmy bude patrně jedním z trendů budoucnosti.

  

332 (Cube Audio)

Decentní širokopásmový měnič vlastní výroby, který se "moc neroztahuje" spolu s elektronikou Lampizator byl příjemně civilní ukázkou toho, že dobrý zvuk nemusí být exotický.

  

334 (Sveda Audio)

Znovu Lampizator a výrazně ambicióznější místnost - a znovu zajímavý zvuk.

  

336 (Hifi Studio Panský Dvůr)

Kompaktní a poskládaná z mnohých značek - taková byla sestava u Studia Panský Dvůr; byl tu k vidění třeba zesilovač Lumin, převodník Mytek nebo gramofon Holbo Airbearing, což byla premiéra slovninské značky a její ideje mechanického oddělení jednotlivých komponentů, čímž předchází přenosu zkreslujících vibrací.

  

338 (Superhifi)

Olomoucké studio přivezlo zbrusu nový převodník Rockna, streamer / server Melco a lampový zesilovač B.A.T. - kompaktní sestava s vysokou úrovní.

  

340 (Canor)

Slovenští specialisté na elektroniky ukázali pohlednou sestavu svých přístrojů, doplněnou o gramofon a opět reprosoustavy Fink Team.

  

342 (BenQ + Projektor doma)

Ukázku toho, že domácí kino může být i dosažitelné ukázal výrobce projektorů BenQ se specializovaným studiem Projektor doma.

  

344 (Image Audio)

Slovenští Image Audio letos zaperlili s minimonitory GamuT Phi3-i, které za svou cenu nabízí působivé výkony.

  

346 (Eurostar Group)

Nenápadnou, ale důstojnou premiéru si odbyla nová řada MICHI od Rotelu ve společnosti Bowers&Wilkins.

  

348 (Eurostar Group)

Ani ukázka lifestylové série Formation od B&W nebyla špatná.

  

354 (Dreamaudio)

Minimálně papírově nekompromisní byla sestava s reposoustavami YG Hailey 2.2 a zesilovačů Pilium Alexander / Hercules.

  

355 (CPT Praha)

Menší prostory a rozdělení podle značek letos zvuku Klipsch slušelo.

  

356 (Xavian)

Kompaktní modely firmy Xavian - hlavně tedy premiéry Ambra Esclusiva a Corallo Esclusivo - hrály v malé místnosti jak se patří.

  

357 (CPT Praha)

I možnost ozkoušet zvuk mnoha sluchátek Klipsch v klidu menšího pokoje se osvědčila.

  

358 (Mareka Audio)

Luxusní designový pokoj Mareka Audio podtrhovala elektronika Moon a nové Vienna Acoustics.

  

359 (CPT Praha)

Bezdrátové sloupky Piega, výroční Jamo nebo premiéra Teac pod křídly nového distributora byly příjemným zážitkem v duchu dobrého hi-fi.

  

360 (Wilson)

Na svou vlastní značku reprosoustav Wilson se soustředili v pokoji 360 Horn Distribution.

  

361 (Altei)

Tradiční 4K projekce s (patrně) nejlepším možným obrazem, který v současnosti projektory nabízí - to je Altei a SONY.

  

362 (Altei)

Kompaktní sestava s mohutným zesilovačem Musical Fidelity s doplňkem reprosoustav Fischer&Fischer nebo možnost vyzkoušet si sluchátka STAX, to byla druhá z menších místností Altei.

  

363 (Altei)

Skvostnou referenční sestavu T+A pak firma přivezla do svého velkého pokoje. Dost překvapivou záležitostí ale byla nová generace "všeuměla" Caruso, který by mohl být tím nejlepším all-in-one na trhu.

  

364 (EIGHT / Stark Audio)

Svůj "lifestyle" projekt bezdrátových reprosoustav Eight (kombinujících až překvapivou kvalitu s pohodlím) přivezli slovenští Stark Audio.

  

366 (High-End Audio Studio)

SVS, to nejsou jenom subwoofery, ale i zesilovače nebo klasické reprosoustavy, jak ukázalo High-End Audio Studio v pokoji 366 - stejně tak ale i to, že to rozhodně TAKÉ jsou subwoofery.

  

368 (High-End Audio Studio)

Druhý pokoj pak mířil výš, k luxusním značkám jako Cary Audio, Pathos, C.E.C. nebo Torus Power.

  

370 (Lector Audio / Pearl Evolution / Portento Audio / Spirit of Torino)

V italské kooperaci se s dvojpokoji 370 sešli značky, které nabídli jak klasické hi-fi, reprosoustavy nebo sluchátka a kabely.

  

374 (Eurostar Group)

Dostupnou audio/video sestavu, soustředěnou hlavně kolem značky Polk Audio nabídl Eurostar Group ve svém třetím pokoji.

  

376 (Eurostar Group)

Ve čtvrtém si pak svou výstavní premiéru odbyla - opět trochu nenápadně - ambiciózní série Legend od amerických Polk Audio, stejně jako (konečně!) uvedené nové modely kanadských Classé.

  

378 (Hornmanufaktur)

Opět horn, který ale nevypadá jako horn aneb rakouský pragmatický zastánce toho, že 4 Watty na kanál s lampou a citlivá horna fungují i v neokázalém prostoru.

  

380 (Absolute Audio)

Revel a Mark Levinson jsou ukázkou toho, jak má vypadat moderní prémiový high-end.

  

  1. 11. PATRO

Mozart Lounge (Perfect Sound Group)

V knihovně v 11. patře premiéroval mohutný integráč Accuphase E-800 i neméně mohutné koncentrické dvoupásmovky Fyne Audio F1-12.

 

Mozart Room (Perfect Sound Group)

V malé místnosti hned vedle pak byla k vidění a slyšení poctivá anglická malá sestava - integráč Exposure ve své výstavní premiéře, zajímavě bílé provedení gramofonu AVID a KEF R3 na kabeláži Nordost.

 

Doporučujeme se ještě podívat také na SEZNAM WORKSHOPŮ A UKÁZEK, pročíst online AUDIO VIDEO MAGAZÍN 2020 a nebo zkontrolovat, koho návštěvníci ocenili v tradiční soutěži a kdo vyhrál věcné ceny od partnerů výstavy.

Pražská výstava - jaksi nechtěně - najednou získala statut jedné z nemnoha uskutečněných letošních akcí (minimálně v několikaměsíčním výhledu) na evropském kontinentu a my jsme rádi, že se povedla. Spoustu lidí, spoustu systémů, spoustu muziky a spousta dobré zábavy jsou příslibem, že se uvidíme zase do roka a do dne.

Ortofon přenosky

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

Supra Cables

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio