AKTUÁLNÍ VÝPRODEJ REDAKČNÍCH KOMPONENTŮ

Plně funkční krásné kousky, které prostě jen zbytečně a dlouho leží nevyužívané v redakční sbírce. Udělejte si radost.

PŘEHLED ZDE

 

 

Focal Utopia

Přetiskujeme zprávu společnosti Avitsmart:

Focal představuje novou edici high-end sluchátek Utopia 2022.

Sluchátka Focal Utopia, která byla poprvé uvedena na trh v roce 2016, patří bezpochyby mezi nejlepší sluchátka na světě.
Díky neustálým inovacím uvádí tato francouzská značka s jedinečným savoir-faire v akustice nový design těchto ikonických sluchátek, s přidáním akustických vylepšení (nová kmitací cívka, mřížky ve tvaru „M“ uvnitř sluchátek, vnější mřížky ve tvaru včelí plástve...). Všechny exkluzivní špičkové technologie, díky kterým jsou původní sluchátka Utopia tak úspěšná, nalezneme samozřejmě i v novém modelu a tak i nadále vám nové Utopia budou schopné přinášet senzační zážitky z poslechu, ale s ještě větší sofistikovaností a elegancí.

Design nových Utopia je kombinací decentnosti a odlišnosti. S využitím estetiky nejnovějších hi-fi sluchátek Clear Mg a Stellia, kde voštinová mřížka na obou vnějších a vnitřních stranách náušníků dodává jedinečný a pozoruhodný vzhled.

Focal Utopia

Kromě vnějších prstenců v provedení Black Chrome, nyní připevněných zevnitř pro čistší vzhled, tato sluchátka zavádí nové designový směr, který bude použit rovněž na budoucích produktech Focal Utopia. Mezi ně patří i „Jin a Jang“ na vnějším pouzdře, který symbolizuje dokonalou rovnováhu mezi designem a technologií, ztělesněnou těmito špičkovými, ve Francii vyrobenými sluchátky, stejně jako kombinace černé a červené dvojité mřížky, zakrývající oba měniče.

Pokračujíce ve snaze o dokonalost svých výtvorů a začínajíce novou kapitolu v historii těchto ikonických sluchátek, inženýři Focal se rozhodli pro novou kmitací cívku vyrobenou z kombinace mědi (pro zvýšení spolehlivosti) a hliníku (aby byla lehčí). Tato slitina poskytuje omlazený zvukový charakter, který nabízí ještě větší neutralitu, se silnými basy a jemnějšími výškami. A co víc, mřížky uvnitř náušníků jsou nyní ve tvaru písmene M, kopírující křivky reproduktorových měničů, aby byla zajištěna lepší linearita v pásmu vysokých frekvencí a ještě větší přesnost reprodukce. Kromě těchto inovací nová sluchátka Utopia stále obsahují vše, co učinilo jejich první edici tak úspěšnou, jako jsou beryliové měniče reproduktorů s plným rozsahem s membránou ve tvaru „M“ a open-back konstrukcí. To vše pro úžasně realilstický poslech plný neutrality, dynamiky a transparentnosti. Exkluzivní patentované měniče Focal pracují s nulovou aktivní nebo pasivní korekcí, od 5Hz do více než 50 kHz. Sluchátka jako by zcela zmizela a zůstala jen reprodukce zvukového signálu v bezkonkurenční čistotě.

Utopia jsou vyrobena z prémiových, sofistikovaných materiálů. Nový třmen vyrobený z tvrzeného recyklovaného karbonu je elegantním prvkem, přičemž díky němu jsou sluchátka lehčí a zároveň je na hlavě rovnoměrněji rozložena jejich hmotnost. Pravá kůže na hlavovém mostu a perforované náušníky z jehněčí kůže, vyplněné paměťovou pěnou, poskytují bezkonkurenční pohodlí a měkkost. A konečně, výjimečná sluchátka si zaslouží špičkové příslušenství: Utopia se dodávají s pevným přepravním pouzdrem z umělé kůže a dvěma vysoce kvalitními kabely, pro použití sluchátek doma nebo na cestách.

Focal Utopia

Cena 124.990Kč

Více informací: www.focalnaimstore.cz 

Exklusivně v prodeji a k poslechu: www.avitsmart.cz 

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Audio Video Kino Bratislava 2022

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies