B&W 700 Series S3 Signature

Co u značky B&W (udělá) znamená "s/bez" Signature, čtenář dobře ví:

Bowers & Wilkins 801 D4 Signature - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Bowers&Wilkins 801 D4 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Dostupné od letošního měsíce lásky (viz budoucí Hudba speciál 1. května - chlap nemá chvíli klidu, musí být stále ve střehu Dnes je ten den - díl V. | HUDBA speciál - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení ) budou tři nové reprosoustavy s označením Signature ("Každý výrobek Signature má svou vlastní jedinečnou identitu a zároveň každý model spojuje se svým předchůdcem několik společných prvků: výkon bez omezení, jedinečná, osobitá krása a exkluzivita speciální edice.") - dědictví prvního produktu toho jména - B&W Silver Signature (ročník 1991 - tehdejších $8.000) 2x obr. níže:

B&W 700 Series S3 Signature

Zde krátká vsuvka / příloha o řadě Signature, info ke třem novinkám "povýšeným" na SIGNATURE ze Serie 700 S3 - sloupku 702 S3, stojanovým repro 705 S3 a centru HTM71 S3 až poté. Mnoho informací ani foto o novinkách dostupných od května zatím není, technické parametry se od základních modelů nemění; jsou zde lepší komponenty jako optimalizované kondenzátory zde u řady 700 např. i lepší krycí mřížka ze série 800. Viditelná je odlišná cena a nové barvy - "Midnight Blue Metallic" a "Datuk Gloss" a viz úvodní odkaz 801 D4 "se S." a "bez S." rozhodně, až překvapivě výrazně, bývají jiné celkové schopnosti / zvuk). Nyní již k historii Signature - pár dostupných fotografií nových modelů 700 Serie Signature a jejich ceny - hledejte v závěru materiálu.

B&W Signature

Pojem "Signature" je jedním z nejproslulejších a také nejsugestivnějších v kánonu Bowers & Wilkins. Používán střídmě a opatrně - a pouze tehdy, když je koncept produktu, který má výrobce na mysli, vhodný a v souladu s příběhem, který je základem úrovně modelů Signature. Každý model Signature měl svou vlastní jedinečnou identitu a zároveň byl každý  byl pojen se svým předchůdcem několika společnými prvky: bezkonkurenčním výkonem, jedinečnou, osobitou krásou a exkluzivitou speciální edice.

Vše začalo modelem Silver Signature (viz 2x foto výše), který byl uveden na trh v roce 1991. Zakladatel John Bowers, podlehl v roce 1987 rakovině - jako poctu mu konstruktéři ve společnosti SRE vymysleli bezkonkurenční repro speciální edice Signature,  které by v jednom produktu shrnuly všechny jeho myšlenky, vše o co se snažil a vše co představoval. V podstatě se jednalo o osobní poctu, reprosoustavu prodchnutou jeho charakteristickým "podpisem" ( https://slovnik.seznam.cz/preklad/anglicky_cesky/signature?strict=true ). Ani načasování představení nebylo náhodné - v roce 1991 uplynulo 25 let od založení společnosti a stříbrné výročí samozřejmě poskytlo ještě více inspirace pro konstrukci nové reprosoustavy. (foto níže B&W 805 Signature)

B&W Signature

Oslava znalostí
Silver Signature nebyl jediným produktem, jenž byl inspirován odchodem Johna Bowerse. Ve společnosti SRE se paralelně připravoval také další projekt - zcela mimořádného reprosystému, z něhož se nakonec stalo něco nadčasového - Bowers & Wilkins  Nautilus. Vznikly v roce 1993 jako úplně nový druh repro, který by byl v mnoha případech umožněn inovativními inženýrskými přístupy, jež společnost Bowers & Wilkins nikdy předtím nepoužila. Konstrukce reprosystému Nautilus nemá obdoby, byla spíše výzkumným projektem, který se stal skutečností, konstrukcí umožněnou inovativním a rozhodně odlišným myšlením.

Naproti tomu Silver Signature vycházel z osvědčených designových konceptů značky, které byly již dobře zavedené a s B&W jasně ztotožněné. Relativně kompaktní dvoupásmové repro s 16litrovou ozvučnicí využívaly konfiguraci tweeter-on-top a flexibilní 7palcovou středobasovou membránu z aramidových vláken (která se kroutí do provazů a z nich je tkána hustá pevně stahovaná tkanina - vzhledu těžké plachtoviny či pytloviny - foto níže) každý, kdo zná model Matrix 805, jej okamžitě pozná. Rozdíl spočíval v kvalitě provedení. Silver Signature byl vytvořen jako plně optimalizovaná a na ničem nešetřící verze zavedených inženýrských principů Bowers & Wilkins. Byla to ukázka, chcete-li, nikoli toho, kam značka směřuje v budoucnosti, ale toho, kolik znalostí dosud nashromáždila. (obr. níže B&W Signature Diamond)

B&W 801 Signature

Takový důraz na detail měl samozřejmě svou cenu, a to vysokou - v roce 1991 stál pár Silver Signatures více než čtyřikrát tolik co běžné modely 805 Matrix, které byly na první pohled velmi podobné (což "vydrželo" viz úvodní odkazy / srovnání aktuálních 801 D4 s a bez S.). Ale pro těch pár vášnivých nadšenců, kteří si je koupili, na tom vůbec nezáleželo. Jednalo se o mimořádně schopné a zjevně velmi výjimečné reproduktory. Jeden z nejvýznamnějších recenzentů té doby prohlásil: "Snadno nabízí nejvyšší úroveň výkonu reprodukce blízké jeho velikosti v mé poslechové místnosti" a recenzentní pár (se mu tak zalíbil, že) si koupil jako referenční pro další práci.

V průběhu desetiletí se objevilo několik dalších modelů Signature, které na tento mimořádný výchozí bod navázaly. Signature 30 (obr. níže) elegantní podlahová verze konfigurace Silver Signature, přišla pět let po svém sourozenci na oslavu 30. výročí. V roce 2001 firma představila 2 modely řady Signature - Signature 805 a Signature 800, které se vyznačovaly stejným receptem výrazně vylepšených vnitřních komponentů a na míru šitých povrchových úprav skříní a v případě těchto dvou modelů i koženým čalouněním Connolly.

B&W Signature

Léta Páně 2006 u Bowers& Wilkins slavili 40. výročí dalším speciálním modelem Signature Diamond. Navrhl jej Sir Kenneth Grange (ten který stojí za modely DM6, 801 a Matrix 800) a jednalo se o elegantní, kompaktní 2pásmovou podlahovou reprosoustavu s radikálně zakřivenou skříní a unikátním, celomramorovým krytem Tweeter-on-Top s diamantovou kopulovou membránou. (foto níže B&W 705 Signature)

B&W Signature

Nejnovější Signature
V roce 2023 byl koncept Signature aktualizován hned 2 novými modely, 801 D4 Signature (viz náš test v úvodu - vynikající) a 805 D4 Signature. Tyto modely řady 800 Signature vycházejí z průkopnických základů naší nejpokročilejší řady reprosoustav. Modely řady 800 Signature, oděné do dvou luxusních povrchových úprav, Midnight Blue Metallic a California Burl Gloss, jemně čalouněné kůží Connolly, těží také ze zcela nového designu mřížky výškového reproduktoru, který produkuje ještě volnější a otevřenější zvuk, vylepšených crossoverů / výhýbek / "rozbočovačů" zvuku/signálu (tam je skoro vždy prostor pro zlepšení - pozn. redakce), výrazně modernizované konstrukce kabinetu s optimalizovanou hliníkovou horní částí pro ještě větší tuhost a samozřejmě našeho důležitého výškového reproduktoru Diamond Dome umístěného v našem designu Solid Body Tweeter-on-Top. Kombinují True Sound se skutečně výjimečným, jedinečným designem. Jedná se o to nejlepší z našeho nejlepšího.

B&W 700 Series S3 Signature

KONEC VSUVKY - Tak to byla série Signature britských Bowers & Wilkins (foto výše Kdo ne(po)zná tento komponent nechť spáchá seppuku | TECHNICS - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení ale to už znáte), ještě poslední foto a zpět ke:  "Crafted. Honed. Perfected - new 700 S3 Series Signature" 

B&W Signature

Každý nějak začínal, takhle (po 2. světové) John Bowers a Roy Wilkins (obchodem a servisem ve Worthingu)

Bowers & Wilkins

Signature Series 700 S3
Modely 702 Signature a 705 Signature mají stejně jako jejich slavní předchůdci krásné a jedinečné designové detaily, které nejsou k dispozici u běžných modelů řady 700. Patří mezi ně dýha Datuk Gloss s několika vrstvami laku či plakety "Signature" na zadní straně ozvučnice na potvezení jejich exkluzivity. Stejně jako jejich předchůdci mají i ony úžasně dobrý zvuk díky pečlivě optimalizovaným a vylepšeným komponentům crossoveru, které z osvědčených technologií měničů vytěží maximální možný výkon.

B&W Signature

Současnost (budoucnost): B&W 702 S3 Signature 

B&W 700 Series S3 Signature

B&W 700 Series S3 Signature

B&W 700 Series S3 Signature 

B&W 700 Series S3 Signature

B&W 705 S3 Signature (+ závěrečné foto článku, pod ceníkem)

B&W 700 Series S3 Signature

B&W 700 Series S3 Signature 

B&W 700 Series S3 Signature

B&W 700 Series S3 Signature

B&W HTM71 S3 Signature

B&W 700 Series S3 Signature

B&W 700 Series S3 Signature

B&W 700 Series S3 Signature

B&W 700 Series S3 Signature

B&W 700 Series S3 Signature

Doporučené ceny:
702 S3 Signature -  7.000/8.500/9.000 GBP/EUR/USD
705 S3 Signature -  3.400/4.000/4.500 GBP/EUR/USD
HTM71 S3 Signature -  2.200/2.500/3.300 GBP/EUR/USD (ks)

B&W 700 Series S3 Signature

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies