Gryphon Powerzone 3

POWER OF THE LION WITH THE GRACE OF THE EAGLE je heslem dánských Gryphon Audio, kteří momentálně vstoupili do nových vod, jejich slovy (novinka ve dvou verzích - modely 3.10 a 3.20): "POWERZONE 3 REVOLUTIONARY, NOT EVOLUTIONARY"

Gryphon Powerzone 3

Na letošní americké megavýstavě Hi-Fi AXPONA se světu představila "revoluční ne evoluční" novinka Gryphon Powerzone 3. Že prý:  "Zapomeňte na vše, co víte o zpracování signálu - ve srovnání se všemi ostatními Power Conditionery představuje Gryphon PowerZone jedinečný a zcela vynikající způsob vylepšení procházejícího signálu. V elektrickém obvodu se toku proudu účastní mikrovibrace na molekulární úrovni; v podstatě veškerý tok proudu je z definice přenosem energie prostřednictvím mikrovibrací. Podle teorie a přístupu Paula Hafnera vytváří vibrace elektronů ve vodiči řadu drobných rezonancí generovaných signálem, který jím prochází. Paulův specifický přístup rozlišuje dynamický (proměnný) signál od statického signálu. (jak škodlivé jsou vibrace "všech typů" průběžně informujeme / varujeme / řešení doporučujeme - na novinku Gryphon jsme velmi zvědavi a na test se moc  těšíme - pozn. redakce)

Gryphon Powerzone 3

HAFNERTECH™️
V typickém obvodu vytváří přenos proměnného signálu vodičem neřízenou rezonanci, analogickou aerodynamické turbulenci, díky náhodné krystalické struktuře vodiče, kterým signál prochází. Cílem je tedy optimalizovat tok proudu v signálové cestě. Posíláním energie přes zaostřené a idealizované struktury krystalických vodičů PowerZone optimalizuje vibrační tok elektronů a minimalizuje rušivé rezonance a zkreslení, které vytvářejí. Toho je dosaženo patentovaným přístupem vodičů Hafner Tech™, patentově přihlášeným designem složeným z upravených krystalických struktur, které usnadňují tento vibrační tok nerušeným způsobem. V důsledku toho, protože nedochází ke ztrátám energie, tato technologie neprodukuje žádný další hluk ani teplo. Cílem těchto vodičů je vytvořit neutrální, optimalizované prostředí, kterým může proud střídavého proudu procházet, aniž by do signálu vnášel napětí, zmatek a zkreslení, ale zvýšil rychlost a přesnost přenášeného proudu.

Komponenty Gryphon PowerZone, vytvořené zakladatelem Quantum Acoustics SRL Paulem Hafnerem - využívají řadu modulů HafnerTech™ Conductor Modules, které byly navrženy tak, aby bylo dosaženo idealizovaného přenosu zvukového napájecího signálu. Na základě principů kvantové akustiky Resonant Feedback Theory těží tyto moduly z pečlivě přizpůsobených geometrických struktur na molekulární úrovni, které řídí vibrační tok elektronů. Toho je dosaženo bez jakéhokoli omezení proudu, filtrování nebo aktivního zpracování signálu, aby byla zachována integrita AC signálu. Moduly HafnerTech™ jsou zalité v pryskyřici, aby zmírnily vibrace a poskytly takovou kvalitu sestavení dědictví, která se očekává od všech komponent Gryphon.

Gryphon Powerzone 3

Audio komponenty poháněné správně řízeným tokem proudu budou poskytovat mnohem lepší výkon: proud bude trpět méně artefaktů a omezení, což povede k rychlejšímu, plynulejšímu, přesnějšímu a čistšímu výkonu. Dokonce i prostorová akustika bude mít méně škodlivý vliv na kvalitu zvuku, protože místnosti mají tendenci neúměrně zesilovat negativní rezonanční charakteristiky reprodukovaného zvuku. Zvuková vylepšení, která přináší Gryphon PowerZone, musíte slyšet, abyste je ocenili.

SMARTSTACK™️
Velká pozornost byla zaměřena na zajištění optimálního prostředí pro rozkvět modulů HafnerTec™. Moduly HafnerTech™ jsou zalité v pryskyřici, aby zmírnily vibrace a poskytly takovou kvalitu sestavení dědictví, která se očekává od všech komponent Gryphon. Samotné šasi jsou vyrobeny z Dual Layers, jejichž ocelová jádra jsou pokryta hliníkovými vnějšími částmi, což zajišťuje pevnost jako klenbu. PowerZone dále těží z technologie SmartStack™, což je patentovaná směs vyvinutá dánskou skupinou MENETA Group. PowerZone je prvním produktem mimo automobilový průmysl, který využívá tento revoluční materiál, a skříně PowerZone těží z jedinečné aplikace této technologie s měřeními, výpočty a simulacemi prováděnými MENETA Group v jejich dánském výzkumném a vývojovém zařízení. Výsledkem je dramatické snížení mechanické rezonance nedosažitelné žádným jiným způsobem.

Gryphon Powerzone 3

Gryphon PowerZone je k dispozici ve dvou modelech: PZ3.10 nabízí osm nejmodernějších zásuvek Furutech AC a proudovou kapacitu 20 A. PowerZone PZ3.20, navržený pro ty nejambicióznější systémy, nabízí dvě nezávislé sady po čtyřech zásuvkách, pro celkem 8 AC zásuvek a až 40 A celkové proudové kapacity. Oba modely PowerZone implementují hvězdicové uzemnění. Je příznačné, že se všemi třemi „nohami“ střídavého signálu – kladným, záporným a zemním – se v Gryphon PowerZone zachází stejně, přičemž každá ze tří „noh“ těží z vodivého prostředí speciálně přizpůsobeného jejich jedinečným potřebám. Veškerá vnitřní elektroinstalace je provedena z 12 AWG postříbřené, OFC mědi s teflonovou izolací. Konzistence výkonu je dosaženo použitím konektorů WAGO, které zajišťují, že každá AC zásuvka je elektricky a zvukově identická.

S PowerZone se designová a výrobní odbornost Gryphon Audio Designs spojuje s průlomovými technologiemi Paula Hafnera, aby bylo dosaženo něčeho bezprecedentního: skutečného průlomu ve zvukovém výkonu, který netrpí žádným z kompromisů jiných produktů pro úpravu výkonu. Znalci zvuku, kteří hledají maximální výkon svých systémů High-Fidelity, shledají Gryphon PowerZone dalším kvantovým skokem k dokonalosti zvuku.

Gryphon Powerzone 3

Doporučené ceny (Powerzone 3):
3.10 - 12.900/14.000 EUR/USD
3.20 - 15.900/17.500 EUR/USD
(ceny jsou vždy pouze orientační, konkrétní koncová cena v daném místě záleží na lokálním DPH a dalších ekonomických faktorech jako cena dopravy, clo..)

Gryphon Powerzone 3

Výše vše co o novince výrobce (zatím) zveřejnil. Gryphon všichni známe rádi máme i tak připomíneme:

Gryphon Ethos - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Gryphon EOS 2 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Gryphon Essence Preamplifier & Essence Mono - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Gryphon Diablo 300 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Gryphon Diablo 120 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Gryphon Zena a Antileon EVO Stereo - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Gryphon Trident II - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Gryphon Pantheon - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Gryphon Kalliope - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Gryphon Mikado Signature - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Gryphon Mojo - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Gryphon Audio

Hi-Fi začíná na 33 vteřině...

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies