2024 02 28 nagra ref turntable 01

Nejprve malá připomínka, co jsme všichni dělali loni v listopadu (my pracovali, vy četli - my i vy o Nagra) Vesmír jménem NAGRA - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení a co v březnu Nagrávací sluchátka | NAGRA - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Nagra

Přetiskujeme zprávu společnosti Nagra / Audio Technology Switzerland:

Audio Technology Switzerland rozšiřuje řadu Reference o nový gramofon!
Švýcarská společnost oznamuje uvedení nového gramofonu. Model Reference se připojuje k limitované edici gramofonů Reference Anniversary ve vlajkové řadě produktů společnosti Nagra.

V roce 1951 vynalezl náš zakladatel Stefan Kudelski první přenosný rekordér, nazvaný jednoduše Nagra I. Nagra pochází z polského slova, které znamená "nahrává". Po modelu Nagra I následoval model impozantní řada produktů, které změnily tvář nahrávání zvuku. Její vliv byl obrovský v oblasti umění, vědy a etnologie. Změnila způsob, jakým zachycujeme zvuk a přinesl světu zvukovou stopu a umožnil pořizovat nahrávky tam, kde předtím nebylo zachyceno vůbec nic.

Nahrávací zařízení Nagra se používají k záznamu zvuku po celém světě. Naše příspěvky k významným hollywoodským filmům byly oceněny několika Oscary za úspěchy v oblasti zvuku. Společnost Nagra byla u toho, když začal výzkum vesmíru, protože rekordéry Nagra cestovaly do vesmíru a podporovaly NASA ve vesmírném programu Apollo. Tato dlouhá tradice dokonalosti je  udržována po celé generace. Od roku 1998 je společnost Nagra synonymem pro reprodukci zvuku na doma pro náročné milovníky hudby a Hi-Fi.

nagra I.

Nagra II.

Přenosné rekordéry Nagra I a Nagra II (oba modely výše) využívaly k otáčení pružinového navíjecího mechanismu Thorens. Rané rekordéry Nagra tedy mají společné kořeny s gramofony. Během zlatého věku analogu se často diskutovalo o nápadu vyrobit gramofon Nagra. Stefan Kudelski dokonce v roce 1972 podal patent na speciální systém raménka.

2024 02 28 nagra ref turntable 02

Ačkoli se o tom často uvažovalo, teprve před šesti lety se objevily návrhy a konstrukce gramofonu hodné jména Nagra. V týmu Nagra pracovali mimořádně talentovaní konstruktéři a designéři, kteří se tématem zabývali a neúnavně usilovali o dokonalost v oblasti aplikované fyziky, mechaniky a elektroniky, inženýrství, jakož i materiálové vědy. Po čtyřech letech a stovkách vědeckých hodin strávených v týmu, doprovázených vyčerpávajícími poslechovými testy, byl výsledkem model Reference Anniversary. Gramofon, který rozšířil vrchol v oblasti reprodukce LP desek. Byl to první krok k návratu k našemu odkazu analogové mechanické reprodukce. Nyní, po dalších dvou letech výzkumu a vývoje, spolu s absolutním důrazem společnosti Nagra na poslechové ověření vývoje - jsme potěšeni, že vám můžeme nabídnout oznámit uvedení  nového gramofonu Reference na trh.

nagra III (1957)

Referenční gramofon je analogový produkt, který se řídí neměnnými fyzikálními zákony a mechaniky, podobně jako legendární nahrávací modely Nagra. Jako takový nepodléhá rychle postupujícímu a neustále se měnícímu vývoji v digitální oblasti. To znamená, že referenční gramofon zůstane technologicky relevantní po celé generace. Pro mnohé bude posledním gramofonem a produktem, který se bude hrdě předávat z generace na generaci, stejně jako se předává z generace na generaci mnoho rekordérů Nagra III z 50. let (obr. výše), které jsou dodnes aktivně používány, Nagra Reference je produktem na celý život.

2024 02 28 nagra ref turntable 03

Mezi hlavní přednosti gramofonu Nagra Reference patří:
Masivní 25librový (asi 11,5 kg - pozn. redakce) ve Švýcarsku za pomoci CNC obrábění vyráběný, zapouzdřený dvojitý oddělený pohonný systém
Hřídel/ložisko ze sférické grafitové litiny
Bezúdržbové ložisko hřídele ze slinutého ("kluzného" - pozn. redakce) bronzu, impregnované olejem pro vysoké teploty/tlak
Ložisko složené z ultra vysoce leštěných, na sebe naskládaných karbidových kuliček
Letecká hliníková/fenolická deska s tlumením v omezené vrstvě
Povrch talíře z Alcantary
Řemenový převod inspirovaný legendární řadou cívkových magnetofonů Nagra IV (obr. níže)
Nerezonanční šasi s vysokou tuhostí omezené vrstvy
Plovoucí mechanické a hydraulické odpružení
Čistě měděná gramofonová deska
Dvojité koncentrické uni-pivotové raménko z uhlíkových vláken s unikátním geometrickým profilem ložisek
OCC měděné vedení raménka
Unikátní bezkontaktní magnetický protiskluzový systém
VTA nastavitelný "za chodu" jako objektiv fotoaparátu
Lineární napájecí zdroj velikosti HD s nadrozměrným tichým transformátorem pro lékařské účely a regulátory s velmi nízkou úrovní šumu.

Nagra IV-S

Gramofon Reference byl plánován jako systém. To znamená, že gramofon a jeho raménko jsou navrženy tak, aby "od základu" fungovaly jako jednotný přehrávací systém. Pečlivá pozornost byla věnována vývoji raménka s výkonem odpovídajícím schopnostem samotného gramofonu. Pro ty kteří preferují vlastní raménko, nabízí Nagra i verzi Reference bez raménka. Gramofonu umožňuje volbu "bez" a  vyhovuje většině konstrukcí gramofonových ramének na trhu.
Rozměry: 661 x 451 mm 
Hmotnost: ~80 kg

2024 02 28 nagra ref turntable 04

Doporučená cena: 128.000 USD

Nagra

O společnosti ATS - Audio Technology Switzerland
Společnost NAGRA, kterou v roce 1951 založil Stefan Kudelski, navrhovala jedny z nejvlivnějších zařízení v audio průmyslu. Od profesionálních magnetofonů NAGRA oceněných Oscarem® až po mnohokrát oceněnou elektroniku NAGRA HD, společnost neustále udržuje nejvyšší dokonalost v oblasti designu a výroby elektroniky. V roce 2012 byla vytvořena společnost Audio Technology Switzerland S.A., dříve divize Nagra Audio. Společnost Audio Technology Switzerland, stále z velké části vlastněná rodinou Kudelski, navrhuje, vyrábí a prodává profesionální, špičkové audio a bezpečnostní produkty NAGRA. Navazuje na tradici sofistikovanosti a originality, která založila prestiž značky NAGRA. NAGRA působí po celém světě již více než 70 let.

Nagra Switzerland

Doporučujeme zažít - Nagru i to co je na firemních foto výše a níže, během pár minut z tepla (a dokonce koupání) na lyže.

Nagra Switzerland

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies